Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) adika4444


adika4444
addikt

Sziasztok!

Annak örömére, hogy Windowsra is elérhetővé vált a Transmission, indítok neki egy témát. Tudom hogy van gyűjtő Bittorrent topik, de mivel talán ez a legnagyobb Bittorrent kliens, és rengeteg platformra érhető el, úgy gondoltam hogy megérdemel egy témát.

Hivatalos weboldala: transmissionbt.com
A Windows-os megjelenésről a hír (korábban is volt már megoldás, de ez most a hivatalos oldalon is fenntvan): hír az asva.info-n
Ahogy a hírben is van, a Win-es verzió még nem érhető el a főoldalon, csak a letöltések könyvtára fedélzetén.
Van belőle 32 bites (X86) kiadás, és van 64 bit (X64) rendszerre készült is.

A Windows-os kliens telepítéskor kiírja a telepítési komponenseknél hogy több dolgot nélkülöznünk kell, köztük a távoli vezérlést.
A távoli vezérlésre viszont van egy megoldás. Ki kell az Unix kiadások valamelyikéből halászni a webes vezérlés mappáját, majd bemásolni a C:\Program Files\Transmission\transmission mappába, valamint a C:\Program Files\Transmission-ba sem árt (magát a mappát, nem a tartalmát). Az egyszerűség kedvéért közzéteszem a web mappát: letöltés

Az asztali kliens beállításait a szerkesztés menü beállításoknál érhetjük el. A távoli vezérlést egyszerű beállítani. Érdemes átnézni az egész beállításokat, és a programot.

A Transmission-nak itt Win esetén is mint Unix kiadások esetében van settings.json file-ja. Ebben is szerkeszthetjük. Ajánlom a szerkesztést a Notepad++ nevű programmal, persze a sima notepad is jó csak a két+-os kiadás kényelmesebb...
A settings.json-t a C:\Users\"neved"\AppData\Local\transmission\ mappában érheted el.

A végére a csattanó:
A program magyarul is tud, telepítés után rögvest így kísérli meg velünk a kommunikációt.

üdv, adika4444

(#2) szuszinho


szuszinho
őstag

Látom nem nagyon pörög a topik :)
A path mappingről kellene egy kis info. Hogyan kell beállítani, hogy a letöltött torrentet át tudjam helyezni?

(#3) bodizs


bodizs
újonc

Sziasztok!

Egy ReadyNas-on félig kényszerből Transmission fut. A problémám, hogy akár a webGUI-n, akár a remoteGUI-n adom hozzá a torrentet, a letöltendő állományoknál a letöltésre ki nem jelölt fájlokat (nevezzük sallangnak, mint pl nekem a filmeknél a sample...) is letölti minden esetben. Figyelmen kívül hagyja a program, hogy mit kell kihagynia a torrentből, mindent "leránt". Ha a kész letöltésnél utólag kézzel törlöm a nem kellő fájlokat, akkor a kliens hibát jelez értelem szerűen. Ha javítom, akkor a kézzel kitörölt fájlokat újra letölti értelemszerűen. Tehát a kérdés, hogy miként tudok a torrenten belül fájlokat kizárni a letöltendő fájlok közül?
Köszönöm előre is!

(#4) Zlcsi


Zlcsi
senior tag

köszönöm,

ha adott gépről (amire feltettem) elérem de másikról nem akkor mi lehet a baj?
tűzfalhoz hozzá adtam

remote gui meg ezt írja:
other winsock error 101109

távoli host -ból kivettem a portot most meg ezt írja:
connection refused

(#5) Beggar


Beggar
csendes tag

Sziasztok!
A mai napon újratelepítettem az Ubuntu Server 16.04-et és a transmission telepítése során több hibát is kaptam, ami miatt nem tudom használni a klienst. Mi lehet a probléma oka?

Kibontás: transmission-cli (2.93-1ubuntu1~16.04.1ubuntu1) ...
Aktiválók feldolgozása: libc-bin (2.23-0ubuntu10) ...
Aktiválók feldolgozása: systemd (229-4ubuntu21.1) ...
Aktiválók feldolgozása: ureadahead (0.100.0-19) ...
Aktiválók feldolgozása: man-db (2.7.5-1) ...
Beállítás: transmission-common (2.93-1ubuntu1~16.04.1ubuntu1) ...
Beállítás: libminiupnpc10:amd64 (1.9.20140610-2ubuntu2.16.04.2) ...
Beállítás: libnatpmp1:amd64 (20110808-4) ...
Beállítás: transmission-daemon (2.93-1ubuntu1~16.04.1ubuntu1) ...
Job for transmission-daemon.service failed because the control process exited with error code. See "systemctl status transmission-daemon.service" and "journalctl -xe" for details.
[B]invoke-rc.d: initscript transmission-daemon, action "start" failed.
[/B]● transmission-daemon.service - Transmission BitTorrent Daemon
Loaded: loaded (/lib/systemd/system/transmission-daemon.service; enabled; vendor preset: enabled)
[B]Active: failed [/B](Result: exit-code) since p 2018-03-16 13:54:43 CET; 4ms ago
Process: 3936 ExecStart=/usr/bin/transmission-daemon -f --log-error (code=exited, status=217/USER)
Main PID: 3936 (code=exited, status=217/USER)

