Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Tvout tudatlanság / új kártya vétel (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) visike


visike
csendes tag

Hali,

Szeretnék venni egy új kártyát (max.30000 Ft-ig)
Amit elvárnék töle, hogy TV kimete legyen és miközben a TV kimeneten filmet nézek a számitógépen lehessen közben dolgozni/webzni.
Nem tudom, hogy különbözö kártyáknál hogyan müködik ez a TVs dolog, de nekem egy 19-es monitorom van és azt szeretném, ha 1280*960 v.1024-be nézni, miközben a TVn megy a film (pl: 800*600-ba). Szóval jó lenne, ha tudna ilyet.
A kártya nem baj, ha 3D-ben is elfogadhatóan teljesít, mert néha szoktam játszani is..

Milyen kártyát ajánlotok?

(jelenleg egy NV 2 GTS Pro kártyám van 64M-val, de kacsingatok az ATI felé)
Válaszokat elöre is köszi...

(#2) Vikthor válasza visike (#1) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Szevasz!

Szerintem vegyél BBA-s 8500-öt, vagy 7500-öt. Nekem sokáig Geforceom volt TV kimenettel, de amióta megvan az első ATI kareszom, nagyon meg vagyok vele elégedve. Sokkal jobb a Tv-n a képminősége és nincsen fekete keret sem. Tehát én ezt a kettőt ajánlom. Ja, esetleg a 9100 vagy 9200-es is jó lehet.

Viktor

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#3) visike válasza Vikthor (#2) üzenetére


visike
csendes tag

Hali,

Mi az a BBA?
Amugy egy 8500 tud olyat, amit leirtam? (Monitoron 1280*960, mig TV-n közben 800*600)

Köszi

(#4) Vikthor válasza visike (#3) üzenetére


Vikthor
nagyúr

BBA=Built By ATI
PBA=Powered By ATI

A BBA az eredeti kanadai cég által összerakott ATI videokaresz, míg a PBA az más cég által összeeszkábált karesz, pl Connect3D, Club3D, Sapphire, Hercules... Ezek a kareszok már tudják a dualviewet, de abban nem vagyok biztos, hogy eltérő felbontásra is képes lenne. Bár szerintem nincs kizárva, de ahhoz talán 2 külön RAMDAC kellene? Ezt megkérdezzük Parcitól...

Viktor

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#5) Protoss


Protoss
senior tag

BBA= Build By ATI (original Ati kártya)

Az Nv is tud, de csak GTS Pro után (Ti-től, ha minden igaz). Nekem is GTS van és nagyon fájt, hogy csak klónozni tudja a képet.

Én is Atit javaslok (munkahelyen van és kafa), most arra gyűjtök. Meg TFTre, meg hangkarira, meg ramra, meg procira :DD Szóval mindenre! :DD

Ne glettelj, a vakolás jobb

(#6) tsello


tsello
aktív tag

Előre is sorry PH!
http://www.tomshardware.hu/graphic/02q2/020625/parhelia-02.html
Ilyen átalakítótókak be lehet szerezni?
Ha pl. egy 9500ra rákötök egy ilyen duplát akkor össz. 3 monitoron lehet nézni ua a képet. Gondolom olyat nem lehet csinálni hogy másik monitoron/tv-n más menjen.
Ha egy 9500ös kártya DV kimenetére rákötöm ezt az átalakítót + máködik a normál VGA kimenet is akkor 3 monitoron is nézhető ua a kép, ill. ilyenkor a kártya nem szenved?

