Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  TV adás UTP-n keresztül (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) szunyika


szunyika
tag

Sziasztok!

Röviden és tömören a kérdés:
Elviekben megvalósítható-e az, hogy UTP (cat5e) kábelen keresztül vigyem a TV jelet?

Hosszabban kifejtve:
Házfelújításkor a tervezett TV helyekre megbízhatóság és a jövőre felkészülés jegyében 2db CAT5e kábelt húztam be. Az egyik természetesen az internet jegyében, a másik pedig a TV jel továbbítására használnám fel. Az hogy a TV-nek koaxot húzzak be, azt kicsit nehézkes lett volna a soksok könyök és eleve a cső hossza miatt, főleg hogy a koax elég sérülékeny álattfaj.
Láttam, hogy vannak kábelek (link: COE kábel 2m 6500 ft) amivel igényes módon meg lehet oldani ezt a folyamatot, de én sem a borsos ára miatt, sem a kábel hossza miatt nem ezt a megoldást használnám.
Gyakorlatilag most jutunk el ahhoz a kérdéshez, ami engem nagyon izgat:
Miből is áll egy koax kábel? A lényeg a belső réz vezető (gondolom), minden más csak annak a fizikai védelmét, vagy árnyékolását segíti.
Így ha az UTP kábel ereit összefogom és egy szerelhető koax csatlakozóba (példa: [csavaros koax csatlakozó] ) bekötöm mint a "középső réz vezető", akkor ez így alkalmas a TV jel továbbítására?

Remélem nem írtam nagy marhaságokat így a végére :)

Köszönöm az idődet, hogy végigolvastad!

[ Szerkesztve ]

(#2) 4Grider válasza szunyika (#1) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ezt gányolásnak hívják. Az utp max. egyszer árnyékolt (a Cat5e alapból egyszer sem), a koax 3x. Nem véletlenül.
Telekom iptv fog ezen keresztül működni logikusan ip alapon.
Egy kérdésnek meg nem hozunk létre egy új topikot.

(#3) szunyika válasza 4Grider (#2) üzenetére


szunyika
tag

Nem tartom gányolásnak, egy kérdést tettem fel jól körbeírva, hogy mit-miért-hogyan gondolok - vagy hogyan csináltam.
Topikot pedig azért indítottam, mert nem találtam erre választ.

(#4) 4Grider válasza szunyika (#3) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nem kell hogy egyezzen a véleményünk, viszont borítékolható, hogy ilyen kábelezés esetén nem lesz szolgáltató, aki ingyen fogja javítani nálad a tv-s problémákat.
DVB-T/S/C-hez 2-3x árnyékolt koax kell, iptv-hez mehet cat5e.

(#5) Soma01


Soma01
veterán

Esetleg ez a balun? [link]

(#6) tlgarp válasza Soma01 (#5) üzenetére


tlgarp
csendes tag

Megelőztél :DD Pont ezt ajánlottam volna én is.
Gyorsan utána olvasva, kötve hiszem, hogy ez kivitelezhető. Egyszerűbb lett volna egy vékony koax behúzása (van olyan átmérőjű is, mint az UTP)...

[ Szerkesztve ]

(#7) Soma01 válasza tlgarp (#6) üzenetére


Soma01
veterán

Én sem használtam még ilyet, csak CCTV hálózaton. Ott működött rendesen.
Vásárlás előtt fel kell hívni telefonon a boltot és biztosan elmondják, hogy jó e az adott célra.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  TV adás UTP-n keresztül (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.