Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Tuningmesterek help plz! (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) User


User
csendes tag

Van egy 633-Celeronom (model 8 stepping 3, nemtom ez mond e valamit). Meg egy VIA Apollo Pro Plus chipset-es deszka hozzá (Valami BVC3A). Ez utóbbit szeretném egy kicsit hatásosabbá tenni, mert úgy tudom hogy ez a proci jóval többet is ki tudna hozni magából. De ez az alaplap, bár így stabil, de tuningra teljesen alkalmatlannak tűnik. A kézikönyvénél már csak a jumperei kaotikusabbak. A BIOS állítási lehetőségei is igen csak szegényesek. Kérdésem tehát: Milyen alaplapot vegyek e helyett és kb. meddig lehet ezt a proci húzni? (és kb. hogyan...). Köszi a segítséget!

(#2) Den


Den
veterán

Hát szerintem ha nagyobb teljesítményre vágysz és ezért költeni is akarsz, akkor ne új lapot vegyél, hanem gyorsabb procit.

den

www.simson4t.hu

(#3) Panther


Panther
HÁZIGAZDA

Csak nem Procomp alaplap? Eltaláltam?? :))

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#4) zozi


zozi
tag

Most még el lehet adni némi pénzért, vegyél helyette 1Ghz-es duront(támogatja at SSE-t is), és egy ECS K7S5A-s alaplapot (támogatja az SD és DDR SDRAM-ot is)Ebbe később rakhatsz XP-t is. Ha érdekel az ára küldj e-mailt.

(#5) zozi


zozi
tag

Egyébként általában 66Mhz-es FSB-ről 100Mhz-re fel lehet húzni őket, így 633Mhz (9,5*66)helyett 950Mhz lenne.

(#6) Godfather válasza Panther (#3) üzenetére


Godfather
aktív tag

Eltaláltad. A melóhelyemen is ilyen lap van a gépembe. Meg egy cerka 533, még a régi. Tényleg elég gyatra a lap, de a proci megy benne 600-on. Instabil kicsit, de nem a húzás miatt. Alapon is ingatag a dolog. És tuti a lappal van valami kex, mert a többi alkatrésze nem olyan vacak.

A lényeg lényege lényegében lényegtelen,mert a dolgok stilisztikája úgy kopszerválódik,ahogy a tendencia dominál.

(#7) User válasza Panther (#3) üzenetére


User
csendes tag

Igen az!

Gondolom ez nem éppen High-end cucc..., de mentségére legyen mondva hogy jelen kondíciók mellett beton stabil. Sosem voltak vele problémáim. Nem fagy, semmi. De ha a prociban van még szufla, szeretném kihozni belőle.

(#8) Panther válasza User (#7) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Á, nem ezért mondtam, csak emlékeztem, hogy mintha ott láttam volna. Amikor én is cserélni akartam a Cel300A@533( :))

Hajrá AMD! A Pentium 4 meg mehet a Hammer alá, összezúzásra (persze csak a régi Trabik után) :DD :DD

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#9) Yutani


Yutani
nagyúr

Nekem is volt Procomp lapom, valami BIZ1-A vagy mi. ZX set volt rajta, tulképpen stabil volt de hajthatatlan...:))

Jah, nem kell valakinek a 600 MHz-es Celeronom? :)

#tarcsad

(#10) GeorgeTerror válasza User (#1) üzenetére


GeorgeTerror
senior tag

Mindeképpen Abitot ajánlanék. Mivel kipróbáltam és működik.
Abit SL6 700@1082 Mhz Coppermine (10,5*66@103) Ez van nekem.
De inkabb valami újabbat ajánlanék.
Ugyanijen jó lehet egy Asus is
De ezek elég költségesek

Kérek mindenkit, olyan e-mail címet írjon az adati közé, amit valóban használ

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Tuningmesterek help plz! (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.