Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Ricardo


Ricardo
félisten

Kíváncsi vagyok mennyit fejlődött. Eddig is sokat ki lehetett belőlük hozni.

(#2) GeryFlash


GeryFlash
veterán

En nagyon szeretem a Sonyt de ha otodszorre is ellovik ugyanazt a designt akkor csalodott leszek. Jo lenne most mar ott tartani hogy meg tudjak oldani a selfie camera kepernyo ala helyezeset es lehetne egy bezeless full display telefonjuk. Tenyleg rohej lenne hogy a camera setupon kivul semmiben nem kulonbozteti meg a 2019-es Xperia 1-tol.

A camera setuprol meg annyit hogy aki kovette az elmult 4 evben a Sony telefonokat az tudni fogja hogy mit kap: a legjobb kepminoseg ha manualis bindzsigetunk, cserebe a konkurenciatol elmarado auto kepminoseget. Remelem nem lesz pofajuk iden is kihagyni a Night mode-ot mert az eddig is verciki kategoria volt, foleg hogy alapbol nem teljesitettek soha jol alacsony fenykorulmenyek kozott.

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#3) Kawauso


Kawauso
aktív tag

Ki lehet kapni a konkurenciától képfeldolgozás terén, de a Sony és a Motorola telefonok rendszerint sárba vannak döngölve. A Sony esetében ez különösen fájó a számomra. Nincs okom feltételzni, hogy javulni fog a helyzet, de örvendetes lenne, ha mégis.

(#4) Ricardo válasza Kawauso (#3) üzenetére


Ricardo
félisten

Sony nem pointshot fotózásban erős. Pici hozzáértéssel sokat ki lehet belőlük hozni.

(#5) #21221888 válasza Kawauso (#3) üzenetére


#21221888
törölt tag

Szerintem nagyon jót tenne a piacnak, ha kijönne egy 800-1000 dolláros Sony telefon, aminek nincs nagyon gyenge pontja. Vennêk mint a cukrot. Főleg az, aki unja a Samsungot, de nem akar kínai cégtől telefont venni.

(#6) Shyciii válasza GeryFlash (#2) üzenetére


Shyciii
veterán

Mondjuk a manuális kamera beállításait a hajadra lehet kenni, ha közli, hogy túlmelegedés miatt nem indul el a szoftver...Inkább ez a baromi idegesítő benne, és érthetetlen, hogy ennyire képtelenek megoldani ezt (is).

(#7) #96241664 válasza Shyciii (#6) üzenetére


#96241664
törölt tag

Én mondjuk soha nem értettem, miért mondják, hogy olyan jó a manuális módja.
Mindig olvasom, hogy milyen brutál, milyen sokat lehet belőle kihozni, "legjobb képminőség", stb, de annyira nagyon jó minőségű képet én még nem láttam vele.
Neten ilyen összehasonlításokat lehet találni a két móddal, nem túl meggyőző.

Raw-ban tényleg lehet belőle jó képeket kihozni, de melyik mobillal nem?

(#8) joey04 válasza GeryFlash (#2) üzenetére


joey04
titán

Ha jó a design miért baj ha nem változik? Az más, ha évek óta rossz, de csak azért változtatnj valamit hogy más legyen?

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#9) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Úgy gondolom, hogy a kamerában lehet még reszelni. Én elégedett voltam vele. Amúgy meg manuális mód jöhet.
A Sony formanyelve egységes. most kezdi a Samsung is.
Ezen a telekijelző elől, hálul meg nagy kamera sokan nem lehet reszelgetni. És nem is kell, mert a Sony ebben jó.
Az más kérdés, hogy én a 16:9-est jobban kedvelném... :D

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#10) eventus


eventus
veterán

Várható specifikációk: [link]

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#11) Polarstar válasza eventus (#10) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Hát kérem - ez bizony jó specifikáció! :C

Saaaaajnos a Blackberry Messenger és a Blackberry keyboard erre sem tehető rá valami miatt - így nekem nem vétel. :D

A Nota Ultra bezzeg csodaszépen szedresíthető. Ja, és jó a kamera is.

Naszóval a Sony fikázóknak minden valószínűség szerint bizonyítottan nem lesz igazuk. Én szurkolok nekik! A Sony megérdemli a jó helyet és jó értékesítést.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#12) eventus válasza Polarstar (#11) üzenetére


eventus
veterán

Izgibb, mint az S23 sorozat :)

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#13) spect80


spect80
senior tag

Az Xperia 1 IV furcsa állatfaj, pont az az előnye ami egyben a hátránya is, hogy chipsetet és sw-t leszámítva minden tekintetben megállt az 5 évvel ezelőtti szinten.
Nekem bejön a notch nélküliség, az értesítési led, az oldalsó ujjlenyomat olvasó, a jack csatlakozó, és a méret. De azon a béna kamerán és a gyenge akkuidő+extra lassú töltés kombináción nem tudok túllépni, ezért nem is használom már a telefont.

Ha az V-ben legalább rendes kamera és sw lesz, és a fogyasztás is ok, lehet benevezek.

