Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) biker


biker
nagyúr

na egy ilyen-ről tv-re(scart, rca, mindegy) átalakító kellene...

egy acer notihoz, de más notin is ilyen van!

kö@#ög acer-éknél nincs, menjen a mediamarktba felszólalás van.
hülye nem vagyok, ott nincs, írom. akkor jobbat nem tud. (ennyit tud, meg a személyi számát!
ki kell rugni az ilyen supoportost!!!

szóval így néz ki, nagyjából.

ránézésre az jut eszembe a középső sor csoportosításáról, hogy R-G-B-GND, felül meg H-sync, Vsync, GND, de nincs kedvem játszani vele :)

szóval help!!!

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#2) localhost válasza biker (#1) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Nálam nincs, de ha lenne - adnék! :))

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#3) biker válasza localhost (#2) üzenetére


biker
nagyúr

káááááár.......

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#4) Sanyo válasza biker (#1) üzenetére


Sanyo
senior tag

Szerintem ez S-video csati. :) Erdekes hogy nincs a media marktban.

(#5) biker válasza Sanyo (#4) üzenetére


biker
nagyúr

szerintem nem...

mi a különbség az s-video és az s-vhs között???

az s-vhs mini-din4 szabványú, illetve van még elvétve mini-din8 szabványú, de mini-din7 nincsen.
az hollywood+-on van ilyen csati, de a lábkiosztás középen szimmetrikus, itt nem az!
nem rajzoltam rosszul, tényleg foghíjas a középső sor

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#6) localhost válasza Sanyo (#4) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Nem az... én tudom miről beszél, de nem tudok segíteni neki.... pedig szeretnék!

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#7) Sanyo válasza biker (#5) üzenetére


Sanyo
senior tag

Aham, sorry. Az en Gef3 kartyamon ilyen tv out van es jopar tv is rendelkezik ilyen csatival. Hasonlot utoljara az Ati 128 all in wonder kartyan lattam, de azon extra sok a luk :) ebbe meg egy spec kabel a vegen egy kis dobozzal es abba 3 csati megy bele, de az mar RCA ha jol tudom. :)

(#8) Sanyo válasza Sanyo (#7) üzenetére


Sanyo
senior tag

Akarom mondani ilyen s-video tv out van... :)

(#9) biker válasza Sanyo (#7) üzenetére


biker
nagyúr

arra gondolsz, ami nekem is van...

az 3+3+2 lábú, összesen 8 lábú...

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#10) Sefter válasza biker (#1) üzenetére


Sefter
veterán

RCA-ra átalakítóm van.

Psn ID: sefter_hun

(#11) Sefter válasza biker (#1) üzenetére


Sefter
veterán

Ha kell egy ilyenről RCA-ra átalakító akkor küldd el a tel.számod holnap felhívlak(mert most járt le a munkaidőm).

Psn ID: sefter_hun

(#12) Den válasza biker (#1) üzenetére


Den
veterán

szerintem sima s-video-val megy, a note-okhoz az szokott kelleni. svideo, ugyanaz mint svhs, asszem az svhs helytelen megnevezés

www.simson4t.hu

(#13) biker válasza Den (#12) üzenetére


biker
nagyúr

a belelehetdugni, és a használhatóis két külön dolog...
belke lehet dugni az svhs 4pines dugót, de nem jó...
bele lehet dugni az atirage128 dugót, de nem jó.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#14) biker válasza Sefter (#11) üzenetére


biker
nagyúr

data-imnál a telefonszám, meg minden egyéb elérhetőség!
addig is köszi!

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#15) Den válasza biker (#13) üzenetére


Den
veterán

Mármint hogy kipróbáltad és nem működött? Mert nekem bele lehetett dugni, és működött is. Csodálkoznék ha az acer valami speckó dugót csinálna.

www.simson4t.hu

(#16) biker válasza Den (#15) üzenetére


biker
nagyúr

két gondolat...

-ha elég lenne 4pin, minek raknak ilyen nyomorult dugót, amihez csatit alialig lehet szerezni?

- én még egy 10k-s vga-ba sem dugdosok brahira semmit, nemhogy egy közel 300k-s gépbe...
tudod van olyan s-vhs átalakító, ami nem csak a 2-4 lábak használatával ad ki jelet, és max a 2-es lábat 75ohmal zárom testre, hanem van olyan is, amin kondik, ellenállások is vannak a csati lábai közt, és nem tudni, jót tesz-e neki, ha olyan lábat olyannal köt össze, ami nem egészséges.

