Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) predikator


predikator
tag

Na hali!

A helyzet: Maxtor 80 GB 8 MB cashel
Bootol a gép, egyszercsak kattanás és semmmmmmiiiiiiii :(

Na ez a gond velem is előfordult régebben, és azt hittem táp probléma, hisz ezt mondta több okos ember is, bár nem igazán értettem, hogy lehetne tápgond, mikor eddig nem volt gond ! :) Na mindegy, volt format és lám újra ment az egész. Nade most hívott egyik haverom nála ugyanez a gond ugyanolyan maxtor 80 GB 8 MB cashes winyóval, csak neki nagyobb a tápja !

Elkél egy kis segítség !
I need some help !

- Mi az a radiójáték? -Az az amikor hang van csak kép nincs ! - Az nem codec hiba???

(#2) Angie™ válasza predikator (#1) üzenetére


Angie™
addikt

Pedig ez általában táp gond :P

milyen tápod van? neki milyen van?

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#3) predikator


predikator
tag

egy codegen 400 W-s van, tudom h nagyon szar, de ennek azért még el kéne mennie, és ojan hogy lehet egyszer keves neki maskor meg nem?

neki meg azt hiszem azona 400 W talán

- Mi az a radiójáték? -Az az amikor hang van csak kép nincs ! - Az nem codec hiba???

(#4) predikator


predikator
tag

Ja és a winyók hűtve vannak, és nekem van mellé még egy maxtor 30 G-s , és az soha nem csinál ilyet, akkor is megy ha a 80-s kattog és leáll. :F

- Mi az a radiójáték? -Az az amikor hang van csak kép nincs ! - Az nem codec hiba???

(#5) kapcs-ford válasza predikator (#3) üzenetére


kapcs-ford
őstag

táp... bezzeg a Vargáné és társa-táppal soha nem volt ilyen... Ez a mai technika.. :(

Aláírás

(#6) SAMYka válasza predikator (#1) üzenetére


SAMYka
aktív tag

Haverom ugyan ezzel a problémával küszködik. Nálla megelőzte egy badszektor szaporodás majd lowlevel. Nagy valószínűséggel meg fog halni. Legalább is szerintünk. Nekem ugyan ezt csinálta a 10G Quantum és ö meg is halt.

PH! Tábor - ...mert megérdemlem...

(#7) bbchris


bbchris
senior tag

Én is most tettem túl rajta . Nekem is volt ilyen Maxtor és nem ment rendesen a ZNF3-250-es alaplapon . Most vettem egy Samsungot és az tutkó mint állat . Én sem vagyok megelégedve a Maxtorral . Van egy Seagate-em is és azzal sincs semmi gond .

(#8) #Flegeton#


#Flegeton#
csendes tag

Valszeg a maxtor vinyónak elektronikai hibálya van.
A kattanó hangot a wincseszter leálása okozza.
Nekem is ilyen volt, néha elő jön neki.
+haveromnak is cserélte az elektronikát és semm baja, én is akarom cseréltetni az elektronikályát.


Silencio.uw.hu - Királyos South Park stílsú szereplök ugrálnak ebben a képregényben

(#9) mr_ricsi válasza predikator (#1) üzenetére


mr_ricsi
veterán

1-nél tőbb, nem egyforma RAM modul van a gépetekben?

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#10) Szőrös  válasza predikator (#1) üzenetére


Szőrös 
veterán

''csak neki nagyobb a tápja'' szvsz nem csak az a lényeg , hogy nagyobb teljesítményű a táp , hanem a mínőség is számít ám /feszingaddozás miatt/ .

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#11) predikator válasza mr_ricsi (#9) üzenetére


predikator
tag

nálam van 256-os meg egy 128-s samsung, de neki csak egy 512-s van

- Mi az a radiójáték? -Az az amikor hang van csak kép nincs ! - Az nem codec hiba???

(#12) predikator válasza Szőrös  (#10) üzenetére


predikator
tag

oké-oké, hogy tápminőség, de hogy lehet az , hogy jó két hétig, aztán kevés lesz a mindősége/mérete , majd format után megint elég neki?

- Mi az a radiójáték? -Az az amikor hang van csak kép nincs ! - Az nem codec hiba???

