Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) aclandiae


aclandiae
senior tag

Sziasztok!

A keresőben csupán néhány hozzászólást olvastunk 1-1 felröppenő hír kapcsán ezekről a játékokról. A legfrissebb hsz is tavaly (2011) novemberi.
Szeretném itt összegyűjteni a játékosokat, és megosztani a tapasztalatokat.
Megkérem a moderátort, hogy a kereső által kidobott témákat szerkessze egységes topikba (ami pedig nem aktuális, vagy zárt azt törölje)!

Információk:
angolul - wikipedia: [link]
angolul - walktrough: [link] - részletes
angolul - városépítési tanácsok/videó - első rész, második rész - youtube.com
angolul - városépítési tanácsok/videó II. - első rész, második rész
angolul - Modern Times addon bemutató videó: [link]
angolul - egy teljesen beépített sziget, érdekesség: [link]

magyarul - játékismertető [link]
így áll a magyarítás: [link]
pofakönyvön: [link]

(#2) aclandiae


aclandiae
senior tag

Mindjárt egy kérdés: sok szállító vállalatom (épületem van), mindegyikben max létszámon dolgoznak. Az összes épülethez vezet út, és kialakítottam egy másodlagos útvonalat, hogy tehermentesítse a "főútvonalat". Mégis több farmon, és a fűrészüzemekben halomszámra áll a termék, és nem szállítják el. Miért?

(#3) Lenry válasza aclandiae (#2) üzenetére


Lenry
félisten

ajánlom, hogy kövess egy munkást és néz meg, hogy hol akadnak el

nem vicc, tényleg.
nekem pl feltűnt, hogy hiába van egy tucat építési cégem, mégse épül semmi, úgyhogy végigkövettem egy munkás egy napját:
- reggel elballag otthonról a munkahelyére, szerencsére igyekeznek minél közelebb költözni, így ez nem tart igazán sokáig.
- a depóból a céges autó elviszi az építkezésre, ami adott esetben a világ végén van
- amikor vége a munkaidőnek, akkor hazaballag. akár a sziget másik végéből is, hiába van garázs a közelben, akkor is, és csak ezután fog pihenni, és újra munkába állni.

innen jöttem rá, hogy ez a sétafika, ami rohadtul viszi az időt, így meg hiába van egy csomó építőmunkásom, ha azok a nettó idő 90%-át sétával töltik...

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#4) aclandiae válasza Lenry (#3) üzenetére


aclandiae
senior tag

Amikor megjelent a metroállomás, a szigetem összes fontos pontjára tettem belőlük. Észrevehetően csökkent a gyalogosok száma az utakon ("járdákon").

A javaslatot megfogadom, megnézem egy munkás egy napját.

(#5) aclandiae válasza Lenry (#3) üzenetére


aclandiae
senior tag

Mit jelent amikor egy nap van az épület vagy egy farm felett?

Hogy lehet egy terület "szépségét" felvinni? Van egy épület (Horticulture Station) amiből 3 db-ot tudok csak építeni, és fásít egy körben. Ezenkívül van még a szennyvíztisztító (Water Treatment Plant), de hiába teszem le, és állítom be a Recycling opciót, nem változik a területen semmi. A szemétteleppel (Garbage Dump) sem mentem sokra.

További érdekesség számomra, hogy az építési vállalat és a szállítók kis épülete ugyanolyan ronda marad 2000-ben is, mint '50-ben. Ezt miért nem cserélték le?

A Telecom HQ hatókörét hogy terjeszthetném ki az egész szigetre? Eddig ott tartok, hogy arrébb építem.

Fel lehet tenni a 3. rész magyarítását ehhez is?

(#7) need


need
addikt

Sziasztok..

menyire aktíve ez az oldal..?

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#8) aclandiae


aclandiae
senior tag

Sziasztok!

