Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  TP-LINK TL-WDR3600 és antenna kérdés! (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Dicktátor


Dicktátor
csendes tag

Üdv emberek!
Jelenleg van nekem egy TP-LINK TL-WR841ND-s routerem és le akarom cserélni a címben említett routerre. Amikor az első routerem megvettem vettem hozzá egy 10dBi-s Sweex omni antennát ami papíron b,g,n-t támogat és 2,4 GHz-n. Kérdés az, hogy vajon az új routert támogatná e az antennát mivel hogy a router dual band-es? Keresgéltem neten hogy van e hasonló antenna 2,4/5 GHz-s tulajdonságokkal de NINCSEN!

Szóval szerintetek az adatok csak tájékoztató jellegűek és működne az antenna az új routerrel vagy nem?

Köszönöm a kérdéseket előre!

(#2) And válasza Dicktátor (#1) üzenetére


And
veterán

Hali,
Először is, ilyen kérdéseknek nem nyitunk új topikot (azt sem jó helyre, mivel ez a 'Hálózat, szolgáltatók' témakörbe való), mert van már egy csomó kiemelt téma, amelyik ezzel a kérdéskörrel foglalkozik:
WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat,
WLAN és antennák,
vagy épp a router saját topikja: TP-LINK WDR3600 router.
Hogy a lényeghez is szóljak, mielőtt ezt a topicot bezárnák: kétsávos routeren természetesen nem működhet normálisan egy egysávos antenna. Pontosabban mivel az egy 2,4 GHz-es antenna, 5 GHz-en nem megy, vagy csak annyira, mintha egy darab csavarhúzót csatlakoztatnál az antenna helyére. A 2,4 GHz-es kapcsolatokhoz nyilván ugyanolyan jó lesz, mint az előző routeren, de 5 gigán semmit nem ér. Sajnos kétsávos nagyobb nyereségű körsugárzót nem igazán készítenek (a specifikált nyeresége szerintem amúgy is túlzó kissé.)

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  TP-LINK TL-WDR3600 és antenna kérdés! (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.