Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Gordiann


Gordiann
őstag

Help!

Vásároltam egy 2800+-os 64bites sempron procit, egy MSI K8N lappal.,
512mb+256mb Twinmos 400-as ram.
Régebbről maradt egy Radeon 9800Pro vidkari.
Win XP reinstall.

Na szóval:

A régi konfiggal (Athlon 1600+, 512 ram) semmi probléa nem volt,de most:

elkezdek codozni, és 2-3 perc után beáll a kékhalál.
Amúgy is kb 5 mp-enként minimálisan ugyan, de beszaggat a kép. (többnyire nem zavaró)
Szóval mit tudk csinálni? mi lehet a gond?
memória? vidkari lett rossz?

Megjegyzem jártam vírus közelében weboldalakon, nem tudom, lehet hogy kaptam vmit és az fogja le a rendszert?

Ja meg olyan tünetem is van, hogyha nincs kékhalál akkor meg befagy, fekete képernyő, aztán meg vmi a vga nem engedelmeskedik az illesztőprogramnak, küldjön értesítést a Microsodftnak?....stb

Na ilyet mé életemben nem láttam :Y

Help!

(#2) gézu válasza Gordiann (#1) üzenetére


gézu
őstag

Elsőre megnézném a ramokkal külön-külön is.Aztán alaplapi driver,bios beállítások,memtesztben gondolkodnék.

If you can't be a good example, then you'll just have to be a horrible warning.

(#3) Agyzuzo válasza Gordiann (#1) üzenetére


Agyzuzo
addikt

IRQ_NOT_LESS az üzenet? Eressz rá egy MEMTest-et, először külön-külön mindkét rammal, ha úgy nem bukik egyik sem, akkor egyszerre a kettővel. Nálam pont most volt egy ilyen helyzet, hogy 2 Infineon RAM nem szerette egymást és amíg külön-külön használtam őket mindkettő ment, de együtt pár percen belül megfeküdt a gép...

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#4) Gordiann


Gordiann
őstag

Mem testet csak annyi, hogy kiteszem, beteszem, elindítom, kipróbálom?

Semmi progi em kell, ugye?

(#5) gézu válasza Gordiann (#4) üzenetére


gézu
őstag

Bővebben: link
Memtest nevű progi kell hozzá,innen leszedheted.

If you can't be a good example, then you'll just have to be a horrible warning.

(#6) Gordiann válasza gézu (#5) üzenetére


Gordiann
őstag

THX

(#7) robipinker


robipinker
csendes tag

Na nekem ugyan eza problémám csak a BF2-nél. MEg néha akkor amikor sok progit indítok el 1*-re. és ugyan ezt írja ki. akkor asznodod futtasam le én is a memtest-et?

(#8) Gordiann


Gordiann
őstag

Fel

Egészen pontosan EZ történik:

[kép]

Izééé...

EZ:
[kép]



[Szerkesztve]

(#9) Gordiann


Gordiann
őstag

Hmm .. ? :U

(#10) Agyzuzo válasza Gordiann (#8) üzenetére


Agyzuzo
addikt

Ez is lehet RAM-hiba (nálam is csinálta, RAM csere megoldotta a problémát).
Egyébkén próbáld ki azt, hogy rámész az ATI Control Panel-en a VPU Recover fülre és kikapcsolod. Nézd meg, hogy milyen hibát fog produkálni így. De közel 100%, hogy RAM-hiba. Csinálj egy MemTest-es floppy-t, először teszteld le a RAM-okat egyesével, aztán mindkettőt egyszerre és nézd meg, csinál-e hibát. Nálam pl. ha mindkét RAM benn volt a gépben (2x512 Infineon), a 256 mega feletti részt egyszerűen nem tudta megcímezni és kibukott az egész. De külön-külön jók voltak. Szóval a 2 Infineon nem akart együtt működni (le lettek cserélve Hynx-re). Ja és nekem még olyat is csinált, hogy filmek lejátszásakor (pl. DivX-es AVI-knál nagyon jól látszik), véletlenszerűen telepöttyözte a képet kis kék meg piros pöttyökkel (de csak pár perc lejátszás után kezdte el csinálni).

