Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Cancer


Cancer
senior tag

Sziasztok,

Egy olyan hozzáértőhöz lenne egy kérdésem, aki tudja, hogy mitől lehet a következő probléma.
Anno vettem egy Triopo TR-980C vakut. 550D-vel használtam, nagyon elégedett voltam vele. Nagy fényerő, TTL, sorozat, AEB, Manuális, Second mód. Vettem is hozzá egy TTL zsinórt, hogy "kiterjesszem" a határokat. Ezzel is parádésen működött. (Bár nem biztos, hogy van összefüggés), de kölcsön adtam az esküvőm fotózásához a fotós ismerősnek...majd a nászúton a következőt tapasztaltam.

Vaku fel a gépre, TTL mód, a gépen próbálom beállítani, hogy 2. redőnyre villanjon. Át is állítom, viszont folyton elsőre villan. :Y Nézem mi lehet, állítgatom...a külső vaku menüben inaktív a TTL mód. A YN-467-esmmel fayán műxik ttl-ben második redőnyre is.

Sajnálnám a Triopo-t, mert fényerős darab. (gyári szerint GN52) Tudja esetleg valaki, hogy mi mehetett benne tönkre? Illetve, hogy miért? S javítható-e értelmes áron.

Ráadásul legutóbb azt vettem észre, hogy másod vakként, ha egyáltalán elvillant, akkor sem időre...előbb vs később, de a képen nem szerepelt. Sőt még a TTL zsinórral is akár manuális módban is asszinkronban villant. A modell szeme kiégett, a kép sötét maradt. :(

Megnézem, hogy netán csak a talpon lévő vezetétke valmelyikénél engedett-e el a forrasztás. Jó lenne, ha ennyivel javulna.

Amúgy kinéztem egy PG-708-ast most. $75. Szerintem korrekt ár. Méretben sőt külsőben és tudásban egyforma a Triopo-val. minden bizonnyal csak a cimke más... Végül is kevesebb, mint hatoda az ára az 580EX-nek. Ha 4-et elhasználok, míg a Canonból 1-et megérte...csak ugye a bosszúság...

A PG-708-ról tud valaki valamit?

Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.