A gyilkosság a kritika szélsőséges formája

(#7) Cryon válasza visike (#1) üzenetére


Cryon
csendes tag

visike:

Nekem Matrox G400 Dualhead-em van, de tudja mindazt, amit te
szeretnél, én is így használom. Hardveresen van megoldva a
TV-felbontás, tehát bármekkora formátumu vidót nézel, azt mindíg
legenerálja TV méretre. Lényegtelen, hogy közben átméretezed a
médialejátszóban, mert teljesen függetlenül kezeli a 2 kimenetet. Meg
aztán ha úgy hozná a sors, hogy 2 moncsid lenne, azt is játszva
meghajtja, akár eltérô felbontással ill. frekivel. Én 10 rugóért vettem 2 éve
használtan, de még mindig megy olyan játékokkal, mint a GTA: Vice City,
meg Project IGI2 stb. Persze ne várj tôle csodát, de azért még élvezhetô a
3D sebessége :))) a 2D képminôsége meg egyenesen überelhetetlen
(pont)
De ha kicsit vastagabb a pénztárcád, várd meg, míg megjelenik nálunk is
a P650/750, amik már DX8.1-es szabványok. A P650 állítólag 5x gyorsabb
a G550-nél. Az elôbbi Dualhead és kb 40, az utóbbi meg 3 kimenetes és
kb 60 ruppó lesz.

''a TV kimeneten filmet nézek a számitógépen lehessen közben
dolgozni/webzni.''
ezt már én is próbáltam, de sajnos egyszerre csak az egyiket tudom teljes
mértékben végezni. Meló közben nem tudok a filmre koncentrálni,
fimnézéskor viszont nem szivesen mokerolok, legfeljebb az unalmas
részeknél :-)

Remélem segítettem

Ps: A G400 helyére behelyettesítheted a G450/550-t is, mert lényegében
ugyanazt tudják, minimális sebességkülönbségekkel, de ezeket még
boltokban is lehet kapni újan, a G400 meg már ''outsold'' lett

ASROCK Z77 Extreme4, Core i7 3770, Corsair Vengeance 4x4GByte @2133, Corsair 240 Force3 SSD, AMD Firepro 4900, Dell U2711, Thermaltake Tenor, Zalman Reserator1 V2 plus vízhűtés, Chieftec 500W táp.

(#8) mura81 válasza Cryon (#7) üzenetére


mura81
senior tag

Csak annyit, hogy nekünk a G400 karink nem ment egy olyan alaplapban sem amelyik 4x AGP-t tudott. Utánanéztünk és azt mondta a Matrox, hogy ez konstrukciós hiba és sajnos ezzel együtt kell élni. Nem tudom hogy a Tied milyen lapban fut, de ha olyanban ami 4x AGP-s akkor szerencséd van. Mi próbáltuk GigaByte, Asus és Abit lapokban sajnos kevés sikerrel (egy darabig ment aztát kekhalal, egy dara alatt érts kb 25 percet.):(

Controlling: ''In God we trust! - All others will be monitored''

(#9) Cryon válasza mura81 (#8) üzenetére


Cryon
csendes tag

Canyon alaplap (nem röhögni), és 4x AGP, de elôtte is az volt, de már
nem emlékszem a márkára. Meg különben is gondolod, ha nem menne
rendesen 2 év óta nem dobtam volna a kareszt?
Ja, és nekem a MAX változat van, nem tudom, hogy ez jelent-e valamit
ebben a témában.

ASROCK Z77 Extreme4, Core i7 3770, Corsair Vengeance 4x4GByte @2133, Corsair 240 Force3 SSD, AMD Firepro 4900, Dell U2711, Thermaltake Tenor, Zalman Reserator1 V2 plus vízhűtés, Chieftec 500W táp.

(#10) Cryon válasza mura81 (#8) üzenetére


Cryon
csendes tag

Bár szerintem ez inkább chipsettôl és nem márkától függ. Mindha az
enyém intel lenne... :((

ASROCK Z77 Extreme4, Core i7 3770, Corsair Vengeance 4x4GByte @2133, Corsair 240 Force3 SSD, AMD Firepro 4900, Dell U2711, Thermaltake Tenor, Zalman Reserator1 V2 plus vízhűtés, Chieftec 500W táp.

(#11) visike válasza Cryon (#7) üzenetére


visike
csendes tag

Hali,

Köszönöm az eddigi hozzászólásokat...

A Matrox-ról én is csak jót hallottam, de a szemem mégis inkább most az ATI felé kacsingat.

