Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Tualatin proci BX-es alaplapban?!? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Egon


Egon
nagyúr

A fenti állítás - eddigi ismereteink szerint - kizárólag a csak külföldön beszerezhető (rendelhető), méregdrága speciális átalakítóval volt kivitelezhető. Az alábbi linken látható és olvasható próbálkozás szerint viszont némi durva beavatkozás árán kedvenc BX chipsetes alaplatunkat is lehet ''Tualatinosítani''...

[L]http://digilander.iol.it/grandecigno/Tua_BX_41.htm[/L]

A kérdés csak az, hogy valóban működik-e a fenti megoldás, vagy nem más mint egy nagy netes kacsa...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#2) Den


Den
veterán

Ez nem olyan nagy szám. Azt nem értem minek szedte le potyára a fémkupakot?

www.simson4t.hu

(#3) Pompi válasza Den (#2) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Hát vagy ha már levette a jobb hűtésre hivatkozva akkor miért tette vissza? :)

Feel Good Inc.

(#4) guest


guest
veterán

Igen működik, én is megcsináltam !
www.extra.hu/cseteat/index.html

prohardver vendég

(#5) karib


karib
addikt

Mindent meg lehet oldani, csak akarni kell.

Mondjuk érdekes, hogy az összes buherátor Abit alaplappal rendelkezik :DD

Department of Redundancy Department

(#6) Tomcat válasza karib (#5) üzenetére


Tomcat
őstag

Így van Karib! Mert ők is tudnak valamit!
Eddig az ABIT=Tuning helyes volt, csak ma már érdekes módon a többi alaplapgyártó is kezd fölzárkózni szolgáltatásokban.

Tomcat

(#7) EG0


EG0
aktív tag

Vajon ASUS P2B-F -ben is működne a dolog? Valamelyik cég szerintetek ad el prepalálva CPU-t?

(#8) Pompi válasza EG0 (#7) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Szerintem P2B-F esetében és más slot1-es lapok esetében még kockázatmentesebben ki lehet próbálni, hogy működik-e a dolog, hiszen elég az átalakítót megbütykölni. Én pont ma fogok venni egy átalakítót erre a célra. Majd reportolok. Egy P3B és P2B alaplapban is ki tudom majd próbálni.

Feel Good Inc.

(#9) guest


guest
veterán

A NO NAME átalakítók állítólag nem működnek,
ezen a Web oldalon találhatsz egy listát a
működő átalakítókró: http://www.tualatinmod.de.vu
Egyébként a eléggé utánanéztem mielőtt belefogtam
volna a prociátalakításba, és a tanulságok szerint
3 alaplapban biztosan mennek a körülmetélt
Cerkák, Abit BX 133, ASUS TUSL2, MSI BX Master.
Ha bele akarsz fogni, szerintem nézd meg az alaplapod specifikációját, mekkora a minimális
feszültség, amit a procinak biztosítani tud.
Egy 0.13 mikronos procinak nem biztos hogy jót
tesz a 2.0 Volt.

prohardver vendég

(#10) EG0


EG0
aktív tag

Na tehát: Hol kapok olcsón olyan slot1-esről átalakítót, amivel tudok BX-es deszkát használni Tualatinnal, a cpu faragása nélkül?

(#11) MM válasza guest (#9) üzenetére


MM
őstag

Ja, de asus Tusl2-nek minek herélni a procit, amikor az fogad alpból tulatint? :-DDD

(#12) Pompi válasza guest (#9) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Hát igen...
Én is utánna olvastam, és találtam a Madonion fórumon olyanokat akiknek P3B-F-el sikerült a hack. Sajnos tegnap csak noname átalakítót kaptam és az eddig használatban lévő Abis Slotketemet meg nem volt kedvem bizonytalanra szétbarmolni, úgyhogy megpróbáltam a noname cucc átalakítását. Hát nem jött össze... remélhetőleg azért amit te is mondasz. Sajnos nem érteni német ezért az általad említett oldalon sok hasznosat nem leltem. Érdekes, hogy ott csak az 1.0 és az 1.1 Abit Slotketek vannak felsorolva az enyémet meg ahogy néztem 1.2-es...
Na mind1. Megpróbálok felhajtani valahonnan valami brand átalakítót, mondjuk egy Asus über lenne, de hát ahogy néztem a boltokat nem nagyon lehet kapni... Ha van valakinek valami ötelete, hogy merre kapható ne tartsa vissza magát :)

Feel Good Inc.

