Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kgb


kgb
tag

Van egy LG40/12/40 -es CD íróm. Rá lehet-e bírni, hogy a minimális írási sebesség ne 8X-os legyen hanem kevesebb. Pl. 1X-es.


Van olyan program ami megadja a lehetőséget (CDRWIN) de szemmel lathatóan nem azzal a sebesseggel ír.

Szóval 1x -esen akarok írni ezzel az íróval! Lehet?

(#2) sh4d0w válasza kgb (#1) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Nem - legalábbis Windows alatt biztosan nem. Linux alatt esetleg elképzelhető. Az LG honlapján egyébként ott van, melyik terméknek mi a minimális írási sebessége.

https://www.coreinfinity.tech

(#3) benczeb válasza kgb (#1) üzenetére


benczeb
aktív tag

Nekem is ilyen íróm van, találkoztam a problémával. Főleg audio cd írásnál gond a nagy sebesség. Az új hifik már olvassák a gyorsabban írtakat is. Sajnos nem megy lassabban. A CloneCD-ben be lehet állítni 1x, 2x, 4x, ... sebességet is, de 9x-esen írja meg. Nem megy lassabban az írás windows alatt.
:((

(#4) Tibisz


Tibisz
aktív tag

Ez hardwerspecifikus dolog, nem ártott volna utnánanézni mielőtt megveszed!
Esetleg, ha találsz hozzá valami firmware-t ami engedélyezi, bár nem hiszem hogy lenne ilyen. Régebbi hifik is lejátszák akát a 16X-osan írt audió CD-ket is, csak nem LG-vel kell írni. Cd írásra: Plextor, Teac, Yamaha. Egy Teac mostanság max 2-3 db ezressel több mint az LG, de a kettőt nem említhetjük egy lapon!

(#5) hungeek válasza Tibisz (#4) üzenetére


hungeek
senior tag

írtam én már LG-vel 16xesen olyan audio cd-t amit lejátszott a 8 éves hifim......
amúgy van egy patch amivel lehet neroval engedélyezni az 1x-es írást, de ez hosszútávon hazabassza az írót.

(#6) kgb


kgb
tag

Tibisz!

Te amikor megveszel egy CD-irot azt nezed mi a minimalis irasi sebesseg?!?!

Eloszor is nem vitaindito topiknak indult ezert nem reagalok
arra mit lehet venni 2-3 ezer forinttal tobber.


Es mas is ratapintott az Audio CD miatt kerdeztem amit kerdeztem.

(#7) kgb


kgb
tag

Kulonben mivel tud az a masik tobbet? netan CD-t is tudsz vele irni? :))

(#8) Tibisz válasza kgb (#6) üzenetére


Tibisz
aktív tag

Amennyiben CD-írot vásárolok, valószínűleg titsztában vagyok azzal, hogy mire akarom használni! Mivel egy jó CD-írót az ember nem 1 hónapra vesz, hanem legalább 1 évre így én mindenképpen, megnézem hogy mit veszek! Jelen esetben: ha tudom, hogy a régi hifi-m nem játsza le a gyorsabban írt lemezeket akkor:1.: Olyan írót veszek ami tudja az 1X-es írást. 2.: Márkásabb írót veszek. 3.:Nem veszek írót, mert megveszem az eredeti lemezeket! :D 4.: Megveszem az LG írót, majd eladom a régi hifim, és veszek egy új hifit mai lejátsza már az újraírt lemezeket is! :DD

(#9) kgb


kgb
tag

OK. Akkor a 40x-es Yamahad tud 1x-en irni?

