Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  új winyó - régi alaplap (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) dferee


dferee
tag

Dícsértessék.

Következő lenne a problémám. Adott egy régi 1998-as alaplap és egy új 2003mas Western digital 40gb-os winyó. A lap nem ismeri fel a winyót a BIOSban belefagy vagy nem találja.
Egy Quantum Fireball 40GB-ost kb 2002-est pedig gond nélkül felismer.

Akad-e erre gyócceretek?

Ölelek mindenkit

(#2) dferee


dferee
tag

no?

(#3) gabx76 válasza dferee (#2) üzenetére


gabx76
senior tag

Egy RAID-vezérlő talán segíthet a dolgon.



(#4) Mapesz válasza dferee (#2) üzenetére


Mapesz
csendes tag

Biosfrissítés a megoldás.....

Vino vendibili non opus est hedera. (Persius)

(#5) dferee


dferee
tag

biost próbáltam frissiteni előző lapnál de az belefagyott és elszállt.

RAID mennyi lehet?

(#6) mr_ricsi válasza dferee (#5) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''biost próbáltam frissiteni előző lapnál de az belefagyott és elszállt''
Akkor nem az alaplaphoz való biosfilét töltöttél le, vagy rosszul csináltad a biosfrissítést.

Akkor is a biosfrissítés a megoldás a problémádra.

[Szerkesztve]

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#7) Alex91


Alex91
félisten

Jol van jamperelve az uj vinyo?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#8) Jancsi válasza dferee (#1) üzenetére


Jancsi
aktív tag

Azt probáld ki hogy a BIOS-ben nem detektálod az uj vincsit és a régiröl bootolsz (gondolom azon van a rendszer) ha minden igaz a windoznak meg kellene találnia és el is kellene kezelni. PQMagic-el szépen meg tudod particionálni windoz aloll. Igaz ez a megoldás csak akkor jöhet számitásha ha nem ezen lessz a rendszer :))

(#9) naga


naga
senior tag

Milyen lapról van szó, van hozzá újabb bios, mint a mostani?

(#10) szaboga


szaboga
csendes tag

Háhój!
Ha A BIOSban autodetectre van állítva akkor állítsd át USER-re és írd be a vinyód adatait (HEAD, SECTOR, SIZE stb) az adatok a vinyó tetején lesznek. Ha már ezt is próbáltad és nem müxik akkor BIOS frissítés

Nnnnnnnnna! Ezt is Noé dobta ki a bárkájáról......

(#11) gabx76 válasza dferee (#5) üzenetére


gabx76
senior tag

4-5e pénzért már lehet jókat kapni - Silicon Image csippel :)

(#12) dferee


dferee
tag

Szal.

1. Bios frissítés kizárva. Nagy a kockázat. még1x nem frissítek 6 éves lap BIOSán az biztos. JÓ BIOSt szedtem le és jól csináltam ennek ellenére belefagyott.
2. Jól van jumperelve sehogyan sem ismeri fel, se Master se Slave se CableSelect se máshol, és akkor se ha egyedül van a gépben.
3. Nincsen mellette winyó ez a fővinyó.
4. Ez a RAID megoldás mennyibe lenne? Mi ez pontosan?

(#13) naga válasza dferee (#12) üzenetére


naga
senior tag

Légyszi egy típust azért írjál. Egyébként beleteszel egy pci-os kártyát és arról megy a vinyó, annak saját biosa van, de ez is lapfüggő, mert volt már olyan régi lapom, ahol ez a megoldás sem ment.

(#14) PapaMaci


PapaMaci
őstag

RAID-et kapsz 6kHUF körül.
A BIOS frisités pedig teljesen kockázatmentes. Kell hozzá egy jo FDD bele egy jo FD persze irás olvasás teszt, és usgyi (esetleg szünetmentes táp). Én minden lapomat frissitettem, kivéve egy 486-ost, amiben nem flash bios volt.

...mint az közismert...

(#15) mr_ricsi válasza dferee (#12) üzenetére


mr_ricsi
veterán

4, Ha a Raid-vezérlőre csak 1 vinyót raksz, bootoláskor majd' 1 percig vizsgálgatja, hogy biztosan nincs-e másik vinyó. Szerintem ezt a várakozást nagyon fogod útálni, és rövidesen elkezded keresni azt a bios-fájlt az alaplapodhoz...

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#16) gabx76 válasza mr_ricsi (#15) üzenetére


gabx76
senior tag

Ezzel nem értek egyet - szerintem típustól függ. Nekem van egy Silicon Image-es ATA100-as vezérlőm és pár másodpercnél tovább nem gondolkodik. Még akkor sem, ha az az egy cucc SLAVE. Nekem bejött, sokáig használtam. CD, DVD, HDD-t is lekezelt, sőt CD-író is volt rajta!

(#17) gabx76 válasza dferee (#12) üzenetére


gabx76
senior tag

Gyakorlatilag erról van szó, hogy ez egy PCI-os kártya, amin van két IDE csatlakozó, tehát 4 egységet köthetsz rá. Saját BIOS-a van, ami induláskor detektálja a rákötött eszközöket és szépen működésbe helyezi is őket. A Windows-ok gond nélkül látják és használják. XP kivételével driver kell hozzá, tapasztalataim szerint a W alapból is látja a meghajtókat, de a tökéletes működéshez nem árt a hozzáadott driver!

Jah, és persze alapvető RAID funkciókat is ismeri. (0,')

Ez is valami hasonló,csak ez 1 IDE-s:
[L]http://www.mistral.hu/uj/admin/leir/out2.phtml?termek=2008339&szam=1&user=1[/L]

Ha kell, az enyém eladó, mert az új alaplapomon van SATA vezérlő :)

(#18) gabx76


gabx76
senior tag

Itt egy kép a cuccról:
[L]http://trinity.ttk.pte.hu/~gabx/ide.jpg[/L]

(#19) Flashy


Flashy
veterán

letezik PCI-os sima IDE vezérlő is, nem kötelező RAID. a sima IDE olcsóbb.
amugy ilyen regi alaplaphoz ugyse biztos hogy lesz olyan bios ami az uj vincsesztert ismeri. ha nem tudod masodlagosnak betenni (elsorol boot, aztan majd Windows/Linux megtalalja a masikat) akkor PCI-os kártya.

(#20) gabx76 válasza Flashy (#19) üzenetére


gabx76
senior tag

Ez igaz.
Arramindenképp figyelni kell, hogy bootolni csak azúj alaplapok tudnak ilyen eszközről (SCSI-t kell beállítani a BIOS-ban), ha nem ilyened van, mindenképp kell mellé egy másik HDD is.

(#21) dferee


dferee
tag

Gabx!

Köszi mindenkinek a segítséget.
Mennyiért vesztegeted ezt a kártyát?

Nekem úgy lenne korrekt ha kipróbálhatnám, hogy passzol-e.

(#22) gabx76 válasza dferee (#21) üzenetére


gabx76
senior tag

Mondjuk legyen 3k. Ki is próbálhatod - az egyetlen prblm az lehet, hogy pécsi vagyok!

[Szerkesztve]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  új winyó - régi alaplap (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.