Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gakoska


gakoska
tag

Tehát végre új gépem lesz.
A jelenlegi konfigomat nem muszáj kiröhögni, mert már hellyel-közzel 3 éves :

Mercury KOB 815ep FSX (P3)
Intel Celeron 700 MHz @ 735 :) (jobban húzva nincs hang az int. hangk. miatt)
256 MB 133MHz Samsung RAM
Excalibur HIS 9200 SE 128 MB RAM
80 GB PATA Maxtor Diamondmax Plus 9
ASUS E616 DVD-ROM
Mitsumi 24x/12x/48x CD-RW

Ezt néztem ki a Magicomp.hu-ról (a lap nincs ott, de talán meg lehet rendelni tőlük)

AMD Athlon 64 2800+ OEM
ASUS K8N-E Deluxe
2x 256 MB / 433MHz, GEIL Golden Dragon D.Kit
ATi Radeon 9600XT 128MB, HIS TURBO
PATA Seagate Barracuda 160GB/7200rpm, 8MB cache
350W Chieftec / DELTA PFC
GlacialTech Igloo 7200 Pro
Pioneer 108D

Kissé tudom h ellentmondásos a két konfig, de ez van :))
Ez összesen bruttó 210000 Ft, de kiváncsi vagyok, h ki tud jobbat ennyiért, v mindenféle véleményre a konfigommal.

Nekem ez arra kell, h jáccak, közben is tudjak tölteni, meg filmeket nézzek, meg úgy általába mindenre.
Alapelv volt kiválasztásnál: Athlon 64 legyen, mert nem éri meg a Socket A
Menjenek az új játékok is, aztán jövőre majd veszek másik VGA-t.
Ár/érték aránya legyen jó.

Ja és bocs, h nem nagyon néztem hova írok, mert rohannom kellett, bocs ha már van ilyen topik.

(#2) parandroid válasza gakoska (#1) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

gratulálok. jó kis gép.

most még hárman gratulálni fognak, ketten belédkötnek, négyen letorkollják a belédkötőket, vladimir követelni fogja a topik zárását, és közben majd parttalan vita alakul ki, arról, hogy mekkora hülyeség azt venned, amit, miért nem veszel valami teljesen mást. a végén pedig úgyis azt veszel, amit akarsz.

mindezt megspórolandó: topik zárható.

üdvözlettel,

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#3) Viktor77 válasza parandroid (#2) üzenetére


Viktor77
titán

Basszus milyen igazad van! :D

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#4) Alvin_ti4200 válasza gakoska (#1) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Gigabyte K8NS -> 21
A64 2800+ BOX -> 34
2*512/500 Kingmax Hardcore -> 51
9800Pro -> 54
120/7200/8 HDD -> 18
350W Chieftec táp -> 10
Casetek 1016 ház -> 8
Pioneer 108 -> 19

Bruttó 215k

[Szerkesztve]

(#5) mattheus válasza gakoska (#1) üzenetére


mattheus
őstag

Sztem a RAM kicsit kevés lesz. Manapság már 1 GB ajánlott.
Ha veszel most egy 9600XT-t és jövőre egy újjabb kareszt, akkor jobb lenne szvsz várni egy picit és venni egyből egy jót.

(#6) parandroid válasza Alvin_ti4200 (#4) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

na, kezdődik. :DDD

most azok következnek, akik mejd belédkötnek, kiskutya... :D
(amúgy ez is jó kis gép, gratula neked is... :C)

ui: kiváncsi vagyok, vladimir mikor ér ide... ;)

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#7) viharhozo válasza gakoska (#1) üzenetére


viharhozo
addikt

A ramot mindenkeppen cserelnem vmi olcsobbra. Kingmax, A-data 1*512/500 vagy 2*512/500 (utobbi nyilvan vmivel tobb lesz).
A videokartya ara brutto 42400. Brutto 50000ert 9800 Prot kapsz, ami legalabb masfelszer akkora teljesitmenyt nyujt.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#8) Alvin_ti4200 válasza parandroid (#6) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Nem kötelező a véleményemre adni, de én ezt venném:)

(#9) gakoska válasza Alvin_ti4200 (#4) üzenetére


gakoska
tag

Hát ez érdekes.
Te a lapon spóroltál hozzám képest sokat (nem tudom h az a lap mit tud, utánanézek, de az ASUS a PH szerint nagyon ajánlott, és télleg mindent tud), de én ugy gondoltam, hogy csak akkor nyúlok a laphoz, + a ramhoz, ha nagyon muszáj, procihoz semmiképpense, VGA meg igy is drága sztem.
A D.Kit Geil 37 bruttó, viszont direkt párba válogatott darabok, sokkal jobban futnak duálban, mint a többi RAM, az hogy 1GB RAM menyi plusz teljesítményt adna 512höz képest, nem tudom, de hogy gyors az tuti.

