Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Sensei válasza waithEard (#99) üzenetére


Sensei
tag

Amit most leírtál, nem az amiről beszélünk.

[link] A példát nézd meg.

Nem vagyok hülye, csak van a fejemben néhány hibás szektor.

(#102) waithEard válasza Sensei (#101) üzenetére


waithEard
őstag

Pontosabban te nem érted a lényeget.
Az általam említett példa egy 100 éves utazást említett, egy közel fénysebességgel száguldó hajón. Számukra, minthogy az ő órájukat figyeltem, 100 év telt el. Ezalatt megtettek 50 fényévet oda és 50-et vissza. (Gyorsulást, lassítást, ott-tartózkodást most hanyagoljuk.) Ezalatt pedig sokkal több idő telt el az anyabolygón, ami értelmetlenné tette az utazást.

Te a bolygót választottad innercia rendszernek, ahonnan nézve 100 év alatt még sehova nem ért el a hajó, mert a fedélzeti óra lassabban jár. Ergo, ők úgy érzik, mintha csak pár éve indultak volna el.

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#103) Sensei válasza waithEard (#102) üzenetére


Sensei
tag

Elbeszélünk egymás mellett.

Az általad említett példa az állandó 1g-s gyorsulásról, viszonylag "hamar" meghaladná a fénysebességet :) , ezért jönnek ki neked ekkora számok.
Tök mindegy mit nézünk inerciarendszernek, egy a fénysebességet megközelítő sebességgel történő utazásnál nincsenek százezer évnyi különbségek az űrhajóról nézve 100 fényévnyi távolság esetében. Ezért is linkeltem a példát.

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok hülye, csak van a fejemben néhány hibás szektor.

(#104) zuchy válasza Sensei (#103) üzenetére


zuchy
őstag

Én neked adok igazat. 100 fényévre lévő bolygóhoz 100 fényév alatt ér oda földről nézve, ha fénysebességgel megy. Akik benne ülnek az űrhajóban, azoknak viszont nem 100 év telt el.

PC-STYLE.hu

(#105) elfelejtette válasza waithEard (#78) üzenetére


elfelejtette
veterán

Itt te is kevered a dolgot. Ha közel fénysebességgel halad az ürhajó, akkor a bolygót véve az inercia-rendszer alapjának, tehát a bolygó lakói szerint 100 év alatt 100 fényévet tesz meg. Eközben az ürhajósok úgy érzik, hogy még csak pár év telt el, mivel ők utaznak fénysebességhez közeli sebességgel. Tehát ha az ürhajósok szerint telik el 100 év, és közben az anyabolygón több százezer, akkor ugyebár az ürhajó is több százezer fényévet fog megtenni.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#106) waithEard válasza elfelejtette (#105) üzenetére


waithEard
őstag

Jó. Lehet hogy tévedtem. Akkor mos lássuk azt az űrhajót! :D

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#107) Badman 4ever válasza waithEard (#106) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Egy kicsit jobb motor kellene ebbe a tragacsba és menne a dolog:

:DDD

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#108) waithEard válasza Badman 4ever (#107) üzenetére


waithEard
őstag

:R Most már hiszek! HISZEEEEK!!!! :DD

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#109) RedWing válasza waithEard (#97) üzenetére


RedWing
aktív tag

"Deniken-szakácsra?" Ez aztán tényleg szűklátókörűségre vall!
Tény, hogy szereti eltúlozni a dolgokat, de:
Igenis vannak olyan példák a könyveiben amiket érdemes komolyan megfontolni! Itt most nem a saját maga által belemagyarázott dolgokra, meg a preasztronautika elméletére gondolok, hanem olyan, a könyveiben felsorolt archeológiai leletekre, melyeket még a mai kor technológiájával sem lehetne létrehozni/lemásolni, vagy más esetekben csak nagyon hosszú idő alatt, elképesztő költségek árán! Ezzel nem azt akarom mondani, hogy elhiszem, hogy földönkívüliek csinálták őket, de az biztos, hogy létezett itt a Földön legalább egy, technikailag nagyon magasan fejlett civilizáció, amit a jelenlegi hivatalos történelem nem ismer el!