és főleg, ha ez rgb kimenet, akkor popnt a red-gnd jelet adná ki a tv-re.....
tehát nem lenne kép, szinkron híján.

ha tudnám ennek a zsarnak a lábkiosztását, már rég beledugdosnék mindent...

amivel nem ment: az ati nagyon hasonló, és passzoló kábele, de ezzel a régi siemens sem ment.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#17) biker válasza biker (#16) üzenetére


biker
nagyúr

példa: ha ez egy rgb csati, akkor a svhs átalakító kondis tipusa mondjuk közékerül a (h/v)sync és a vmelyik szín közé.....

nem biztos hogy jó

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#18) Den válasza biker (#16) üzenetére


Den
veterán

ja értem. A tv out kezdőknek topicban volt erről szó asszem, hogy az ilyen hatpólusú csatikon az s-video mellett a kompozit is kijön, tehát nem kell utólag előállítani az s-videoból, azzem rog írta.

www.simson4t.hu

(#19) biker válasza Den (#18) üzenetére


biker
nagyúr

azjó dolog, főleg hogy ez hétpolúsú, nem hat... :DDD

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#20) biker


biker
nagyúr

nem süllyed....

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#21) biker


biker
nagyúr

várom azt a hívást, kedves sefter...

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#22) Gee-Bee válasza biker (#21) üzenetére


Gee-Bee
tag

Irány a Mikronika (XI. ker. Bertalan Lajos Budafoki saroktól 2 ház), ott van S-video-Scart átalakító kb 500 FT-ért.
Tipp: In/Out átkapcsolósat vegyél, mert az out időnként in :-( (attól függ honnan nézzük). Náluk biztos van kábel is.

�%-12345X

(#23) localhost válasza Gee-Bee (#22) üzenetére


localhost
Közösségépítő

De nem érted, hogy nem SVideo az innenső oldala?
.... hiszen az egész topic erről szól! :))

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#24) biker válasza Gee-Bee (#22) üzenetére


biker
nagyúr

köszi a lelkesedést, de local barát már írta a választ... :(

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#25) Den válasza localhost (#23) üzenetére


Den
veterán

Azt spec még nem tudjk, mert nem próbálta ki :DDD

www.simson4t.hu

(#26) biker válasza Den (#25) üzenetére


biker
nagyúr

a 4.1-es hangfalszett 2db 3.5mm-es jackdugója pont belemegy a fali konnektor két lyukába, mégsem próbáltam még bele... :(

talán, mert belemegy, még nem belevaló...

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#27) localhost válasza biker (#26) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Pedig azt még megvárjuk! :DD

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#28) Szalma válasza biker (#1) üzenetére


Szalma
őstag

Imhol egy link, ahol van ilyen madzag. Nem túl olcsó, de ha kell...
http://www.svideotorca.com

Szeretettel:
Szalma

ui.: Kell venni egy full S-Video dugót (az aljzat az full), minden lábára akasztani egy madzagot és rápróbálni egy videómonitorra. Ha van rajta kompozit/S-Video, akkor így meg lehet találni. Ha szemből nézed, akkor a két legszélső (bal-jobb)szokott a jelföld lenni. (Ha nem az, akkor nem igazodik semilyen világszabványhoz.)

(#29) Sipi válasza biker (#1) üzenetére


Sipi
addikt

Tudtommal az ilyenek sima SVHS (S-Video) csatlakozók, a második sor középső lábai tápfesz+I2C vezérlő vonalak. Egy sima SVHS csatlakozót beledughatsz, én RCA-ra alakítottam. Fejből nem tudom, melyik lábat kellett (a szélső négy valamelyikét) a külső földeléssel felhasználnom, de ha nem felejtem el, megnézem.

Egyébként milyen videokártyán van ez? (Kimenet lenne?)

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#30) Szalma válasza Sipi (#29) üzenetére


Szalma
őstag

(Mester. Dícséretes a kábelgyártás, de a külső vezető (a palást) az nem a jelföld, hanem az AZ árnyékolás. Az szedi össze a zavarokat... Csak, így zárójelben megjegyezve. 8)

S_Video esetén az első sor szélső lábai a jelvezetékek, a második sor szélső lábai a jelföldek lennének. De itt lehet, hogy más a fennforgás, mert ez egy notebook csatlakozója.

Szeretettel:
Szalma

ui.: Tápfesz + I2C -> 4 plussz vezeték. Itt most pont nincs ennyi...

(#31) biker válasza Sipi (#29) üzenetére


biker
nagyúr

Acer Aspire 1202XC notebook.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#32) biker válasza Szalma (#28) üzenetére


biker
nagyúr

köszi!

még jó hogy a goggle-n levő 70.000 találatban ez nem volt benne...

node, pont ez a kiosztása a csatinak!

köszi!

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#33) Szalma válasza biker (#32) üzenetére


Szalma
őstag

???

Bocs, nem értem.
Viszont e szerint a link szerint (http://www.thedentalweb.com/Acer/Acer550.htm) S-Video kimenet lehet az a bogyó...

