Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#23) Sipi válasza molngab (#22) üzenetére


Sipi
addikt

Bocs, nem engem kérdeztél, de azért beleszólok. :)

Szinte az összes Windows-os tunerprogram ''gyári hibás''. A hangolást lehetetlen elvégezni, pont ez a tünet: nem talál semmit (vagy csak kevés adót).

Az a bajuk, hogy többnyire úgy működnek, hogy kiválasztod, melyik országban vagy, és automatikusan beállítják a normát. Sajnos, valami okból Magyarországot állandóan a PAL DK-ba teszik, de nálunk a PAL BG van...

Emiatt ez a rész alapból nem megy. Többnyire hibás szokott lenni az a részük is, amikor magát a szabványt választod ki (PAL).

Ezt úgy lehet áthidalni, hogy egyrészt a gyári szoftverüket nagy ívben kihajítod :), majd pl. a dscaler-t teszed fel. Igaz, ezt sosem tudtam működésre bírni (az én gépemen fagyott), de legalább a csatornákat megtalálta. :)

Olyan opciókat kell keresni a hangolásnál, ami végignézi megahertz szerint a teljes hullámsávot. Ehhez is meg kell adni szabványt (sima PAL), mert nem folyamatosan, hanem valami fél megánként nézi át, és ha rosszat adsz meg, a szabvány PAL sávok között fog keresgélni, kevés sikerrel.

Itt jön az utolsó szívatás: sokszor le vannak korlátozva a tunerprogramok. Hiába nézettem át a teljes hullámsávot, meg is talált minden adót, ki is írta, hogy talált 53 darabot, de mivel valami beállításnál megtudta, hogy Magyarországon vagyok, egyszerűen kivágott a folytonos hullámsávból pár részt! (Tehát volt 100-500MHz-ig, de utána csak 700-tól folytatódott.) Így ugyanúgy nem tudtam elérni az adókat, holott behangolni sikerült...

Megoldásként próbálkozhatsz más tunerprogramokkal. Van pár Windows alá is, amit lehet használni.

Sajnos, sokszor magában a driverben korlátoznak...

Sipi

[Szerkesztve]

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.