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#11) agostonl válasza Gordiann (#8) üzenetére


agostonl
tag

Nekem volt ilyen bajom...

Nálam nem fért össze a videokari az alaplappal. :(
Másik gyártó ugyanolyan videokarija simán ment.

Azt mondják, Einsteint az ő idejében csak 10 ember értette a világon. Ha engem senki nem ért, zseni vagyok?

(#12) Gordiann válasza Agyzuzo (#10) üzenetére


Gordiann
őstag

Sajnos nincs floppyy meghajtóm, és ha letöltöm a CD-s memtest-et, akkor abban nincs semmi file :(
Vagy én vagyok hülye?

(#13) Gordiann válasza agostonl (#11) üzenetére


Gordiann
őstag

Na ez nagyon nem lenne jó :(

(#14) Gordiann


Gordiann
őstag

Vmi alternatív megoldást nem tud vki? :F
(CD image)

(#15) Gordiann válasza Agyzuzo (#10) üzenetére


Gordiann
őstag

Ha kikapcsolom ezt a VPU recover-t, akkor egyszerűen szétfagy. :(((

Memtestben csak annyit kell amúgy figyelni, hogy kiírja-e, hogy error vmi?
Ha kiírja, akkor már hibás?

(#16) SAMYka válasza Gordiann (#15) üzenetére


SAMYka
aktív tag

igen

PH! Tábor - ...mert megérdemlem...

(#17) Agyzuzo válasza Gordiann (#12) üzenetére


Agyzuzo
addikt

Win alatt nem fogsz látni rajta semmit, de be lehet róla boot-olni!!!

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#18) Manitou válasza Gordiann (#8) üzenetére


Manitou
addikt

Nézzél már be a gépbe hogy megy egyáltalán a radeon ventije:D Havernak szar passzív hűtés volt a 9550-esén és akkor játszotta ugyanezt.

(#19) Gordiann válasza Manitou (#18) üzenetére


Gordiann
őstag

Hát az úgy van, hogy....

Szóval: Régi tápomomon csak ''1, az a hosszúkás'' áramcsati volt az alaplaphoz, és nem működött a ventije a vidkarinak, a kép ernyőn sem látszott semmi. Aztán fogtam a másik (vmivel újabb szerzeményű) tápomat, és annak volt még +1 amolyan '' 4-es áramcsatija az alaplaphoz'' .:) Így már beimdult a vidkari és megvolt a kép, meg ment minden.
Remélem érthető volt.
Remélem nem sz*ródott el a vidkari, amíg próbálgattam a régi táppal.... :F



[Szerkesztve]

(#20) Gordiann válasza Agyzuzo (#17) üzenetére


Gordiann
őstag

Oh... megpróbálom. THX :B

(#21) Gordiann


Gordiann
őstag

Nah 1.5x kb lefutott a memtest, nem talált hibát.
Na ilyenkor mi van? Vagy ennyi nem volt elég keresés?

Vidkari lenne a rudas a dologban?? :F
Processzor nem lehet gond esetleg?

(#22) Manitou válasza Gordiann (#21) üzenetére


Manitou
addikt

Én videókarira gyanakszok. Én memóriatasztet egy napig futtatok. Volt már hogy 5 óra múlva kezdte dobálni a hibákat.

(#23) Gordiann válasza Manitou (#22) üzenetére


Gordiann
őstag

Még nappal betelefonáltam amúgy Mikland-ba (ott vettem), hogy mi van ha hibásra gyanaxom, aszonta vigyem be, és kicserélik gariba, ha hibás.
Végülis veszteni nem veszthetek vele, beviszem, sőt: vidkari 1 éve onnan van sulinetből, azt is beviszem, nézze meg a szervízük, aztán majd kiderül, mit mondanak...
Holnap beadom sztem, majd írok, ha visszakaptam.

