Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Nyomtatók, szkennerek  »  Túltöltés ??? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Phobos


Phobos
aktív tag

Vettem a fényképezőgépemhez egy töltőt is. Sima egyszerű Hama töltő. Amit a fényképezőhöz adtak tölthető elemeket feltöltöttem, aztán Vettem aksikat is, azt is feltöltöttem.
A múltkor viszont a tölhető elemet bent felejtettem 2-3 napra, és kifolyt...
Lehet, hogy túltöltette? elkézelhető ?

Nem lesz hazája senki másnak, Erdély örökre Erdély marad.

(#2) Phobos


Phobos
aktív tag

up

Nem lesz hazája senki másnak, Erdély örökre Erdély marad.

(#3) (Kolombusz) válasza Phobos (#1) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

A tölthető elem, meg az akksi ugyanaz. :)

(#4) ReJim válasza Phobos (#1) üzenetére


ReJim
őstag

''A múltkor viszont a tölhető elemet bent felejtettem 2-3 napra, és kifolyt...
Lehet, hogy túltöltette? elkézelhető ?''

ha netán azt akartad kérdezni, hogy: ''biztos, hogy tönkrement?'' akkor a válaszom teljesen biztos...

(elvileg ha az aksi elkezd melegedni, akor a belsejében már elindulnak olyan folyamatok, amik károsítják.. magyarul döglik az aksi... ha meg már ki is folyt... :Y jájá... )

ezért kell olyan töltőt venni, ami egy idő után alapból lekapcsolja a töltést.

szerintem kuka egyből...

</end.?>

(#5) Phobos válasza ReJim (#4) üzenetére


Phobos
aktív tag

az elemet már kidobtam.. sajnos spórolam a töltőm.. de nézek majd valami jobbat.
Milyet érdemes venni ?

Nem lesz hazája senki másnak, Erdély örökre Erdély marad.

(#6) lesaux válasza Phobos (#5) üzenetére


lesaux
veterán

Olyat, ami hamar feltölt, külön-külön kezeli az elemeket, figyeli a töltöttségi szintet, és ha fel van töltve, átkapcsol csepptöltésre, vagy legalábbis nem bassza szét az akksikat.

(#7) Phobos


Phobos
aktív tag

Márka, típus , ár ?

Nem lesz hazája senki másnak, Erdély örökre Erdély marad.

(#8) lesaux válasza Phobos (#7) üzenetére


lesaux
veterán

Nem tudom, nekem is csak a gagyi volt, amíg ki nem dobtam.

(#9) nimfas válasza Phobos (#7) üzenetére


nimfas
addikt

Szia!

Nekem Ansmann PowerLine 4 töltőm volt... anyám lenyúlta a fényképezővel együtt... vettem másikat :)

Ez elemenként tölt, ha kész akkor átkapcsolt csepptöltésre... továbbá lehet vele kisütni is, ez MH elemeknél nem árt néha!

Üdv, remélem segítettem... néhol van akciósan 4 db 2000-2300 Akksival, Media Markt és hasonállatok helyén.

(#10) hali01 válasza Phobos (#1) üzenetére


hali01
őstag

Nem akarok belepofádzani de tölthetö elem nincs.
egyébként az elem 1,5voltos az akku 1,2V.
Én már felejtettem benn napokra a töltöben aksit és semmi baja nem lett,pedig egy full gagyi töltö.

(#11) T- válasza hali01 (#10) üzenetére


T-
tag

mert jó a töltőd ezt hívják processor vezéreltnek ami nagy előny
a feszkóva meg igazad van csak amíg a sima elem típustól függően 200,max jó estben 400 mAH-os addíg az akksik már elég szép paraméterekkel rendelkeznek (választható)

a töltőről meg annyit hogy én somogyi féle töltőt használok mert ez tölt a legnagobb áram erősséggel 800mAH mindössze 4000-értBővebben: link


[Szerkesztve]

Ügy még sosem volt hogy valahogy ne lett volna...

(#12) hali01 válasza T- (#11) üzenetére


hali01
őstag

Az én töltőmben ugyan semmi nincs!
A hátuljára rávan írva,h mekkora aksit meddig kell tölteni,egyébként 100-al tölt.
Valami öreg szuttyadt Philips 4-5 éve vettem 2500-ér.

(#13) T- válasza hali01 (#12) üzenetére


T-
tag

A tultöltési védelem akkor is benne van külömben a te akksijaid is úgy járnának mint Phobosé

Ügy még sosem volt hogy valahogy ne lett volna...

(#14) Phobos


Phobos
aktív tag

Kösz az infókat:R

Nem lesz hazája senki másnak, Erdély örökre Erdély marad.

