Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-10-13 09:58:43

LOGOUT.hu

TP-LINK routerek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61) qantum


qantum
senior tag

Sziasztok ! Beállítottam a Mac címzést, ha majd lesz másik gép akkor csak annak is megnézem a fizikai címét, hozzáadom a listához és kész ?

" Te nyomod a bulit, én meg rajtad vagyok . "

(#62) kali válasza qantum (#61) üzenetére


kali
legenda

igen!

kasza blanka; akkor átmegy kábelen a 80/25 pppoe oda-vissza a 100-as rouetreden? nem! a wifi esetében meg pláne nem, mivel az elméleti 300 megabit/sec esetében jó, ha teljesül a dolog, lite n esetében kizárt!
nem hiszem, hogy ár/érték/teljesítmény arányban jelenleg tudsz jobb routert mutatni, mint a tl-wr941nd, amiben olcsó pénzért minden egyben van - és nem azért mert nekem az van!
a többit hagyjuk, mert tényleg csak a cincálgatás megy részedről! így elég uncsi... :U

[ Szerkesztve ]

(#63) ntomka


ntomka
nagyúr

Tegnap beújítottam pár dolgot. Az normális, hogy egy wr941nd routerhez az n-es wlan-nal rendelkező notim 150Mbps-sel kapcsolódik csak? Illetve emiatt, vagy nem emiatt, de a régi asztali gépemről, mely sima lanon kapcsolódik a routerhez csak 5MB-tal másol hálózaton. Én úgy 9-10MB-ot vártam. :Y
Info: a routert n only módra állítottam.

[ Szerkesztve ]

ツ Headphones on - World off

(#64) kali válasza ntomka (#63) üzenetére


kali
legenda

milyen wifi modul van pontosan a notiban? ha csak lite n képes (tehát maximum csak 150 megabit/sec elméleti sebességre képes, a router 300 megabit/sec elméleti sebességével szemben), akkor természetes a dolog, ha ellenben teljes értékű n szabványos wifi modul van a notiban, akkor lehet, hogy beállítási vagy energiatakarékossági szempontok miatt állt be 150 megabit/sec sebességre - ebben az esetben ellenőrizd a wifi modul bállításait, például az átviteli kapacitás növelése legyen engedélyezve!
elméleti 150 megabit/sec sebesség esetén hozzávetőlegesen normálisnak mondható az 5 megabyte/sec, vagy is az 40 megabit/sec átviteli sebesség, teljes értékű 300 megabit/sec elméleti sebesség esetén várható el a 9 - 10 megabyte/sec, vagyis a 72 - 80 megabit/sec sebességű átvitel - bizonyos esetekben attól valamivel több is!

(#65) ntomka válasza kali (#64) üzenetére


ntomka
nagyúr

Az írásod alapján kutakodtam, hogy megtudjam mire képes a noti wlan-ja. Pontosan ez van benne, és úgy van ahogy mondtad. Csak 150Mbps-t tud. Pedig reméltem, hogy oda vissza n-es wlan van benne. :( Na mindegy, örülünk ennek is, mert ezek szerint ezt a sebességet viszont jól hozza. :)

Ejj, ejj, Asus... :D

Kösz az infót! :R

ツ Headphones on - World off

(#66) kali válasza ntomka (#65) üzenetére


kali
legenda

igen, sajnos az n szabvány sebesség szempontjából tág fogalom, ez főként igaz a 2009. szeptemberében történt véglegesítése előttiekre...

(#67) ntomka válasza kali (#66) üzenetére


ntomka
nagyúr

Lehet nem ide való kérdés, de lehet ezeket cserélni? Egyáltalán megéri (az árra gondolok első sorban)? Egy új asus k52jr-sx101d notiról van szó.

[ Szerkesztve ]

ツ Headphones on - World off

(#68) kali válasza ntomka (#67) üzenetére


kali
legenda

a legtöbb notiban lehet, mivel pci-e vagy hasonló foglalatos a modul, de a te notidban a gyártói leírás szerint; Integrated 802.11 b/g/n
esetleg kapd le a noti alját, és nézd meg, hogy milyen modul van benne! ha valóban az alaplapra van integrálva akkor nem cserélhető, de ha esetleg foglalatos, akkor igen!

(#69) ntomka válasza kali (#68) üzenetére


ntomka
nagyúr

Nem hagyott nyugodni a dolog, úgyhogy meg is néztem. Az enyém is pont így néz ki belülről, ahogy a tesztben lévő képeken is van. Szóval cserélhető. :K

Kösz az infókat! :R

ツ Headphones on - World off

(#70) kali válasza ntomka (#69) üzenetére


kali
legenda

és a képen lévőhöz hasonlóan, neked is csak két antannához van bevezetékelve?
jobb lenne a három, bár két antennás 300-as modul is létezik!
nézd meg a csatolás milyenségét, és az alapján lehet majd keresgélni - ha esetleg cserére adod a fejed - az esetleges kínálatban! link (tudom, a nbc mini pci-e foglalatot ír...)