PS120-as vinyó Magicompban 100 Ft-tal drágább mint a 120-as, és hasonló a helyzet minden gyártónál.

(#10) Trak válasza gakoska (#9) üzenetére


Trak
addikt

''direkt párba válogatott darabok, sokkal jobban futnak duálban, mint a többi RAM''
ROTFL :DDD

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#11) gakoska válasza viharhozo (#7) üzenetére


gakoska
tag

Egy teszt szerint a húzott 9600xt-nél a 9800 (v talán a pro) 20-20% bir többet csak
Vedd bele azt is, hogy a karit majd 1 év mulva is el tudom majd adni vmi pénzért (bár ez igaz a 9800ra is
A pro-k csak annyival tudnak többet az alapoknál, h magasabb az órajelük

PS: de NEM a kinézett konfigot akarom védeni, mert nem azért nyitottam fórumot, csak meg akarlak ismertetni titeket a véleményemmel
Sokan azt mondják h olcsó ram = szar ram, én nem tudom, eddig csak szar ramom volt, de amellé tudok venni még majd esetleg ha nagyon kevés lesz

(#12) -cobra-


-cobra-
aktív tag

Én lehet hogy egy Zalmant dobnék rá, meg egy 9800pro jobban hangzana ahoz a procihoz:)

Ui.: Ez nem kötekedés:DD

(#13) Parker


Parker
tag

Még nem éri meg egy A64 konfigba befektetni inkább Barton 2500+:)

blööööööeeeeeeee

(#14) Alvin_ti4200 válasza gakoska (#9) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Igen kimerítő választ tudok adni a lappal kapcsolatban ha gondolod, mivel nekem az ilyen van. Nekem általában egy alaplapra csak a legszükségesebb dolgok kellenek, ezért szoktam olyan felszereltségűeket választani. Hidd el nekem, hogy semmivel nincs rosszabb minősége, mint az általad kiszemelt Asus-nak (amit szintén nagyon szeretek), csak éppenséggel kevesebb feature van rajta. A chipset mind a két lapon megegyezik (pontosabban az Asus-on nForce3 250 helyett nForce3 250Gb van, ami egy gigabites integrált hálókártyát tartalmaz hardveres tűzfallal szemben a gigabyte-on található 100 MBitessel szemben). Mind a kettőben van fix PCI/AGP, így a tuning sem akadály. Itt van a lap hivatalos oldala: Bővebben: link

A memóriavezérlő már nem az alaplapon hanem a processzorban található, ami Socket754-es foglalatú példányoknál csak egycsatornás működésre képes, így felesleges párba válogatott RAM-okat venni, főleg ennyi pénzért. Athlon64-et húzni kifejezetten csak és kizárólag szinkron memóriahajtás mellett szabad, különben érezhetően esik a rendszer teljesítménye (8-10%). Ezért javasoltam az 1 GB DDR500-as Kingmax Hardcore memóriákat. 512 MB és 1 GB között az a különbség, hogy van olyan játék, ami után ha kilépsz WIndows-ba, fél perc mire magához tér a gép. Ez 1 GB RAM esetében nem fordul elő.

(#15) becso13 válasza gakoska (#1) üzenetére


becso13
aktív tag

A Geil ramokat hagyd! Vegyél vmi olcsó (nem noname! pl.: Kingston Valueram, nem HyperX!) 2*512MB 400 Mhz-es RAM-ot. Még olcsóbban is kijösz. A pénzt rakd hozzá a 9600XT-hez ->legyen 9800 Pro, he nem elég rá a pénz vedd le az alaplap végéről a Deluxe feliratot. :)

Szerintem így erősebb és jobb géphez jutsz játékhoz. És nem is írtad, hogy tuningolni szeretnéd, úgyhogy szvsz nem kell Geil RAM, ja és húzni a Kingstont is jól lehet.

Ja most látom, hogy A64, akkor szinte kötelező legalább egy 9800 Pro.

[Szerkesztve]

(#16) Alvin_ti4200 válasza Parker (#13) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Ezt csak addig gondolod így, amíg nem lesz A64-ed a Barton helyett.