Hol kapok 12ezerert 40x-es jamahat?

najo legyen 14 mert ugye +2000 :)

(#10) kgb


kgb
tag

És mutass egy bolti eladot aki levagja neked hogy ez és ez tud 1x-esen irni

(#11) sh4d0w válasza kgb (#10) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Jobb, ha Te jársz utána, mi mit tud. Megnézed a termék honlapját és kész.

https://www.coreinfinity.tech

(#12) xuldar válasza kgb (#7) üzenetére


xuldar
őstag

Most már tudod, hogy legközelebb a minimális sebességet is nézni fogod. Valszeg mások is nézik, akik audiot akarnak írni, nem egyedi a problémád.
Egyébként tényleg nem a legjobbak az lg írók, teacot vagy plextort kell venni.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#13) Tibisz válasza kgb (#9) üzenetére


Tibisz
aktív tag

Ezt írtam nemrég:Egy Teac mostanság max 2-3 db ezressel több mint az LG, de a kettőt nem említhetjük egy lapon!
Feltéve, hogy elolvasod az írásaimat, láthatod, hogy a Teac-ra mondtam azt, hogy 2-3 ezressel drágább csak az LG-nél! Légy oly kedves ne írj olyat mait nem írtam!
Válaszolva Neked 14000-ért Te sehol sem kapsz Yamahát, de gondolom ezt Te is tudod!!! :P
Nekem egyébként nincs Yamaha írom, én Teac-ot használok!
Mint nemrég leírtam, ha veszel egy Plextort, Teac-ot, vagy egy Yamahát, akkor nem kell Neked az 1X-es írás, mert ezek az írók jobb minőségben írnak, mint a Te LG-d 1X-es sebességen írna valaha!

(#14) Bogyó bá'


Bogyó bá'
nagyúr

Hájj!
Sajnos nem csak arról van szó, hogy a régebbi hifik nem olvassák a gyorsabban irt lemezeket, hanem arról is, hogy az egyszeresen irt lemezek általában -SOKKAL - jobban szólnak.Itt most nem mp3-ből visszairt szörnyűségekre, és nem bóvli music centerre gondolok, hanem komoly, több százezer forintos láncokra.
Rengeteg különleges minőségű, kis példányszámú audiofil kiadványt nem is lehet megszerezni máshogy, legfeljebb kölcsönkérve azt lemásolni.A minőségromlás - amely általában térhatásban mutatkozik meg - még egyszeres irásnál is nyilvánvaló. de egy pl. nyolcszorosan irt lemez egyszerüen szarul szól.A ''megátalkodott. vájtfülű'' HIFI-sták ezért keresik a régebbi, egy-kétszeres sebességű, lehetőleg SCSI-irókat.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#15) kgb


kgb
tag

Tibisz!

Nem tudod mit beszelsz! :(

BUEK!

(#16) Tibisz válasza kgb (#15) üzenetére


Tibisz
aktív tag

Valószínüleg igazad van!!! :P :P :P
Ne is hallgass rám, csak azt nem tudom, akkor minek kérdezel???
U.i.:Én nem tudom, hogy mit beszélek? Szerintem Te nem figyelsz rám, és folyamatosan mellébeszélsz, de Te tudod! :O
Biztos igazad van én csakis rosszat akarok Neked!;)

(#17) Bass válasza Tibisz (#4) üzenetére


Bass
addikt

Miért nem lehet 16X-an írni LG-vel Audiót??? Mert én írtam és egy kb10éves asztali player minden gond nélkül lejátsza.Az LG-t meg mindenki lehurrogja hogy gyártson hüttőt:)) Csak az LG nem gyárt írót:) csak csomagol az enyém például Hitachi belül kivül meg LG ugye milyen érdekes,a Sanyo-t miért nem dicséritek?? mert a Plextor sem gyárt hanem csomagol méghozzá Sanyo írókat:)) és még sorolhatnám(Freecom,HP stb) Nyugodtan meg lehet venni az LG cuccokat

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#18) Don Vittorio válasza Bass (#17) üzenetére


Don Vittorio
őstag

Lehet vele írni gyorsan audiót, de lesznek dolgok, amelyek nem fogják rendesen lejátszani. Pl. a környezetemben található autós CD-k éppen csak, hogy lejátszák a minimális (azaz nálam az LG 32/16/40-en minimális) nyolcszoros sebességgel megírt CD-ket. Kipróbáltam egy régebbi LG-vel, azzal még meg tudtam 4-szeresen írni az audiót. Jelenség: már minden autóban lejátsza, viszont a pufferelés nem nagyon megy - minden úthibára ugrik a lejátszás, szemben a gyári lemezekkel, amelyekkel soha (régi Dózsa Györgyön, régi Bartókon sem). Korábban mindig SCSI Plextorom volt. Az utolsó 12/mittudomén/mittudomént odaadtam valakinek ajándékba, de vissza fogom szerezni (ájmín adok neki helyette valami mást), mert azzal minden audio CD tökéletes volt...