[ Szerkesztve ]

(#71) ntomka válasza kali (#70) üzenetére


ntomka
nagyúr

Pont olyan, mint a képeken, és a csatlakozó is olyan, mint a jobb oldali az általad linkelt képen.

ツ Headphones on - World off

(#72) qantum válasza kali (#62) üzenetére


qantum
senior tag

ha éjszakára mindig áramtalanítom a modemet és a routert az baj ?

" Te nyomod a bulit, én meg rajtad vagyok . "

(#73) kali válasza qantum (#72) üzenetére


kali
legenda

nem! 5 éve úgy használok egy motorola (upc) modemet, hogy csak akkor kap áramot, amikor ténylegesen netezek! router szintén - bár azt többször cseréltem már az évek során, egyéb okok miatt; jobb átviteli sebesség, és jobb wifi szabvány!

(#74) qantum válasza kali (#73) üzenetére


qantum
senior tag

köszönöm a válaszod ! :)

" Te nyomod a bulit, én meg rajtad vagyok . "

(#75) <cyborg>


<cyborg>
csendes tag

Sziasztok!

Van egy tplink wr741nd v1.6 routerem. Erre szeretnék openwrt-t telepíteni. Valaki próbálta már?
Ha igen, akkor lenne olyan kedves és megosztaná a tapasztalatait.
Előre is köszi!

Üdv.: <cyborg>

(#76) onkyjoc


onkyjoc
csendes tag

Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni , hogy melyik az a router amelyik képes ezekre:

Érdekelne engem egy olyan tp-link router amelyik képes wifin kapcsolódni másik routerhez és egyben tudja szorni is a netet (eddig ez egy acces point) persze ez mind nem elég még az is fontos, hogy kábelesen is tudjak hozzá kapcsolódni 4 porton (max 100Mb).

De ha csak olyan van ami wifin keresztül kapcsolódik másik routerhez de van 4 portja ami 100Mb-es az is jó.Igaz a első variáns lenne az érdekesebb számomra.

Előre is köszönöm a válaszokat !!!!!

(#77) Skatysuti


Skatysuti
tag

Sziasztok segítségeteket szeretném kérni.
Tegnap Bekötötték a t-home os netet (modemes)
Tp link routerrelmel szeretném összekötni hogy a lakásban lévő laptopokra szorja a netet valaki tudna nekem segiteni?

ASUS Rog Strix G17 G713QM HX1139T+ 2x16gb Kingston Fury Impacr 3200mhz cl20, Samsung 980pro NVMe m.2 SSD, ASUS ROG Strix XG259Cm, Asus Rog Chakram X+ ASUS Rog Scabbard 2, Steelseries Arctis Nova7 Wireless, Xbox elite controller 2, Samsung Galaxy S22U 12/256 HUAWEI Watch Gt2, HUAWEI FreebBuds Pro

(#78) kali válasza onkyjoc (#76) üzenetére


kali
legenda

(#79) sussa válasza kali (#78) üzenetére


sussa
csendes tag

sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni! Adott egy 50/25 kábelnet egy szolgáltatói voip modem/router és egy tp link tl-r 460 router. Nos az a problémám,hogy ha a 460-al kiosztok 2db ip-t a net elfogy, kb 32-35 le és 16-18 fel marad meg.

Tudom,hogy ettől a router-től még ez is szép eredmény,nincs is gond ezzel,de én szeretném kihasználni az adott sávszélt a pénzemért.

Biztos a router a ludas mert direktben megvan az 50/25.

Kérdés:
Létezik e vezetékesben olyan eszköz ami nem annyira drága és képes átengedni 50/25-t és persze nem 20-30 ezer forint az ára?

Esetleg tudnátok segíteni,ajánlani valamit?

köszönöm

-Mester mi lehet a boldogság titka? -Ne vitatkozz idiótákkal.-Én nem hiszem,hogy ez lenne a titok.-Igazad van-mondta a mester.

(#80) kali válasza sussa (#79) üzenetére


kali
legenda

tl-r460 feletti teljesítményű router vásárlása szerintem már nem éri meg csak vezetékes szinten, hiszen már 10 e ft alatt (sőt!) kapható n szabványos wifi router, ami képes átvinni az 50/25 megabit/sec sebességet; tp-link tl-wr941nd (8.5 - 10 e ft), tl-wr841nd (7.5 - 9 e ft), vagy tl-wr741nd (6 - 7.5 e ft) - ha a wifi nem kell, akkor gyszerűen kikapcsolod, és kész!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.