(#17) lol válasza gakoska (#1) üzenetére


lol
senior tag

AMD Athlon 64 3000+ [doboz] > 37374FT
ASUS K8N-E Deluxe > 30350FT
512MB 500MHz DDR RAM Kingmax HardCore Color > 25000FT
CLUB3D ATI RADEON 9800Pro > 50000FT
PATA Seagate Barracuda 160GB/7200rpm, 8MB cache > 21500FT
360 W chieftec táp > 10915FT
GlacialTech Igloo 7200 Light > 3500FT
Pioneer 108D > 19600FT
---------------------------------------------------------------------------------198239FT

szvsz

[Szerkesztve]

(#18) Flashy


Flashy
veterán

mennyivel békésebb idők voltak amikor még eldöntöttük hogy akarunk venni valami hardvert, megnéztük mit lehet kapni, esetleg neten ránéztünk melyik mit tud, néztünk árlistát hogy hol olcsó és megvettük, slusszpassz. boldogabban használtuk mint ha megszavaztattuk meg kiveséztettük volna pár ezer fórumozóval előtte :)
nézd meg mennyi pénzed van, nézd meg mi jön ki belőle, az alkatrészeknek nézz utána egyedül hogy nincs-e valami ami miatt nagyon nem ajánlják, aztán vedd meg és használd.
így oda fogsz eljutni, hogy minden alkatrészről elmondják hogy ''de ha 2-3ezret rádobnál,...'' aztán a végén lesz egy jó géped, és az idegesít majd hogy drága lett pedig igazából heti 1 órát játszol rajta, a többire egy 386os is elég lenne. vagy ha meg nem dobsz rá, akkor az fog idegesíteni hogy ''de ha 3ezret rádobtam volna...''.

(#19) Flashy válasza Alvin_ti4200 (#16) üzenetére


Flashy
veterán

nem, addig gondolja így amig a _szomszédnak_ nem lesz A64-e, neki meg ''csak'' Bartonja :)

(#20) Alvin_ti4200 válasza becso13 (#15) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Komolyabb tuninghoz (230+ FSB) a Kingston édes kevés lesz.

(#21) Alvin_ti4200 válasza Flashy (#19) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

De igaz!:D

(#22) Jenő válasza gakoska (#11) üzenetére


Jenő
aktív tag

Nem csak órajelben jobb a 9800.. Az 256bites memóriainterfésszel, 8 pipeline-nal rendelkezik, a 9600XT 128bitjével és 4 pipeline-jával szemben. Nem kevéssel nagyobb a teljesítménye a 9800-nak.

(#23) Trak válasza Alvin_ti4200 (#16) üzenetére


Trak
addikt

Miért mennyivel gyorsabb egy 2800+-os A64, egy 3200+ra felhúzott Bartonnál?:)
Windowsban nem hiszem, hogy észrevehető. Játékban? Nem 60 FPS, hanem 75?;]

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#24) becso13 válasza Alvin_ti4200 (#20) üzenetére


becso13
aktív tag

Igen, lehet, hogy igazad van, de nem írja a tuningot, ha tuningolni szeretne, akkot Kingmax.

(#25) gakoska válasza lol (#17) üzenetére


gakoska
tag

ez hol van ennyiért?
tuning jöhet, de csak mértékkel, nem akarok fölösleges ventiket a gyári mhz-k helyett
1 3200+-ra huzott procinál( Bartonnál) sztem jobb a szintén 3200+ra huzott A64 nem?

[Szerkesztve]

(#26) Dilikutya válasza gakoska (#1) üzenetére


Dilikutya
félisten

Mindannyian nagyon örölünk, hogy új géped lesz. Tényleg! :C:C
Itt szeretném megjegyezni, hogy a közeljövőben új farmert készülök venni....

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#27) gakoska válasza Jenő (#22) üzenetére


gakoska
tag

Bocs, ha félreérthető voltam, de nem a 9600akat hasonlitom 9800akhoz, hanem a 9600-t a 9600pro-hoz, és a 9800at is a 9800prohoz

Egyébként a 9800pro-ra meg vmi másik RAM-ra kezdetek rábeszélni, thx :))
vhogy sejtettem h ezeket fogjátok kiszúrni, igazatok is van

PS: ez nem 1 csucsgép akart lenni, csak 1 középkategóriás otthoni gépecske, ami megéri az árát, amivel pasziánszozhatok szaggatás nélkül :DD
de csak folytassátok

