Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  TP-Link TL-WR2543ND (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Sub-ZeRo


Sub-ZeRo
nagyúr

Tp-link hivatalos oldala.

A héten rendeletem egy ilyen routert. Kíváncsi leszek milyen lesz mert még nem volt Wi-Fi-s routerem.
Akinek van ilyen és megosztaná tapasztalatait az jó lenne. :) Hogyan kell belőni, mit tud stb, az ne tartsa magában. :))

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#2) rob90


rob90
csendes tag

Sziasztok!
Pár hónapja használom ezt a routert és nagyon elégedett vagyok vele.

(#3) Sub-ZeRo válasza rob90 (#2) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Fw jó benne, vagy kell frissíteni?
Nekem elméletben kedden hozza a futár, este már tudok róla nyilatkozni.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#4) Sub-ZeRo válasza Sub-ZeRo (#3) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Bocs, szerdán. Nem tudom ma milyen nap van.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#5) rob90 válasza Sub-ZeRo (#3) üzenetére


rob90
csendes tag

Én nem frissítettem,de nekem így is jó.

(#6) Sub-ZeRo válasza rob90 (#5) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nem bontja a netet? Ha nem, akkor én sem szenvedek majd vele. Már cask 2 nap. :DDD

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#7) rob90 válasza Sub-ZeRo (#6) üzenetére


rob90
csendes tag

Nem bontja a netet. Az előbb frissítettem de nem változott semmi (szerintem). Amúgy nekem csak a wifi a fontos benne,ami elég erős,az egész lakásban van internet.

(#8) Sub-ZeRo válasza rob90 (#7) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Okés. A wifi nekem is kell majd, mert elég sok laptopot hoznak, hogy csináljam meg + tesómnak is kell mikor itt vannak és telefonnal beszkurálódik. :DDD

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#9) Sub-ZeRo


Sub-ZeRo
nagyúr

Na, megjött, beüzemeltem. Eddig jó, de lehet rákötöm a mobil rack-et. A wifi-t eddig nem próbáltam meg, mert nincs még eszközöm, de ha lesz teló meg laptop, akkor kipróbálom.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#10) Davebowman


Davebowman
senior tag

Usb-je mennyire stabil? wifi-s telóval falakon át, mennyire stabil? OpenWRT?

Vargalex 1.1.7

(#11) Sub-ZeRo válasza Davebowman (#10) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Usb-re most egy rack-et kötöttem, hát nem egy sebesség bajnok, de az 1 megát vitte.
Wifi-s telóval, 2,4 ghz-en az utcáról még ment a wifi. Falun lakom + vastag agyagfalak. De a házban fullon volt az erősség.
Openwrt-t meg én nem kisírlem meg. Egy távoli asztalt sem tudok beéőni, pedig már csináltam és most nem megy. :DDD

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#12) Davebowman


Davebowman
senior tag

Köszönöm. Amúgy ezen és a régebbi wr1043nd-n gondolkozom, hogy megéri-e a drágábbat.

Vargalex 1.1.7

(#13) Sub-ZeRo válasza Davebowman (#12) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Én is így voltam vele, de aztán cask erre eset a választás. De ha újra venném, akkor a wdr4300-ast venném.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#14) Truman


Truman
senior tag

A TP-Link máris a kukába vágta, ugyanis a megszakított/kifuttatott termékek kategóriájában van: [link.] Nem normálisak szerintem. :F
Szóval aki eddig szimpatizált vele, az addig vegye meg míg kapható.

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#15) Sub-ZeRo válasza Truman (#14) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nem tudom miért. Én is ott találtam meg tegnap.
A wdr szérától kicsit lassabb, a 1043-tól meg jobb és ezt vezetik ki. Inkább a 1043-st kellene. :U

Amúgy másfél nap távoli asztal hozzáféréssel szívtam és a megoldás az volt, hogy fw-t kell cserélni rajta, mert a gyári nem engedi a 3389-es portot. Vagyis kiírja, hogy engedélyezve van, de nem lehet csatlakozni hozzá, mert zárva van. Az update megoldotta. Köszönöm Speedfire kollégának, hogy segített a probléma megoldásban. :R

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#16) Davebowman válasza Sub-ZeRo (#13) üzenetére


Davebowman
senior tag

A WDR 4300-as mennyivel jobb? Mármint mi az ami hiányzik a wr2543-asból?

