Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:20:12

LOGOUT.hu

TP-Link WR1043ND - N450 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69301) its_grandpa válasza IpiBcsi (#69300) üzenetére


its_grandpa
tag

Nincs olyan package amit keresel (szerintem).
Nézd meg a release listáját

Vagy az mbedtls vagy az openssl kell neked (talán inkább a tls de még korán van gondolkozni :) )

[ Szerkesztve ]

(#69302) IpiBcsi válasza its_grandpa (#69301) üzenetére


IpiBcsi
tag

Köszi, az mbedtls simán felment. Hogy érem el webes felületen? A 192.168.1.2:9091-et nem akarja.

(#69303) its_grandpa válasza IpiBcsi (#69302) üzenetére


its_grandpa
tag

Így nehéz lesz, kevés információt adsz :N
Mi a hibaüzenet ?
LuCI-ból próbálod ? Ha igen fenn vannak a csomagok ?
luci-app-transmission LuCI Support for Transmission
luci-i18n-transmission-hu Translation for luci-app-transmission - Magyar

PC-ről egy cmd utána telnet 192.168.1.2 9091 mit mond ?

(#69304) vargalex válasza IpiBcsi (#69302) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Elindítottad a Transmissiont?

Alex

(#69305) IpiBcsi válasza its_grandpa (#69303) üzenetére


IpiBcsi
tag

A Transmissiont elindítottam a /etc/init.d/transmission start paranccsal.
Az alábbi csomagok vannak telepítve:
- luci-app-transmission
- luci-i18n-transmission-hu
- transmission-daemon-mbedtls
- transmission-web
Luci és Putty alól nézve a transmission beállításai
Ez bizony elég sivár.
Böngészőbe beírva a 192.168.1.2:9091
Windows alól parancssorba baírva a telnet utasítást az alábbi hibaüzenetet kapom:
'telnet' is not recognized as an internal or external command,
operable program or batch file.
Sajnos ezen a téren még nagyon hiányosak az ismereteim, nincs ilyen irányú tapasztalatom. Köszönöm az eddigi segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#69306) vargalex válasza IpiBcsi (#69305) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Ahogy LuCI-ban látszik, a config-ban nincs is engedélyezve a transmission. A config file-ban régen (már nem emlékszem, hogy melyik build-nél) még enable volt a paraméter, egy jó ideje már enabled .
Van ott még bőven beállítási lehetőség, csak lefelé kellene görgetni.

Telnet-elni pedig azért nem tudsz, mert a hibaüzenet szerint nincs telepítve a windows-odon (Vista óta manuálisan kell engedélyezni).

Alex

(#69307) CheGhost válasza IpiBcsi (#69305) üzenetére


CheGhost
aktív tag

Szia!

A képet megnézve az alábbiak jutottak eszembe:
- A "globális beállítások"-ban
-- az "engedélyezve" checkbox-ot pipáld ki (putty-os ablakban látszik, hogy kétszer van megadva ez a rész, egyszer 0, egyszer 1)(szerk.: vargalex-nek igaza van, van egy betű eltérés)
-- "daemon indítása, mint" résznél vállasz ki valamit (ebben nem vagyok biztos, talán ha felajánl valami transmission-osat akkor azt, ha nincs akkor ?root)
-- "puffer méret"-nél értéket adj meg, 0 talán a legjobb, de 4-ig elmehetsz

Bocs, de nem folytatom, mert egy csomó minden nincs, vagy rosszul van beállítva... a luci-s felületen állíts be mindent.

Egyébként talán érdemes lett volna már egy összerakott build-et felraknod. Az utóbbi napokban nem derült ki nekem, hogy abból hátrányod lenne. A speedfire-s leírás már jó pár főverzióval ezelőtt, azóta sok minden egyszerűsödött.
Ha olvasol, akkor az alábbi korábban írt hozzászólásomat is figyelmedbe ajánlom. :) Annyi kitétellel, hogy az aktuális OpenWRT verzió megnevezése természetesen behelyettesíthető.

És a legfontosabb, hogy ha stabil openwrt verziót raksz fel, akkor abban alapból kell lennie luci-nak, abban a legtöbb dolog könnyen és gyorsan beállítható.

szerk.: Hosszú ideig írtam, addig megelőztek. :)

[ Szerkesztve ]

*** Ha egy probléma megoldódik, akkor kérjük a megoldást is leírni, nem csak annyit, hogy "megoldódott"! *** Hosszú log-ok esetén külső oldal ajánlott mindenki lelki békéjének megőrzése céljából! https://pastebin.com ***

(#69308) IpiBcsi


IpiBcsi
tag

vargalex, CheGhost nagyon köszönöm mindkettőtöknek a segítséget.
Úgy gondoltam, hazamegyek és felrakom a legutolsó Vargalex-et, onnan folytatom a beállítást tanácsaitok figyelembe vételével.

