Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) hehehehe


hehehehe
tag

ket laptop kozul kene valasztanom es erdekelne a velemenyetek.szoval a ket laptop:
ACER 5024 WLMI:
turion ML34es proci(1.8ghz) 512 333as ddr X700 128 megaval 15.4'' widescreen(contrast 750:1) 80 giga vinyo.
a masik egy Fujitsu-siemens AMILO M-3438G:
centrino 1.73ghz 512 400as ddr II 6800 Go 256 megaval 17'' kijelzo ezis widescreen(contrast 400:1) es 60 giga vinyo.
a ketto kozott arban 215 euro kulonbseg van(~53000Ft)
er e ennyivel tobbet a masodik noti.mivel eleg sokaig szeretnem meg hasznalni felmerult bennem hogy menyivel lassabb ez az intel proci?nem tamogatja sem a 64bitet es ha jol tudom SSE3 sincs benne...mennyire lesz ez nekem fontos kesobb ha monnyuk programozasra meg jatekra hasznalom?:)
ja es a kijelzonel nagyon ereztheto vajon a kulonbseg a ket contrast arany kozott?
ebben szeretnem a segitsegeteket kerni.elore is thx

[Szerkesztve]

(#2) dat


dat
senior tag

Talán a ''Milyen notebookot vegyek'' topicba kellene az ilyesmit.

(#3) hehehehe


hehehehe
tag

talan igazad van..gyors valaszt szeretnek ezert inditottam uj topicot.remeltem igy elobb valaszt kapok a kerdesemre.

(#4) dat válasza hehehehe (#3) üzenetére


dat
senior tag

azért ez nem túl korrekt megközelítés. Mellesleg ''odaát'' lehet hogy gyorsabban kapsz választ.

(#5) hehehehe


hehehehe
tag

jo mostmar megvan nyitva tokmindegy hogy korrekt vagy sem a megkozelitesem nemtudok rajta valtoztatni.ha itthagyom ez atmasolom a milyennotebookot vegyekbe akkor tenyleg total feleslegesen nyitottam uj topicot...:F

(#6) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Most vettem át az 5024-em. Semmi nem kellene helyette.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#7) raszputyin válasza hehehehe (#1) üzenetére


raszputyin
senior tag

nekem nem tisztem átrakni, ezért itt írok... egyébként tényleg hamarabb kapsz ott választ. azért is jó, mert ha picit visszaolvasol, hasznos infókat fedezhetsz föl :)

> menyivel lassabb ez az intel proci
(32 biten) ő a gyorsabb. Az L2 cache sokkal ügyesebben van megszervezve a Pentium M-ben, mint a Turionban, nem mellékesen több is van, ez bőven kitesz 100-200 MHz-nyi eltérést átlagban. Az SSE3 sztem nem jó semmire. Hogy a 64 bit mikortól lesz jó valamire Windows alatt is, az a jövő zenéje, mert csakis a Microsoft-on múlik -- ami egyelőre nem törődött az egésszel, de ha elkezd piacot veszíteni emiatt, hetek alatt pótolhatja. Linuxban talán 20-30% sebességelőnyt hoz a 64 bit.
szerk.: notebook-ban nem annyira érdemes a CPU-t méricskélni, mert tipikusan nem ő a leggyengébb láncszem, pedig hardverkonfigra igaz, hogy a lánc pont annyira erős...
Programozásra ált. elég jóval kevesebb is, játékra pedig mindig több kell majd, mint amit most megvehetsz... tudod...
Ami lassú és kevés az az 512M 400-as ddr2 (azonos órajelen a ddr-nél lassabb). Jobb lenne ebbe a klasszisba 2x512M 533-as sztem. A 6800go kapcsán (is) sztem gondold meg még egyszer... ez az egység jóval többet fogyaszt és melegít (-> ventillátor süvít, gyors amortizáció, wincsi lerobbanásának kockázata nő), mint az összes többi együtt! Biztos kell ilyen a mobil gépedbe? :-S
Az X700 gyengébb és tudtommal kevésbé forró, de sztem a legjobb, ha inkább asztalin, esetleg céleszközön (PS) tolod a játékokat! Ugyanennyi dohányért kétmagos Athlon64-es rendszert bírsz csinálni SLI-vel és RAID 0-val, vagy akár egy tisztességes asztalit ÉS egy könnyű notebook-ot, ami a játékon kívül mindenre alkalmas... Tudom, hogy nem illik itt ilyet, de szvsz a legjobb az, ha egyáltalán nem is játszol teljes képernyős játékot :-P több időd lesz élni! Saját tapasztalat! :))

[Szerkesztve]

(#8) hehehehe válasza raszputyin (#7) üzenetére


hehehehe
tag

hat kossz a kimerito valaszt sokmindent megvalaszoltal vele es lehet igazad van es maradok az acernel.amugy nem lesz ez olyan draga.most hollandiaban lakom es itt joval olcsobbak a notebookok...meg ugy altalaban az osszes hardver:Dnajo azok nem joval de olcsobbak...ez a notebook pl itt bruttoban annyi mint itthon nettoban:DDD
nyugi nem jaccom annyit nem vagyok full kocka csak neha azer jolesik vegigtolni egyegy jatekot;)

(#9) raszputyin válasza hehehehe (#8) üzenetére


raszputyin
senior tag

khm... az Acer Aspire gépekkel nem mindenki egyformán elégedett :) ld. a többi topicban...

(#10) hehehehe válasza raszputyin (#9) üzenetére


hehehehe
tag

hat igen enis felek egy picit tole de csak nem lesz szar...:F

(#11) sqaddy válasza hehehehe (#10) üzenetére


sqaddy
tag

nekem is ugyanez az acer van de eddig semmi gaz vele(kopp-kopp-kopp)

''Always look on the bright side of life''

(#12) hehehehe válasza sqaddy (#11) üzenetére


hehehehe
tag

ahh akkor jo remelem nekem sem lesz vele gaz:) amugy mit gondolsz elkell bele meg egy 512 ram vagy nem tul lassu a vinyo benne?ezeken gondolkodom hogy kicsereltetem a boltban meg rendeles elott...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.