Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Uj gép vásárlás (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) laxius_


laxius_
tag

Szerintem most hogy jön a karácsony ez egy aktuális téma.
Arrol szeretnek véleményeket hallani, hogy szerintetek max 170E forintig milyen gepet vasarolnatok. Esetleg nyomtatoval, scannerrel. Mit szeretnel hogy hozzon a mikulas? :) Lotto 5-öst :)

Szerintem :

ár(brutto)(Pécsen)
NF7-S 24000
xp2500+ barton 23000
512 ddr samsung 20000
lg cdiro 10000
pioneer dvd 8000
lg f700b monitor 40000
Ház(normal codegen) 8000
Ati 9800SE 40000

ez eddig : 173E

Ehhez plusz nyomtato es scanner. Lehet velem vitatkozni. Igazabol azt szeretnem, mert ezt akarom megvenni most. Eladtam a regi gepem.
Vagy pedig veszek egy laptopot max 300ert, de az lehet nem erne meg. Mit javasoltok??A gepre max 170E van.

dolgozni csak pontosan, szépen...

(#2) Keitaro válasza laxius_ (#1) üzenetére


Keitaro
addikt

Szal ide kéne írni. 9800SE-t csak akkor ha nagyon szerencsésnek gondolod magad, egyébként 9600Pro-t. Meg én Samsung moncsit vennék. (757MB. De majd jön Emvy és megmondja, hogy jajj ne :) )
Táp nélkül kéne venni a Codegen házat és venni valami jobb tápot.
Toshiva DVD-rom rulez. Nekem Pio van, de jobban örülnék egy Toshibának :)
Vincsit még nem írtál bele

(#3) Gh0sT válasza laxius_ (#1) üzenetére


Gh0sT
addikt

Ilyeneket bekalkuláltál, hogy cpu cooler, táp a géphez, egé, bill. stb. Vagy dobozos a cpu, mert akkor van hozzá gyári hűtés?!

Ha spórolni akarnék, akkor lehet, hogy combo meghajtót vennék. Kb 2000 pénzzel olcsób lenne, bár nem a legjobb megoldás.

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#4) Gh0sT válasza Keitaro (#2) üzenetére


Gh0sT
addikt

A házzal kapcsolatban nekem is ez a véleményem. Codegen táp nélkül és mondjuk megveszed az én Chieftec tápom. :))

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#5) Batman válasza laxius_ (#1) üzenetére


Batman
őstag

Hali!
Ebbe a lapba ne 512 ramot hanem 2*256 -ot vegyél!

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#6) Batman válasza laxius_ (#1) üzenetére


Batman
őstag

meg szerintem nézz át a radeon skálázás címü topicba és ott meglátod hogya 9800SE hol van!Talán meg gondolod magad!

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#7) Keitaro válasza Batman (#6) üzenetére


Keitaro
addikt

Nem néztem végig azt a topicot, de az első pár hozzászólásban lévő két sorrend hibás, ezt most megmondom... Mindenesetre egy 9600Pro fityiszt mutat a 9800SE-nek alap esetben. Ezért mondtam neki én is, hogy hanyagolni kéne :)

(#8) Batman válasza Keitaro (#7) üzenetére


Batman
őstag

igen az első sorrend nem a legjobb de a vége fel van 1-2 ami már sokkla részletesebb és jobb is szerintem !
Hat én is épp ezért mondtam neki hogy nézze meg mert szerintem a 9800SE nem a legjobb választás!De ő tudja!

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#9) CsendPenge válasza laxius_ (#1) üzenetére


CsendPenge
őstag

Hmm...a konfig nem tűnik rossznak, feltéve ha a pontatlan részletek mögöttaz van, amire gondolok. Na jó, nem hülyéskedek :))
Na lássuk.
A proci meg a lap oké.
RAM-ban nem Samsungot vennék, hanem Kingston-t. Pár ezressel drágább, viszont hajthatod, na meg élettartam garis. De Samsung sem rossz.
Cd-író oké, LG-nek jók szoktak lenni az írói.
DVD? Hát, Pioneer-ban nekem a 106-os jött be nagyon, slot-in-es, és nagyon jó.
A monitorra nem mondok semmit, azt nézd meg, aztán vagy teccik, vagy nem.
Viszont a ház...hát, nem jársz jól, ha spórolni próbálsz, mert később sokba kerülhet. Nekem sz*r táp most vágta haza a ramokat. (legalábbis gyanítom, hogy a táp volt a ludas) Legalább valami rendes tápot szerezz. Hidd el, hosszú távon megérheti.
Vidkariban meg hallgass a többiekre :))