Kszönöm az eddigi segítséget mindenkinek! :R

(#24) nilrem


nilrem
tag

Na erdekes a szitu talan itt valaki tudja a megoldast. Win 2000 nem megy fel egy cerka 800-ra. A story vele annyi hogy egy masik hazba lett atpakolva az alaplap, a proci a memoria a vidokartya is tok ugyanaz, mint volt es meg a telepito cd is ugyanaz. De installalas kozben mikor eloszor van grafikus kepernyo az eszkozok installalasanal,( tehat boven meg ez utan jon a cd kulcs beirasa) kb feleig elmaszik a bitkolbasz azt sokat gondolkodik a kep se vinyo se cd nem mozog majd el kezd villogni kicsit a kep es kek kepernyo, de olyan amilyet en meg nem lattam. Lepjen kapcsoladma a szamitogep eladojaval system halted. Kiprobaltam masik vinycseszterrel is mert nyagyjobol csak ennyi az elteres a regi kephez kepest, de tok ugyanaz a jelenseg. Netan a Bios-ban kellene meg valamit letiltanom??

Az élet a legjobb játék próbáld ki!

(#25) scooty


scooty
csendes tag

Nekem olyan problémám van hogy nekem is kékhalált dob a gép!
Nem tom miért már volt bent a szervizbe is, és ott lett cserélve egy vinyó!
Amikor haza hozta a gépet akkor egy darabig bírta is !
És megint beadta a kékhalált!
már cseréltem benne hangkártyát is
de a vga az alapon 50-60 fok között van game közbe pedig 70-80 és mikor kilépek a gameből akkor elindítok egy zenét és kékhalál! 8500GT van
segítségeteket előre is köszönöm/
sZia

[ Szerkesztve ]

(#26) Norby01


Norby01
csendes tag

Sziasztok!

Nekem is problémám van ezzel a kékhalállal...:
Február elején vásároltam új alaplapot és procit (alapot újonnan, procit használtam) alaplapom MSI 790XT-G45 , procim phenom II 965 BE, van 1,5 giga ramom ami már régebbi, van egy tápom ami 550es, és egy XFX HD4850-em...
Mikor először összeraktam, kékhalálozott, hibásan rakta fel az oprendszert stb, rájöttem hogy hibás a ram, kicseréltem.
Minden rendben volt egészen tegnapig amikor egy játék elindítása utána az XP kékhalált kapott...
Mire gondol az ember? ram ... bootolható memtestel leteszteltem, hibátlan, ezek után még tovább mentem, prime teszttel ami teszteli a memót is procit is, nyomattam 2 órát, semmi hiba.
feltettem egy új oprendszert (WIN7), semmi gond nincs, ameddig elnemem indítottam a DIRT2-t (újra telepítve) .. először megállt a legelső képernyőnél, újraindítottam... másodjára indítom már tovább megy, de elcsikozódott a kép 1 másodpercre és kékhalál...
Kékhalál után indítom most, megint megáll az egyik ilyen reklám képnél..

a kékhalál információi:
prime test vége:

Én arra gondolok hogy vagy videókártya, vagy alaplap, mivel tudomásom szerint (nem tuti) elvileg az alaplapom ati chipsetes, és ez a kékhalál ati dolgokra hivatkozik...

Kérlek segítsetek! Minden cuccom garis, csak azt kellene kideríteni mi lehet a rossz.

[ Szerkesztve ]

www.HostingBazis.hu - Domain, Webtárhely, Webszerkesztés, SSL, VPS, TeamSpeak

(#27) Gerisz válasza Norby01 (#26) üzenetére


Gerisz
addikt

Ez honnan jön, hogy Ati hiba?
Ha beírod a gugliba az első 8 találat Nvidiás videókártyával rendelkezőkre vonatkozik.

Windows frissítve van?
Ha a videókártyát terheled akkor meghal?
Utánaolvasva ez szoftveres gond inkább. Driver milyen van fent?

(#28) Norby01


Norby01
csendes tag

driver az van fent amit a win7 updatelt hozzá rendes ati 4800 series stb írja is...

xp-nél viszont az van amit én raktam fel ati oldaláról és azzal is kékhalál

hogy terheljem a vidikarit? ennyit tudok gondolom olyankor terhelődik mikor játékot indítok.. tehát játék indításkor vagy megáll vagy kékhalál...

