Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-09-15 21:47:44

LOGOUT.hu

Ebbe a topikba várjuk az új Hardverapróval kapcsolatos összes olyan általános észrevételt, javaslatot, ami nem konkrét bugreport. A konkrét bugreportoknak külön topikja van!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24) Gave


Gave
addikt

Tényleg sokat csiszoltatok rajta, kezd egészen összeérni és máris jobb ránézni.

Ami elsőre azonnal feltűnt, a hirdetés címének mérete és színe, mivel már alapból kiemelt ezért szerintem 13pxis elég lenne, (vagy több whitespace, de így meg kicsit pazarlós kisebb felbontáson). FF-ben webdeveloper pluginnel realtime 3 sec alatt meg tudjátok nézni, szerintem sokkal szebb/átláthatóbb.

A másik a színe, szerintem is a sötétbarna és sötétszürke árnyalatokkal kellene kísérletezni, hogy még szemkímélőbb legyen. Jelenleg olyan barnás vöröses, ami eléggé elmosott hatást kelt (tudom mennyire szeretitek az ilyesféle boncolgatást csak ezért írom meg) :D

A továbbiakban csak leírom a meglátást és annyit visztek haza amennyit szeretnétek belőle :D.

A design szerkezetében alapvetően szerintem túl sok a keret (border) ami egy kicsit zavarja az áttekinthetőséget. Cserébe a tartalmi részen ahol szerintem tényleg "kellene" a több taglalás/elválasztás, és kontraszt, ott nincs eléggé kiegyensúlyozva.

A content_side div-en nézzétek meg milyen, ha kilövitek a háttér képet, persze a design így szét esik, de látható, hogy mennyivel letisztultabb lesz (főként a lekerekített dobozoknál). Hasonlóan a fenti lapválasztó linkeknél a bull3 (square bullet) kép szerintem felesleges, a legtöbb (default) monitor beállítás mellett csak extra zajnak látszik (vagy egyáltalán nem is látszik) :)

Ha a footeren ennyi infó marad, és ilyen elrendezésben én biztosan kiraknám 100% szélesre, amolyan lapzárás formában, kicsit talán erősebb háttér színnel. Persze a tartalma továbbra is maradhat fix széles. Magasságából vennék le egy kicsit 80-100px és máris szebb (az én szememnek) :)

A grid listanézetnél 90%-ban szebb, ha nincs +1px border a "bélyegeken". :P

Néhány gui elemen furcsamód egyedi tooltip van, máshol meg még title attrib sincsen, ez nem tudom mennyire wai :D.

Az árak méretezését én nagynak vélem, bár ez mostanság eléggé divat.

A PH designja annyira patentul el lett találva, hogy nehéz lesz megfelelni az elvárásoknak, de azért kitartás :D.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.