[ Szerkesztve ]

(#14) MMiklos86


MMiklos86
csendes tag

Ha a fenti specifikáció igaz, megoldják valamennyire a melegedést és nem lesz teljesen elmebeteg az árazás, az lesz a következő telefonom. Lassan elég volt a Samsungból. Bővíthető memória, jack, és az a lélegzetelállító kijelző mind mellette szól.

(#15) SkyLine3000 válasza GeryFlash (#2) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Semmi baj a dizájnal. Legalább van egy gyártö, amelyik valamennyire ragaszkodik a hagyományoshoz és nem kerekíti agyon a kijelzőit és nem cseszi el noccsal. Én direkt szeretem a minimális kávát. Fektetett módban kifejezetten jó. Nekem max az a bajom a Sony dizájnal, hogy túl hosszúkásak a telóik. Tudom, a mozi képarány miatt.

(#16) eventus válasza SkyLine3000 (#15) üzenetére


eventus
veterán

Keskenysége miatt jobb átfogni is, szeretem.

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#17) blagolf válasza spect80 (#13) üzenetére


blagolf
senior tag

A kamera tényleg nem nagy szám, de az akkuidő nagyon jó. Xperia 1-et vettem 2019.12. Iphone SE 2020 vettem 2020.06. Az Iphone-t csak telefonálásra használom, ez napi max 15perc. (adathasználat, wifi, bluetooth nincs bekapcsolva) Nap végére 70% az akku. Xperia-t netezésre, videónézésre, zenehallgatásra, ez napi 3 óra. (adatkapcsolat, wifi be van kapcsolva) Nap végére ugyancsak 70% az akku. Szerintem több mint 3 év után ez nagyon jónak mondható, pláne az SE-vel szemben. Mondjuk engem már nem érdekelnek az újdonságok, mert kb minden márka ugyan úgy néz ki már vagy 3-4 éve. Amíg nem lassúl be a telefonom, addig cserélni sem fogok. Ide a Mobilarénára is ritkán nézek fel.

[ Szerkesztve ]

Üdv, Zoli

(#18) Wolfy33 válasza spect80 (#13) üzenetére


Wolfy33
senior tag

Xperia 5 II-m van 2020 10.31 óta, az aksi még mindíg kibír egy 15 órás munkanapot, rengeteg, telefon, üzenet, netezéssel. A töltés gyorstöltővel se probléma. Környezetemben több sony-s van, a kamera tényleg nem jó autó módban más gyártóhoz képest, de az sw stabil és az akksi kiemelkedő.

(#19) spect80 válasza blagolf (#17) üzenetére


spect80
senior tag

Iphone sehez képest valóban jó, s22 ultrahoz képest már nem annyira

#18
Wolfy33
Az xperia 5 iv is jobb akksiban mint az 1 iv. Ugyanakkora akksi csak nagyobb kijelző nagyobb felbontással és az sd8 gen 1 chipset nem túl energiahatékony. Az xperia 5ii sd 865 ami alapból elég jó chipset

[ Szerkesztve ]

(#20) sh4d0w válasza Shyciii (#6) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Ez a tulmelegedes valami urban legend lehet az oskorbol. Sorolom, mely Sony telefonjaim nem csinaltak (pedig kirandulasos, bulizos fotokat, videokat is csinaltam veluk): Z, M2, Z5, XZ Premium, Xperia 1 I, Xperia 5 I.

https://www.coreinfinity.tech

(#21) GeryFlash válasza sh4d0w (#20) üzenetére


GeryFlash
veterán

Egyreszt ez az ujabb, Samsung nodeon gyartott Snapdragonos Sonyknal jellemzo, foleg a IV és a III szériánál, másrészt az XZP-vel én találkoztam ilsennel, harmadrészt anyám első szériás V-je egyiptopban nem kiírta hogy túlmelegedni fog hanem lefagyott (6 napra). De ennél a két készüléknél ez valóban ritkaság, a III de főleg a IV szériánál ez alap sajnos.
Valszeg most nem lesz ilyen probléma mert hulladék gyártástechnológia helyett idén TSMC gyártja a csúcs snapdragonokat.

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#22) badacsony


badacsony
őstag

[link]

6.5″, flat display
161.0 x 69.3 x 8.5 mm
12 + 48MP UW + 12 MP (telephoto)
12MP Front

iOS és Android két jó barát, kézen fogva sétafikál :D

(#23) eventus válasza badacsony (#22) üzenetére


eventus
veterán

Ez sem rossz. De a fő kamera 12 mpx biztos binning. Csak kérdés, hogy 1" vagy 1/22".

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#24) badacsony válasza eventus (#23) üzenetére


badacsony
őstag

Szerintem az marad natív 12MP, mint az elődöknél.

iOS és Android két jó barát, kézen fogva sétafikál :D

(#25) eventus válasza badacsony (#24) üzenetére


eventus
veterán

Csak milyen fix 12 mpx szenzor..
Újabb fantázia képek, eddig ez tetszik a legjobban [link]

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.