Egy mérnökkel vitatkozni olyan, mint bírkózni egy disznóval a sárban. Néhány óra elteltével rájössz, ő élvezi!

(#110) waithEard válasza RedWing (#109) üzenetére


waithEard
őstag

Igen, erről hallottam én is. Mu, Atlantisz...a technikailag magasan fejlett civilizáció mit jelent szerinted? Olyan mint a miénk, vagy úgy képzeled el mint mondjuk a Római Birodalom technikáját? :F

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#111) RedWing válasza waithEard (#110) üzenetére


RedWing
aktív tag

Én nem Atlantiszról meg a mítoszokról beszélek, hanem pl: a Dél-Amerikai, állítólag az inkáknak tulajdonított "városokról", amiknek a maradványait bárki megnézheti, ha van elég pénze odautazni.
Nem képzelem el sehogy, de ahhoz, hogy több száz, vagy akár ezer tonnás gránit tömböket munkáljanak meg és illesszenek össze centiméteres (sőt, akár milliméteres!) pontossággal, ahhoz a Római Birodalom technológiája bizony édeskevés! Ráadásul nem egy helyen fordul elő olyan, hogy az alapanyag legközelebbi lelőhelye több tucat kilométerre van az építés helyszínétől és mindez az Andok több ezer méteres magasságban lévő fennsíkjain.
Építőmérnökként mondom (nem felvágásból, csak, hogy lásd, konyítok valamennyit a műszaki részéhez! :R ), hogy ez sok esetben még a mai technológiákkal is kivitelezhetetlen lenne!
Biztos vagyok benne, hogy valakik tudják az igazságot, csak nem óhajtják megosztani a nagyérdeművel! Találgatni pedig felesleges!
Ha részletesen is érdekel, otthonról tudok majd írni konkrét példákat.
Érdemes utána olvasni! Elképesztő dolgok vannak arrafelé! ;)

Egy mérnökkel vitatkozni olyan, mint bírkózni egy disznóval a sárban. Néhány óra elteltével rájössz, ő élvezi!

(#112) EmberXY válasza RedWing (#111) üzenetére


EmberXY
addikt

"Ha részletesen is érdekel, otthonról tudok majd írni konkrét példákat."

Engem érdekelne, a piramisok építésének módját még nem sikerült megértenem (én azt nem értem, hogy a kőtömböket miután egymásra pakolják, miért nem dőlnek egy idő után be? :F , bár lehet, hogy ennek a megértése építészeti szempontból csak nekem okoz problémát.. ), főleg az érdekelne. :D
:R

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

(#113) RedWing válasza EmberXY (#112) üzenetére


RedWing
aktív tag

Azért nem dőlnek be, mert a piramisok teljesen tömörek! Kivéve persze azt a néhány, elenyésző méretű kamrát és járatot amit kialakítottak. Egyébként statikailag elképesztően stabilak! Nem véletlenül vészelték át úgy az elmúlt évezredeket, ahogy. Egyik, XX. században létrehozott mesterséges építmény sem fog annyit időt kibírni a természetben, mint a piramisok. Egyik sem!

A régészek már sokféle elmélettel előálltak, arra vonatkozóan, h. hogyan is építették fel a piramisokat. Egymást többnyire meggyőzik, de a mérnököket nem...
Az egyik elmélet szerint ugye hatalmas rámpát emeltek földből, amiken felcipelték a tömböket. Ezzel csupán egy bibi van, a rámpa megépítéséhez szükséges föld térfogata ~3,5x nagyobb lett volna mint maga a nagy piramis térfogata (a kis lejtés miatt, mert ugye 30%-os emelkedőn senki sem mozdította volna meg a hatalmas tömböket), de akkor hova lett az az irdatlan mennyiségű föld?
De igazából egyik kitalált építési mód sem magyarázza meg, hogy hogyan is helyezték ezeket a kőtömböket olyan pontosan egymásra/mellé, hogy egy kés pengéjét sem lehet közéjük csúsztatni!