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#10) WolfByte


WolfByte
tag

Hjahm vinyót kalkuláld bele, ami jónak számít 25-28k körül van. Mindenképpen 8mb cache-el rendelkezőre nevezz be, ha pl szereted a töredezettségmentesytést nagy vinyókon :))

Pl E-Connectnél.:
Seagate BARRACUDA 7200.7 120 GB 7200RPM 8MB Cache - 22268 (27835)
MAXTOR DIAMONDMAX PLUS9 120 GB 7200RPM 8MB Cache - 22760 (28450)

(#11) WolfByte


WolfByte
tag

Nekem is NF7-S lapom van, elég szépen muzsikál, viszont ramot duálban hajtsd meg, ezért ha nem akarsz többet kiadni rá, mindenképpen 2x256mbyte-osat szerezz be. Samsunggal sokan fürödtek már be, Corsair meg nem igazán megfizethető, úgyhogy marad Kingston/TwinMOS amire érdemes. Hynix szintén necces, nagyon hasonló a Samsung architektúrákhoz.

(#12) Kirbly válasza Keitaro (#2) üzenetére


Kirbly
aktív tag

pedog a toshiba suxx :) fokent laptopot :DD

Mi? Nem tetszik ez a sor? Hívja a 06-80-NA-ÉS-AKKOR-MI-VAN ingyenes számot…

(#13) Xerox


Xerox
tag

1 nem teljesen idevágó kérdés, ha tud valaki segíteni: Mitől függ, hogy egy alaplap milyen házba jó? Honnan tudjam meg, hogy egy adott alaplap jó-e egy házba? Mert az árlistákon az alaplapoknál nem igen van feltüntetve, csak az pl. hogy ATX és akkor az most mit jelent, hogy van ATX-es táphely az alaplapon vagy azt hogy ATX-es házba jó pl.?
Köszi :)

Drink RUM forever!

(#14) Tomi13 válasza Xerox (#13) üzenetére


Tomi13
aktív tag

Azt jelenti hogy atx-es táp kell neki.Amugy manapság már nem nagyon lehet tudtommal sima at-s tápot kapni boltban.
Midi házba pedig szinte az összes alaplap belefér,viszont ha nagyon pici a ház akkor abba meg külön micro alaplapokat lehet kapni.

(#15) Doviziozo


Doviziozo
aktív tag

Tekintsd meg az adott alaplap gyártójának a weboldalát, ott minden adat megtalálható az adott lapokról, köztük a méretük is!

Forza Rossoneri!

(#16) LukE válasza Xerox (#13) üzenetére


LukE
veterán

Az új házak 99%-ak atx formátumú lapot fogad be. És a tápon ATX tápcsati van (meg 96%-án van ATX12V csati, az kell a P4, és újabban az AMD lapoknak is.)

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#17) zöldeszű


zöldeszű
tag

Marhaság 2 x 256 Mb ramot venni (inkább legyen egy penge csajod, mint két girnyó:) Vegyél csak 1 x 512-est, aztán később, az első bővítésed egy másik 512-es legyen... Na az 1 Gb ram lesz ám az élvezet, nem a duál girnyók.

(#18) kretenallat válasza zöldeszű (#17) üzenetére


kretenallat
senior tag

nemtom te hogy vagy vele de ha gepet veszek akkor egyszerre osszehajtok mindent penzt amit idoben kozel tavol kapok es egyszerre veszek meg mindent... szerintem nem nagyon fog utana kolteni a gepre vagy fel evig ha el nem szall vmije

:: Ω :: Born Dead, Buried Alive :: Ω ::

(#19) KriszBoy válasza kretenallat (#18) üzenetére


KriszBoy
senior tag

Most nem értem?

(#20) KriszBoy


KriszBoy
senior tag

Ti miért 2 órával később irtátok a felszólalást? Nálam nem jók az órák v hiba van a Mátrixban?

(#21) KriszBoy


KriszBoy
senior tag

Csak most esett le hogy hülye voltam!