Amikor a Market-en (Piac) a ledeszkázott részen emeletes ház magasan áll az étel (term. zsákokba csomagoltan), az mit jelentene?
Valamiféle termelő egységnél nyilván azt hogy nincs elég szállító. Tippre hasonló, amikor az egység dolgozója talicskán viszi a kikötőbe a megtermelt árut. :)

Orvosi rendelőt, és templomot hány emberre kell 1-1-et számolni?

Miért van az hogy az Armory-ba senki nem akar menni munkát vállalni? Nálam magasabb 3$-al a bér és 86-os a munka minősége, még sincs bele ember.

Megéri Ékszerüzemet (Jewelry factory) működtetni import arannyal? (még nagyon messze van a városkámtól a lelőhely)

(#9) Hokunda válasza aclandiae (#8) üzenetére


Hokunda
aktív tag

Ajánlom megtekintésre az TheAdiposeTV vonatkozó videóit. Van benne konkrét küldetés végigjátszás is és külön tippek (rendeletek kiadása, úthálózat kiépítés, ipar, természeti katasztrófák, lázadások...)

Most vettem meg a 4es collectorst, nagyjából 10 órát öltem eddig bele. Eddig könnyű a játék, mondjuk 500-600 főnél futottam bele masszív közlekedési dugókba, így az úthálózat kialakítással még vannak problémáim:) Nem nagy újdonság amit mondok, de minél előbb rá kell feküdni a turizmusra, kis ráfordítással hatalmas összegek jönnek be (koktél bárok, 1-2 motel, night klubok). A fizetések a szektorban a béka segge alatt és kvalifikált munkaerő se nagyon kell.

(#10) nagyhús válasza aclandiae (#1) üzenetére


nagyhús
csendes tag

Sziasztok. Megvettem a Tropico 4-et, el is kezdtem vele játszani. Nagyon tetszik, bár abszolút kezdő vagyok. Nevessetek ki nyugodtan, de buta kérdéssel fordulok hozzátok: hol tudom beállítani a fizetéseket?

(#11) bakgab


bakgab
csendes tag

Akinek megvan a Tropico 5 magyarítása és megosztaná velem, kérem jelezze. A fordító megosztott mappája már nem elérhető.

(#12) joeetm válasza bakgab (#11) üzenetére


joeetm
tag

A steam verzió alapból magyar nem? (lehet hogy csak rosszul emlékszek)

_Az a hülye aki nem normális_

(#13) bakgab válasza joeetm (#12) üzenetére


bakgab
csendes tag

Steam verzióm van és nem támogatott a magyar nyelv. A fordítás nem volt teljes,de a készítője megosztotta egy helyen, amit viszont már nem érek el.

(#14) bakgab


bakgab
csendes tag

Tropico 6 bétával játszik valaki? Nekem kicsit olyan, mintha minden régebbiből beleraktak volna ezt-azt. Valószínűleg a leghasznosabb építmények a DLC-kel jönnek majd szokás szerint.

[ Szerkesztve ]

(#15) #93173760


#93173760
törölt tag

A Tropico 5 magyarítása elérhető.Egy facebook csoportban.
GepiMagyaritasok
[link]
Vannak képek is róla.

(#16) fulton


fulton
addikt

Szasztok

Tiszta béna vagyok :D elárulná valaki hogy tudom forgatni a nézetet 3D ben a tropico 3 játékban?
Én mindennnel próbálkoztam de semmi..

(#17) fulton válasza fulton (#16) üzenetére


fulton
addikt

megvan. Atyám, így belerakni a játékba :D
Nincs meg valakinek véletlen a toropico 5 magyarosítás? sajnos az alábbi linken én nekem sérülten tölti le a tömörített fájlt.

[ Szerkesztve ]

(#18) Yonimenn


Yonimenn
csendes újonc

Sziasztok!

A Tropico 3 gold editionhoz kellene magyarosítás amennyiben megoldható.
Megjegyzem hogy ncore ról töltöttem le ezt a verziót s hozzá az ott linkelt magyarosítást de egyből haza is vágta a gépemet...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.