Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) SPT


SPT
csendes tag

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni, mivel hardware témában nem vagyok túl jártas. Újítani szeretnék a gépemen, és nem tudom miből milyet vegyek.

A proci az AMD lesz. De milyen?
- AMD Athlon 64 3000+
- AMD Athlon XP 3000+
Mi a különbség köztük?

Alaplap: ???
A lényeg, hogy ne legyenek rajta sok feleslegesen integrált hülyeségek, csak ha muszály, nincs szükségem rá. Lényeg: jó minőségű legyen de OLCSÓ!

Táp: mekkora tápot vegyek?
Van egy 250W-os tápom, de nem tudom, elég lesz-e. Ha nem, akkor olyan kéne, ami nem túl drága, HALK!
A következők lesznek a gépben: Geforce FX5500, Pinnaccle TVkari, SB hangkártya, 2 vinyó, 2 DVD/CD meghajó.

Life is too short, don't stress every day...

(#2) Gleatcher válasza SPT (#1) üzenetére


Gleatcher
aktív tag

Nem vagyok egy amd szakértő, de azt tudom, h sztem egy athlon64-et vegyél, később jó lesz.
Táp az tuti kell új, ajánlom a TT fanless tápját, az tuti halk de drága.
Tápon ne spórolj, mert később problémásabb sz@rakodni vele, inkább most vegyél egy jót (DTK, Enermax, Chieftec, Coolink, TT), megéri rá az a plus 10k.

A nők áramot vezessenek, ne autót!!!

(#3) Fairplay válasza SPT (#1) üzenetére


Fairplay
csendes tag

Üdv! Az XP 3000+ valszeg 333 fsb barton magos proci lesz. Ez jó cucc, de ha hosszabb távra tervezel, akkor az A64 jobb választás lehet, mert az fejlettebb. Árban szerintem nem sokkal drágább, és a hozzávaló alaplap sem. A táp min. 350w, de inkább ennél nagyobbat nézz.
proci ügyben nézz be ide: Bővebben: link

Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit - mert a másik hat nap mindenre elegendő..

(#4) Dilikutya válasza Fairplay (#3) üzenetére


Dilikutya
félisten

Szerintem Sempron-t vegyen, ha 3000+, és nem A64. A Barton és az A64 (S754) között egy fillér difi sincs. úgyhogy esetleg ez jobb vétel lehet, új proci egyikbe se jön már ki sok.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#5) Flameus válasza SPT (#1) üzenetére


Flameus
aktív tag

Túl sok konkrét kérdést nem tettél fel - ien' igényekkel bemész bármei'k boo'tba oszt' kérdezel bután, majd csak adnak valamit a pénzedért. Nem értesz hozzá + konkrét igényeid/elvárásaid nincsenek, ezért nem is tudod, hoo' mire költöd a $.
Sokat ezek alapján ettől a topictól ne várj - alapértelmezett esetben mond meg mit szeretnél és mennyid van rá, úgy van rá esély hoo' a jelenleg meg nem fogalmazott igényeidet itt ki tudjuk - akár információ formájában - szolgálni.
Éted? Jobb felső sarokban a van a kereső; táp, proci, alaplap van itt minden bőven, szal' használd egész'seggel...és a topicot neveztesd át...Welcom at all :D


[Szerkesztve]

None of Ain't - Ni Lovagjai CS-S FUN Clan - www.nilovagjai.hu

(#6) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Vazze, most olvasom... nem túl drága táp.... fogjuk mi még ezt a gépet viszontlátni egy másik ''Segítsetek'' topikban:)
Amúgy ezermegegy ilyen topik van ahol abszolút tudatlan újoncok kérdezgetik mit vegyenek, ahhelyett hogy utána olvasnának, mi mit tud, mibe kerül, mire kell neki...

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#7) Arkana


Arkana
csendes tag

Hali!

Az a gondom, hogy van egy Abit NF7-es alaplapom, amibe tettem 512MB Samsung DDR 400MHz ramot, és a Bios fel is ismerte, ahogy kell, de az első mentés után viszont már csak 333-asnak jelzi ki. Mit csináljak vele?

(#8) Gorneck válasza Arkana (#7) üzenetére


Gorneck
titán

Attól, hogy egy memória 400 vagy 500mhz-es nem fog annyin menni míg a proci fsbje nem annyi! 133fsb 266mhz felel meg, 200as meg 400nak, ezt tovább variálhatod az cpu ram ratio-val a biosban!

Gorneck#1239

(#9) Arkana válasza Gorneck (#8) üzenetére


Arkana
csendes tag

Akkor csak annyi a dolgom, hogy atírom 200-ra az fsb-t?

(#10) xuldar válasza Arkana (#9) üzenetére


xuldar
őstag

Szinkronban járasd a memóriát az FSB-vel. Így kapod a legnagyobb teljesítméányt. Ha nem tuningolsz, és 166MHz az FSB, elég a 333MHz a memóriának is, így még kisebb időzítéseket is elbír.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#11) Arkana válasza xuldar (#10) üzenetére


Arkana
csendes tag

Akkor tulképp ha nem húzom fel a procit, feleslegesen vettem pc-3200 RAM-ot. Lehet más topicba kéne írnom ezt már, de ha egyszer itt kezdtem el... Van egy Abit nf7-es lapom, meg egy Barton 2500+ procim. Ha a ratio-t módosítom(mondjuk 4/5-re -> asszem 415MHZ-re emeli), de így nem lesz meg a szinkron. Tehát inkább mivel érdemes buherálni(szorzó, feszültség, frekvencia?), és meddig mehetek el? Most a hűtőm úgy 37-39 fokon tartja a procit.

(#12) Dilikutya válasza Arkana (#11) üzenetére


Dilikutya
félisten

Nem vettél fölöslegesen. Sose lehet tudni, hátha egyszer még jól jönnek. És mivel nem drágább, jó lesz a PC3200 neked :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#13) SPT


SPT
csendes tag

Csá! (Én tettem fel az eredeti kérdést)

Nem kell b@szogatni, hogy nem értek hozzá, azé jöttem ide. Ha lenne időm olvasgatni, akkor most nem itt gépelnék. Gépre meg szükségem van.

A gép nem játékra kéne, hanem filmet nézni rajta, programozni (szoftverfejlesztő vok), lehet hogy ez a gép soknak tűnik ilyen dolgokra, de ha má veszek valamit, akkor olyxat akarok, amit nem kell már holnap lecserélni. Alaplap+proci+memória+táp: max. 100 000 Ft-ot szánok rá.

Várom a további javaslatokat. Köszi.

Life is too short, don't stress every day...

(#14) Vangelis válasza SPT (#13) üzenetére


Vangelis
nagyúr

P3 vegyél , azt sem kell csrélni, ha nem játszol éjjel nappal.

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.