Sokat segített a típus... 8)

Szeretettel:
Szalma

(#34) biker válasza Szalma (#33) üzenetére


biker
nagyúr

csak azt jeleztem, hogy mivel az előző gépemen is ilyen volt, hetek, hónapok óta a googlet b.tatom, de semmi találat 7pines s-video kábelre...

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#35) Szalma válasza Szalma (#33) üzenetére


Szalma
őstag

Sőt, most látom, hogy az Acer szerint is S-Video... (http://www.acer.com.ph/aspire1200_tech_specs.htm)

Ilyesmi átalakítót pedig állítólag lehet venni itt-ott.

Szeretettel:
Szalma

(#36) Szalma válasza biker (#34) üzenetére


Szalma
őstag

Az S-Video az 4 tűs. A többinek semmi köze az S-Video szabványhoz (!). Maximum gyári kiegészítés lehet. Tehát erre a notebookra azt írja a gyártója, hogy van rajta S-Video out. Viszont nem csomagol a géphez átalakítós kábelt (ezt is írja). Mi következhet ebből?

Szerintem egy S-Video kábellel ez akár működhet is. Az egy más kérdés, hogy hogy a francba veszi rá az ember a gépet, hogy ott is adjon ki jelet...

Szeretettel:
Szalma

(#37) biker válasza Szalma (#35) üzenetére


biker
nagyúr

az acernél rohadtul senkit nem érdekel a gondom...

kategorikusan azt mondták, nem tudnak segíteni, és kész.
vegyek a mediamarktban...

és nem árulják el, mivel kompatibilis...

azon a csatlakozós shopon is le van írva, hogy egyes ilyen 7pines kábelek pl. csak dell-hez jó, más rend.számon...
pl ilyen gondok miatt érdeklődöm ennyit.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#38) biker válasza Szalma (#36) üzenetére


biker
nagyúr

hát igen, egy rohadt kábelt adhatnának...

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#39) Szalma válasza biker (#34) üzenetére


Szalma
őstag

Megint csak némi zárójel...
(A fenti linken, amit a google 1. helyen hoz minden ilyesmi kérdésnél, lehet kapni 7pin S-Video->RCA kábelt. Igaz kicsit mélyen van, de van. 8)

Szeretettel:
Szalma

ui.: Ha emiatt esetleg kidobnád azt az Acert, szólj!

(#40) biker válasza Szalma (#39) üzenetére


biker
nagyúr

én a mini-din7 .........
S-video..........
s-vhs...........

de a mini-din7 re szorítkoztam, mert a 7pin-re kicsit sokat adott ki, és a csatlakozó a mini-din szabványba tartozik.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#41) Szalma válasza biker (#38) üzenetére


Szalma
őstag

Én kipróbálnám egy S-Video kábellel. Ugyanis ha ez egy OUT és egy IN-en próbálgatja az ember, akkor semmi baja nem lehet. Ha esetleg pedig IN, akkor sem történhet nagy baj... Viszont, ha ettől is megdöglik valami, akkor nem ''user friendly'' és megérett a garanciális cserére... 8)))

Szeretettel:
Szalma

(#42) biker válasza Szalma (#41) üzenetére


biker
nagyúr

oké.... :DDD

de jössz megmagyarázni a garcserét! :DDD

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#43) Szalma válasza biker (#42) üzenetére


Szalma
őstag

Oké. Csak ne Szegedre...

Szeretettel:
Szalma

(#44) biker válasza Szalma (#43) üzenetére


biker
nagyúr

nem oda buda :))

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#45) rog


rog
addikt

most akkor kiprobalod, vagy nem?

(#46) localhost válasza rog (#45) üzenetére


localhost
Közösségépítő

# 26-ot???????

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#47) biker válasza localhost (#46) üzenetére


biker
nagyúr

a #26-ot csak belépődíj ellenében :))

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#48) rog válasza localhost (#46) üzenetére


rog
addikt

ja csak mert megkerdezte, hogy ez egy s-video-e. megkapta a valaszt hogy igen.
ezutan mit lehet meg tenni?
vagy mit ertek felre?

(#49) biker válasza rog (#45) üzenetére


biker
nagyúr

hát, valamit igen, de ugy nem veszek kábelt, hogy talán jó lesz...

a csti-drót próbálgatás azért nem okés, mert ez a hitványság addig nem is ad ki jelet, amíg nincs csatlakoztatva a tv, és az ati-m ra visszaemlkékezve, mikor kontaktos volt a tv scart-ja, akkor egyszerűen folyamatosan kikapcsolta a jelet...

tehát az érintgetés nem vezet jóra...

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#50) rog válasza biker (#49) üzenetére


rog
addikt

ez tuti hogy egy s-video jel jon ki neked a szabvany helyen.
a tobbi vagy nincs bekotve, vagy a kompizit jel jon rajta.
bizti. mert egy savage van a gepben ha jol tudom.
az mondjuk erdekes hogy nem kaptal hozza kabelt. ugy tudtam, hogy jar hozza.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.