Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#17) Sipi válasza attka (#16) üzenetére


Sipi
addikt

Uhh, ez rettenetes! :)

Túl sok az osztód. A 3-as osztód két lába 7dB-t, az előtt elévő 3,5dB-t levesz, meg még valahol eltűnik, ez majdnem 10dB.

Mindenképpen el kell kerülni ezt a bejön a kábel, és ahova kell, kettéosztom, majd az egyik ágát megint megoldást. Túl sokat csillapít, ráadásul itt különféle eszközök vannak rajta, ami szinte tervezhetetlenné teszi a rendszert.

Én azt javaslom, hogy így csináld: bejön a kábel (a hálóba). Itt osztod egyből annyifelé, amennyire a végén szükséged lesz, jelen esetben mennyi is... öt kábelre. Vagyis kell egy ötös csavaros osztó (vagy hatos, nehogy elfogyjon a későbbiekben a kábel).

Egy 5-1000MHz-es osztó kell, ez olyan 8dB-t csillapít az egyes ágakon - de többé nem lesz csillapításod! (A mostanit egyszerűen ilyen fáradtan nem bírom átgondolni, annyira össze-vissza.)

Utána pedig oda viszed az ágakat, ahova kell. Sok drót kell hozzá, az igaz. De megoldhatod fali csatornával is (nem lesz rondább, mint egy tekergőző drót a padlón), amit pár centivel a padló fölé raksz le. Egy nagyobbfajtában vagy 8-10 drót elfér egymás mellett.

A 3-utas osztód szerintem túl sokat csillapít (7,5dB), nekem az ötösöm csillapít majdnem 8-at...

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.