Megjelenítés
Videokártya ATI Radeon HD 4800 Series (512 MB)
Videokártya ATI Radeon HD 4800 Series (512 MB)
3D gyorsító ATI Radeon HD 4850 (RV770)
Képernyő Dell E771p [17" CRT] (93CUR1BLB2G4)

[ Szerkesztve ]

www.HostingBazis.hu - Domain, Webtárhely, Webszerkesztés, SSL, VPS, TeamSpeak

(#29) Gerisz válasza Norby01 (#28) üzenetére


Gerisz
addikt

Érdemes lenne megnézni a feszeket a Bios-ban, ha mióta megvetted azóta probléma van.
Azokat írd le légyszíves.
A vidkarihoz érdemes neked feltenni drivert. Ha minden igaz a 9.9 a legjobb a 4800-as szériához.

[ Szerkesztve ]

(#30) Norby01 válasza Gerisz (#29) üzenetére


Norby01
csendes tag

Erre gondolsz??

www.HostingBazis.hu - Domain, Webtárhely, Webszerkesztés, SSL, VPS, TeamSpeak

(#31) lsc válasza Norby01 (#30) üzenetére


lsc
nagyúr

Kékhalál inkább a ramok miatt szokott lenni, nem a videokártya miatt. Az 1,5 ram gondolom nem egyforma, az gond lehet, próbáld meg az 1 gigással egyedül. A táp sem mindegy milyen, az 550 W bőven elég, a márka nem mindegy.

Az élet kegyetlen .

(#32) Gerisz válasza Norby01 (#30) üzenetére


Gerisz
addikt

A CELL Menü-ben lévőt.

lsc: A Microsoft szerint vidkari driver [link]
De a prime miért hal meg, ha a memtest nem talál hibát.

[ Szerkesztve ]

(#33) Norby01 válasza Gerisz (#32) üzenetére


Norby01
csendes tag

cell menüben nem tudok mit mutatni, minden automatán van, jah és a prime nem hal meg hanem 2 óra után leállítottam, és írja h 0 hiba ott a kép.

www.HostingBazis.hu - Domain, Webtárhely, Webszerkesztés, SSL, VPS, TeamSpeak

(#34) Norby01 válasza Gerisz (#32) üzenetére


Norby01
csendes tag

feltettem a drivert gépres, és kiderül

www.HostingBazis.hu - Domain, Webtárhely, Webszerkesztés, SSL, VPS, TeamSpeak

(#35) Norby01 válasza Norby01 (#34) üzenetére


Norby01
csendes tag

feltettem az új drivert, gépresi volt, játékot elindítottam és van egy videó a játékba indításkor, az olyan szinten szaggatott h 20 másodpercenként változott ... lefagyott kénytelen voltam resetelni mert semmi nem működött

www.HostingBazis.hu - Domain, Webtárhely, Webszerkesztés, SSL, VPS, TeamSpeak

(#36) Gerisz válasza Norby01 (#35) üzenetére


Gerisz
addikt

Esetleg másik játék? Alacsonyabb felbontás? Vagy ez az első video?

(#37) Norby01 válasza Gerisz (#36) üzenetére


Norby01
csendes tag

kivettem az egyik ramot az 512est... most elindult a játék, ment is, kilépéskor kicsit megfagyott de sikerült leállítanom, tehát vehetem úgy hogy megoldva...
kékhalál már nincs, az a driver miatt volt, az hogy megállt remélem a ram miatt ....
thx a helpet, azért ramot majd cserélek ha lesz rá keret

www.HostingBazis.hu - Domain, Webtárhely, Webszerkesztés, SSL, VPS, TeamSpeak

(#38) Norby01 válasza Norby01 (#37) üzenetére


Norby01
csendes tag

jah hozzáteszem hogy xp-n továbbra sem megy az a játék amivel elkezdte a kékhalált

[ Szerkesztve ]

www.HostingBazis.hu - Domain, Webtárhely, Webszerkesztés, SSL, VPS, TeamSpeak

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.