[ Szerkesztve ]

Vargalex 1.1.7

(#17) Sub-ZeRo válasza Davebowman (#16) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Jó formán a 2 usb-ben tér el.
Akkor inkább a 9000-es széria, mert az már tud ipv6-ot is. Csak az drága.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#18) zsolt501 válasza Davebowman (#16) üzenetére


zsolt501
nagyúr

A 2db USB-n kívűl nagyobb 560MHz a proci órajale, és 128MB- RAM van benne a 4300-as ban, illetve egyszerre tudja a 2,4 és az 5GHz-f frekit kezelni, míg a 2543-as erre nem képes.

4300-as

2543-as

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#19) zsolt501 válasza Sub-ZeRo (#17) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Kicsit nézz jobban utána, mielőtt ezt leírod, mert ez így nagyon nem igaz, az előző hozzászólásomban ott az infó.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#20) Sub-ZeRo válasza zsolt501 (#19) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Igaz, köszi a javítást.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#21) Davebowman


Davebowman
senior tag

Köszönöm mindenkinek, én igazából nem a specifikációra gondoltam, hanem hogy mi az a dolog, ami benne van az újabba és amiatt érdemes egvenni. A proci miatt gondolom csak akkor érdemes nagyobbat venni, ha torrentre, adat-megosztásra, felhő szolgáltatásra akarom használni. De ha ez nekem nem kell, csak mondjuk filmeket tárolni winyón, amit rákötök a routerre és kész az online videótéka minden wifis kütyűm számára, akkor jó a 2543 is? (esetleg a 1043-as?)

Vargalex 1.1.7

(#22) krealon válasza Davebowman (#21) üzenetére


krealon
veterán

Pont a rakotott vinyo eseten kell a sok RAM, hogy gyoran lehessen adatot mozgatni (videolejatszas).

1043: 32M RAM 400MHz proci 2.4G WiFi 3 antenna 12kHUF
2543: 64M RAM 400MHz proci (2.4G vagy 5G) WiFi 3 antenna 15kHUF
3600: 128M RAM 560MHz proci (2.4G es 5G) WiFi 2 antenna 14kHUF
4300: 128M RAM 560MHz proci (2.4G es 5G) WiFi 3 antenna 19kHUF

A valasztas a tied.

(#23) Sub-ZeRo válasza krealon (#22) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Meg az a lényeg, hogy ne az usb -be rakd a vinyót, hanem lan dugóba, és akkor jó less.
Próbaképpen megcsináltam és az 1 megát is alig vitte átvitelre. Szóval az tényleg cask nyomtató megosztásra jó. Amúgy meg giga lanon nem lehet olyan rossz az átvitel.
a 4300-as jó, job mint a 2543-as, bár annyival nem tud többet. Inkább a 9000-es szériát venném belőle, ha újra vennék, mert az a csúcs kütyü. Bár nekem ez is jó less, mert a wifi olyan erős a kéglibe, hogy csuda. Még az utcáról is tudok wifi-n keresztül komunikálni. :DDD
Ja, falun élek.

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#24) krealon válasza Sub-ZeRo (#23) üzenetére


krealon
veterán

"Meg az a lényeg, hogy ne az usb -be rakd a vinyót, hanem lan dugóba, és akkor jó less."

Egyreszt lesz, nem pedig less.

Masreszt az a LAN -ra csatlakoztatott HDD-t NAS-nak (Network Attached Storage) vagy NDAS-nak (Network Direct Attached Storage) hivjak es a kerdes nem arra vonatkozott.

"Próbaképpen megcsináltam és az 1 megát is alig vitte átvitelre. Szóval az tényleg cask nyomtató megosztásra jó."

Masnak sikerult 10M folott is 3600-assal. Szoval nem mondhatod, hogy az eredmenyeid preciz meresen alapulnak korrekt beallitas es kornyezet mellett.

"Bár nekem ez is jó less, mert a wifi olyan erős a kéglibe, hogy csuda. Még az utcáról is tudok wifi-n keresztül komunikálni. :DDD
Ja, falun élek."

Neked mas igenyed van mint a kerdezonek. Tehat ne azt ird, hogy neked mi a jo, hanem hogy neki.

(#25) Sub-ZeRo válasza krealon (#24) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Egyreszt lesz, nem pedig less.

Egyrészt angol windows 8-on vagyok ahol nem lehet kikapcsolni a helyesírás ellenörzőt és cask akkor tudod leírni helyesen, ha ötször átírod, mert addigra észreveszi, hogy te ezt a szót akarod használni. Arra meg lusta vagyok, szóval lehet felzárkozni.