Amiről kevesen tudnak, az az, hogy pl.: Kínában is rengeteg hatalmas piramis található!
A legnagyobb kb. 2x akkora, mint a Gízai Nagy Piramis, csak éppen oda nem nagyon engedik be a nyugati régészeket. Az ismert és nyilvánosságra került fényképek is a II. VH környékéről származnak... Igaz, ott a legtöbbet szinte teljesen föld borítja.

Dél-Amerikával kapcsolatban info hamarosan... :R

Egy mérnökkel vitatkozni olyan, mint bírkózni egy disznóval a sárban. Néhány óra elteltével rájössz, ő élvezi!

(#114) Armahun válasza RedWing (#113) üzenetére


Armahun
addikt

Egy olyan helyen, ahol napi 50+ fok a hőingás nem kell azon csodálkozni, hogy pár ezer év alatt volt idejük összekopni a köveknek hőtágulás hatására ;) .

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#115) elfelejtette válasza RedWing (#113) üzenetére


elfelejtette
veterán

A piramisok építésével kapcsolatban nekem az az egyébként nem sokat hangoztatott elmélet jön be, hogy árasztással tudták emelni a magasságot, mivel egy hevenyészve odalapátolt rámpán biztosan nem jutottak volna fel kellően magasra...

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#116) EmberXY válasza RedWing (#113) üzenetére


EmberXY
addikt

Én olyat is olvastam, hogy a már megépült részt vízzel árasztották el, és ennek segitségével a tutajszerű valamire helyezett kőtömb is felemelkedett a vÍzzel, az már más kérdés, hogy a tömbök közötti tömítést hogyan oldották meg, amíg víz alatt volt a terület...... :F

Szerk: megelőztek :D

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

(#117) RedWing válasza EmberXY (#112) üzenetére


RedWing
aktív tag

Közép- és Dél-Amerika:
-Teotihuacan: Itt engem az nyűgözött le a legjobban, h. naprendszerünk összes! bolygójának van megfelelő piramis (még a Plútónak is, pedig azt csak 1930-ban jegyezték fel először!), méghozzá a Nap piramistól számítva, egymáshoz képest a valóságnak (keringési pályájuknak) megfelelő, arányos távolságokban!
-Sacsayhuamán: Elképesztő erődítmények, monolitok és kőfalak.
-Puma-Punku: Egészen hihetetlen precizitással megmunkált kőtömbök/monoliok.
-Nazca-fensík: Itt elsősorban nem az állatok rajzolataira gondolok, hanem a "leszállópálya" szerű vonalakra. Több helyen úgy néz ki, mintha szabályosan levágták volna a hegy csúcsát.
Esetleg még Libanonban: Baalbek-nek is érdemes utánaolvasni.
Jó böngészést! ;)

Egy mérnökkel vitatkozni olyan, mint bírkózni egy disznóval a sárban. Néhány óra elteltével rájössz, ő élvezi!

(#118) RedWing válasza Armahun (#114) üzenetére


RedWing
aktív tag

Ez tény, viszont még mindig nem magyarázat arra, hogy a világ különböző pontjain épített piramisoknál miért figyelhető meg ugyanez? Illetve az egyiptomi piramisok alatti kamrákban (mélyen a föld és a piramis alatt, ahol azért nincs meg az az 50+ fok hőingás) miért milliméteres pontossággal kapcsolódnak a hieroglifákkal teli kőtömbök?

Egy mérnökkel vitatkozni olyan, mint bírkózni egy disznóval a sárban. Néhány óra elteltével rájössz, ő élvezi!

(#119) EmberXY válasza RedWing (#117) üzenetére


EmberXY
addikt

Köszönöm, mindenképpen utánanézek ezeknek!
:R

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

(#120) RedWing válasza elfelejtette (#115) üzenetére


RedWing
aktív tag

Igen, ez is egy elmélet. De: hol vannak az irdatlan mennyiségű víz oda-, és elvezetéséhez épített, mindenképpen gigászi méretű csatornák maradványai? Ill. mi van a T.Fórumtárs által is említett 50+ fokos hőingással, mert ugye nappal jócskán párologna, éjjel meg megfagyna a víz...