A vitáról meg csak annyit, hogy vannak akik nálam jobban tudnak vmit, és ezt el is ismerem, de megértem azt is aki saját ötleteit szereti véghezvinni,
Több szem többet lát

szvsz

(#28) lol válasza gakoska (#25) üzenetére


lol
senior tag

AMD Athlon 64 3000+ [doboz] > 37374FT Bővebben: link
ASUS K8N-E Deluxe > 30350FT Bővebben: link
512MB 500MHz DDR RAM Kingmax HardCore Color > 25000FT Bővebben: link
CLUB3D ATI RADEON 9800Pro > 50000FT Bővebben: link
PATA Seagate Barracuda 160GB/7200rpm, 8MB cache > 21500FT Bővebben: link
360 W chieftec táp > 10915FT Bővebben: link
GlacialTech Igloo 7200 Light > 3500FT Bővebben: link
Pioneer 108D > 19600FT Bővebben: link

[Szerkesztve]

(#29) Alvin_ti4200 válasza Trak (#23) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Hát ha CPU függő alkalmazásról van szó (pl. UT2004), akkor lehet az több is, mint 25%...

(#30) gakoska válasza lol (#28) üzenetére


gakoska
tag

thx, de nekem megér 1 pár ezer FT-ot, ha 1 helyen veszek mindent, és össze is rakják
azért télleg sokkal olcsóbb, meg fogom gondolni

egyébként 500 mhz-s ramokat ha beleteszek egy olyan lapba ami max 400-ig támogatja, akkor ha huzom a procit akkor eléri a névleges órajelét (v legalább megközelíti)?
Mert a ASUS K8N-E Deluxe ilyen lap

[Szerkesztve]

(#31) gakoska


gakoska
tag

''A memóriavezérlő már nem az alaplapon hanem a processzorban található, ami Socket754-es foglalatú példányoknál csak egycsatornás működésre képes, így felesleges párba válogatott RAM-okat venni, főleg ennyi pénzért. Athlon64-et húzni kifejezetten csak és kizárólag szinkron memóriahajtás mellett szabad, különben érezhetően esik a rendszer teljesítménye (8-10%)''

Láma vagyok hozzá ezért kérdezem:
Ezzel azt akarod mondani hogy ha A64-t veszek, akkor nem mennek dualban a ramok???
Semmilyen sem???

Mit jelent pontosan a szinkron memóriahajtás, és ha van kedved, és tudod, akkor kifejthetnéd hogy mért esik a rencer teljesítménye.
thx

(#32) Amigo78 válasza gakoska (#27) üzenetére


Amigo78
senior tag

ha otthoni gép és olyat akarsz ami megéri az árát egyértelmü hogy socket A valami izmosabb bartonnal ami lehet használt is az agp a végét járja tehát kb 1 év és sztem megszünnek az agpés kártyák tehát igyis ugyis cserélni kell majd az a A64 meg még kicsit drága + nem hiszem hogy akkora teljesitmény növekedést mutatna hog hasra esel töle... ergo ezt a gépet is cserélni kell igy is ugyis

[Szerkesztve]

(#33) viharhozo válasza gakoska (#31) üzenetére


viharhozo
addikt

A Socket 754es procik nem hasznaljak a dual-channelt. Az Amdnel ennek egyebkent is kisebb a jelentosege.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#34) Mosqu!to válasza Trak (#23) üzenetére


Mosqu!to
addikt

Nekem mind a 2-höz szerencsém van.
Windows betöltődés barton alatt: 8x fut el a csík a töltésnél
Windows betöltés a64 alatt: 2x fut el a csík.
Meggyőző? :U

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#35) Flashy válasza Dilikutya (#26) üzenetére


Flashy
veterán

akarsz ''tapasztalatokat, véleményeket, bármit, SÜRGŐŐŐŐŐŐŐŐŐŐŐŐS!!!!''? :D

(#36) Amigo78 válasza Mosqu!to (#34) üzenetére


Amigo78
senior tag

ennyi? játékban ? nemhiszem hogy azért hogy gyorsabban töltse be a vinfost megéri a dupla prociár

(#37) Trak válasza Mosqu!to (#34) üzenetére


Trak
addikt

Nekem a mostani gépemmel is 2x fut le a csík.... akkor most hogy is van ez:F
Ez windows beállítás függő is lehet, + a winyó sebessége is számít.

[Szerkesztve]

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#38) Mosqu!to válasza Amigo78 (#36) üzenetére


Mosqu!to
addikt

Játékban is kb 20%-al gyorsabb, de ezt nem mérem, annyit tudok mondani, hogy míg bartonnal full texturán voltak játékok amik szaggattak, itt már ez nem fordul elő...
De mondok neked 3dmark eredményt:
barton:
01: 17786
03: 6372
a64:
01: 21374
03: 6844

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#39) Enigma7


Enigma7
csendes tag

8x fut el a csik? omfg :DDD

nekem 1.5x :DDD

2500@3000 <-de hogy kurvara nem ettol fog a windows fele annyi ido alatt bootolni az is biztos. de nem akartam flamelni

(#40) Mosqu!to válasza Enigma7 (#39) üzenetére


Mosqu!to
addikt

Neked mit tölt be a windows?
Nekem msn, icq, winamp, zonealarm, daemon tools, és maga a rendszer.

