Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Tracert kérdés (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Surv


Surv
tag

Sziasztok,

ha a tracert 192.168.2.1-et beírom a parancssorba, akkor a kérés kimegy az internetre, ahol kb. a 5-7.ugrás után nincs válasz. A kérdésem az, hogy az normális dolog, ha a tűzfal-router-szolgáltató útvonalra kikerül a tracert kérés? Mármint az egyébként C osztályú alhálózatba irányuló kérés. A fizikai kábelezésen nincs ilyen IP cím tartomány az biztos. :Y

Köszi

Ha azt hallanád tőlem, hogy Mensa tag vagyok, az nem azt jelenti, hogy ebédnél én többet fogok kapni, mint te

(#2) VladimirR válasza Surv (#1) üzenetére


VladimirR
nagyúr

fura, nekem is kimegy, mindjart raengedek egy portscant-is ;]

a tracert eredmenye:
1 <1 ms <1 ms <1 ms 192.168.0.1 (router)
2 70 ms 46 ms 95 ms tt1-ip2.net.telekom.hu [145.236.225.6]
3 173 ms 102 ms 140 ms fixip-gw-axelero.net.telekom.hu [145.236.239.158]

es innen vege

(#3) Surv válasza VladimirR (#2) üzenetére


Surv
tag

Bármilyen C osztályú IP címre ez történik, tehát akár 192.168.10.10 vagy bármi. Mondjuk találat sosincs, de őszintén megmondom, nem tudom, hogy ez a normális működés-e vagy sem. Mármint, hogy a tűzfal, ha nem talál a belső kábelezésen ilyen IP-t, akkor kilöki a netre, hátha ott talál. Ennek sok értelmét nem látom. Valaki tudja esetleg?

Ha azt hallanád tőlem, hogy Mensa tag vagyok, az nem azt jelenti, hogy ebédnél én többet fogok kapni, mint te

(#4) Surv


Surv
tag

upsz...
Nem tudja valaki?

Ha azt hallanád tőlem, hogy Mensa tag vagyok, az nem azt jelenti, hogy ebédnél én többet fogok kapni, mint te

(#5) Lazsa


Lazsa
tag

normális :)

de nem a tűzfal löki ki ;)

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Tracert kérdés (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.