Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) zetor2000 válasza copass (#44) üzenetére


zetor2000
senior tag

TN #50 asszem rajta van/volt a Pixel féle nagy GUS CD-n :D

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#52) Leon727


Leon727
tag

Bő 2 éve vettem egy használt QNAP NAS-t, valamint egy Mellanox PCIe hálózati kártyát kábellel. Az egész mintegy 200€ volt. A "fő" számítógép és a NAS között 10Gbps kapcsolat van, a "többiek" 1Gbps / 100Mbps / Wi-Fi hálózaton vannak. Elégedett vagyok. :K
Lehet(ett) "fillérekből" 10Gbps hálózatot építeni. Akinek több ilyen kapcsolat kell, az vehet(ett) router-t + 2 másik kártyát kb. 300€-ból. A mostani árakat nem ismerem, a cikkben említett NAS számomra túlárazott.

Terror News :), ilyenkor derül ki, milyen "öreg" vagyok. Az első PC-t pár nap híján 30 éve kaptam...

(#53) Dragon3000 válasza Gargouille (#50) üzenetére


Dragon3000
veterán

Nem azért mert amúgy is drága márka, hanem alapvetően ebben az árkategóriában már benne lehetne, elvégre alaplapok terén évek óta megkapta a 40e forintos kategória vagyis nem luxus árkategóriában van csak jelen, míg minden más eszköz esetében sokszor még a luxus árkategóriában sincs jelen. Az opcióval annyi a gondom, hogy az eszköz árának a negyedébe kerül és ha jól láttam csak 10Gbps lehetőség van, nincs köztes olcsóbb megoldás vagy lehetett volna pci-e megoldás, elvégre elég sok lehetőség van nasokhoz való bővítőkártyákból.

(#54) copass válasza Candy (#40) üzenetére


copass
veterán

amit összegépészkedsz azzal törődni kell és nem árt ha értesz is hozzá.
pl: freenas, openmediavault. omv-t használtam sokáig régi gépekből, vinyókból. mindig volt vmi faszság vele, trükközni kell,stb.
synology azért jó mert nem kell hozzá érteni. ismerős mondta, hogy tűzfalat baszkurálta és kizárta volna magát, de a dsm szólt hogy tuti biztos hogy ki akarod zárni ezt a gépet?! :D
tényleg bolondbiztos, nem kell megfejteni hogy miregondolt épp a művész és visszafejteni! :D

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#55) Sanya válasza Gargouille (#50) üzenetére


Sanya
nagyúr

Azért ne csak a vasat nézd.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#56) Gargouille válasza Sanya (#55) üzenetére


Gargouille
őstag

Nem csak azt nézem, nekem is volt Synology-m meg üzemeltetünk is sokat ügyfeleknél, a vas része önmagában nem ér sokat, a DSM rendszer benne a nagyobb érték. Bár korántsem hibátlan, de a mezőnyből magasan kiemelkedik. Talán még a QNAP van egy ligában vele.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#57) arn


arn
félisten

Lassabb proci, magasabb fogyasztas, media koder nuku, meg mindig 1gbe… igazan vonzo, hogy valtsak a regirol.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#58) arn válasza #72042496 (#10) üzenetére


arn
félisten

Tobbet fogyaszt, lassabb, nincs kodolas

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#59) Sanya válasza arn (#57) üzenetére


Sanya
nagyúr

én is maradok a 916+-on, egyelőre nincs előrelépés onnan.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#60) arn válasza Sanya (#59) üzenetére


arn
félisten

En is jol felturboztam a regit, csak egy rohadt 2.5gbe kellene ra.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#61) Sanya válasza arn (#60) üzenetére


Sanya
nagyúr

én kötöttem hozzá USB-s 2.5GBE csatlakozót, de siralmas az eredmény.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#62) Multibit válasza Gargouille (#45) üzenetére


Multibit
veterán

Olyannyira érdekel, hogy én voltam a TN egyik szerkesztője.
Így utólag is :R
A TITÁSZ BBS-ről húztam le mindig :)

(#63) latzy válasza copass (#23) üzenetére


latzy
csendes tag

Katalogusfile valoban nem, de a raw fajlok mehetnek NAS-ra...

(#64) latzy válasza arn (#60) üzenetére


latzy
csendes tag

ASUS-nak van jo 2.5GBE USB donglija! En is azzal hasznalom a 920+-t

(#65) latzy válasza copass (#38) üzenetére


latzy
csendes tag

jaja, illetve glue stick-kel lekezelted a belyegeket, akkor konnyebben ment a pecset eltavolitasa. LVL99 dolog volt amikor haver postan dolgozott, es DIJELOLEGES pecsettel latta el a swap boritekokat :) (irogeppel megcimezve nagyon hivatalosnak tudott tunni) :DD

(#66) latzy válasza Sanya (#61) üzenetére


latzy
csendes tag

ASUS USB-C2500, RTL8156B chipset. Mas subnet kell a 2.5G-nek, ennyi.
https://github.com/bb-qq/r8152 DSM 7 alatt is megy...

(#67) Sanyi.mTs válasza latzy (#64) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

kellett hozzá külön drivert telepíteni?

szerk. látom, írtad

[ Szerkesztve ]

(#68) arn válasza latzy (#64) üzenetére


arn
félisten

Ennyit szerintem nem er a dolog - nasnal az adatbiztonsag a legfontosabb, most egy igyugy karbantartott 3rd party drvnel akarmi lehet.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#69) Hebehebe válasza latzy (#66) üzenetére


Hebehebe
tag

+1 mind2 920+ban van egy ilyen és ég és föld az 1Gbos lanhoz képest :D

(#70) arkone


arkone
aktív tag

Sziasztok!

plex-hez (4k filmek), torrenthez melyikkel járok jobban? 920+ vs 923+?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.