Igen, tudom, hogy NAS-nak hívják, cask próba képpen rákötöttem egy usb-s külső rack-et, hogy mit tud.

Na igen, ő amint látom nem gyári fw-vel nyomja, hanem openwrt-vel. Nekem meg nincs kedven egy 15k-s routert próba cseresznye alapon meg mókányolnom. Szóval én meg a legújabb fw-el annyit tud a router nálam, kész pont.

Hogy neki mi a jó, majd eldönti. Én cask azt írtam amit tapasztaltam a routerrel. A többi az ő döntése.

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#26) Davebowman válasza Sub-ZeRo (#23) üzenetére


Davebowman
senior tag

Köszönöm.

(#24) krealon

Neked is a válasz kiigazítását. Szóval a 3600-asra ha kötök egy 2 terás winyót (külső 2,5") ahol nincs táp, akkor a 3d-s 1080p (2x1080p ugye) át tudja vinni TV-re? Az usb sávszélessége átengedi, kérdés, hogy a router procija bírja-e. Ha nyögvenyelős a dolog, akkor marad a dlna, de ott még egy gépet kell üzemeltetni(PC).
Köszi mégegyszer.

Vargalex 1.1.7

(#27) Davebowman válasza Sub-ZeRo (#25) üzenetére


Davebowman
senior tag

Most találtam: A nyelvi beállításoknál a Desktopra irányít minket és a nyelvek kezelése vezérlőpultelem nyílik meg, ahol a beviteli nyelvet tudjuk beállítani (billentyűzetkiosztás), valamint nyelvi csomag után tudunk keresni, olyan után, mely "passzol" a beviteli nyelvhez.

http://www.dirtywindows.hu/forum/10-541-1

[ Szerkesztve ]

Vargalex 1.1.7

(#28) krealon válasza Davebowman (#26) üzenetére


krealon
veterán

"Szóval a 3600-asra ha kötök egy 2 terás winyót (külső 2,5") ahol nincs táp, akkor a 3d-s 1080p (2x1080p ugye) át tudja vinni TV-re? "

Na a videotekatol eleg messzire jutottunk.
Full HD 3D-hez valoszinuleg keves lesz a router. De errol inkabb a 3600 topikban faggasd a tulajokat.
Ha jot akarsz magadnak, akkor aktiv HUBU-on keresztul kotod a tapnelkuli 2 TB-os HDD-t, mivel az biztosan tobbet fogyaszt mint 2.5W (az USB szabvany altal megengedett fogyasztas egy USB porton).

"Ha nyögvenyelős a dolog, akkor marad a dlna, de ott még egy gépet kell üzemeltetni(PC)."

A DLNA-hoz nem feltetlenul kell PC. A Vargalex altal osszeallitott OpenWRT tartalmaz miniDLNA-t, amit meg 1043-on is elegedetten hasznalnak.

(#29) Sub-ZeRo válasza Davebowman (#27) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Gondolom itt a Magyar nyelvre gondolsz, gondol, de én nem akarom, hogy Magyar legyen, mert xp óta cask angolt vagyok hajlandó használni. Ez azért van, mert a Magyar fordítás, a 8-ban, eléggé sz@rra sikerült. Meg még xp alatt is voltak olyan hibák, hogy a hibaüzenetek nagyrésze angol volt. Hát kihagynám. Jó nekem az angol, cask hát 4-5 alkalommal kellene átírnom néhány szót, hogy jó legyen. De ez engem nem zavar. :DDD

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#30) Davebowman válasza krealon (#28) üzenetére


Davebowman
senior tag

Köszönöm, tehát a routerre telepített mini oprendszer(OpenWrt) kezeli a dlna-t, vagyis a router lesz a server az usb-s winyó meg a videotéka. :) Amit linkeltél ott írják, hogy jó a 1043 is de nekem ez a 2543 jobban tetszik, ha dlna-ra használnám, akkor van különbség a kettő közt? Proc/memória miatt.

[ Szerkesztve ]

Vargalex 1.1.7

(#31) krealon válasza Davebowman (#30) üzenetére


krealon
veterán

Mivel konkret tapasztalatom nincs a routerre kotott HDD-vel (NAS-t hasznalok), igy csak tippelni tudom, hogy a dupla RAM valamennyit biztosan szamitana. Kerdes, hogy egy kifutott termeket (Discontinued Product) megeri-e megvenni.

