Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Tuning kérdés? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) !attis!


!attis!
tag

Sziasztok az lenne a a gondom hogy van egy QDI P4i865PE 2,2 celeron procival alaplapom (Award BIOS).A Kézi FSB-t ha állítom visszi de ha 2,66GHz felrakom akkor gyakran fagy illetve újra indul!És azt hallotam ha a memoriából vissza venék akkor jól menne!Igen és hol lehet a a memoria órajeléből vissza venni?Ez lenne a Kérdésem!RAM:256DDR333 ELIXIR (noname):)
Mit csináljak vele hogy följebb tudjam húzni a procit?
Ez lenne Kérdésem légszí mondjatok valami jót!ELőre is köszi :ATTIS

(#2) anulu válasza !attis! (#1) üzenetére


anulu
félisten

plusz feszültséget próbáltál? milyen hűtő van a procin? hőfok?

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#3) Asusfan válasza anulu (#2) üzenetére


Asusfan
senior tag

JAJA.Feszemeléssel lehet próbálkozni.

(#4) !attis!


!attis!
tag

A Hűtő az valószinűleg Intel mert boxosan vettem a procit!
A hőfok:30-48ig
feszt hol kell élítani mert csak ilyenek vannak:
0,35%
0,75%
1,0 %
stb
ezt pőróbáljam +?
a 0,35 próbáltam de semmit nem vettem észre mármint a Mhz ugyan annyi volt visszont jobban melegedett !

(#5) Angie™ válasza !attis! (#4) üzenetére


Angie™
addikt

Ne a memóriát vedd vissza, hisz ha jól látom így 266mhz-en megy, hanem adjál még több feszültséget a procinak. HA jól tudom alapból 1,525v a proci feszültsége, elvileg 5% fesz emeléssel nem lehet semmi baj sem. Akkor lesz 1,6v a feszültség, és akkor stabilnak kell már lennie.. csak óvatosan nehogy elszáljon!!
de szerintem nem sok teljesítmény javulást fogsz így elérni, max csak jobban melegszik a proci..Javítsatok ki ha tévedek!

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#6) Lortech válasza !attis! (#4) üzenetére


Lortech
addikt

Hát ez a 0,35%, ha úgy van számolva ahogyan gondolom, akkor az nagyon kevés, de így meg nem értem hogyan melegedhetett észrevehetően jobban... Mennyi a max, amit lehet? Szerintem +3-5% körül simán próbálkozhatsz. A ramot meg állítsd be fixre (266), hogy ki tudd szűrni, hogy az-e a hibás.

Thank you to god for making me an atheist

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Tuning kérdés? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.