Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#155) Batman2


Batman2
őstag

Hétvégén motorolajat és hajtóműolajat cseréltem a trabicsekben.
A motorolaj úgy 3 éve lehetett cserélve, kicsit sajnos elhanyagoltuk, ez meg is látszott a leengedett leven, ami sötétbarna és erősen benzin szagú volt ! :((( :(

Remélem, azért ngyobb kárt nem tettünk a motorban, most egy 10w40-es opel olaj van benne, ezt majd hamar lecseréljük, hogy a beoldódott trutyit kimossuk vele a motorból.

Elég érdekes, hogy a gépkönyve 20w50-es olajat ír bele, ami számomra egy kicsit furcsa, mivel az egy elég durva, elég sűrű olaj, régebbi, főként dízel teherautókba, traktorokba teszik inkább ezt az olajat szrintem ! :U
Ez azért egy sokkal finomabb "műszer", ebbe minimum 15w40-eset tennék, de szerintem simán elbírja a 10w40-eset ami a téli rövid meneteknél különösen elönyös lehet !!

A hajtómű olaj egy viszonylag híg, tejes-világosbarna színű valami volt, azt nem tudom, hogy ez mikor volt cserélve. :U
Most 80w90-es,jó minőségű, ásványi hajtómű olaj került bele.

Beszélgettem az autósboltban az eladó fickóval olaj vétel közben és mondta, hogy valamelyik volkswagen 5 fokozatú váltója egy az egyben feltehető rá !

Egy központi befecskendezéssel és egy 5-ös váltóval egy nagyon fürge, nagyon takarékos kis autó lehetne belőle !!! :K

Üdv.

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.