(#13) guest


guest
veterán

Pompi !
Ezen a címen találsz egy listát azokról az alaplapokról, amelyek kompatibilisek
a Powerleap átalakítóval. Tehát ezekben az
az alaplapokban elvileg a módosított Tualatin
Cerkák is működnek. Sajnos az Asus P2BF az inkompatibilis alaplapok listáján található :(

http://www.pcsforeveryone.com/pt-cpuintel.html

prohardver vendég

(#14) Pompi válasza guest (#13) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Viszont a P3B-F a kompatibilis listán van :) És nekem olyan van :O
Cserébe kezdek kifogyni az ötletekből, hogy hol nézzek még brand átalakítót... Sajnos sehol nem lehet kapni. Asus és Abit fullra kilőve, már a disztribútorokkal beszéltem, állítólag több mint egy éve nem gyártják őket.
Aztán még mindig ott figyel a gépemben az Abit Slotket III, de a német oldalon ugye csak az 1.0-ás meg az 1.1-es szerepel, kérdéses, hogy az 1.2 azért nincs ott mert nem jó, vagy azért mert nem próbálták még ki... Nem szeretném elbaszni, a mostani 866-os P3-am csak abban megy normálisan 975-ön.

Feel Good Inc.

(#15) McJames válasza Pompi (#14) üzenetére


McJames
senior tag

Ha valaki Powerleap átalakítón gondolkodik, az felejtse el SZVSZ. Az árából simán megvehet akár egy Abit vagy Asus Tua-s alaplapot. :) (Igaz, akkor hol marad az izgalom... :D)

Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

(#16) Pompi válasza McJames (#15) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Hát igen. Eléggé horroráron van, nemtom ki az a hülye aki ennyiért megveszi...

Feel Good Inc.

(#17) McJames válasza Pompi (#16) üzenetére


McJames
senior tag

Annyire nem rossz a helyzet, hiszen az árban - úgy emlékszem - benne van egy Tua Celeron vagy PIII is.

Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

(#18) Pompi válasza McJames (#17) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Persze. Vitázni lehet azon, hogy kinek mi nem annyira rossz.
Mindenesetre akkor azt mondom, hogy Nekem egy 1G-s celerom plusz egy ilyen átalakító sok cirka 130 dollárért (plusz ugye mondjuk az idejutásának a költsége). Vagyis kb 35ezer Forint, amikor nálunk kb nettó 17e körül mennek ezek a procik. Szóval 18ezerért nekem sok egy átalakító mert akkor tényleg megfontolandó egy alaplapcsere BX rulez ide vagy oda :)))

Más.
Úgy néz ki, hogy kishazánkban nem igazán lehet márkásabb átalakítóhoz hozzájutni :(
Arra még alszok párat, hogy széthekkeljem-e a Abit Slotketemet vagy hagyjam az egészet...

Feel Good Inc.

(#19) EG0 válasza guest (#13) üzenetére


EG0
aktív tag

Na tehát: Powerleap ugye nem kell, mert drága. Viszont egy pár ezerbe kerülű, jó minőségű átalakító hackelése olcsóbb, mint egy új deszka. Remélem Pompinak sikerül megcsinálni!
Esetleg nincs angol-nyelvű címetek?
Kérdés: Miért nem kompatibilis P2B-f Powerleappel, és a P3B igen?? És ez az inkompatibilitás vajon egyenértékű azzal, hogy P2B-f -ben sosem lesz Tualatin?

(#20) EG0


EG0
aktív tag

Leállt a dolog? :-(

(#21) karib


karib
addikt

Annyit hozzákérdeznék a témához, hogy a Tu-kompatibilitáshoz (hivatalosan) nem kell valamit a buszprotokollal is piszkálni? Mármit asszem a feszültségével. Ha valaki ért hozzá, mesélje már el. Mert lehet, hogy meg lehet hekkelni a régi chipsettel is, de nem árt tudni, ha valamit nem rendeltetésszerűen használunk.

Csak arra akarok kilyukadni, hogy asszem a Tu-kompatibilitás összetettebb dolog a szimpla drótozgatásnál. Ettől még nem kizárt, hogy gond nélkül menjen. A hozzáértő nyugodtan csalhat, mert tudja, hogy HOL és MENNYIT csal, és hogy ez megéri-e (biztonság, stb.). Mindenki más csak hazárdírozgat.

Department of Redundancy Department

(#22) Pompi válasza EG0 (#20) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Hát egy ideig úgy nézett ki nálam, hogy leállt, ugyanis boltban sehol nem lehet kapni brand átalakítót. Tegnap azonban váratlan fordulat következett be :) Egészen más ügyből kifolyólag kikeveredtem egy bolhapiacra ahol egy hw-t árulgató fiatalembernél ráakadtam egy Asus és egy Abit átlakítóra. Eleinte nem akarta eladni őket, de hosszas győzködésre megvált az Abittól (az Asus nagyon a szívéhez nőtt). Úgyhogy most van egy 1.1-es (elvileg evvel megy a hack) Slotketem. A proci a munkahelyemen van, így csak hétfőn tudom kipróbálni a dolgot ha lesz rá időm. Amint van valami írok.

Feel Good Inc.

(#23) Pompi


Pompi
MODERÁTOR

Megvan! Megcsináltam!
Igaz nem volt egyszerű szülés este 23h óta heggesztem, és most igy hajnali 5 tájt szépen felállt a WinXP a kis 1g-s tualatinos cerkával :)
Alszok egyet aztán igérem beszámolok részletesebben!

Feel Good Inc.

