Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) CS0CS0


CS0CS0
csendes tag

Hello all!!

Van egy picinyke problemam...

Vettem anno wgy ASUS p5gd1-vm alaplapot.. sajna nekem senki nem mondta, hogy ennek a lapnak a BIOS-a korlatozva van...szal megvettem es azt hittem jol tettem.

Az utobbi idokben kezdett el foglalkoztatni a ram kerdes... mennyit es milyen sebessegut?

volt 1 giga (2x512) Corsair Twinx PE ramom.. ehhez volt masik 2x512 akarmilyen ramom.

a cpu-z progival meglestem az adatokat es 166on mennek a ramok ( mivel dualchannel igy 333) nahmarmost... mindegyik ramnak mas beallitasi lehetosegei vannak a latencyvel kapcsolatban.

ezert gondoltam veszek masik 1 giga (2x512) cirsair ramot.... megtettem... a kezembe van.. es legnagyobb meglepimre a 4 ugyanolyan corsair ram kozul kettonek megis kulonbozik a latency beallitasai...

marmint.. ha azt akaorm hogy 200 on menjenek akkor ( nemtudom melyik melyik) kettot 3-3-3-8 ra kel rakni.. a masik kettot meg 2,5-3-3-8 ra.....

3338 on nem indult el a moncsi... szal atettem 2,5-3-3-8 ra.. igy elindult de igy is csak 166 on megy a cucc.. az FSB:DRAM arany pedig 5:6.... ez az amin rohadtul nem tudok valtoztatni a kircsi VM alaplapommal....

ha tudtok vmi megoldast ehez az alaplaphoz szoljatok.. ha nem.. akkor vegyek uj alaplapot?? megeri egyaltalan?

es itt jon a masik problema...amcsiban vagyok.. es... 50 db 775os alaplap kozul 3 at birtam kivalasztani ami megfelel nekem:

1) DDR ramok 4slottal
2) 4 SATA slot
3) pci express

3 sata vinyom van es alegtobb alaplapnak csak ket sata csatija van.. a legtobb alaplap ddr2 ramot hasznal es vagy esetleg agp es nem pci-e....

talaltam 3 alaplapot :

[link]

[link]

[link]

fogalmam sincs hogy ezek kozul melyik lenne a megfelelo...
uber oc-t nem akarok csak fusson ertelmesen a cucc.. nomeg azert jo lenne hogy a normalis mukodes mellett valoban jo legyen az alaplap...ugy ertem.. hogy hiaba megy vegre 200 on a ram ha egyszer az alaplap szar es minden masban lassabb mint a vm alaplapom.

a chaintech alaplappal voltak anno bajaim.. vettem egy olyan a vm elott es nem tudtam felrakni a lan-t.. rakerestem a neten es mindenkinek bajai voltak vele.. nemtom.. lehet felreneztem valamit anno. lehet nem..

mit tegyek?

(#2) CS0CS0 válasza CS0CS0 (#1) üzenetére


CS0CS0
csendes tag

Nah senki?

(#3) 1face válasza CS0CS0 (#2) üzenetére


1face
aktív tag

Szerintem ha már váltottál (lap,vga,proc) a lehető legrosszabbat választottad.
Szerintem olyan lap kell neked, amin a memók DDR2-esek, nem pedíg ez az öszvér megoldás!
[link]
Én a Gigabytot venném! :D

Esetleg ezek közül, itt is a Gigát venném:
[link]

[Szerkesztve]

A rossz tetteimet nem bánom, inkább a jókat bánom, amit rossz emberekkel tettem!

(#4) CS0CS0 válasza CS0CS0 (#1) üzenetére


CS0CS0
csendes tag

hat.. mit is mondhatnek?
ez a nesze semmi fogd meg jol valasz volt... koszonom.. de ezzel nem erek semmit.

nem fogok semmit cserelni az alaplapom kivul..

amit linkeltel azok mind ddr2-t hasznalnak..minek linkelted?

nem fogok elkolteni ujabb 100 ezret mert uj ram kell meg uj alaplap...

valaki tud segiteni abban hogy az altalab felsorolt alaplap kozul melyik lehet a jo??

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.