Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) lukacr


lukacr
tag

Szerintetek érdemes tualatin procit a VIA chippes alaplapba tenni. A kérdés, hogy ha gyengébbek az inteles lapoknál akkor mennyivel, illetve miben nyilvánul meg a gyengesége.
THX

(#2) lukacr válasza lukacr (#1) üzenetére


lukacr
tag

Valaki esetleg? :)

(#3) vlaci79 válasza lukacr (#2) üzenetére


vlaci79
senior tag

Szia!
Emlékeim szerint vinyó és memóra kezelésből adódott a gyengesége ezeknek a lapoknak.
Írd le milyen déli és északi híd van rajta -esetleg pontos laptípust is írhatsz- !
Vlaci

(#4) Marci_ válasza lukacr (#1) üzenetére


Marci_
tag

Szia

Meg anno 3 Tua procival szerelt gepet raktam ossze, ebbol 2 Asus TUSL2-C lap volt, a harmadik meg valami VIA, de mar gozom sincs mi volt a pontos tipus, mert en spec nem voltam elajulva tole. A TUSL2-C osszevetve a masikkal, sokkal jobban teljesitett, csak az az egy dolog zavart benne, hogy csak 512MB SD ment bele, pedig volt 3 slot is rajta... :(((

Szerintem, ha tudsz, akkor valahonnan probalj meg hasznaltan beszerezni egy ilyen lapot, jo valasztas, nekem is itt figyel a vitrinben egy ilyen P3 1.2GHz-es procival es tuti nem adom el... :DDD

Udv

Marci

(#5) N1


N1
tag

Ha tudsz szerezni olyan VIA-s lapot, ami kezeli a tualatint és a ddr-t egyszerre, abból elég jó kis gépet lehetne összerakni (p3 szinten persze)..
A sima sd-s lapoknál szerintem maradj az intel chipsetnél!

(Kolombusz): ''Szivből kivánom neked, hogy valami barom, mondjuk aki a szar Ladáját, vagy BMW-jét versenyautónak hiszi bassza el valamelyik családtagodat, vagy téged.''

(#6) Loha válasza lukacr (#1) üzenetére


Loha
veterán

Nyugottan beletehete a Tualatin képes VIA chipsettekkel semmi gond nincs, nekem ASUS TUV4X volt. NAgyon jó kis lap, 1,5GB RAM-ot kezel és gyors is, vmint a vinyókezelése is. Nem tudom honnan szedik azt, hogy rossz lenne az IDE vezérlője, semmivel sem rosszabb az intelesnél. A memóriavezérlője meg csak picit gyengébb az intel 815-nél. Ez a sok tévhit abból fakad, hogy hogy az első VIA chipsetteknél (pl VIA693) sokkal jobb volt az intel BX minden téren, persze a BX az intel 815-nél is sokkal jobb :)
Aztán a későbbi chipsettek mint a 694T (ez a tualatinos) már csak pár %-al voltak csak lassabbak a 815-nél.

(#7) Jockey007 válasza Loha (#6) üzenetére


Jockey007
aktív tag

nekem annó asus tuv4x em volt 1100a tua cerkával 512 sd vel nagyon jól ment aztán tesomé lett underground 2 1024x768 majdnem minden fullon volt egy abit siluro ti 4200/128mb társaságában 80 GB maxtorral!!!!!!!!!!!!!!! ja és egy érdekesség: elvileg a legtöbb p3 lap 80GB-t lát max 1hdd formályában ez a 120GB-s segate hdd-t is látta és kezelte is királyosan!!!!!!!! üdv :R

GIGABYTE team

(#8) ronson


ronson
őstag

egy szavazat a VIA-ra, azt nem mondom, hogy gyorsabb mint az intel, de én nagy elégedettséggel használtam egy MSI 694T Pro lapot ami gyors és nagyon tuning volt, aztán mikor elakartam adni itt a PH-n, jól lefikázták és csak bagóért akarták megvenni, ezuton is üzenem nekik ny**ják ki :P

(#9) noip666 válasza ronson (#8) üzenetére


noip666
csendes tag

hi all
nekem volt regebben egy via-s amds lapom, es jol ment nagyon! stabil volt nem voltak vele gondok en ajanlani tudom csak ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.