Egy mérnökkel vitatkozni olyan, mint bírkózni egy disznóval a sárban. Néhány óra elteltével rájössz, ő élvezi!

(#121) elfelejtette válasza RedWing (#120) üzenetére


elfelejtette
veterán

Azért a piramisoknál nincs akkora hőingás, mivel viszonylag közel van a tenger. Meg hát a Nílus sem fagy be éjjelente...

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#122) RedWing válasza elfelejtette (#121) üzenetére


RedWing
aktív tag

Persze, féltételekkel kezelendő, de akkor is. A Nílus pedig folyóvíz, ill. hatalmas víztömeg, így érthető, h. nem fagy be (ami ugye még Szibériában is ritkaság). Viszont a csatornahálózat továbbra is kérdőjel. :R

Egy mérnökkel vitatkozni olyan, mint bírkózni egy disznóval a sárban. Néhány óra elteltével rájössz, ő élvezi!

(#123) waithEard válasza RedWing (#117) üzenetére


waithEard
őstag

Én kerestem a bolygóknak megfelelő piramisokat, de csak ezeket találtam:
(A plútó már nem bolygó.... :) )
Be tudnád rajta mutatni a naprendszert? :F

Én nem találtam több piramist, persze lehet, hogy elvitték őket az ufók. :)

[ Szerkesztve ]

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#124) zuchy válasza RedWing (#122) üzenetére


zuchy
őstag

Mért lenne kérdőjel? Öntözésre csinálták. Kell kapa, ásó, azt sok ember. (Mondjuk én itt a sima öntözésre gondoltam...) Ez mind rendelkezésükre állt. Nem értem mért kell mindent ami kicsit nagy, már egyből azzal magyarázni, hogy az UFÓ-k csinálták.
De mért is csinálták volna? Iránytűnek? Na ne röhögtess. :D

[ Szerkesztve ]

PC-STYLE.hu

(#125) RedWing válasza zuchy (#124) üzenetére


RedWing
aktív tag

Egy csöppet félreértettél. :U
Én egy szóval sem mondtam, hogy ufo-k csinálták volna! Sőt, nem is hiszem azt.
Én azt mondom, hogy mint mérnököt, egyik, régészek által kitalált építési elmélet sem győzött meg.
A csatornával kapcsolatban pedig hiányolom egy olyan nagyságú rendszer maradványainak
meglétét, ami bizonyítaná, h. tényleg az árasztásos módszerrel építették a piramisokat. Ennek semmi köze az öntözőcsatornákhoz.

Egy mérnökkel vitatkozni olyan, mint bírkózni egy disznóval a sárban. Néhány óra elteltével rájössz, ő élvezi!

(#126) RedWing válasza waithEard (#123) üzenetére


RedWing
aktív tag

Egy csöppet leszűkítetted a területet. Így fejből nem emlékszem pontosan, de a Pluto törpebolygót "jelölő" építmény valami húszon akárhány km-re van a nappiramistól...
Ha érdekel, olvass utána részletesen, ha nem akkor meg nincs miről beszélni.
Igazából ezzel kapcsolatban az érdekel a legjobban, hogy évezredekkel ezelőtt honnan voltak pontos ismereteik a Dél-Amerikai indiánoknak naprendszerünket alkotó bolygók (és sok esetben azon kívüli csillagok/csillagrendszerek) pontos keringési idejeiről, pályájukról, elhelyezkedésükről, stb..., mikor a többséget csupán a modern kor rádióteleszkópjaival lehet megfigyelni. Honnan volt meg ez a tudás? Nem tudjuk, egyik elméletre sincs bizonyíték. Hivatalosan legalábbis.

Egy mérnökkel vitatkozni olyan, mint bírkózni egy disznóval a sárban. Néhány óra elteltével rájössz, ő élvezi!