(#13) predikator


predikator
tag

Köszönöm mindenkinek, akkor vagy elektronika csere, vagy teljes winyócserek lesznek köcce :)

- Mi az a radiójáték? -Az az amikor hang van csak kép nincs ! - Az nem codec hiba???

(#14) b.bone


b.bone
senior tag

tény és való, hogy van különbség egy enermax meg egy codegen között ,de tényleg nagyon sokszor rávágják egy csomó dologra, hogy a táp a ludas. és pl ebben az esetben szvsz a maxtorral van a gond.

úgyérzem kicsit túl van misztifikálva ez a táp kérdés, bár nekem sem codegenem van..

"guilty until proven innocent" - Artisjus

(#15) @aMoRF


@aMoRF
tag

Egy HDD tesztett megérne a dolog.... A Maxtornak van saját vinyo tesztelő programja ami leteszteli a HDD-t és megmondja ha valami hibája van.... (visszaad egy hibakodott) ha van hibakod akkor lehet reklamálni nyugodtan....ha még garis.... :)
Nekem ugy rémlik hogy a maxtrok is 3 év gyári garisok....
Ha a cég nem gariza ahol lett vásárolva.. akkor bedobozolni és elpostázni a gyártohoz... egy levélkével, hogy mi a baj... (teszt utánn!) és ha szerencsések vagyunk akkor visszaküldenek egy újat.... :D

A cél szentesíti az eszközt, de csak úgy, ha elérik.

(#16) Sanya


Sanya
nagyúr

történt az egyik maxtorommal:

ghostoltuk a géptermi gépeket, és az egyikben megdeglett a vinyó.
gyönyörű szépet káromkodtam, és kivettem a gépből. minden progi azt mondta, hogy vinyó nincs.
ok, pqmagic akármi is azt mondta, hogy halott.
mondom, ok. bebootoltam xp-vel, de az se ment. na rányomtam a csökkentett módot, és a 2 dll, ahol kifagyott, ott azt mondtam neki, hogy NEM, ne indítsd el. nemtom mék volt
az xp dolgozott még 10 percet. no mnetem a sajat gép jobb klick kezelés menüpont lemezkezelés alpontja alá. ott szép fekete 40 gigás vinyó látszódott.
no mondatam nei, kezdjen vele valamit, erre megcsinálta. azóta megy. hogy mit csinált vele nemtom(vminek a hülye magyar fordítása volt), pedig előtte kattogott, mint ökör.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#17) engusz


engusz
veterán

Ez már a 600. ilyen téma. Miért nem lehet használni a keresőt?

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#18) vtechun válasza predikator (#12) üzenetére


vtechun
veterán

biztos érzékenyebb ez a winyó a feszültségingadozásokra..., az pedig táptól függ főként és nem állandó probléma, csak néha-néha jön be, lehet, hogy a maxtor észreveszi, hogy gáz van a feszültséggel és önmagát leállítja... persze ez csak az én gondolatom... nekem 2 db 160-as maxtorom van 8M Cache-el és hálistennek semmi gond velük.. minden király...

(#19) mr_ricsi válasza predikator (#11) üzenetére


mr_ricsi
veterán

A helyedben megpróbálnám, hogy csak a 256-os van a gépben.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#20) pweisz válasza b.bone (#14) üzenetére


pweisz
senior tag

érdekes ez nekem is feltünt, akár mivel van gond arra mingyárt írják hogy tápgond, tök mindegy miaz, de tápgond.

[Szerkesztve]

(#21) SAMYka válasza mr_ricsi (#19) üzenetére


SAMYka
aktív tag

A haveromnál csak egy 256-os van.

PH! Tábor - ...mert megérdemlem...

(#22) ticzi válasza predikator (#1) üzenetére


ticzi
csendes tag

Hali!

