Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bbking


bbking
tag

Sziasztok!
A segítségét szeretném mindenkinek kérni egy alaplapi kérdésben. Most készülök venni egy új AMD-s alaplapt és nemtudom pontosan hogy a ''régi'' Ati radeon 9000 Pro 128MB-os VGA kártyám (bulit by ati) passzolna e hozzá. Azt írja a gyártó hogy ennek a lapnak az AGP-je Pro/8X (1.5V only). Az ok, hogy a 4szeres kártyám megy rajta, az világos, de mi az a 1.5 V only??? Ha valaki tud valamit erről az írjon plíz! Köszi!

(#2) Szeke válasza bbking (#1) üzenetére


Szeke
senior tag

A 4x-es AGP 1.5 voltot kap. Tehát szerintem az alaplap nem bírja a régi, 2x-es AGP-s (3.3V) kártyákat meghajtani. De a 9000Pro birja a 4x-es AGP-t szal nincs semmi gáz.

A biztonsági öv lehet, hogy korlátoz a mozgásban, de még mindig nem annyira, mint a tolószék.

(#3) Márk válasza bbking (#1) üzenetére


Márk
senior tag

Én úgy tudom, hogy az összes 4×-es és 8×-os AGP-t tudó kártya üzemi feszültsége 1,5 V, tehát a tied menni fog a lapban. Az 1×-es és a 2×-es AGP-t tudó kártyák üzemi feszültsége volt 3,3 V. Egyébként szinte az összes új ASUS lapon van egy úgynevezett AGP warning LED, ami nem engedi elindítani a gépet, ha véletlenül 3,3 V-os kártyát tenne bele az ember. Egyébként milyen Asus lapot akarsz venni?

[Szerkesztve]

2009.08.: LG 42LH4000 ---> 2011.08.: PANASONIC TX-P42G20E ---> 2014.05.: PANASONIC TX-P50UT50E ---> 2017.05.: PIONEER 9G KURO PDP-LX5090 tuned by janos666

(#4) pojakcs


pojakcs
senior tag

Ühüm led, meg nem engedi elíndítani. :)) Lehet hogy van ilyen, de akkor nekem miért működik az ezer éves TNT Vantám az új A7N8X-ben???
Direct megkérdeztem a boltban amikor a lapot vettem, mert én is hallottam valami összeférhetetlenségről, de elég értetlenül néztek rám.

Üdv: Csaba

(#5) bbking válasza Márk (#3) üzenetére


bbking
tag

ASUS A7N8X Deluxe nevezetű lapkára fáj a pici fogacskám... :)
Olvastam ien teszteket és engem meggyőzött, meg hogy a Tom's hardware azt mondta, hogy a 2003-as év legjobbja, ez úgy jól esett. Most is asusom van és bevállt... Semmi pénzért nem vennék mást.

(#6) verdant


verdant
csendes tag

Jól döntötteél, tényleg jó alaplap. Viszont ha a tuning a cél, akkor én jobbnak talánék egy Abit NF7-S, vagy Epox8RDA3+ -t.

A munkahelyemen én vagyok az Isten. Mindenki tudja, hogy létezem, de még senki sem látott.

(#7) pojakcs válasza pojakcs (#4) üzenetére


pojakcs
senior tag

Megválaszolom saját magam dilemmáját, talán a topicgazdinak is segítve. Ráeresztettem az Aidát az imént a gépre, szintén A7N8X.
Lapkakészlet tulajdonságai
Alaplapi lapkakészlet nVIDIA nForce2 400

Memória foglalatok
1. DRAM foglalat 256 MB (PC3200 DDR SDRAM)

AGP tulajdonságok
AGP verzió 2.00
AGP állapota Engedélyezve
AGP apertúra mérete 64 MB
Támogatott AGP sebességek 1x, 2x, 4x, 8x
Aktív AGP sebesség 2x
Fast-Write Támogatva, Letiltva
Side Band Addressing Támogatva, Letiltva

Lapkakészlet gyártó
Cégnév NVIDIA Corporation
Termék információ http://www.nvidia.com/page/mobo.html
Illesztőprogram letöltés http://www.nvidia.com/drivers

Problémák és javaslatok
Probléma A jelenlegi AGP sebesség alacsonyabb, mint a maximálisan támogatott. Ez teljesítmény csökkenést okozhat.
======

Tehát megy ebbe minden. :))

Üdv: Csaba

(#8) Szeke válasza pojakcs (#7) üzenetére


Szeke
senior tag

Miért használod 2x-es AGPvel? Több feszültséget kap a kártya, ami nem túl jó :) ÉS 2x-es és 4x-es agp között azért már van diffi.

A biztonsági öv lehet, hogy korlátoz a mozgásban, de még mindig nem annyira, mint a tolószék.

(#9) pojakcs válasza Szeke (#8) üzenetére


pojakcs
senior tag

Egy TNT2 Vanta a videókártyám egyenlőre. Ez csak 2x-est tud maximum.

Üdv: Csaba

(#10) bbking


bbking
tag

Köszi srácok...
Némileg megnyugodtam :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.