Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Új nForce 2 chipszet? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) engusz


engusz
veterán



''According to all the rumours, the new chipset is named nForce2 Ultra 400Gb! It will feature integrated NVIDIA dual networking, NVIDIA firewall technology, 8 ports of USB 2.0, NVIDIA Sata RAID(Support for RAID 0, 1, 0+1 and JBOD) and IEEE 1394a/FireWire. The most important part is NVIDIA integrates the HyperTransport technology as well as their nForce 3 chipset. It will definitely make AMD K7 platform still alive. Let's wait and see!''

Forrás: [L]http://www.vr-zone.com/?i=791&s=1[/L].

Jónak tűnik az adatok alapján. Remélem, hogy minél hamarabb megérkezik, fontolgatom új alaplap vásárlását.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#2) anaqer válasza engusz (#1) üzenetére


anaqer
veterán

Te jó ég, hogy ez mióta késik... kész kis számítógép-történelem...! :)

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#3) engusz válasza anaqer (#2) üzenetére


engusz
veterán

Na igen, jöhetett volna előbb is. Gondolkodtam, hogy KT600-ról nForce 2-re váltok, de a SATA visszatartott. Így most már minden rendben is volna, ha minél hamarabb lehetne kapni.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#4) anaqer válasza engusz (#3) üzenetére


anaqer
veterán

''Gondolkodtam, hogy KT600-ról nForce 2-re váltok, de a SATA visszatartott.''
2 SATA kevés? :F ( Én már nem hiszem, hogy váltok... K7 iz ded. )

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#5) engusz válasza anaqer (#4) üzenetére


engusz
veterán

Most jutottam el oda, hogy tudok venni úgy memóriát, hogy két modulban. Viszont akkor már jó lenne alá a dual ddr is. Viszont, ha cserélnék alaplapot, akkor egy külső vezérlős SATA-t kapnék. Szemben a KT600-ba integráltal. Ez azért fontos, mert a későbbiekben szeretnék egy SATA-s winyót is.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#6) anaqer válasza engusz (#5) üzenetére


anaqer
veterán

Jól értem, hogy nem *kevés* lenne, csak a külön chip aggaszt? :F Mert az eléggé transzparens, BIOSban egyszer engedélyezed aztán annyi.
A duálcsenel miatt megintcsak nem igazán érdemes váltani, én egy KD7-ről jöttem NF7S-re, de szerintem elhanyagolható a gyorsulás ( <5% ).

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#7) engusz válasza anaqer (#6) üzenetére


engusz
veterán

Igen, az aggaszt, hogy külön chip. Úgy tudom, hogy így lassabb és valamivel jobban terheli a processzort.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#8) Illissius válasza anaqer (#6) üzenetére


Illissius
tag

A külső chip a PCI buszt használja, ha jól tudom a chipsetre integrált viszont kikerüli (ugyanúgy, mint a 250Gb gigabites hálozatvezérlője). Volt is pár napja egy teszt valahol, az nVidia nForce3 250-be integrált SATA vezérlője messze elverte az összes külső chipes megoldást, gondolom épp ezért.

Work is punishment for failing to procrastinate effectively.

(#9) anaqer válasza engusz (#7) üzenetére


anaqer
veterán

Ahhha... hát látod a CPU terhelést azt nem mértem ki :(

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#10) Illissius


Illissius
tag

Engem az foglalkoztat, hogy SoundStorm vajh lesz-e benne. Ugye ez erősen nForce3 250Gb alapúnak tűnik, és abban nincs...

Work is punishment for failing to procrastinate effectively.

(#11) engusz válasza Illissius (#10) üzenetére


engusz
veterán

Remélem, hogy nem lesz benne. Mivel már van egy Audigy-m és nem szeretnék a SoundStorm-ért fizetni.

Viszont az csak jó hír, hogy az nForce 3 SATA-ja a leggyorsabb. Remélem ugyanazt integrálják a 2-be is.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#12) engusz


engusz
veterán

[L]http://www.guru3d.com/newsitem.php?id=1445[/L].

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Új nForce 2 chipszet? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.