(#69309) its_grandpa válasza IpiBcsi (#69308) üzenetére


its_grandpa
tag

Szerintem ne add fel, sokat tanulhatsz.
Minden tisztelet vargalex,suste és HeadLess munkájának mondom ezt úgy, hogy sokáig használtam is a suste féle BB-t.
Azonban ezek a build-ek talán már kicsit öregecskék.

(#69310) Headless válasza its_grandpa (#69309) üzenetére


Headless
őstag

Eljárt az idő ezek a tp link routerek felett. 1043 szeria lebutult, meg amúgyis gyengécske hardver. Ugyanez igaz a 4300/3600-ra. Dir860l és mir3g-re én csinálok buildet (mindenkori snapshotból/trunkból) jelenleg ez van nálam is használatban. Bár azért ezek sem olyan túl fényesek, főleg ha 3.0-ás külső eszköz van rájuk kötve, akkor tud dadogni a 2,4 ghz-es wifi.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#69311) IpiBcsi válasza its_grandpa (#69309) üzenetére


IpiBcsi
tag

Nem adom fel, addig szenvedek, amíg működésre nem bírom. :)
Legfeljebb nem úgy fog menni, ahogy elképzeltem, akkor veszek egy málna pc-t.

(#69312) suste válasza its_grandpa (#69309) üzenetére


suste
veterán

Pont az a lényeg,hogy ezekhez az öregecske routerekhez a régebbi buildek a jók!
v1 -> AA (vargalex)
v2-3 -> BB (suste/headless)

(#69311) IpiBcsi
málna helyett inkább egy banánt ;) (ha servernek kell, és nem médialejátszónak)

[ Szerkesztve ]

(#69313) its_grandpa válasza IpiBcsi (#69311) üzenetére


its_grandpa
tag

Az is jó sport, én 4-et hajtok itthon.
TV-ken 3 kétféle LE verzióval, +1 raspbiannal "játszani".
Kitartás.

(#69314) IpiBcsi válasza its_grandpa (#69313) üzenetére


IpiBcsi
tag

Köszi! :)
Tegnap este nem sok időm volt, felraktam a suste BB-t. A 9091 és a 9092 bejön szépen. :K

(#69315) IpiBcsi


IpiBcsi
tag

A Suste BB-vel már majdnem tökéletes a dolog, még két problémám van:
Egy 16 gigás pendjájvot csatlakoztattam ntfs-re formázva. Elindítottam egy torrent letöltést, csatlakozik a peerekhez, letölt 1-2 megát, majd kiírja, hogy nincs több szabad hely a meghajtón:

[Transmission letöltés]

Megpróbáltam ext3-re formázva is, ugyanez a helyzet.

Putty alól indítva az opkg update végén hibajelzést ad.
A "cd /mnt" és "mkdir hdd" beírása után szintén helyhiányra panaszkodik.

[Putty]

A másik gond, hogy ftp-n nem tudok csatlakozni. (az előző, 18.06-tal való bénázásom során ezzel nem volt probléma)

Látom, hogy alapból a "vsftpd-tls" van telepítve, a Total Commanderben ezért kipipáltam az SSL/TLS-t a beállításoknál. (de ha kiveszem a pipát akkor sem csatlakozik)

[ftp beállítások]
[ftp hiba]

Biztosan nagyon egyszerű és kézenfekvő a megoldás, csak hát ezen a téren nálam még sok a fehér folt.
Előre is köszi a segítségeteket. :)

[ Szerkesztve ]

(#69316) suste válasza IpiBcsi (#69315) üzenetére


suste
veterán

1: NTFS-t felejtsd el!
2: használd a beépített formázót a pendrive formázásához
3: ha rendesen fel van csatolva, és nem állítgattál el semmit, akkor mindjárt lesz hely és jó helyre fogja letölteni amit akarsz

Egyébként arra tippelek, hogy mivel régi leírásokból indultál, így egy csomó konfigolást végeztél az fw-nken, amivel valszeg jól keresztbevágtad az egészet.
A mi buildünknek pont az a lényege, hogy minimális beállításra van csak szükség, és az is leginkább a router funkciókra vonatkozik (WAN, LAN), nem a NAS-ra.

Az FTP beállításhoz is pl csak egy jelszóbeállítás kell a 9092-es oldalon.