40 éve csillagász akartam lenni, de kiderült, hogy színtévesztő vagyok, így nem lehettem. Az élet furcsa fintora és öröme is egyszerre, hogy mióta emberi lelkekkel és tudatokkal foglalkozom, megtaláltam a sötétségnek azt a fokát, amit csillagászként sose tudtam volna testközelből tanulmányozni.

(#19) casenoid


casenoid
tag

tapasztalat, már 2x-esen írt audio cd-kkel is gondom volt.
1x-esen írtam sokáig cégben Yamaha SCSI-vel. Azzal sosem volt gondom.

(#20) twollah


twollah
nagyúr

Kinek mi a tapasztalata audió CD írás terén.
Én maximális (16*) sebességgel szoktam írni, és eddig senki nem jelezte, hogy gondok lennének a lejátszásukkal.
Az íróm egy 16/10/40 LG.

(#21) Intelligencs válasza Don Vittorio (#18) üzenetére

Úgy utálom, hogy divat az LG-t szidni. Azért mert olcsó és jó? Meg ez a hülyeség a lassan írással... 8X sebesség alatt nem vagyok hajlandó audiot sem írni, nincs kedvem 1 órát várni 1 kurva lemezre. Philips íróm volt egyedül, ami tényleg zsenge volt (pedig a Philips márka, nem?), azt eladtam, és szándékosan nem vettem TEAC-ot, mert a barátomnak szarul működik néha a csodálatos TEAC. Vettem LG-t, olcsó és jó, minden lejátszó lejátsza az Audio lemezeket amiket írok vele, illetve van egy nagy trükk, de senkinek el ne áruljátok: nem 50 FT-os lemezt kell venni...

The Amiga, Born a Champion

(#22) KovacsUr válasza Intelligencs (#21) üzenetére


KovacsUr
addikt

Hát ez tényleg egy Intelligencs hozzászólás volt... Ha végigolvasod, láthatod, hogy miért van szükség 8x-osnál lassabb írásra, amit pedig az említett modell nem tud. Ha neked jó az LG, semmi baj, örülj neki.

So it goes… We stand alone by standing stones and turn them into circles.

(#23) Gumee válasza KovacsUr (#22) üzenetére


Gumee
tag

Én kénytelen vagyok max 4szeresen írni.mert efölött már ugrál a cd discmanemben(3 mp rázkodásvédelem) ujraírható meg pláne.
Saját tapasztalatom szerint az LG-vel semmi gond nincs.16/10/40-esem van és még soha nem rontott, audio cd tökéletes.Eddig legalábbis és remélem még pár évig....oh álmok :)

(#24) Tiltus


Tiltus
tag

Én egy dolgot nem értek ha valaki 4X-es sebességnél lassabban szertene írni,
az miért vesz High speedes Írót. :(

Az élet része a szenvedés, tehát mindenki mazoista aki élvezi az életet!!!

(#25) KovacsUr válasza Tiltus (#24) üzenetére


KovacsUr
addikt

Pld. mert nem kapni már lassabbat?

So it goes… We stand alone by standing stones and turn them into circles.

(#26) Tuib válasza Bogyó bá' (#14) üzenetére


Tuib
aktív tag

Egyetertek Veled. Nekem egy plextorom van ilyen celra. ja es ilyen dolgokat csak olyan irhato cd-re irok, amelyik un ''Audio CD-R''.
Egyebkent egy jobb lancon mar az eredeti es az arrol 1x-esen irt masolatot is meg lehet kulonboztetni. Foleg instrumentalis felveteleknel jon ez elo.