(#32) Sub-ZeRo válasza krealon (#31) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Ha el is romlana akkor a szervíz, vagy ahol vetted ott majd abban az árban adnak újat, amikor megvetted a terméket. Vagyis ugyan abban az összegben, mert ezt a boltnak kell biztosítani.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#33) Davebowman válasza krealon (#31) üzenetére


Davebowman
senior tag

Affene, tényleg. Akkor csak az openwrt-ben bízhatok. Nem melegszik túl emiatt? Egy hűtő borda elég lehet?

Vargalex 1.1.7

(#34) krealon válasza Davebowman (#33) üzenetére


krealon
veterán

"Affene, tényleg. Akkor csak az openwrt-ben bízhatok."

Pontosan.

"Nem melegszik túl emiatt? Egy hűtő borda elég lehet?"

Az OpenWRT miatt nem fog tulmelegedni.
Ha megis bizonytalan a mukodes a homerseklet miatt, akkor egy hutoborda applikalasa eleg szokott lenni.
A HDD csatlakozas miatt inkabb tapellatasi prolemak varhatoak, amit egy aktiv USB HUB kozbeiktatasaval lehet orvosolni.

(#35) iMaverick


iMaverick
addikt

Én tegnap óta vagyok tulaja egy ilyen TL-WR2543ND-nak... Kérdezném a többi tulajtól, hogy normális a router-nek a forrósága? (Gyári, legutolsó firmware.) Nem azt mondom, hogy süti a kezem, de azért eléggé meleg. Ráadásul a center sugárzó tetejére raktam (fa doboz) és a router alatt eléggé meleg lesz a fa is (a gyári gumibakok vannak az alján).

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#36) Sub-ZeRo válasza iMaverick (#35) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Szerintem vedd el onnan. Lehet nem jó ott neki.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#37) zsolt501 válasza iMaverick (#35) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Több mint valami elektromágneses interferencia miatt melegszik ennyire és ezt a hangszóró okozza.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#38) keekee


keekee
tag

Sziasztok!

Kb két hete cseréltem WR2543-ra egy WR841-ről, laptopcsere és NAS beüzemelése előtt. Gyanúsan alacsony a fájlmásolás sebessége (Total Commander), wifin 6-8 MB/s, vezetéken jó esetben 10 MB/s. Kíváncsiságképpen leellenőriztem a hálózatot, azt mondja a gigabit LAN legújabb driverével felkerült diagnosztika, hogy a maximálisan elérhető protokoll 100Mb/s, a router miatt.... Most akkor mi a fene van? Pont azért cseréltem erre a típusra, mert kellene a nagyobb másolási sebesség :( Kábelek rendben, ezt is teszteltem (hardveresen és szoftveresen is), a NAS és a laptop is megfelelően "felszerelt" a nagyobb fájlátvitelhez, egyszerűen nem értem... Megköszönném, ha mondanátok néhány ötletet, véleményt, tapasztalatot! :D

(#39) Sub-ZeRo válasza keekee (#38) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Reset majd próba? Esetleg firmware csere?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#40) keekee válasza Sub-ZeRo (#39) üzenetére


keekee
tag

Reset nem segített, illetve minden tökéletesen működött, de a 100 Mbps full duplex-nél képtelen volt gyorsabban menni. Gondoltam egy merészet, feltöltöttem rá a vargalex-féle openwrt firmware-t, gyorsan és hibátlanul felment. Most meg képtelen vagyok a net megosztására, hiába (vagy rosszul) adom meg a wan port felé a MAC címet (ezzel a MAC címmel megy a kábelmodem úgy 3 éve).... A belső hálózat úgy látom működik. Viszont a LAN sebesség semmit nem javult, most is 100 fullduplex :(
Linuxban nem vagyok penge, hálózatot már konfiguráltam, de egyszerűen nem tudom mit tegyek, kockáztassam meg a gyári firm visszatöltését, vagy küzdjek az openwrt-vel még :)

(#41) csixy válasza keekee (#40) üzenetére


csixy
addikt

A kábelmodemet indítsd ujra.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#42) keekee


keekee
tag

Probléma megoldva. Elsőként a wr2543nv1_en_3_3_17_up(120509).bin fájl wrt GUI alól feltöltve, majd újraindulás után az új IP címen (192.168.0.1) bejelentkezve, gyári felület alól a wr2543nv1_en_3_13_27_up_boot(121207).bin is feltöltve. Reboot, majd konfig visszaállítás a gépemre mentett fájlból. Kábelmodem újraindít, megy minden, az összes regisztrált LAN IP címmel, dyndns, minden!!!