(#127) Arkar


Arkar
aktív tag

Nem magyarország de volt már? [link]

Előbb utóbb minden szerszámból kalapács lesz! CPU HQ Tuning listák: Intel, http://cpu-tuning.joruska.com #... AMD: http://www.cpu-tuning.joruska.com/amd.htm

(#128) D1Rect válasza waithEard (#84) üzenetére


D1Rect
félisten

Prime Directive....

"In the universe the Prime Directive, Starfleet's General Order #1, is the most prominent guiding principle of the United Federation of Planets. The Prime Directive dictates that there can be no interference with the internal development of pre-warp civilizations, consistent with the historical real world concept of Westphalian sovereignty. It has special implications, however, for civilizations that have not yet developed the technology for interstellar spaceflight ("pre-warp"), since no primitive culture can be given or exposed to any information regarding advanced technology or the existence of extraplanetary civilizations, lest this exposure alter the natural development of the civilization."

Ezért bújócskáznak te... :DDD

(#129) waithEard válasza RedWing (#126) üzenetére


waithEard
őstag

"-Teotihuacan: Itt engem az nyűgözött le a legjobban, h.(I) naprendszerünk összes!(/I) bolygójának van megfelelő piramis (még a Plútónak is, pedig azt csak 1930-ban jegyezték fel először!), méghozzá a Nap piramistól számítva, egymáshoz képest a valóságnak (keringési pályájuknak) megfelelő, arányos távolságokban! "

Átnéztem újra, és sem közel, sem távolt nincs ott több piramis.
A téma, amire te utalsz egy Hugh Harleston nevű villamos mérnök teóriája.
Ő azon a területen kutakodott, amit lefotóztam. Az ott lévő épületek arányai, egymástól mért távolságuk, magasságuk meg egyéb adatok alapján zsonglőrködte össze az elméletét.

Úgy látszik nem igazán tudod, hogyan működik ez: egy ilyen méretű információhalmazba AKÁRMIT belemagyarázhatunk egy kis ügyességgel, találékonysággal. Nézd meg a 23 című filmet! :D
Ez nem más, mint számmisztikával kevert fantazmagória.
Kicsit olyan ez, mint a Nostradamus jóslatok. :D
Abból kiindulva, hogy Te ilyen dolgoknak hitelt adsz, csont nélkül elfogadva az állításokat....
Te is rákereshettél volna a gugli föld nevű programmal.... ehelyett tényként állítod.
De legfinomabb a plútós rész! :DD :DD

Azt persze nem vitatom, hogy megépítésük mikéntje igencsak érdekes. Akár az egyiptomi piramisok, vagy a Kínai Nagyfal.

[ Szerkesztve ]

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#130) waithEard válasza D1Rect (#128) üzenetére


waithEard
őstag

Nekem mondod? (suttogás: Alvó ügynökük vagyok, és próbálom elterelni a figyelmet magunkról.) ;]

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#131) sagvary


sagvary
aktív tag

Lehetséges, hogy az UFO-k csak időszakosan vannak itt. Miért van az, hogy időnként gyakrabban hallani róluk, máskor meg alig, vagy ez is csak az újságok szerkesztőitől függ?

"Hadrianus falának felhúzásához 750 milliárd köbméter követ mozgattak meg."

(#132) waithEard válasza sagvary (#131) üzenetére


waithEard
őstag

Nem rossz gondolat.... :) Amúgy a hold sötét oldalán építettek egy bázist, és 11 évente jönnek csak elő, napfolt maximumnál, mert az a plusz energia hajtja a gépeiket.

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#133) Asador válasza waithEard (#130) üzenetére


Asador
tag

De legfinomabb a plútós rész!

Főleg, hogy mint tudjuk a Plútón túl /nem, nem a nyúlon túl :)/ vannak még Plútó méretű égitestek, akkor azokat miért nem említi az elmélet?