OFF
''Sajnos, amig a Darido a Fasy mulato es a hozzajuk tartozo sztarok tomegigenyeket elegit ki, addig nem lesz igenyes zenehallgatas Magyarorszagon''
Es ehhez kapcsolodoan volt egy Brody koncert a TV-ben, ott jutott eszembe: Mostani ''sztar'' egyutteseket is megneznem ugy: egy gitar, egy mikrofon, es tessek ott eloben eloadni. Nem tudom sirnek-e vagy rohognek....
ON

Tuib

''A szeretet az, amikor anyu látja aput a mosdóban és szerinte apu nem is gusztustalan.''

(#27) Intelligencs válasza KovacsUr (#22) üzenetére

Muhahahahaha! Intelligencs vagyok? Azért mert felhasználtam a 'kurva' szót? Vagy mert problémáztam azon, hogy mindenki sír, mert nem tud 8X alatt írni? Le merem fogadni, hogy meg sem tudnád különböztetni, ha ugyanazzal az íróval írnék nyolcszorosan vagy kétszeresen egy audio lemezt... Csak azért 1X írni, mert audio lemezt lassan illik írni, botorság. Én is leszoktam róla, miután gondos hallgatás után rájöttem, hogy fikarcnyit sem jobb, ha lassan írok. És nem hulladék cuccokon hallgatom a zenét, apám hi-fi mániás, elég jó stuffokat vett. Ja, és meg tudom különböztetni a 128-as bitrátájú mp3-t a normál audio CD-től, úgyhogy süket sem vagyok...

The Amiga, Born a Champion

(#28) Egon


Egon
nagyúr

Akko én is megosztom ezirányú tapasztalataimat a nagyközönséggel...:)
Céges Compaq 8x4x32-es író (belül LG CED-8080B). Megírtam vele már párszáz lemezt. Tapasztalatok:
- 8x-osan _nem ír_ (pontosabban: a lemezek 50%-át elcseszi...:(), lemezmárkától függetlenül (a ''gagyi'' D-Viewtől kezdve cseszett már el Taiyo Yuden/Ritek stb. gyártmányt is...).
- 4x-esen tökéletesen írja az adatlemezeket, viszont audiót nem (hallható minőségromlást okoz: pl. pattogást rak a szám közepébe...), az esetek kb. 25-30%-ában volt probléma audióval ezen a sebességen; szintén mindenféle lemezfajtával próbálva (igen, CD-R Audio-val is...).
- 2x-esen ''tökéletes'' minőségben ír audiót (sok embernek írtam már a cégnél + haverok stb., és még senki sem panaszkodott, pedig egynémeny embernek igen érdekes lejátszója van...).

Következtetés: _nem_ szerettem meg az LG-t, illetve _nem_ javaslom a 8x-16x-128x-os írást, legalábbis audió-CD esetében...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#29) Egon válasza Egon (#28) üzenetére


Egon
nagyúr

Ja, a lényeg lemaradt! :)
Tegnap óta tulajdonosa vagyok egy Teac 40x-es írónak. Bokros teendőim miatt még nem volt alkalmam kipróbálni a cuccost, de bízom benne, hogy a céges LG-nél jobb lesz...:D

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#30) Tuib válasza Intelligencs (#27) üzenetére


Tuib
aktív tag

Erdekes, itt emlitette Gumee, hogy csak a 4x-esen irt cd-t jatsza le a discmanja. Akkor csak van elteres:) Mivel gyorsabban irsz, gyengebb a vegeredmeny, tobb a hiba, es mivel audio CD hibajavitasa azert nem olyan, mint egy adat cdhibajavitasa, ezert rosszabb minosegu a zene is...

Tuib

UI: ha nem hallod, nem biztos hogy edesapad keszulekeben van a hiba :))

''A szeretet az, amikor anyu látja aput a mosdóban és szerinte apu nem is gusztustalan.''

(#31) soctavia


soctavia
tag

Az én igazán 1xű discman-em, még a 16x-osan írt cd-imet is simán lejátsza, pedig csak egy fent említett gagyi philips íróm van. Egyébként több helyen is olvasni, hogy egy 40x-esen írható cd-t kifejezetten rossz 16x-8x-osan vagy még lasabban írni, mivel az író fej túl sokáig tartózkodik egy helyen, és ez nem tesz jót a cd-nek.