márc 16 13:54:43 server systemd[1]: Starting Transmission BitTorrent Dae....
márc 16 13:54:43 server systemd[1]: transmission-daemon.service: Main pr...R
[B]márc 16 13:54:43 server systemd[1]: Failed to start Transmission BitTorr....[/B]
márc 16 13:54:43 server systemd[1]: transmission-daemon.service: Unit en....
márc 16 13:54:43 server systemd[1]: transmission-daemon.service: Failed ....
Hint: Some lines were ellipsized, use -l to show in full.
dpkg: hiba a csomag feldolgozásakor: transmission-daemon (--configure):
telepítve post-installation parancsfájl alfolyamat 1 hibakóddal kilépett
Beállítás: transmission-cli (2.93-1ubuntu1~16.04.1ubuntu1) ...
Aktiválók feldolgozása: libc-bin (2.23-0ubuntu10) ...
Aktiválók feldolgozása: systemd (229-4ubuntu21.1) ...
Aktiválók feldolgozása: ureadahead (0.100.0-19) ...
Hibák történtek a feldolgozáskor:
transmission-daemon
E: Sub-process /usr/bin/dpkg returned an error code (1)

Köszönöm előre a segítséget!

(#6) Az-X


Az-X
őstag

Bár eléggé lecsúszott ez a topic, de hátha van aki figyeli :)

Telepítés után a webes klienst localhos-tal megnyitva tök jól megy. Ha a gép IP címét írom be, ennyit kapok:

403: Forbidden
Unauthorized IP Address.
Either disable the IP address whitelist or add your address to it.
If you're editing settings.json, see the 'rpc-whitelist' and 'rpc-whitelist-enabled' entries.
If you're still using ACLs, use a whitelist instead. See the transmission-daemon manpage for details.

Megszerkesztettem a file-t, jelenleg ez van benne:

"rpc-whitelist": "127.0.0.1,192.168.*.*",
"rpc-whitelist-enabled": true,

Próbáltam a whitelist-et kikapcsolni, az sem segített.
Értelem szerűen innentől a távoli kliensek sem működnek :(
Van valaki akinél működik???

:)

(#7) Az-X


Az-X
őstag

Van egy feltételezésem... a kliens nem a daemon configját állítja... viszont a daemonnak sehol nem találom a configját.

:)

(#8) Az-X


Az-X
őstag

Megvan a megoldás :)
A Daemon configja win 10 alatt a következő mappában található:
C:\Windows\ServiceProfiles\LocalService\AppData\Local\transmission-daemon\settings.json
Itt kell eszközölni a beállításokat, illetve a windows tűzfalon ki kell engedni a megfelelő portot TCP-n.

Végre tökéletesen működik, android remote programmal is :)

:)

(#10) qdak


qdak
addikt

Látom aktív a topik :)
Lenne egy kérdésem, az eredeti port 9091 valamiért az istennek nem akar menni transgui nem talál semmit? Idáig ilyen nem tapasztaltam, több Linux, Win alatt működött már, per pill W10 a "szerver" W7-Android ahol kezelném, érdekes, hogy átírtam a portot más számra, megnyitottam a kapukat neki, azzal tökéletesen megy, de vajon mi a probléma az 9091-el ?

[ Szerkesztve ]

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#11) fap333


fap333
aktív tag

Üdv Mindenkinek aki olvassa!
GUI nélküli debianon szeretném beállítani a transmission-t. Valami már van, de 403-as hiba jön, ha távolról szeretném elérni.
Véletlenül valakinek nincs egy step-by-step leírása... Nagyon megköszönném!

10 fajta ember létezik. Aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#12) yodee_


yodee_
őstag

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem. Adott lenne egy Ubuntu szerver itthon, transmission-daemon-nal. Nem friss telepítés, jó ideje teszi a dolgát. Eddig sosem zavart de most gondoltam mégis csak utána járok. 1000/1000 thome optikai net van. Ugyanezen a szerveren a http és ftp le és feltöltés egyaránt maxon megy (~950-980mbit/s). A torrent valamiért 30-35MB/s (240-280mbit/s) fölé nem megy. Mi lehet ennek az oka? TCP port nyitva neki.