(#69317) its_grandpa válasza IpiBcsi (#69315) üzenetére


its_grandpa
tag

Emlékeim szerint nem kell a TC-ben bepipálni az SSL/TLS-t (meg is néztem mert mentve van, nem volt a BB-hez bepipálva)
A képeid nézve meg root-al akarsz ftp-zni, ami nem jó út.
Hallgass suste-ra, állíts be az ftp usernek pw-t és menni fog.
(Feltéve,hogy jók a hálózati beállításaid de ezt nem tudjuk. Ha a 1043-ad IP-je 192.168.1.2 - switchként használod ? - akkor a 192.168.1.1-en portforward kell)

(#69318) IpiBcsi válasza suste (#69316) üzenetére


IpiBcsi
tag

Köszönöm szépen a válaszotokat, a 9092-n megformáztam a pendrájvot, így a Transmission már szépen megy.
Az ftp-t estére megpróbálom beüzemelni és akkor egyelőre végeztem.

(#69319) its_grandpa válasza IpiBcsi (#69318) üzenetére


its_grandpa
tag

Az ftp-re persze csacsiságot írtam mert belső hálóról nem kell portforward csak már lejárt a szerkesztési idő.
Én net felől ftp-zek, van is az ONT-ban beállítva, ezért az ugrott be rögtön.

Miért nem tudok rögtön hozzászólni ?

(#69320) suste válasza its_grandpa (#69319) üzenetére


suste
veterán

de bentről meg minek az FTP, ha ott van az SMB? ;)
max az első teszt miatt érdemes kipróbálni....

(#69321) IpiBcsi


IpiBcsi
tag

Beállítottam a 9092 "User manager"-ben a felhasználónév-jelszó párost, de a Total Commander nem hajlandó ezzel a beállítással csatlakozni. (530 Permission denied)
Sambával még soha nem volt dolgom, az is jó lenne, csak hozzá tudnék már férni a Transmissionnel letöltött Ubuntu iso-hoz.

(#69322) suste válasza IpiBcsi (#69321) üzenetére


suste
veterán

Hát akkor esetleg egy kis readme olvasás kéne. Ott van a szervereken ahol az fw-k....

(#69323) IpiBcsi válasza suste (#69322) üzenetére


IpiBcsi
tag

Elolvastam az ftp readme-t, mindent úgy csinálok és mégsem jó.
Megmérgesedtem, csináltam a Luciban egy rendszer visszaállítást, néhány kattintással mindent beállítottam és láss csodát, működik minden.
Még egyszer nagyon köszönöm a segítségeteket és a munkátokat, amit ebbe a projektbe fektettetek. :R :R :R
Sokat tanultam Tőletek.

(#69324) hramon94


hramon94
tag

Sziasztok!

Mitől lehet az hogy feltelepítettem az OpenVPN csomagot és próbálnék klienst konfigurációt létrehozni akkor nem jelennek meg a mezők?

A neten több leírást néztem ott minden megjelenik nálam csak ez fogad:

(#69325) Headless válasza hramon94 (#69324) üzenetére


Headless
őstag

konfigurációs kategóriát választottál már? valamint a switch to basic configuration fül esetleg?

Az utóbbi időkben nagy változásokon esett át a LuCI, nem tudom nekem vannak dolgai amik nem tetszenek... Például ez a 30 sec failsafe megoldás, ha a router nem érhető el... lan ip címet kb lehetetlen változtatni...

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#69326) hramon94 válasza Headless (#69325) üzenetére


hramon94
tag

Hol tudok konfigurációs kategóriát választani? Basic, advanced fülön sem jelenik meg opció.

(#69327) Headless válasza hramon94 (#69326) üzenetére


Headless
őstag

Én csak a képedet nezem ott látom ezt, nem ismerem a luci-app-openvpn-t. Én parancssorban/ saját webes felületen szoktam létrehozni. Választás után egy save and apply után töltsd is újra az oldalt lucit ismerve szükség lesz rá.

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#69328) vargalex válasza Headless (#69325) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Én sem követem nagyon a LuCI-t, de mi ez a 30 sec failsafe?

[ Szerkesztve ]

Alex

(#69329) Headless válasza vargalex (#69328) üzenetére


Headless
őstag

Minden egyes beállítás save and apply után van 30 másodperce a usernek, hogy újra elérje a routert és küldjön egy okét, utána a módosítást visszavonja, namármost 30 sec alatt kb semmi se történik még a kapcsolat sem épül fel újra, persze újabb sok idő varása után megjelenik egy ablak, hogy ellenőrizetlenül akarom-e módosítani..., de ez idegesítően sok időbe telik...

Lan ip beállítása egy fél évtized így...
Nah meg nekem úgytűnt nem indította újra a networköt sem, mert reboot volt szükséges.

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.