(#32) Tuib válasza soctavia (#31) üzenetére


Tuib
aktív tag

Az enyem is, igaz az egy Panasonic SL-CT790. :)
Igen, en is tapasztaltam ezt, a 48X Philips-et 1x-esen irva hallgathatatlan lett, ugral, kihagy stb...
Az a problema, hogy a nagysebessegre tervezett irhato cdk anyaga ugye olyan, hogy viszonylag kis energia hatasara mar megvaltozzon. Ha egyszeresen irod, tul sok energiat kap, es karosodik az anyag. Ezert is irtam, hogy egyszeres irashoz un ''Audio CD-R''-ekt hasznalok. Azert, mert ugye ezeket asztali irokhoz adjak, amely egyszeresen irnak. raadasul ezek azert minosegilek se utolsok...

Tuib

''A szeretet az, amikor anyu látja aput a mosdóban és szerinte apu nem is gusztustalan.''

(#33) WaterLo válasza Tuib (#32) üzenetére


WaterLo
aktív tag

Nekem 4* Teac van. Most akkó ne írjak CD-t?

....What's up!....

(#34) karyo válasza twollah (#20) üzenetére


karyo
senior tag

Ha jó minőségű az asztali cd játszó akkor nincs gond. én is 12x-esen irom az adudiot. viszont a kocsiban lévő cd playerrel ugrál a lejátszás, az viszont csak a 2x-esen irt audio cd-ket játsza le rendesen.

Enjoy the silence.

(#35) Tuib válasza WaterLo (#33) üzenetére


Tuib
aktív tag

De nyugodtan. Azt csinalsz amit akarsz, ez csak a sajat tapasztalatom, nem akarok en semmit se eloirni senkinek. 4x-esen boven lehet.
Tuib

''A szeretet az, amikor anyu látja aput a mosdóban és szerinte apu nem is gusztustalan.''

(#36) Bass


Bass
addikt

Na a sokat imádott Teac is tud ám szart csinálni,az első íróm 2x2x24-es volt és még 52rongyért vettem(hú de nagy barom voltam)és borzasztó válogatós volt jó ha 10cd-böl 2 nem kellett újra beolvastatni vele hogy felismerje az üres cd-t de az is igaz hogy egy havernál van és idestova 3 éve müxik mert ha elkezdett írni akkor azt nem rontotta el de hangsújozom hogy se a Plextor se az LG se a HP stb stb nem gyárt saját írókat.MIND CSAK CSOMAGOL!! És ha valaki kicsit is ad magára nem vesz gagyi cd-ket tapasztalataim szerint az egyik legjobb a Philips(amit szintén nem őgyárt hanem a Ritek:))a TDK egy határ sz.r,a Maxell elmegy Verbatim ok stb.Egyszóval jó cd-re lehet akár 16x sebeséggel írni audiót az autós lejátszókat meg inkább hanyagoljuk:(

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#37) LukE


LukE
veterán

Na nekem 2 LG termékkel volt közelebbi kapcsolatom:
8*4*32-es pörkölő, az elég korrekt volt, de pl. nem akartam 8x írni audiót, mert úgyis ráér, meg annak még tényleg nem volt sok hangja. (most 1 Teac van a gépben, azzal sincs semmi bajom, írtam vele 24xCDt 32 szeresen:D, és csak akkor jöttem rá, mikor megnéztem a cd tokját.)

'hifi' na az vásárlás után kb. másfél évvel elkezdett egyre szarabb lenni, elektronika rosszabb benne, mint az Opera7 2577-es ß veriója, pedig az aztán bugos. Azt tuti 12 hónap+2 nap üzemidőre tervezték.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#38) Robin


Robin
csendes tag

Próbáltatok már LG íróval írt újraírható CD-t másik CD íróval törölni? Mert nekem még nem sikerült! Az LG korrekt kis kütyü de a TEAC az igazi!! Mindekinek ezt ajánlom.

