Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-10-13 09:58:43

LOGOUT.hu

TP-LINK routerek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7021) pirobika11 válasza pirobika11 (#7014) üzenetére


pirobika11
újonc

Archer C6 EU v. 320 routernél melyik a legjobb wifi beállítás? Tudna segíteni valaki?

(#7022) cigam válasza pirobika11 (#7021) üzenetére


cigam
félisten

Van "a legjobb wifi beállítás"? Pontosan mit szeretnél?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#7023) pirobika11 válasza cigam (#7022) üzenetére


pirobika11
újonc

Szia
Spécin beállítani !!
Nem tudom,van e valami olyan beállítás amiről nem tudok vagy még nem csináltam meg

(#7024) cigam válasza pirobika11 (#7023) üzenetére


cigam
félisten

Ami nem romlott el, azt nem kell megjavítani.
A Wifi kapcsolaton keresztül hozza azt a sebességet ami az előfizetésedhez tartozik? pl. speedtest oldalon/applikáción keresztül mérve? (Ugye ez függ a készüléktől is, hogy egyáltalán képes-e arra a sebességre)

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#7025) pirobika11


pirobika11
újonc

igen hozza a sebességet !!! Akkor rendben van...Köszönöm hogy válaszoltál !

(#7026) <Adamsky>


<Adamsky>
nagyúr

Sziasztok!

Érdekes problémába futottam bele.
A "konfig": modem (nem tudom a típusát) → router "A": TL-WR841ND → router "B" (nem tudom a típusát)
Évekig működött a fenti összeállítás, de péntek óta "nincs net".
A WR841-re belépve azt állítja, hogy "WAN port is unplugged" :F Pedig be van dugva. Ugyanezt a "nem bedugott" kábelt, ha a PC-be dugjuk, van net. Belső hálózat szintén van (látszik a NAS, lehet nyomtatni ...). Volt router reset, de az sem segített.
Nem akarom elhinni, hogy a router WAN portja megkotlott. Létezhet ez?
Más ötlet, hogy mit próbáljunk ki?

"Apró" gond, hogy tőlem több száz km-re van a probléma, így kb. vakon (csak a router emulátorát használva) próbáltam okosokat mondani a telefon másik felén lévő unokatesómnak.

(#7027) kpityu2 válasza <Adamsky> (#7026) üzenetére


kpityu2
őstag

Simán létezhet. Nem volt mostanában vihar? A csatlakozó forrasztás is megfáradhat. Kábelcsere is segíthet, lehet, hogy megfáradt kicsit a csatlakozó Nekem van egy Archer C50-em amin villámcsapás következtében meghalt a WAN és az egyik LAN. Igaz, ott a modem is kinyiffant. OpenWRT-t felrakva bekonfigoltam az egyik jó LAN-t WAN-nak és még dolgozott egy darabig. Esetleg cseréld fel a routereket ha tudod.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#7028) <Adamsky> válasza kpityu2 (#7027) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Vett egy másik (ugyanilyen) router-t (mert az előző fel volt fúrva a falra, és nem akartak újabb lyukakat :) ), beállította, és minden OK:
Én voltam a f@**, hogy nem hittem a szememnek (miszerint tényleg megdöglött a WAN port). Azért érdekes, hogy a modem jobban bírta. :F
Mindenesetre köszi a segítséget :R

(#7029) mezis válasza <Adamsky> (#7028) üzenetére


mezis
nagyúr

Minden elromolhat. Nem kell ahhoz kívülről ingerelni.
Volt egy FuSi (Fujitsu Siemens) laptop, annak a ki/be kapcsolást végző IC-je hosszabban agonizált, majd elhunyt. Az IC lábain korrózió volt látható, de mintha nem a környezetéből, hanem belülről rágta volna valamilyen vegyszer.

mezis

(#7030) Chosen


Chosen
addikt

Sziasztok!

Hogy tudom megnyitni egy olyan Archer C7 admin felületét, ami switchként lett beállítva?

