Hirdetés

2024. április 17., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Tuning segítség kérés... (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Blaze


Blaze
csendes tag

Hi! Új vagyok a tuning területén!

Van egy 1.1-es Tualatinom egy Mercury KOB 894x TFSx alaplapom (VIA socket 370 ATX) -ben.

Mit bírhat és van -e valakinek hasonlóval tapasztalata?

Előre is kösz!

Bottal sem piszkálnám meg!

(#2) karib válasza Blaze (#1) üzenetére


karib
addikt

Először is, olvasd el a cikkünket a témában :)

Amúgy pedig 133-as FSB-re felpakolva 1466-ot elvileg el kell bírja, akár többet is. Ha tudsz feszültséget emelni, akkor tuti, ha nem, akkor csak valszeg.

Department of Redundancy Department

(#3) Blaze válasza karib (#2) üzenetére


Blaze
csendes tag

Kösz karib!

A cikket olvastam, én is a 133-ra gondoltam, a feszültségemeléstől kicsit tojok! Nem szeretném elfüstölni a rendszert. Szerencsére az alaplaphoz jó füzet van. Lehet az alaplapon jumper-esen is mindent állítani!

Azt nem tudom az Intelnél mintha azt mondtad volna, hogy nem könnyű FSB-t állítani!?

Bottal sem piszkálnám meg!

(#4) karib válasza Blaze (#3) üzenetére


karib
addikt

Plusz tíz százalék feszültség nem gáz.

Az FSB állítással nincs gond, ha támogatja az alaplapod. Pusztán annyi, hogy ha nem bírja a proci, akkor mással nem tudsz játszani (AMD-nél jobb esetben lejjebb veszed pl. a szorzót).

Próba cseresznye...

Department of Redundancy Department

(#5) Superman válasza karib (#4) üzenetére


Superman
nagyúr

Karib: hadd kontárkodjak én is bele a dologba. Azt honnan veszed észre, hogy feszültség kell a prockónak? Mint mondtam az én 900 - as Celeronom 1260 Mhz - en megy feszkó emelés nélkül (default 1,75V) rendkívül stabilan. 145Mhz- es FSB -t is bír, ekkor 1305Mhz - et ír ki a prockónak. Ezen is stabilan megy, nem történik semmi probléma. Néha egy - egy játék (már amikor ilyenre szánom magam) fogja magát és egyszerűen kilép. Ez esetleg jelentheti azt, hogy feszültség kell a procinak? Csakhogy már így is elég meleg terhelés esetén (úgy 50 fok körüli) és ez gondolom még emelkedhet, ha 1,8V - ra növelem a feszültséget, amennyit a TUSL2 - C engedélyez. Akkor, mi a helyzet?

(#6) Agyzuzo


Agyzuzo
addikt

Hangyányit melegebb lesz és stabilabb. Legfeljebb dobj rá egy jobb hűtést.

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#7) karib válasza Superman (#5) üzenetére


karib
addikt

Igen, lehet, hogy segít neki egy kis plusz fesz. A cikkben említett progikkal érdemes végigpróbálni a gépet, szépen sorjában. Memtest96 a RAM-ra, majd Prime95 Torture Test és CPU Stability Test CPU Warming parallel a hőterhelés és számítási helyesség ellenőrzésére. Végül lehet pl. 3DMarkot ráküldeni, az a 3D részt is megizzasztja.

Neked kimondotta a Prime95 tesztet javasolom. Ha néha hibázik a proci, ez kidobja, hagyni kell futni egy ideig. De 145-nél a RAM is lehet bizonytalan időnként.

Department of Redundancy Department

(#8) Blaze


Blaze
csendes tag

Hi!

Honan tudom, hogy jelenleg mennyi a feszültség?
A BIOS-ban ott van, hogy auto + jópár beállítási lehetőség, csak nem tudom, hogy amikor auto mód van bekapcsolva az mennyi ténylegesen!

Talán a a proci/alaplap figyelő program ezt is megmondja? És főleg lehet bízni benne?

Kösz...

Bottal sem piszkálnám meg!

(#9) karib válasza Blaze (#8) üzenetére


karib
addikt

Elvileg a hw monitoring mutatja az összes feszültséget. A Tualatinnak valami 1.5 volt a CORE fesz, ha jól emlékszem.

Ha tudod állítani, legtöbb esetben az alaplapok nem engednek olyan beállítást, amivel gallyravágod a procid, ők is tartják a +10-20% maxot, mindig a névleges feszhez képest. Aztán ezt ki lehet bonyolult módon trükközni, de ahhoz már hw átalakítás kell.

Department of Redundancy Department

(#10) guest


guest
veterán

Hi!
Szeretnék egy újj gépet venni, és szeretném tuningolni is ( semmi extrame, normális léghűts stb...) de nem tudom hogy milyen konfigot válasszak? P III- 4-re gondoltam, és szeretném, ha az árakat is feltüntetnétek.
Azt halottam, hogy a Redon 7500LE kártya tuningal anyit bir mint egy 7500 igaz ez? Kb. egy ilyen kártya mennyi?

prohardver vendég

(#11) HEBI


HEBI
senior tag

NO COMMENT

A csiga nem lassú állat, csak nagy a súrlódása...

(#12) karib válasza guest (#10) üzenetére


karib
addikt

Nos, ez egy elég tág kérdés :) Először is, nézelődj a fórumban, vannak heves viták arról, hogy mit érdemes ma venni. Fontos tudni, hogy mire akarod használni és mennyit akarsz rákölteni. Monitor stb. kell-e vagy csak a doboz, csak a belek, stb.

Tuninggal kapcsolatban lásd a vonatkozó alapozó cikkünket.

P3-at el lehet felejteni, drága és elavult. Ha P4-et akarsz venni, az 1.6A verzió az ász. Lehet AMD Athlon XP-t is venni, szintén jó, olcsóbb szinten meg ott van a Duron, esetleg a Tualatin Celeron.

Egyet mondok, szerintem 7500-as Radeon drága ahhoz képest, amit tud. Ráadásul egy P4-hez kevés is. Oda Ge3 vagy Radeon 8500 illik. Abszolút minimumként egy Ge4 MX440 esetleg.

Department of Redundancy Department

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Tuning segítség kérés... (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.