Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Tuningolni szeretnék help (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) cecil


cecil
aktív tag

Segítséget szeretnék kérni vki hozzáértőtöl.
GÉPEM:
Chaintech Apogee 7NJL1 Nforce2 dualDDR, Athlon XP 2000+, 2x256 MB DDR 400Mhz, INNO3D geforce3 Ti200 64MB

Mit lehet kihozni belőle.... hogyan??? (proci húzás, FSB-, szorzó állÍtás...)

e-mail címemre lehet küldeni segítséget... előre is köszi..

Egy kezdő tuningos

(#2) MaUser válasza cecil (#1) üzenetére


MaUser
addikt

[L]http://prohardver.hu/rios2_cikk.php?id=199[/L]
Jó olvasgatást! Ha kérdésed van írd ide majd a későbbiekben.

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#3) karib válasza cecil (#1) üzenetére


karib
addikt

Előbb talán célszerű:

Tuning alapozó:
[L]http://prohardver.hu/rios2_cikk.php?id=92[/L]

Majd: Athlon XP-k lelkivilága:
[L]http://prohardver.hu/rios2_cikk.php?id=160[/L]

Végül az előttem említett NF7 cikk, annyi kiegészítéssel, hogy a benne felvázolt aszinkron beállítás sajnos sántít, korrigálni fogjuk. Inkább törekedjél a minél magasabb FSB-re szinkron memóriabeállítással (amennyin fut az FSB, annyi legyen a RAM is, pl. 3:3 arány).

Ha nem értesz a témához, készülj fel egy kis olvasgatásra, mert nem sok embernek lesz kedve lépésenként elmesélni :)

Department of Redundancy Department

(#4) Victorius


Victorius
tag

Sziasztok!

Nem nagyon megy nekem ez a tuning dolog.
2,0 Ghz-es P4-em van (Northwood persze). Szerintetek mennyit kellene ennek bírnia? És mekkora az elfogadható hőmérséklet egy ilyen procinál. Nekem a hozzá adott Intel hűtővel 50 fok körül van. Szerintetek ez nagyon rossz? Nálam úgy 57-58 fok körül fagy ki (23xx Mhz-en).

Mire cseréljem az Intel hűtőt? (Úgy értem, minimum melyik az, amivel elérhetek némi tuningot?)
Tulajdonképpen az érdekelne, hogy mennyire sz*r az eredeti Intel hűtő (úgy értem, tuninghoz). Volt olyan boltos, aki szerint ezzel is tökéletesen lehet húzni. Ebben az esetben talán a procimban van a hiba, és fölösleges lenne beruháznom hűtőbe...:-(

Gondoltam a memóriára is, de hogyan állapíthatom meg, hogy az okozza-e a fagyást? Úgy értem, efféle házi módszerekkel (merthogy nekem nincs meg a lehetőségem, arra, hogy procit válogassak...).

Ha viszont mégis hűtőt veszek, több lehetőség is fölmerült: peltier (na, ezt gyorsan elvetettem, vajon miért? :-)), vízhűtés, és persze a levegős.

A vízzel kapcsoltban attól félek, hogy nagyon drága lenne, és nem tudom, évek múlva használhatom-e még (ha megint megváltozik minden szabványos méret és illesztés).

Olyan 8-10 ezret rááldoznék a dologra, ha 3 giga körüli érték is összejöhetne, ezért meg már színréz Zalman hűtőt is kaphatok, ami elég hatásos, meg csendes is (csak le ne szakítsa az egész foglalatot:-)

Még egy kérdés a RAM-mal kapcsolatban. Nekem pfuu, fejből nem tudom, hányas MSI alaplapom van, ami 266-os DDR-SDRAM-ot kezel. De beletehetek-e gyorsabbat is (mondjuk mindjárt 400-ast?:-). Úgy okoskodok, hogy a gyorsaságát ugyan nem tudom kihasználni, de tovább húzhatom a procit, mert a memória nem lesz akadály. És persze befektetés lenne a jövőre nézve is...

Vagy ez nagy hülyeség?

Legújabb infóm az (szintén egy boltos sráctól), hogy a tuninghoz az alaplap az alap (vagyis a legfontosabb). Most cseréljem le valami ASUS-ra az MSI-t. Szerintetek melyik a legkirályabb tuning-alaplap?

Egyáltalán ennyi mindenféle lehetőség közül melyiket vegyem először? (alaplap, memória, hűtő? - esetleg gyorsabb proci, mert az enyém reménytelen?)


Előre is köszi a segítséget!

(#5) RAM


RAM
őstag

Sziasztok!

''Visszaolvasv az elobbieket, meg parat az elozo oldalrol is, feltetelezem hogy egy cC0-s stepping ID-s, 633MHz-s Celeron 2-vel vagy felszerelve.
Ezek valoban elmennek 950-1000MHz korul, de mar csak a megemelt 1.8V koruli Vcore-l, az eddig csak akkor fogsz SZVSZ feltorni vele, ha ezt meg tudtad emelni. Addig minden probalkozas tok felesleges, ugyanugy, mint a JP6-l a szorzo allitgatgatasa. Ez ugyanis 98 augusztusa ota fixalt, azaz Te barmit is allitasz be neki, az akkor is a gyari erteken fog szorozni. Kesz, punktum. Ezen valtoztani nem lehet.'' from hobizoli

Segítség kellene, tud valaki drótozni (kép van)?
633 celeront szeretném 1,8V körüli feszültségre beéllítani--> FSB-t meg 100-ra.

Előre is köszi a segítséget!

Csak tisztán

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Tuningolni szeretnék help (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.