(#22) pallmallka válasza laxius_ (#1) üzenetére


pallmallka
tag

szal nf7-s kicsit dragabb itt felenk 26000 (pecsett) SL van 24000 ert...
telleg 2*256 ot vegyel es ha van ra keret kingston cl2 est...

egen... 9800se... Inkabb PRO-t
hazba nem merek belszolni a jo tap szamit de h meik az ... (vegyel Thermaltaket... :)) ) nekem feel V 400W van es eddig nincs vele bajom
dvd vasarlasnal figyelj oda h mien szabvanyt tud olvasni mert nemmind1....
monitor sztem: nezz meg korul... 57000ert akar mar 19''flat is van... ;]

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a bináris számrendszert és aki nem...

(#23) pallmallka válasza pallmallka (#22) üzenetére


pallmallka
tag

Marmint 9600PRo-t :)) :)

:B

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a bináris számrendszert és aki nem...

(#24) Xerox


Xerox
tag

Mit tudnátok mondani a Matsonic alaplapokról, jók-e AMD processzorral társítva SDRAMosan? Kösszencs :DDD

Drink RUM forever!

(#25) Alvin_ti4200 válasza Xerox (#24) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Remélem nem sértődsz meg, de akkor már inkább ECS.

(#26) Xerox válasza Alvin_ti4200 (#25) üzenetére


Xerox
tag

Nem tudom, hogy esetleg, ha mondjuk ECS alaplapot választok, akkor abból van-e olyan típus, amiben ezek vannak? VGA + SOUND és SDRAM való bele, és minimum 400Mhz-et tud, esetleg AMD-s proci jó bele? Van ilyen típus? :U

Drink RUM forever!

(#27) Xerox válasza Alvin_ti4200 (#25) üzenetére


Xerox
tag

És ATX-es házba is jó? Az AMD proci nem fontos, lehet benne más is valami olcsóbb, de min. 400Mhz-es kéne.

Drink RUM forever!

(#28) Keitaro válasza Xerox (#26) üzenetére


Keitaro
addikt

Csak DDR SDRamosak vannak. De azok közül pl :

[L]http://www.ecs.com.tw/products/pd_spec.asp?product_id=316[/L]

Vagy procis :

[L]http://www.ecs.com.tw/products/pd_spec.asp?product_id=316[/L]

(#29) Keitaro válasza Keitaro (#28) üzenetére


Keitaro
addikt

Bocsánat a procis

[L]http://www.ecs.com.tw/products/pd_spec.asp?product_id=317[/L]

akart lenni

(#30) Xerox válasza Keitaro (#29) üzenetére


Xerox
tag

Tényleg nem rosszak ezek se, habár, amit én igazán keresek, az úgy nézne ki, hogy ATX-es házba legyen jó, legyen bele jó az SDRAM, legyen benne integrált VGA és SOUND és mindegy, hogy milyen proci(csak legyen minimum 400Mhz-es), ami jó lenne az alaplapba, ha kell cooler is hozzá, de én nékem az lenne a max ár ezért összvissz, hogy 25e Ft. Ha ilyen lenne valahol, azért én :DD -nék.

Drink RUM forever!

(#31) Grim


Grim
csendes tag

Jóestét! Kérdés: Asus P4P800 Vagy Abit IC7? Főleg Mindenre Akarom Használni A Gépemet, Zeneírásra Is!

Don't Be Afraid!

(#32) Xerox válasza Grim (#31) üzenetére


Xerox
tag

Legalább 1000Mhz-es procit ajánlok bele, a zeneírás miatt. Ha van elég zs-d. :P

Drink RUM forever!

(#33) #57764352 válasza Xerox (#32) üzenetére


#57764352
törölt tag

Felejtd el a Matsonicot! Én 2x szívtam vele, vele ment a CPU+RAM+VGA!!
Ha már low end , akkor ECS K7S5A RULEZ!!

(#34) laxius_


laxius_
tag

Koszi a helpet!
Most akkor ami biztos az az hogy 9600pro :)
Most azon gondolkoztam hogy alaplap lehet v600 as lesz. Azt olvastam, hogy a nforce2 a merevlemezmuveleteknel lasabb.De viszont 3dben sokkal jobb. Bar itt a prohardveren volt egy tesz es a asus v600 ua gyors volt majdnem mint a nf7.
Monitorban en is azt gondoltam hogy 19'' ost veszek lehet, de meg nemtudom. Most neztem a metroban egy fujitsu siemens et 17''ost ami tettszik. Ez jo marka? Mert laptopban jonak szamit szerintem.
Ramokat en is dualban gondoltam.

dolgozni csak pontosan, szépen...

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Uj gép vásárlás (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.