(#134) waithEard válasza Asador (#133) üzenetére


waithEard
őstag

Hát igen....nagy kérdés miért pont a Plútóra esett a választás, amikor van ott néhány kb ugyanakkora törmelék. Bár, ha jól olvastam a csóka eredetileg az egykori Mars és Föld között keringő, széttört bolygóra gondolt. (Ha volt egyáltalán olyan.) :)

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#135) sagvary válasza waithEard (#132) üzenetére


sagvary
aktív tag

Nekem is ezt üzenték legutóbb. De azért lehet, hogy így van.

"Hadrianus falának felhúzásához 750 milliárd köbméter követ mozgattak meg."

(#136) waithEard válasza sagvary (#135) üzenetére


waithEard
őstag

Tudom, hogy így van. Mondták a hangok a fejemben.

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#137) EmberXY válasza waithEard (#132) üzenetére


EmberXY
addikt

Mekkora szívás, ha valamit elfelejtenek megvenni a Tecsóban, és 11 évet kell várni, mire újra eljöhetnek..... :DDD

Up the Irons!

(#138) waithEard válasza EmberXY (#137) üzenetére


waithEard
őstag

Nem járnak oda. Nanehogymárnomégilyetkilátott! :) Ezek ci-vi-li-zál-tak!
(Érzem, ennek a topiknak mindjárt vége...) :O

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#139) EmberXY válasza waithEard (#138) üzenetére


EmberXY
addikt

Voltak azért érdekes témák, remélem, hogy még lesznek is, engem érdekelnének továbbra is a vélemények, de általában az efféle topikoknak nincs létjogosultságuk szinte sehol.
Lehet, hogy a cím megválasztása nem volt szerencsés. :O

Én bízom benne, hogy megmarad..

Up the Irons!

(#140) waithEard válasza EmberXY (#139) üzenetére


waithEard
őstag

Az a baj, hogy ez jóformán hit kérdése. Az meg olyan lesz, mint az Ír katolikusok felvonulása, Belfastban. :)

Mármint a két tábor összecsap, konklúzió semmi, alias zéró, más néven nulla. :D

[ Szerkesztve ]

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#141) EmberXY válasza waithEard (#140) üzenetére


EmberXY
addikt

Igazad lehet...
Meglehet, hogy ez a téma is elférne egy összevont "parajelenségek" topikban, azt hiszem, hogy voltak is már erre törekvések, mert önálló témaként valahogy nem állja meg a helyét, mert elég egy troll vélemény és borult az egész beszélgetés.

Én legfőképpen a Bud Spencer - Terence Hill témájú topikokkal vagyok még ezen a véleményen, akárhogy is bosszant, sehol nem képes felpörögni egy ilyen topik, csak csordogál néha-néha... :D Hát ez van, ezt kell szeretni... :(((

Up the Irons!

(#142) waithEard válasza EmberXY (#141) üzenetére


waithEard
őstag

Hát igen...a kocsma asztalnál még jobbat nem találtak ki erre a célra. Pedig engem is érdekel a téma. :O

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#143) akom


akom
senior tag

(#144) EmberXY válasza akom (#143) üzenetére


EmberXY
addikt

"I could only get a screenshot of the picture -- it did not go into my temporary internet files. At my crowning moment, someone at NASA discovered what I was doing and I was disconnected."

Pedig csak egy pici hiányzott, hogy mi is láthassuk..... :D :D

"I was arrested by the British National Hi Tech Crime Unit in March 2002. They held me in custody for about six or seven hours. My own computer and ones I was fixing for other people were taken away. The other machines were eventually returned, but they kept my hard drive that was sent to the U.S. It was November 2002 when the U.S. Department of Justice started their efforts to extradite me."

De még ami esetleg megvolt, azt is lefoglalták....

A sztori érdekes, de szerintem túl "sablonos" ahhoz, hogy valóságalapja legyen. Gyakorlatilag ezt bárki állíthatná, hogy látott szinte mindent, de aztán végül mégsincs bizonyíték, mert ugyebár "odafentről" mindent megtisztítottak.