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#41) Amigo78 válasza Mosqu!to (#38) üzenetére


Amigo78
senior tag

ugyanazzal a vidkártyával?
az +500pont mark03 ami nem olyan vészes

(#42) Mosqu!to válasza Amigo78 (#41) üzenetére


Mosqu!to
addikt

De a 03 az nem procira megy, hanem vga-ra. Nézd inkább a 01-es eredményt.

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#43) Trak válasza Mosqu!to (#38) üzenetére


Trak
addikt

Azért nem akarok még cserélni, mert az adataimnál lévő gépen minden megy maxon (1024 ben), szűrőkkel. Nekem az mind1, hogy 50 -el megy a játék, vagy 65-el... (És ez már 30%).
3dmark-al nem szoktam játszani, az számomra nem szempont:)

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#44) gakoska


gakoska
tag

milyen dupla prociárról van szó???
ez a 2800+os A64 tesztelve van a ph-n, olvasd el, és nézd meg pl ezt:
http://prohardver.hu/html/proci/cheap_a64/results/halo.png
és alig több a 3200+os barotonnál a 2800+os a64 ára, asszem 1-2 e ft

Socket A mellett meg sose fogtok meggyőzni, pl

''Tesztjeink során bebizonyosodott, hogy nem egy halott ötlet bevezetni az olcsó 64 bites processzorokat. Az Athlon 64 3000+ szinte minden esetben gyorsabbnak bizonyult az Athlon XP 3200+-nál, és sok esetben még a 3,2 GHz-es Pentium 4-et is verte. A 2800+ is derekasan állta a sarat, ha valami biztos, akkor az az, hogy az Athlon XP 2800+-nál gyorsabb. Az is kiderült, hogy 512 KB felett a nagyobb L2-cache számos esetben csak nagyon minimális mértékben gyorsít, tehát az Athlon 64 3200+-ben található plusz 512 KB L2-cache nem éri meg a felárat. Amikor elgondolkodunk a váltáson, jusson eszünkbe, hogy ezek a processzorok minden újgenerációs Athlon-tulajdonsággal rendelkeznek, amelyek a jövőben még jól jöhetnek, ilyen pl. az SSE2 és a 64 bites utasításkészlet.''

Prohardver

(#45) Enigma7 válasza Mosqu!to (#40) üzenetére


Enigma7
csendes tag

powerstrip, msn, kerio pfw, inteli point, steam, symantec antivir, rendszer

(#46) gakoska


gakoska
tag

Azt a kibaszott windows csíkot hagyjátok már a picsába, ha viszonylag új a rencerem, akkor nekem is csak 2x megy végig a csík, a régi 735ös ceruzával, meg a szar géppel,és az nem függ attól h milyen progikat tölt a gép, azokat majd csak később tölti, mikor már ott van az asztal is, (asszem a csík a reg. adatbázissal van kapcsolatba, régi win-nel azé lassabb, de nem biztos)

A tesztprogik mutatják a teljesítményt.

(#47) Amigo78 válasza gakoska (#44) üzenetére


Amigo78
senior tag

csak akkor minek nyitotta a topicot? ha már el van döntve

(#48) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Figyelj gakoska. A vidkari mindenféleképpen legyen r9800. Ez fontos. A legfontosabb. Ugyanolyan gépe van a tesómnak, meg nekem, csak neki r9600, nekem 9800. Nálam a D3 nem szaggat. Nála ritkán van 35 frém, pedig Sapphire Fireblade.

I am having fun staying poor.

(#49) gakoska válasza Amigo78 (#47) üzenetére


gakoska
tag

azért nyitottam, mert kiváncsi vagyok, hogy ki tud ennél jobb/másabb konfigot ajánlani hasonló áron, esetleg olcsóbban, de nemsokkal rosszabbat, stb
csak nem azér veszek uj procit, mert lassan tölt a windowsom

nincs eldöntve

(#50) gakoska válasza Drizzt (#48) üzenetére


gakoska
tag

rendben van...
meggyőztél te is meg a többiek is, 9800pro lesz
RAM-ot holnap választok, és utána meglátom h árba hogy jön ki

holnap itt leszek du. fél 2 körül

thx mindenkinek h irt

csáó

[Szerkesztve]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.