(#39) Hun'reeth


Hun'reeth
őstag

Volna egy nagy kérdés! 32x10x40 -es LG íróm van ami nem tud 4xesen írni szerintetek! Mégis megír egy 4x-esen újraírható CD-t méghozzá tényleg 4x-esen írja, nem 8x-osan. ???
Amúgy semmi bajom a 8x írt audió lemezekkel egy meglehetősen jó Technics HIFI-n hallgatva is teljesen korrekt.

''Öregember nem gyorsvonat!''

(#40) gazsiga


gazsiga
csendes tag

Hello mindenki!
Hát nem tudom de én azt hiszem hogy a mai cd lemezeket nem igazán jó alacsony sebességel írni.
Épp úgy lehet a cd hibája is hogy nem olvassa a hi-fi.
Én csak azt tudom mondani hogy az én samsung 32-10-40 -es cd/rw-m
verbatim lemezekre hibátlanul megír max sebességel,és eddíg még senki nem reklamált hogy nem játsza le a cd játszója.
Szvsz próbbálgass hozzá cd-ket amivel esetleg jó lessz.

Sok sikert.

(#41) JC


JC
tag

Az én 32*10x40 LG írómmal több audio cd-t írtam, soha nem volt bajom vele igaz ez is csak min. 8x ír. Én meg vagyok vele elégedve.
A sztárolt Plextor van bent a cégnél az egyik kollágám gépéban, a múltkor írt vele audi cd-t de az írott cd-n a zene mellett minden féle kattogás, zörej hallható.
A cd Nero Expressel lett írva a min. 8x sebeséggel, és passz, és két ilyen másolatot is csinált ami használhatatlan.

Csak ennyit a márkákról.

(#42) BPuma


BPuma
csendes tag

Yamaha 4/4/16-om volt évekik. Tökéletesen müxött, csak az utolso fél évében már nem irt rendesen AUDIO CDt (DATA végig tökéletes volt). Nem minden olvaso tudta beolvasni, nem minden track volt megtalálhato...
Vettem egy Plextor-t (40/12/40). DATA és AUDIO CDket mind 40x-en irom. Soha nem hibázott még, soha nem rontott, AUDIO CD-et mindenhol le tudtam eddig játszani, és akiknek irtam azok is meg voltak elégedve. 11 éves Sanyo discman is lejátsza. Minöség romlást nem vettem észre.
Ti probáltatok már 40x-en AUDIO CDt irni? Nektek tényleg rossz lett?

(#43) Raven Seldon válasza Robin (#38) üzenetére


Raven Seldon
tag

Velem volt már ilyen. Bnőmék TEAC írója néha nem volt képes letörölni azén LG-mel írt lemezeket.
Amúgy nekem eddig csak LG-m volt, és ha jól emlékszem, összesen két lemezt cseszett el. Míg bnőmék ''csudás'' TEAC-je csomószor alkotott kattogó, recsegő lemezeket.
Arról nem is beszélve hogy az említett TEAC hibajavítása a 0-val volt egyenlő, míg az én LG cd íróm úgy ugorja a hibákat, hogy csak na.

Szal én elégedett vagyok vele :)

UI: Én 8x-osan írok audiót. Mondjuk lassabban nem is tud a masinám, de nincs is kedvem 20 percet várni egy lemezre :DDD
Abban mondjuk egyetértek, h 40*-esen nem szerencsés :)

''Sajnos az államnak a hülyéket is el kell tartani...''

(#44) rocket válasza Raven Seldon (#43) üzenetére


rocket
nagyúr

Azt tudod, hogy 2 eves hozzaszolasra valaszoltal ?:)
Nem gond persze, csak megjegyztem :)

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#45) Raven Seldon válasza rocket (#44) üzenetére


Raven Seldon
tag

Direkt elindultam a legrégebbi topicocat nézegetni, és ennél nem tudtam megállni, h ne szóljak hozzá :) Attól még, hogy két éves hozzászólás, példámból is látszik, még mindig lehet aktuális :)

''Sajnos az államnak a hülyéket is el kell tartani...''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.