'szerű kikell dobni:o)))
Jobbesdetben garba vidd vissza de elötte próbáld ki a maxtorokhoz adott progit a maxtblast remélemjólírtam:)))
Ez a hivatalos oldalról ingyen letölthető a 3as verziónál jál.Csinálj vele egy gyors formatot zero fill vagyis nulára álitjsa a cuccoakt.
Telepítsd fel és meglátod.
Ja a maxtblastban van néhány teszt amit érdemeslefuttatnod rajta.
Ha így is kitt katt akkor pech remélem garos akkor kicserélik de ha lehet mást kellene bezserezned mostanság elég sok probléma velük:)
Samsung 3évveleléggé kecsegtető megoldásnak tűnik kicsit késöbb lehet kijön valamivel jobb széria további sok sikert és szép napot üdv ticzi:)

A sablon álarca mögött rejtőzik az egyediség varázsa...A hazugság oldalán találsz rá a legföbb igazságra...by ticzi

(#23) Steroid válasza ticzi (#22) üzenetére


Steroid
tag

Predi MUHAHAHAHAHAHAH najó nme leszek kecseg ebböl milyen tanulságot szürünk le h. legközelebb nem veszünk maxtor vinyót :DD (kiváncsi vagyok az enyim mikor kezd el kattogni de nem is szoktam kéthetente formatollni :DDD)

How fast we Burn, How fast we cry, The more we learn, The more we die... [M83]

(#24) Totyi válasza Steroid (#23) üzenetére


Totyi
őstag

Nekem nem sok vinyóm volt(samsung,maxtor,barracuda)A samsungot eladtam,a maxtorom 1 éves elmúlt, a barracuda meg 4 hónapos.Erról már sok topicban szó volt,de sztem a meleg nem tesz jót ezeknek a vinyóknak.

(#25) Ranger007


Ranger007
csendes tag

Hy.
Kb 2hete apám vett egy 80GB maxtor ata133-as winyo-t beraktuk a gépbe ment kb2hétig aztán amikor az öreg kapcsolná be kiirja a gépp bootolás elött hogy a winXP sérült nemtalálható az ntfs.sys najomondom fater bitos letörölt valamit,format c: a win ujra felrak tökéletesen megy.kikapcsolta a gépet kapcsolná be megint nemtalálja az ntfs.sys fájlt hosszas anyázások után kb 25ször adtam neki reset gombot aztán nagynehezen bebootolt az xp. namondom anyád,vittem vissza a boltba ott szo nélkül kicserélték egy ugyanojanra ami mostmár 2napja megy rendesen,dehát ugye kituggya hogy meddig :F

Asus a7n8x-E DELUXE AMD BARTON 2500+@3200+ (11x200)2x256MB Samsung 400ddr Sapphire Radeon 9800pro 128MB Chieftec 420W DualFAn Toshiba SD-R5112 DVD-R

(#26) SAMYka


SAMYka
aktív tag

Én azt mondom /hozzá kell tenni hogy egy samsungom van/ keresőt használni utánna nézni mennyi maxtor és mennyi samsung döglött már meg. Szerintem a mai vinyók két csoportba oszthatók: 1maxtor 2 egyéb vinyók lehet wd seagate samsung vagy bármi. A maxtorokal sok gond van mással szinte semmi na jó láttam már hallot samsungot de nem annyit mint maxtort.

PH! Tábor - ...mert megérdemlem...

(#27) predikator


predikator
tag



Na köszi minden segítséget !


Új fórumot pedig azért kell nyitni, mert ha neaggyisten talált már valaki megoldást a problémára, az nem fogja megkeresni a régi fórumot, h feldobja oda.

(:)remélem ezért nem dobnak ki :))

- Mi az a radiójáték? -Az az amikor hang van csak kép nincs ! - Az nem codec hiba???

(#28) Vadászmenyét


Vadászmenyét
aktív tag

Mi a neve annak a Maxtor winyo tesztelő programnak? Ez érdekel mert nekem is vannak bizonyos gondok a felismeréssel és akkor most kiderithetem, hogy az e rossz vagy a táp vyga a lap. A proginevet előre is köszi!