Amugy a Matrox P650-röl mintha azt olvastam volna valahol, hogy az abban is fog különbözni a 750-töl, hogy nem lesz rajta TV kimenet

Nagyon érdekelne, hogy akkor egy pl:8500-ös kártya ténleg tud-e különbözö felbontásokat a két kimeneten???
STORY: egyszer egyik ismerösömmel kiprobálhattunk egy 8500 All-in-Wonder kártyát, de azzal csak ugyanolyan felbontást sikerült kicsiholni mindkét kimenetre... Persze ez csak egy félnapos teszt volt, lehet valamit elbaltáztunk.

Szóval ATI-sok HELP!!!! Valaki akinek van tapasztalata!!

Köszike még1szer!

(#12) Cryon válasza visike (#11) üzenetére


Cryon
csendes tag

A P650-hez kell egy fordítókábel (a mostani G400-omhoz is van, és
tökéletesen m?kszik.) Ezért vagy csak két monitort tud kezelni, vagy egy
monitort + 1 TV-t.
Azt kell figyelembe venni, hogy egy kártyán van-e egynél több RAMDAC. A
Matroxok ezért különlegesek ebbôl a szempontból. A G400/450/550-en.
P650-en 2, a Parhelián/P750-esen 3 is van. Ezért tudja eltérô
felbontásban és frekin meghajtani a különbözô kimeneteket. Az
Atikon/GF-eken csak 1 van, ezért csak klónozni tudják a monitor képét,
ami ugye nem igazodik a TV spéci felbontásához, vagyis torzulni fog a
kép, vagy nem lesz látható minden képinformáció.
Videózásra ezért mindig is a Matrox lesz a tökéletes választás. A P650
meg még DX 8.1 kompatibilis, úgyhogy az új játékokhoz is tud felmutatni
v.mit.

ASROCK Z77 Extreme4, Core i7 3770, Corsair Vengeance 4x4GByte @2133, Corsair 240 Force3 SSD, AMD Firepro 4900, Dell U2711, Thermaltake Tenor, Zalman Reserator1 V2 plus vízhűtés, Chieftec 500W táp.

(#13) Keitaro válasza visike (#11) üzenetére


Keitaro
addikt

Az összes 9000/9200 biztosan tudja. Chipen belül két ramdacal rendelkeznek, úgyhogy menni fog. 9500/9600/9700/9800 is tudja csak már kategórián kívül van árban.

(#14) Keitaro válasza visike (#11) üzenetére


Keitaro
addikt

8500/9100-al van egy kis olyan gonnd, hogy a második ramdac (ami kéne ahhoz, hogy úgy mehessen a tv ahogy te akartad) az chipen kívül van. Namármost ezt akkor le is lehet hagyni a kártyáról ugye... Szóval ezért rizikós ilyet venni főleg, mert manapság ezek mind LE-k és azokon messze nem biztos, hogy van. A nem LEken szokott lenni.

AIW 8500-al az lehetett a baj, hogy miután bekapcsoltad a klónozást vagy bármit, ha nem TV a második kimenet akkor, még a display properties/settingsnél a második moncsira rá kell kattintani és adni neki felbontást meg színmélységet, különben ugyanaz, ha bírja.
Plussz a te filmnézésedhez kell a Theater mode nevű gombocska és az a régi Ati driverekben emlékeim szerint nem volt. A mostaniakban mind van, de úgy emlékszem a 7500 nem tudja használni szóval olyat ne vegyél. Szerintem ha tényleg munkára, filmnézésre kell akkor vagy egy Radeon 9000 (esetleg Pro), vagy az egyik DualHeades Matrox.

(#15) Keitaro válasza Cryon (#12) üzenetére


Keitaro
addikt

Ha már játék akkor egy 9000 Proval jobban jár imho. Nem tudom honnan vetted, hogy a radeonokban csak egy RamDAC van. Manapság már nem chip az amiben nincs legalább kettő :) (nah jó, több nem is nagyon van, csak a Parhelian)

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Tvout tudatlanság / új kártya vétel (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.