Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Tuning után kifakult monitor (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) crema


crema
csendes tag

Sziasztok!

A haverom tuningolta a gépét.A 300-as celeront 450 Mhz-re huzta fel:) Fagyogatott a gép ugyhogy visszavett mindent alapra, és utánna a monitor képe fakó lett, és nem lehet vissza állítani sehogy sem. Ilyet még nem láttam... Mitől lehet ez? És mit lehet ezzel kezdeni?

(#2) Bobojsza válasza crema (#1) üzenetére


Bobojsza
aktív tag

Marhasag...

kelett ott masnak is tortennie

Csinaltam en is olyat, hogy nagy barkacsolas kozben kisult a proci, ez mondjuk meg a hozkorban volt 1990 :) oszt vittem vissza a gepet a ferdeszemueknek, hogy hasznalom szepen erre kisult :) Ok meg kicsereltek... hiaba no magatol ilyen nemigen tortenhet!

Amúgy szinte minden fizetős programnak van freeware alternatívája

(#3) rog válasza Bobojsza (#2) üzenetére


rog
addikt

:))
ezzel most melyik kérdésre válaszoltál?

(#4) crema


crema
csendes tag

Én annyit tudok amennyit leírtam... De akkor mitől lehetett ez? Mert a tuning után jött elő..:F

(#5) anaqer válasza crema (#4) üzenetére


anaqer
veterán

Véletlen egybeesés, semmi több.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#6) faster válasza crema (#1) üzenetére


faster
nagyúr

Első körben ki kéne próbálni a monitort másik géppel. Vagy a gépet másik monitorral..

(#7) Bobojsza válasza rog (#3) üzenetére


Bobojsza
aktív tag

Jol van na...

De a valasz azert benne volt, nem a tuningtol szvsz

Amúgy szinte minden fizetős programnak van freeware alternatívája

(#8) tocsa válasza crema (#4) üzenetére


tocsa
senior tag

Mi az, hogy fako?
Monokrom?
Vagy szines, de alacsony a brightness? Vagy elmosodott?

Probald kia moitort masik gepben. Ha ott is fako, akkor monitor a rossz, ha nem akkor a vidkartyat proszald masik monitorral, mert az lehet a rossz.

Acer Predator Helios 500 Ryzen, Samsung 960 Pro NVMe + GeChic 15.6" kulso monitor a mobil irodahoz

(#9) crema


crema
csendes tag

Alacsony a brightness. De nagyon:(

(#10) gabe_


gabe_
őstag

Szerintem ez még javítható...

Sovány szakácsban sose bízz!

(#11) Gh0sT


Gh0sT
addikt

Nem lehet azt a fényerőt valahogyan bekalibrálni?
Én dolgoztam gyárban, ahol mi állítottuk be a monitor fényerejét (valamilyen NOKIA monitorok voltak). Szét kell kapni hozzá a moncsit...

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#12) mura81


mura81
senior tag

Teljesen véletlen egybeesés.
A monitoron állítódott el a brightness vagy a contrast arány. Szét lehet szedni és belül valami potikkal beállítani. Nem értek hozzá annyira hogy mit kell keresni a doboz alatt, mert nem bütykölök monitorokat, csak ismerősöm mondta. Ugyanígy a színeken is lehet állítani ha valamelyikből túl sok vagy túl kevés van.

Controlling: ''In God we trust! - All others will be monitored''

(#13) Gh0sT válasza mura81 (#12) üzenetére


Gh0sT
addikt

Akkor nem beszélek hülyeségeket? Hurrá!!! :DD

crema: Úgy emléxem, hogy 3 poti volt egymás mellett (ha ez segít). Nem nehéz őket megtalálni...

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#14) kingston


kingston
tag

OFF
Biztos úgy kifulladt a tuningtól,hogy most kiköhögi magából a port és ez miatt látod fakónak:DD:DD:DD
ON

(nem kötelező megadni – minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#15) Grafman


Grafman
aktív tag

A magasabb PCI frekvencia miatt beszophatta a videókártya is.

FIGYELEM! Régi tipusu gumimatrac tulajdonosok előnyben!!!

(#16) crema


crema
csendes tag

Köszi szépen mindenkinek a válaszokat! A monitor másik gépen jó volt, a videokártyát is kipróbáltuk és az is jó volt másik gépben:)) Akkor alaplap?

(#17) eziskamu


eziskamu
addikt

Először szerintem windows reinstall, mert lehet hogy sérült valamelyik config fájl fényerővel kapcsolatos része, vagy monitoré vagy a vidkarié. Esetleg a videokari újratelepítése is elég lessz. Ez csak egy tipp.

(#18) eziskamu


eziskamu
addikt

Pontosabban nemvagyok benne biztos, hogy amit leírtam nem-e egy rakás baromság, de a helyedben megpróbálnám, mind a moncsit, mind a kareszt eltávolítani az eszközkezelőből, és újratelepíteni az eszkőzőket.

(#19) vicces válasza eziskamu (#18) üzenetére


vicces
addikt

szerintem lehet benne valami.
már én is akartam irni, hogy nálam is jelentkeznek a tünetek. de én nem tuningolok, csak játszok. ha a játékból kilépek néha rohadt fakó az egész kép. ilyenkor ujra kell inditanom az egész kocerájt. a régi monitorommal is csinálta, de akkor azt hittem, hogy a monitor a ludas. viszont most egy kb 2 hetes samsungon gyakorolok, és ma jött elő vele elöször a hiba, és leirom ide :).
tehát mindebből arra következtetek, hogy a driver lehet a ludas, vagy a winfos.
megoldást viszont nem tudom. .:(

:)

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Tuning után kifakult monitor (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.