(#29) 0Misi0


0Misi0
csendes tag

Hali
Arra per pil senki nem gondolt hogy áltlában már ezek a vinyók (jó régóta) 7200 rpm!
és azért nekei is van szükségük calibrációra!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
a meleg miatt
nekem is maxtorom van diamond max 9 80 gb!
és néha nálam is be kattan de tökéletes nézzetek meg egy smart tesztet!!!!
Everest (aida utodja)pl?
ja és nekem 250 W tápom van és amd 2200 xp 512 mb ram (ddr400) maxtor 80 gb toshiba sd-r5272 dvd rw (+-)és szalad
ajálatom soha ne kössétek egy táp vezetékre a vinyót semmi mással 8nekem is külön van!!!!
mert ilyen kor megosztják az áramot az egységek
hali
aki elhiszi aki nem
hali

(#30) Vadászmenyét


Vadászmenyét
aktív tag

Láttam már ilyet, hogy bekattan, az azért kattan mert túlpörög a winyo és a rendszer leblokkolja ne menjen tönkre.



Szerk/re: Mi a neve annak a Maxtor winyo tesztelő programnak? <--- ez a kérdés még mindíg él:).

[Szerkesztve]

(#31) gesuz válasza predikator (#1) üzenetére


gesuz
senior tag

újabban a kvantum viszom csinált ilyeneket, ment, ment, majd lelassult a windows, ha újra indítottam a gépet nem indult újra csak kattogott.
a megoldás az ata kábel újra cserélése jelentette

Kötelemfakasztó - A könyvek legnagyobb hibája, hogy nincs bennük CTRL+F. ''Or do something that's never been done''

(#32) Den válasza 0Misi0 (#29) üzenetére


Den
veterán

Hő kalibrációt minden vinyó végez, az egész régiek is nem csak a 7200-asok.

www.simson4t.hu

(#33) predikator


predikator
tag

a tesztelő progi neve: maxtblast (feljebb már írták :P)

az oké h bekattan, olyat én is láttam, hogy a fej tova szaladt és pápá winyó, de itt nem ez a gond, mert format után minden oké ( 1 ideig ), és a hűtés se lehet gond, mert hűtve van, külön táp cable-n van.(és többször cseréltem már a cable-t, eredetileg azért, mert kiszakadt a középső csati :DD) (lehet ez virus amit se az avast se a nod32 nem szűr ki?)


[Szerkesztve]

- Mi az a radiójáték? -Az az amikor hang van csak kép nincs ! - Az nem codec hiba???

(#34) mr_ricsi válasza Vadászmenyét (#30) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''Mi a neve annak a Maxtor winyo tesztelő programnak?''
Powermax

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#35) end09


end09
tag

Cső, nekem most gyulladt ki a 60gb-os Maxtorom. Egész egyszerűen bekapcsoltam, az a szar meg elkezdett szikrázni, majd égni, szóval ha új vinyót akarsz, semmiképpen ne vagyél Maxtort.
2 ismerősömnek pedig a smart egység szallt el szintén maxtorból.
Egyébként keresek panelt az elégett helyett, tehát ha valakinek van egy pár leszakadt fejő vagy egyéb mechanikai hibával rendelkező maxtorja azt megvenném. (60 és 80 GB).

(#36) Robaj válasza end09 (#35) üzenetére


Robaj
addikt

:Y :)) :DD LOL :DD :)) :Y

(#37) Robaj válasza end09 (#35) üzenetére


Robaj
addikt

Nekem is volt 40GB-os maxtorom.
Szerencsére jót fogtam ki, semmi baja nem lett 4 évig.:t
Már eladtam és vettem újat.:D

(#38) xxmen


xxmen
tag

Ezért kell WD 80GB 8MB 7200rpm ATA133-ast venni, tőlem 11k-ért, új bontatlanul, ezzel nem lesznek ilyen problémák.

(#39) tr00p3r válasza xxmen (#38) üzenetére


tr00p3r
őstag

ez itt az (ön)reklám helye! :P :C

(#40) Robaj válasza tr00p3r (#39) üzenetére


Robaj
addikt

Ja :C

(#41) xxmen válasza tr00p3r (#39) üzenetére


xxmen
tag

Hali! Megvan még a video karid. Adok érte 5db ilyen vinyot.

(#42) tr00p3r válasza xxmen (#41) üzenetére


tr00p3r
őstag

még meg, de csak azért, mert még nem jött érte az uncsi tesóm!! hű, az már 400 GB, fél TB!! jó is lenne.

(#43) Frosty


Frosty
aktív tag

Aki Maxtort vesz meg is érdemli :DDD Azért az Öngyulladás™ technológiáról még én sem hallottam :DDD :C :Y

A Quantumot is ők b***ták el...