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

Huawei P30 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#13) Az-X válasza yodee_ (#12) üzenetére


Az-X
őstag

Szia!
Nekem is kb ott a plafon Digi optikán. De ugyanez igaz Windows alatt uTorrent-re is. Szóval szerintem vagy a szolgáltató korlátoz, vagy ennyit tud a torrent.

:)

(#14) yodee_ válasza Az-X (#13) üzenetére


yodee_
őstag

Úgy néz ki alakul a dolog! Az uTorrent már sikerült:

A transmission a szerveren fut, ott még dolgozok rajta. Gyorsítótár méretének növelése, és a partner és szálak számának növelése hozott javulást!

Huawei P30 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#15) lafaty80


lafaty80
őstag

Sziasztok,

Bocsi, csak gondoltam hátha itt is érinthet valakit.

Syno NAS (7.1.1-42692) transmission (3.0-20)/download station(gyári), saját PC(windows 11), mindegyik egy hálózaton van. Letöltés megy, visszatöltés szinte mindig 0 kbyte, néha felugrik kicsit pár mp-re, de aztán megint semmi. Peer-ek feljönnek majd szinte azonnal el is tűnnek.
nas/router/modem restart megvolt, szolgáltató Vidanet. Próbáltam teló (telekom) adatcsomagot, hátha, de PC-n semmi sem változott.

Lehet szolgáltató szórakozik (vidanet -> telekom)?
Vagy tudom valahogy tesztelni hogy a hálózatom alkalmas peer-to-peer le/fel tölésre?

Köszi

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#16) 0519 válasza lafaty80 (#15) üzenetére


0519
senior tag

Ellenőrizd, a portot, hogy nyitva van e.
Talán: Beállítások -> Hálózat

''Vígan ülünk tort azok fölött akik ellenünk törtek'' -Addams family

(#17) lafaty80 válasza 0519 (#16) üzenetére


lafaty80
őstag

Igen ez lemaradt, port nyitva, teszrelve, masik porttal is, de semmi változás.

[ Szerkesztve ]

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#18) huan


huan
őstag

Sziasztok,
A Transmissionnak van remote gui-ja Mac-re?

(#19) Lali-213


Lali-213
senior tag

Sziasztok,
Készül a v4.0, jelen pillanatban a 3. béta van kint. Mindenképp megvárom a végleges verziót.

(#20) Ablakos


Ablakos
őstag

Windows alatt sikerült valakinek levelet küldetni? (minimális infó, a torrent neve)

(#21) RoryBreaker


RoryBreaker
aktív tag

Sziasztok!

Transmissionn ka kellene portot nyitnom, de valamiért nem látja nyitva. 64444 -et nyitottam routerben, meg 9091-et, mert synology-n fut a transmission. De nem látja nyitottnak. Ha egy weber open port checkert nézek, ő látja, hogy nyitva van.
Miért lehet ez?

KÖszi!

Rog Strix B-760i Gaming Wifi, 32 GB DDR5@6000, i5-13500, Asus 4060 OC Dual, 1TB Samsung 980 Pro, Be Quiet Pure Power 1000W Gold 80+, Noctua NH-12UA + Noctua házventik, Asus AP201 Mesh ház

(#22) Ablakos válasza RoryBreaker (#21) üzenetére


Ablakos
őstag

Ahogy emlékszem a synologynak saját tűzfala van. Ott is nyitottak ezek?

(#23) Panhard


Panhard
tag

Sziasztok! Frissítettem a Transmissiont 4.0.3 verzióra, de a webes felületed dark módban jelenik meg. Fekete fehér minden. Hogyan tudom kikapcsolni vagy átkapcsolni a régebbi megjelenítésre?

(#24) Szabi_82


Szabi_82
tag

Sziasztok!
Szeretnék segítséget kérni. Problémám, hogy letöltéskor a sebesség maximuma 20MB/s, Hálózaton belüli másoláskor viszont eléri a 100MB/s is. Így a hálókártya s a hardware-t kizárnám, maradt a beállítási gond (szerintem)
Rendszer: DSM 5.2-5644, Transmission 2.94 verzió.
Nem rég lett gigás netem (mért eredmény átlagosan pc-ről 750Mb/s),s ekkor/akkor bukott ki a dolog.
Valami ötlet?
Válaszokat előre is köszönöm!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.