Wifi lelőve, új fő routeren nem látszik mint client, amire emlékszem hogy beállítottam neki IP-t, arra nem tudom megnyitni böngészőből. :F

(Működésre jó egyébként, csak be kellene lépnem ellenőriznem valamit)

[ Szerkesztve ]

(#7031) kpityu2 válasza Chosen (#7030) üzenetére


kpityu2
őstag

A böngészős gépnek ugyanabban az IP tartományban kell lennie, hogy be tudj lépni.Kézzel állíts be a pécén egy fix IP-t ami a switch tartományába esik. Ezután már látnia kell a böngészőnek.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#7032) Lézerparaszt


Lézerparaszt
őstag

Sziasztok! A DIGI tévés/netes routert szeretném olyanra lecserélni ami bírja is a gigabitet. Tudtok ajánlani valami olyat ami jó és olcsó is?

A játék az nem játék!

(#7033) Chosen válasza kpityu2 (#7031) üzenetére


Chosen
addikt

Elvileg ugyanabban a tartományban van, de akkor lehet rosszul állítottam be.

Emlékeim szerint így csináltam:
Új router tartomány: 192.168.X.1-250
C7 mint switch fix IP: 192.168.X.254(?)

De akkor így kellett volna mondjuk?
Új router tartomány: 192.168.X.1-250
C7 mint switch fix IP: 192.168.X+1.1

(#7034) kpityu2 válasza Chosen (#7033) üzenetére


kpityu2
őstag

Elvileg látnod kellene. A PC a routertől 192.168.X.1-250 között kap IP-t Ha az alhálózati maszk 255.255.255.0 akkor az utolsó csoportban bármi lehet az IP. Mivel általában otthon az ember az utolsó két csoportot használja, én szoktam, hogy a konfigolásra használt PC ahálózati maszkját 255.255.0.0-ra állítom és akkor mindent lát a 192.168.x.x tartományban.

Tedd fel az Advanced IP Scanner nevű progit, az átszkenneli neked a megadott IP tartományokat, hogy milyen eszközök vannak. https://www.advanced-ip-scanner.com/

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#7035) cigam válasza Chosen (#7033) üzenetére


cigam
félisten

Ennyi idő alatt már nyomhattál volna neki egy esetet, és beállítod megint úgy, ahogy szeretnéd.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#7036) Chosen válasza kpityu2 (#7034) üzenetére


Chosen
addikt

Köszi, megnézem azzal!

(#7037) Chosen válasza cigam (#7035) üzenetére


Chosen
addikt

Megfordult a fejemben, de szeretném megérteni hogy hogyan tudom megoldani, hogy ha legközelebb ilyen helyzet áll elő, akkor ne kelljen resetelni.

(#7038) cigam válasza Chosen (#7037) üzenetére


cigam
félisten

Dokumentálni kell. Nem bízni abban, hogy ezt úgysem felejtem el.
Mi a router, a wifi jelszava, hogy milyen tartományban működik a DHCP, hogy mi a WAN/LAN felöli IP címe,....
No és persze ha változtatsz valamit, azt egyből beleírni, módosítani a dokisban.
Plusz ha a gépeden x=0 a routeren meg x=1, akkor az ip scanner program sem fogja megtalálni.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#7039) Chosen válasza kpityu2 (#7034) üzenetére


Chosen
addikt

Az advanced ip scannerrel meglett a C7 IP-je, 192.168.X.251 volt az. :R

Ennek ellenére nem tudtam elérni böngészőből, hiába volt ugyanabban a tartományban a PC és volt 255.255.252.0 az alhálózati maszk.

Ami segített, hogy kézzel átírtam az alapértelmezett átjárót gépen, hogy az ne az új router legyen (192.168.X.1), hanem a C7 saját IP-je (a 251-es). (Emellett pedig a gépet 254-re tettem, de annak nem hiszem, hogy volt köze hozzá.)

Így már sikerült elérni böngészőből a C7 admin felületét, szóval köszönöm a segítséget! :)

(#7040) Chosen válasza cigam (#7038) üzenetére


Chosen
addikt

Igen, ez előre egy jó megoldás. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.