Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#481) rioter


rioter
csendes tag

Helló!

Win10+Truecrypt 7.1a-t használok. Rendszer nincs titkosítva, csak másik partíción van konténer fájl. Tegnap más okból többször resetelt a gépem, utána a win értesítések jelezte, hogy a hdd-n hibaellenőrzést kellene végezni (nem tudom melyiken), de még utána is felcsatoltam a kérdéses konténer fájlt és teljesen jól működött. Ma viszont a csatolás után nem látható a tartalma. A hely nem érhető el. A lemezszerkezet sérült, vagy nem olvasható. Még a lemezcimke sem látszik, olyan, mintha teljesen formázatlan lenne a meghajtó. Az a meghajtó, amin a kontérerfájl van, teljesen jó, látszólag a fájl is. Emellett a csatolás is egy pillanat alatt végrehajtódik, korábban kis időbe tellett.
Hogyan lehetne visszaszerezni az adatokat? A neten a testdisk nevű progit találtam, majd megpróbálkozom vele, esetleg más?
Ami viszont még fontosabb kérdésem lenne, hogyan lehet ennek a lehetőségét elkerülni? Korábban is volt már resetelésem megnyitott konténerrel, de gond nem volt vele. Most utánaolvastam, és próbáltam a fájlban lévő backup header visszaállítását, ami sikeres volt, de semmit nem változtatott. Mindenesetre, gyorsan csináltam a meghajtóimról header mentést, de a rendszeres backupon kívül mit lehetne még tenni a hasonló adatvesztés elkerülésére?

(#483) rioter


rioter
csendes tag

Miért van az, hogy amióta Win 10-et használok, ha a Sharkoon quickport sata xt dokkolómban bemountolok egy Truecrypt konténerfájlt, majd dismountolom, a hardver biztonságos eltávolításával nem lehet eltávolítani a meghajtót, mert a Windows nem tudja eltávolítani az usb csatlakozású scsi háttértár eszközt hibaüzenetet dobja? (nem késleltetett írás miatt, 10 perc múltán sem megy) A konténerfájlt rendesen eltávolította a Truecrypt, nem használja semmi a meghajtót, de mégis csak úgy tudok meghajtót cserélni benne, ha újraindítom a gépet (az eltávolítás nélkül nem mertem kikapcsolni). Ha nem mountolom be a konténerfájlt, csak a mellette másolgatok, gond nélkül eltávolítja. Amikor még Win8.1-em volt, a dismount után gond nélkül eltávolította a meghajtót. (A korábbi problémám nem a dokkolóban lévő meghajtón történt)

(#485) rioter válasza King Unique (#484) üzenetére


rioter
csendes tag

Gondolom, hogy a háttérben valami fogja, vagy esetleg csak a rendszer nem kap olyan üzenetet, hogy szabad a meghajtó. Mindenesetre, truecrypt-ben is unmountoltam mindent, bezártam aztán a programot, és minden futó programot, amit csak lehetőségem volt, bezártam, tűzfalat is, víruskeresőnél csak a real time keresés felfüggesztése volt lehetséges, valamint feladatkezelőben is kilőttem az alkalmazásokból és a háttérfolyamatokból mindent, amit a rendszer engedett, még így sem engedi az eszközt lecsatolni. Ha alkalmanként jönne elő, nem lenne még gond, de ez mindig így van (nem vagyok biztos benne, úgy rémlik, win10 alatt egyetlen olyan alkalom volt, amikor tc unmount után a w10 engedte az eltávolítást, de az biztos, hogy 1-nél több ilyen alkalom nem volt, ellenben amikor nem engedte, olyan már sok tucat). Így sajnos ugyanannyit érek vele, mintha belső sata-ra kötném a hdd-t, ugyanúgy le kell állítani a gépet cseréhez.
A csatolt képen lévő lista hol érhető el, hogy mi fogja az adott meghajtót?

(#494) rioter válasza King Unique (#488) üzenetére


rioter
csendes tag

Köszi a tesztet, én meg pont utánaolvastam és elhatároztam, hogy átállok Veracrypt-re, hogy a leválasztási gondom megoldódjon, sőt, amit olvastam, az alapján még biztonságosabb is a Truecryptnél (mivel a TC megszűnésekor az utolsó kiadott verzió és a weboldal változása nem tükrözte azt, hogy ha átállok a Win beépített titkosítására, akkor rajtam kívül senki nem fog hozzáférni az adataimhoz, így maradtan TC-nél). Úgy tűnik, akkor egyenlőre a VC sem megoldás. Pedig Win8.1 alatt hibátlanul ment a leválasztás mindig, 10 alatt meg majdnem soha.
Más kérdés, de milyen tömörítési és hash algoritmus ajánlott? Mármint amivel biztonságos de használható is marad a gép. (legújabb generációs alsó kategóriás i3-as) A hardveres AES nagyon szép gyors, a többi (főleg kombinálva) viszont nagy esés hozzá képest. Megéri vajon? Egy AES-Two is majd 300MB, jól gondolom, hogy így nem fogja vissza a gépet, mivel még mindig gyorsabb mint amit a hdd tud?

(#496) rioter válasza King Unique (#495) üzenetére


rioter
csendes tag

Nálam a 8.1 alatt úgy emlékszem, sosem produkálta ezt a leválasztási problémát, bár az is igaz, hogy nagyjából egyidőben váltottam 8.1-ről 10-re, valamint fm2-es amd platformról intelre, így az sem elképzelhetetlen, hogy a régi lapomban win10 alatt sem lenne problémám. Az utolsó posztom óta kipróbáltam a veracrypt-et, egy kis fájlt létrehoztam a dokkolós vinyómon, dismount után nem engedte az eszköz eltávolítását. Ezt a fájlt rámásoltam szintén ntfs pendriveomra, és ugyanazt végrehajtva gond nélkül engedte az eltávolítást a win. Szereztem egy másik márkájú, és usb2-es dokkolót is (a másik usb3-as), abban megintcsak nem lehet eltávolítani az usb eszközt. Legközelebb megpróbálom más gépekben a dokkolóval.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.