(#15) dokesz007 válasza Phobos (#14) üzenetére


dokesz007
aktív tag

Hy

ha aksit akarsz venni akkor a Victor Hugó utcában a Lehel téritől a duncsi felé menve jobb oldalt lesz egy VARTA bolt, ott minden van, én is ott vettem mp3 hoz 900mAh 2db+ töltőt, ilyen inteligencs lekapcsolósat 4500 pénzbe fájt az egész ebből 1700 a 2 aksi a többi meg a töltő, 2 éve használom és ZSÍÍÍÍÍÍÍÍÍR....

Szal ott értenek is hozzá....

---C.2.A. Dokesz007 ---I'm the power---SAJTOLOK---

(#16) tsu


tsu
tag

léteznek 1,5V-os ún. alkáli akkumulátorok:
Bővebben: link
4 db 800mAh (AAA méret) + töltő 2500 HUF.

[Szerkesztve]

×××

(#17) zolnagy


zolnagy
őstag

Én is a somogyiban vettem a töltőmet 3k-ért. Ajánlom. Processzorvezérelt, kisütés funkció, gyorstöltés.
[kép]

(#18) macilaci78 válasza T- (#11) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nem tudom, én egy 400 Ah (nem mAh-s) Class Akkutöltövel nem egész egy perc alatt fel tudom tölteni ceruzaakksikat, de még a Duracell, Energizer elemeket is 2-3 alkalommal. ;] Igaz, hogy nagyon sokba kerül egy in akkutöltő, de ha már adták a kombájnhoz...

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#19) Batman2


Batman2
őstag

Hi

No, akkor hogy én is megkavarjam a tölthető elem és az akku fogalom zavarát !
Tudtommal létezik tölthető elem, az tényleg 1.5V-os, mint a szokásos elemek, de x-szer tölthető, de állítólag csak spéci töltővel működik megfelelően és nagyon drága mindkettő.
Az akkuk 1.2Vosak cellánkémt, mármint a NiMh és a NiCd, a Li-akkuk pedig 3.6-3.7V-osak, nem tudom, melyik a helyesebb.
Ezek tények!
Üdv.:

[Szerkesztve]

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#20) Batman2 válasza macilaci78 (#18) üzenetére


Batman2
őstag

. . . Egészségedre, no az akkukéra !
Csak nehogy károsodást szenvedj!

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#21) hamyka


hamyka
senior tag

Szép jó estét!!

Huuh, nagy nehezen ide találtam :D

Amiért ide írok:

Van nekem itthon tecxus 1100 milliamperes ill MINWA 700 milliamperes tölthető elemeim illetve egy MW 8168 GS gyors töltöm, meg van univerzális akku töltöm is, típusa: MW 398 GS

tudom nem a legjobb cuccok.....

és olyan problémám van a tecxus elemmel hogy nemrég olyat kezdett el csinálni hogy állásában lemerül, pedig 2 hétig bírni szokta kb, és szeretnék sokkal jobb cuccot venni......

És érdekelne hogy melyiket ajánlanátok :)

Kicsit off:

Ismeri itt valaki Subtussterramot?? megvolt az emailcíme de elfelejtettem ha valaki megtudná írni jó lenne, ha valaki tudja írja meg nekem privibe előre is köszyke

On:

Olvastam erről az eneloop vagy milyen tölthető elemről, állítólag a Sanyo gyártsa és állítólag megőrzi a feltöltöttséget is, van ahol azt írják: 1000x feltölthető, és van aki azt állítsa hogy: 1500x is feltölthető.......

ill láttam 1 ilyet is a neten:

Energizer Extreme PreCharged 800mAh AAA 2 darabos akkucsomag asszem 2390 ft a 2 db

ja, majd elfelejtettem:

vezeték nélküli egerem van és egyszerre 2 elemet eszik és eléggé nagy az étvágya.......

remélem tudtok nekem segíteni!!

Ill Subtusterram szerint a legeslegjobb elem a Tenergy, tudom elég nehéz beszerezzni mivel külföldi cégről van szó, nem tudom az ő akksijuk milyen hogy meg jegyzi-e a feltöltöttséget vagy sem....

meg ugye lehet kapni Energizer, (mint írtam is) meg Duracell stb márkájú tölthető elemeket is....

Ha esetleg van itt valaki aki csinált már tesztet a különbnél- különböző fajtájú elemekkel tesztet kérem ossza meg velem is :)

Úgy ajánljatok elemet meg töltöt (ill vegyük úgy) hogy nem számít mennyibe kerül :)

Köszönöm a figyelmet!!

Írjatok és üdv: Hamyka :)

Ui:

Beszerzési helyeket is írjatok :D

[ Szerkesztve ]

Comodó új távlatok...........

(#22) hamyka


hamyka
senior tag

Ja, ajánlhattok univerzális töltőt is.....

[ Szerkesztve ]

Comodó új távlatok...........

Útvonal

Fórumok  »  Nyomtatók, szkennerek  »  Túltöltés ??? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.