Továbbá az is érdekes számomra, hogy az illető "nem tűnt el", véleményem szerint ha tényleg AZOKAT az információkat szerezte volna meg, akkor nem hagyták volna, hogy később interjút adjon, bármennyire is nem maradt semmi bizonyíték a birtokában, pláne egy hacker esetében nem lehet biztosra menni, hiszen sosem lehet tudni hogy mit hol tárol esetleg (ennyire talán még a titkosszolgálat sem éber -- és bátor.... --).

Up the Irons!

(#145) RedWing válasza EmberXY (#144) üzenetére


RedWing
aktív tag

Ezt láttad már? Számomra ez a leghitelesebb ilyen témában. Egyszer mindenképpen érdemes végignézni.

Egy mérnökkel vitatkozni olyan, mint bírkózni egy disznóval a sárban. Néhány óra elteltével rájössz, ő élvezi!

(#146) EmberXY válasza RedWing (#145) üzenetére


EmberXY
addikt

Engem is érdekel a dolog, mindenképpen végignézem, valószínűleg hétfőn a munkahelyen le is töltöm, úgy egyszerűbb, mert ahogy nézem, kb 2 órás, a mobilnetre a gatyámat ráfizetem, ha ezt most nézem meg. :D

Up the Irons!

(#147) EmberXY válasza RedWing (#145) üzenetére


EmberXY
addikt

Nos, megnéztem...
Érdekes, de elég unalmas, ráadásul csak "beszélnek" és nem mutatnak semmi olyat, ami kétséget kizáró lenne. Az elmesélt esetek nagyon sokfélék, szinte mindegyik más-más évből van, és más-más alakban, némelyikük pedig nagyon hadar, ez zavaró (mert nem tudhatjuk, hogy mitől, ideges, vagy hazudik, esetleg csak siet, hogy mások is szóhoz juthassanak).

Up the Irons!

(#148) RedWing válasza EmberXY (#147) üzenetére


RedWing
aktív tag

Ha feltételezhetjük, hogy igazak a történetek és erről lenne kézzelfogható bizonyítékuk... nos, szerintem már egyik sem élne.
Egyébként érdemes az egyes személyekre rákeresni (pl.: Clifford Stone). A legtöbbel készült jó hosszú interjú. Ott már azért kicsit bőbeszédűbbek.
Igazából ennek az egésznek a lényege az lenne, h. felszólították az usa kormányát, hogy indítsanak hivatalos, kongresszusi vizsgálatot az ügyben, mert az itt felszólalók kongresszus előtt, eskü alatt is elmondanának mindent, amit tudnak.
A kormány részéről viszont azóta is: no comment. Hivatalos/nemhivatalos válasz nuku.
Ez pedig csak azt jelentheti, h. igenis van mit takargatniuk. Máskülönben nemes egyszerűséggel lefolytatnák a vizsgálatot és bebizonyítanák, h. amit az összeesküvők állítanak, az kitaláció. De nem teszik...

Egy mérnökkel vitatkozni olyan, mint bírkózni egy disznóval a sárban. Néhány óra elteltével rájössz, ő élvezi!

(#149) EmberXY válasza RedWing (#148) üzenetére


EmberXY
addikt

Pedig kézzelfogható bizonyíték nélkül nem sokra mennének, hiszen "mondani bármit lehet", még ha eskü alatt is... (bár azért az már komolyabb dolog...)
Ez szerintem örök rejtély marad, kérdés, hogy a kormány miért nem működik együtt, azért mert tényleg van takargatnivalójuk, vagy csak össze akarja zavarni a közvéleményt, így a hoax történetek miatt az esetleges valós tartalmú sztorik is hiteltelenné válnak, ez pedig az ő malmukra hajtja a vizet.

Up the Irons!

(#150) RedWing


RedWing
aktív tag

Én eddig csak 1 olyan esetről tudok, ahol voltak (vannak?) konkrét bizonyítékok (filmek/fotók). EZT nézd meg. Igaz, már nem mai... Asszem még 2008-ban is készítettek egy interjút vele.

Egy mérnökkel vitatkozni olyan, mint bírkózni egy disznóval a sárban. Néhány óra elteltével rájössz, ő élvezi!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.