Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#320) Sindare válasza pengwin (#319) üzenetére


Sindare
csendes tag

Bocsánat a megkésett válaszért.

A munkahelyemen továbbra is az M570-et nyüstölöm napi 8 órában egy 3D nyomtatóval készült 60 fokos támasszal, itthon pedig az MX Ergo. A következőkben igyekszem összevetni a két trackballt a saját tapasztaltaim alapján:

Kényelem:
-Az MXErgo érzetre egy hangyányival pontosabb, precízebb, szebb, minőségibb darab.
Viszont az M570 meg valahogy jobban a kezemhez illeszkedik illetve hiába kevésbé precízebb mégis valahogy magabiztosabbnak érzem a használatát.
Funkciók:
-Az MXErgo-t párhuzamosan használom a saját illetve a céges gépemhez kapcsolva (az egyikhez usb vevővel a másikhoz pedig bluetooth-al). Ez a funkció is remekül működik annyi talán, hogy az átváltás egy picit lassú (3 mp kb).
-A görgő lényegesen csendesebb és kellemesebb mint az M570-ben volt (főként ezért is használom ezt itthon).
Akkumulátor:
-MXErgo-nál beépített akksi van ami usb-ről tölthető, az M570-nél két darab elem. Kicsit féltem a beépített akksitól de szerintem egy töltéssel ez is el fog menni 1 évet is akár. Negatív pontja lehet, hogy ha valami történik az akksival akkor nem olyan egyszerűen javítható.

Végszó:
Amióta itthon és a munkahelyen is trackball-t használok megszűnt minden jellegű csukló fájdalmam szóval mindkettő nagyon megérte az árát.
Hogy a kettő közül melyiket javasolnám egy trackball-ra váltónak? Nagyon nehéz kérdés.
Az M570 ár-érték arányban egy nagyon jó választás szerintem (német amazonról 12 ezer körülbelül) viszont számomra gyári állapotában használhatatlan volt. Nagyon kellett a 3D nyomtatott utólagos 60 fokos támasz (amit egy kollégám pár ezer forintért megcsinált).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.