(#24) guest


guest
veterán

Sziasztok, a kérdésem hogy gagyi átalakítóból
(CPU CARD VER.1.0 , LCT-M 94V-0 , nemtudomianeve , 2.000-2.500.Ft)meg lehet e csinálni? Esetleg azt is mit hogy oldottatok meg vele. Abit BX6r2-be kellene.Úgy tudom abba működik
a dolog.
ATA66

prohardver vendég

(#25) Pompi


Pompi
MODERÁTOR

Ahogy ígértem itt a beszámoló:
http://muhaha.mine.nu/pompi/tualatin/

Feel Good Inc.

(#26) Pompi válasza guest (#24) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Én már próbáltam ilyen ''CPU CARD Ver 1.0'' típusú ketyüt és nem jött össze...

Feel Good Inc.

(#27) guest


guest
veterán

Pompi nagyon örülök, hogy neked is
sikerült. Láttam a weboldaladat,
jó a beszámoló !
BX forever !

cseteat

prohardver vendég

(#28) karib


karib
addikt

Nincs vkinek egy felesleges FCPGA átalakítója? Nekem csak FCPGA procihoz kéne. Ha a nyakadon maradt egy, itt a lehetőség... :) Dobj egy mailt.

Department of Redundancy Department

(#29) EG0 válasza Pompi (#22) üzenetére


EG0
aktív tag

Gratulálok! Szerinted menne ez P2B-F-ben is? Mennyiért vetted átalakítót? Szólj, ha találsz mégegyet valahol! :-) adam4else@yahoo.com

(#30) mozso


mozso
senior tag

Az RCE-nel lehet kapni AOpen FC-PGA atalakitot, feszultseg szabalyozosat (1.4V-2.5V). Pontos info meg nincs arrol, hogy a Tualatin mod megy-e vele, de elvileg igen. Meg 82 darab van nekik, de ok sem fognak hozni tobbet, ha elfogy.

[L]http://www.rce.hu/[/L]

Arusitanak kiskerben is az emeleten (Net Kft.). Ara: 2800+afa.

(#31) szesa


szesa
senior tag

Udv!
BX rulz!
Anno mikor megjelent a powerleap atalakito kicsit jobban utanajartam a dolgoknak es kisebb karomkodasok kozepette meltatlankodva tapasztaltam hogy ezen a ketyeren kivul nincs mas a piacon. Ezert utana is neztem konkretan hogy mit is modosiott az intel a tulatin es a regebbi fcpga tokozasu procik kozott. Namos ez volt kb vagy fel eve azota csak felejtettem...de
valaki mar utalt ra a forumban hogy egy bus protokolt is modositott az intel. Hat a modositas csak annyi volt hogy 1,5v-rol 1,25re csokkentettek a feszultseg szintet. Nehany labat ugymond azert csereltek fel hogy a jobban melegedok ''megfelelobb'' helyen legyenek. Es folcsereltek termeszetesen azt a labat is amelyiken a regebbi lapok beazonosithattak a procit.

Orulok, hogy sikerult nehanyatoknak megvedenie a BX becsuletet! :)

-

(#32) karib válasza szesa (#31) üzenetére


karib
addikt

Igen, az Overclockers.com-on nemrég ment ki egy leírás az átalakításról, és ott korrektül leírják, hogy mi változott. A logikában tényleg csupán annyi változtatás történt, hogy 1,5-ről 1,25 V-ra vitték le a jelszintet, amit jó eséllyel kibír a cucc, mint a tapasztalatok mutatják.

Azért életbevágó munkát nem feltétlen végeznék egy ilyen átalakított gépen :)

Department of Redundancy Department

(#33) guest


guest
veterán

Ez nem újdonság a gyártó a powerleap www.powerleap.com itt meg tudod nézni az árat de processzor comboban adják úgyhogy az éppen aktuális procinak le kell vonni az árát.Mondjuk arról nem is álmodtam hogy valaha kapható lesz nálunk is.Azért amíg megy sima slotketben is nem ruházok be rá.

prohardver vendég

(#34) Zoz


Zoz
őstag

sajnos inkább a duplája :-( ennyi pénzért már nincs sok értelme...

(#35) EG0


EG0
aktív tag

Ez a termék elkésett. Jó fél éve mindenki némi műszaki érzékkel meg tudja csinálni. Még ha specifikációban ez tökéletesebb is, semmi gond a házi módszerrel. Tényleg max. 4e körül lenne realitása, efölött megéri bütykölni. Akinek lenne rá 8000-e, az már rég lecserélte a BX-es lapját.

(#36) Yutani


Yutani
nagyúr

Ma végre kiderítettem, mennyibe kerül a PowerLeap-féle, proci nélküli átalakító, amit a Kelly-Tech forgalmaz.

Nos, ez egy komoly átalakító, és van hozzá egy vörösréz hűtő duplacsapágyas ventivel. Mindez 7.000,- HUF+Áfa a nagykerben. Kb. 10e pénz bruttó, mire hozzád kerül. Ennyi.

#tarcsad

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Tualatin proci BX-es alaplapban?!? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.