Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  új nvidia detonator 45.33! (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Pepin bácsi


Pepin bácsi
csendes tag

[L]http://www.nvidia.com/object/pc_winxp-2k_45.33[/L]

Nállam most a 45.23-van fent, de már erről is azt hallottam, hogy lassabb mint a 44.03-as volt (most nem a 3Dmark optimalizáció hiányára gondolok) bizonyos videókártyákkal.
Nekem pl FX5200-as van és lehet hogy az uj verziókat csak az 5600/5900as FXekhez hangolják?
Valaki tud valamit ajánlani hogy 5200FX-hez mejika elgtutibb driver?

''Több sör, kevesebb vesződség...''

(#2) Sidaries válasza Pepin bácsi (#1) üzenetére


Sidaries
őstag

Szerintem teljesen mindegy. Úgysem fogod észerevenni a hatását. Néha tesztelgettem ezeket, de tényleg nem nagy szám.

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#3) Franklin


Franklin
addikt

Van most erről egy teszt a tom's hardware guide-on...

A régi és az új detonatort hasonlítják össze... de asszem az a végkicsengése, hogy nem jelent semmit...

www.tomshardware.hu

(#4) Sanya


Sanya
nagyúr

idézet:

A 3D Mark 2003 optimalizációja . amit a v330-as patch kikapcsolt . ismét aktív az új driverben.


idézet vége.
Na most akkor mire volt jó az a hirtelen optimalizációmentesítés?

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#5) FreeM válasza Pepin bácsi (#1) üzenetére


FreeM
aktív tag

Az FX-ekhez (az összeshez) a >= 52.xx verziójú Detonator-ok a legjobbak. Az 5-össel kezdődő veziókban jelenik meg először az FX-ekhez optimalizált speciális kód. A korábbiakban csak egy általános kód van, ami nem használja ki az FX-ek speciális tulajdonságait.
5-ös detonátorból még hivatalos verzió nincs - ha igazak a pletykák, akkor 2 héten belül várható -, de ha ki szeretnéd próbálni, akkor az 52.13-ast Win2000/XP alá letöltheted pl. innen:

[L]http://download.guru3d.com/pafiledb.php?action=license&id=1&file=681[/L]

(#6) [lAyCsI] válasza FreeM (#5) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

Csak a kiváncsiság kedvéért, milyen ''speciális tulajdonságai'' vannak az FX-eknek?

-= No way back from Here =-

(#7) rudi válasza FreeM (#5) üzenetére


rudi
nagyúr

Hmm...

Tehát az NV úgy adta ki anno a kártyáit hogy nem volt/nincs hozzá optimalizált drivere hónapokig?

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#8) engusz


engusz
veterán

Ebben az egyben igaza van! Az 5x-es sorozat fogja megmutatni az FX igazi erejét. Reméljük, hogy a kép romlása nélkül!

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#9) engusz válasza [lAyCsI] (#6) üzenetére


engusz
veterán

Mondjuk az, hogy a driver magas szintű optimalizációja nélkül fabatkát sem ér maga a kártya. Ezért hangoztatta az nV megjelenés előtt, hogy full programozható a kártyájuk. Sokak számára semmit sem mondott...

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#10) engusz válasza rudi (#7) üzenetére


engusz
veterán

Szerintem így van. Ezért voltak gyalázatos eredmények. A nép gyors reakciót várt az nV-től. Ő pedig magyarázkodás helyett inkább olyan dolgokat művelt a driver-rel, ami nem helyes.

Gondolom Én, hogy a normális optimalizációhoz jóval több idő kell. Úgy tudom, hogy jó régóta készül a 5x-es driver.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#11) rudi válasza engusz (#10) üzenetére


rudi
nagyúr

tudtommal az 51.xes bukás volt mert magasabb anisok helyett is alacsonyabbat használt és a képe láthatóan gyengébb volt a 4x.xxeseknél. Utóbbi napokban az 52.xxesről is jöttek hasonló hangok...

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#12) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

Ne nagyon reménykedjetek (bocs)...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#13) faster válasza rudi (#11) üzenetére


faster
nagyúr

Na majd mindjárt jön FreeM oszt kapsz a fejedre. :)

(#14) engusz válasza rudi (#11) üzenetére


engusz
veterán

Kérdés, hogy milyen stádiumban került ki a driver és éppen melyik részével foglalkoztak...?! Vagy melyik volt éppen készen. Ez valószínű, hogy Mi sosem fogjuk megtudni.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#15) FreeM válasza [lAyCsI] (#6) üzenetére


FreeM
aktív tag

Pl. egy ilyen speciális tulajdonság, hogy a vertex és pixel shader programokat feldolgozó egységek elvi maximális teljesítményének megközelítéséhez, mimimalizálni kell a temporary regiszterek használatát, ill. adott esetben az eredeti sorrendtől eltérően kell végrehajtani az utasításokat.

(#16) FreeM válasza faster (#13) üzenetére


FreeM
aktív tag

Tévedsz, én nem osztok senki fejére semmit sem.

(#17) FreeM válasza rudi (#11) üzenetére


FreeM
aktív tag

Rosszul tudod (megint). :D Bukni csak az tud, amit kiadnak. De az 51.xx-et sosem adták ki, így szerencsétlen bukni sem tudott. Az igaz, hogy néhány oldalnak odaadták, hogy ezzel teszteljék anno a HL2-t és ne a régi 4x-el. Feltételezem, hogy akkor még csak az volt nekik, amiben már valamennyire működött az új shader (re)compiler, így kénytelenek voltak ezt ajánlani, ami viszont még távolról sem volt befejezve.

Itt van EGY teszt, amiben szerepel az 52.14. A képminőségre nem panaszkodnak, a teljesítmény pedig sokkal nagyobb mint amit a korábbiak nyújtanak:

[L]http://www.ixbt-labs.com/articles2/radeon/asus-ati.html[/L]

Természetsen ez sem hibátlan, de nem is adták még ki! Ellenben a 3.8-as Catalyst az egyik tesztben brutálisan hibás képet ad, és azt már kiadták hivatalosan!

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  új nvidia detonator 45.33! (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.