Vegyetek Samsungot, nincs hangja, nem melegszik és nem is olyan lassú :)

[Szerkesztve]

(#44) mongruz


mongruz
csendes tag

Szerbusztok.

A vinyófej éles katanása nem kalibráció eredménye.
Lehet pozicionálási hiba, amit okozhat a szervóprocesszor, vagy a lemeztányér (logikai vagy fizikai) felületi hibája.Néhány szériánál a (alacsony elérési idő érdekében) túlhajszolt szevóprocesszorban található végfokozat megy tönkre. Esetenként teljesen szétég a meghibásodott IC.

A feszingadozás okozta kattogás más. Ebben az esetben a vinyó motorja lelassúl, a fej parkolópályára áll, majd a korongok újra felpörögnek és a vinyó megismétli a bekapcsoláskor is hallható öntesztet.

Ha az IDE kábelen van másik egység, annak a hibája is okozhat hasonló tüneteket. Ebben az esetben mindig csak a tesztelendő vinyó legyen a kábelen.
Ha ez esetben is produkálja az éles kattanást, és esetleg időszakosan utána nem érhető el a vinyó, akkor sürgősen le kell menteni az adatokat róla, és a mentésig kerülni kell a használatát, nehogy beadja az unalmasat idő előtt.

Fontos! Soha ne rakjatok bizonytalan műkodésű ezköz mellé másik vinyót ugyanarra az IDE csatornára. Hibás működés esetén tönkreteheti a mellé rakott egységet is.

Nálunk a cégnél van halott Quantum lct 10, plus LM, plus AS, LB , Maxtor 40Gb Fujitsu 20Gb :(

(#45) mongruz válasza Frosty (#43) üzenetére


mongruz
csendes tag

A quantum a fireball egyes típusai és az lct 10 sorozat szériahibája miatt vonult ki a soho vinchesterek piacáról, nem a maxtor hibája. Ök csak átvették a quantum gyártósorait és a saját nevük alatt forgalmazták tovább a vinyókat.

(#46) Den válasza mongruz (#44) üzenetére


Den
veterán

''Néhány szériánál a (alacsony elérési idő érdekében) túlhajszolt szevóprocesszorban található végfokozat megy tönkre''

én is erre gyanakodtam

www.simson4t.hu

(#47) iC


iC
tag

Hali, akkor már én is írok. Nálam az aláírásomban szereplő winyó ment tönkre. Szó szerint elfüstölt az alján található smooth chip. Ez sosem kattogot csak égett.
Szerencsére másik ugyanilyen nyákkal sikerült lementeni az adatokat.

:U Nyákot vennék, akár többet is! (kb fél éve próbálkozok sikertelenül) :U

Samsung SATA összehasonlíthatatlanúl jobb!

Nem fog a monitorra a tollam

(#48) bcs


bcs
aktív tag

és amikor a seagate vinyó ''huhog'', akkor mit csinál?

(#49) s0ulreaver válasza Frosty (#43) üzenetére


s0ulreaver
tag

Jaja.. Samsung az istencsászár. :DDD És még 1 jó tulajdonsáha is van. 3 év gari.

[Szerkesztve]

Fogadjunk, hogy a monitort nézed?

(#50) BOOSTER


BOOSTER
aktív tag

Ehez csak annyit hogy nekem van Maxtorom is és Samsung is a Maxtor most múlik el 1 éves eddig nincs gond vele csupán tavaj szedett be valahogy 12 reallocated sector-t de azóta is kifogástalan de nem hordozom és 8 centis velti hűti...
A samsung rackben van és néha hordozom és a nyáron leesett kb fél métert zuhant és kemény felületre esett igaz rackben volt és lapjára esett nem lett baja a SMART eddig makulátlan állapotot árul el...vagyis semmi még a legapróbb hiba sem fordul elő míg a maxtor semmilyen káros hatásnak sem volt kitéve mégis tavaj valahogy beszedte a fentebb említett hibát...
Eddig midkettő kifogástalanul műxik...Csak ez elárul valamit a tartósságról...

Mindenki hülye aki nem normális?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.