Sőt, közben rájöttem az eredeti probléma okára is: azért ment a LAN csak 100 megabit full duplex-szel, mert a fali aljzatok valszeg nem tudnak gigabitet ;)

(#43) iMaverick válasza zsolt501 (#37) üzenetére


iMaverick
addikt

és #36) Sub-ZeRo
Az 5let kitűnő, csak annyi a problémám, hogy a tányérok mágnesesen árnyékoltak (ez még a "régi" fajta TV-hez lett csinálva), és az erősítőt is lekapcsolva már nem lenne szabad, hogy bármilyen mágneses zavarás érje a router-t... Mégis melegszik. Szerintem valami régebbi típusú proci van benne, és annak ilyen az üzemi hőmérséklete. (Még annyit trükköztem vele, hogy találtam idehaza magasabb talpakat /öntapadós verzióút) és azokat tettem az aljára./)

(#38) keekee
Kábelek rendben, ezt is teszteltem (hardveresen és szoftveresen is)

Azt nem írtad, hogy van közben fali aljzat is...

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#44) Sub-ZeRo válasza iMaverick (#43) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Megnéztem egész napos feltöltés, kb. 4:30-tól megy és még cask nem is langyos. Igaz, nekem fel van fúrva az asztal mögé a hátlapra.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#45) iMaverick válasza Sub-ZeRo (#44) üzenetére


iMaverick
addikt

Akkor nemtom... :F Melyik revíziód van? 1.2?

Amúgy felraktam az OpenWRT-t én is... Ez komoly! Azt eddig is tudtam, hogy a gyári firmware-nél jóval "okosabbak" ezek a főzött firmware-k (Tomato, DDWRT, OpenWRT), de hogy ennyivel? Eddig tetszik.

(Igaz, nem fogom használni, de a leginkább a Samba tetszik benne: rátolsz egy USB-s winyót és máris NAS lett a routerból. A Transmission-t meg rögtön letiltottam: olvastam a neten, hogy nem bírják a torrent-et. Persze az lehet, hogy egy fokkal régebbi TP-Link volt /már nem emlékszem a típusra/...)

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#46) Sub-ZeRo válasza iMaverick (#45) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

3.13.17 Build 120509 Rel.33890n

Openwrt meg nem akarok feldobni, majd ha egyszer less NAS-om. Csak akkor.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#47) iMaverick válasza Sub-ZeRo (#46) üzenetére


iMaverick
addikt

Nem a szoftver verziójára, hanem magának a "vas"-nak a verziójára (Rev.=Revízió) gondoltam. A router alján lévő matricán megtalálod. Nálam Rev.1.2, tehát elméletileg ez már "fejlesztett" verzió, ezért nem értem, ezt a melegedést.

Mondjuk amikor a beállító felületen kikapcsoltam mindenféle marhaságot, ami gyárilag be volt kapcsolva, akkor mintha kicsit hűvösebb lett volna. Amúgy az OpenWRT-vel most hasonló a hőfoka.

Openwrt meg nem akarok feldobni, majd ha egyszer less NAS-om.

Na ezt nem értem? Ez hogy függ össze?

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#48) Sub-ZeRo válasza iMaverick (#47) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

WR2543ND v1 00000000

Nem veszem le, örültem hogy fel tudtam rakni a routert.

A gyári fw nekem jó. Nem akarok openwrt-t egyelőre.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#49) iMaverick válasza Sub-ZeRo (#48) üzenetére


iMaverick
addikt

Ezek szerint a "sima" 1.0-s verziód van... Hmmm érdekes: lehet az 1.2-nél pont hogy valami sz@rabb procit tettek rá, ezáltal olcsóbbítva az előállítást?

Az OpenWRT kapcsán félre ne érts! Nem rábeszélni akarlak, csak nem áll össze amit írtál: majd akkor teszed fel ha lesz NAS-od? Ezt nem értettem. :R (Illetve még most sem, de persze nem kell mindent értenem. ;] )

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#50) Sub-ZeRo válasza iMaverick (#49) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Openwrt-nél azért írtam, hogy nem rakom fel, mert ahogy én értelmeztem az írásokat itt PH-n, hogy leginkább NAS-hoz jó. Lásd letöltés, nem kell gép. Igaz, tűzfaltól kezdve minden van benne, de nekem a gyári is pont jó.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  TP-Link TL-WR2543ND (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.