Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Tusl2 vcore (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) shtml


shtml
őstag

Egy ismerősnek a minap vettem egy TUSL2 (nem -C) deszkát, hogy összerakjak neki egy csendes gépet böngészésre, chatelésre, filmnézésre. Van benne egy Tualatin processzor. A nagy meglepetés akkor ért, amikor észrevettem, hogy a BIOS-ban a Vcore-t csak emelni lehet, de nem lehet a névleges alá csökkenteni. Ez azért gond, mert a processzor a névleges 1.475 volt helyett 1.300 volton is stabilan viszi az alapfrekvenciát, de ekkor természetesen 22%-kal kevesebb hőt termel. Vagyis lassabban mehet(ne) a ventilátor, csendesebb lehet(ne) az egész gép.

A processzorlábak drótozása, szigetelése sem segít. Ami más lapokban bevált (VID0 és VID1 szigetelése -> 1.325V), az itt nem működik. Akármit csinálok, az alaplap az 1.475 voltot tekinti a processzor default Vcore-jának és nem enged ez alá menni.

Tud valaki megoldást?

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#2) Jaq válasza shtml (#1) üzenetére


Jaq
tag

En azt gondolom, nem lehet nevleges ala menni... de nagyon nem is kell.
Egy korrekt hutobordaval elmegy venti nelkul is az a tualatin, hidd el! Nekem mukodott a dolog :)

(#3) shtml válasza Jaq (#2) üzenetére


shtml
őstag

Nos, a topic olvasottságából ítélve nem sok embert érdekel, de azért megírom, hogy az alaplapon elvégzett apró műtéttel sikerült megoldani a dolgot. Jelenleg 1.35 V-on megy a processzor, míg korábban 1.50 V volt a Vcore. (A 25 mV többlet lehet mérési hiba is.) Így 19%-kal csökkent a processzor hőtermelése és ugyanazzal a ventilátorral CPU Burn alatt 5 fokkal csökkent a hőmérséklete.

Ventilátor nélkül nem merem járatni, mert a ház szellőzése igen gyenge, ráadásul a hűtőborda előtt van a táp és beszorul a meleg levegő.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Tusl2 vcore (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.