- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- f(x)=exp(x): A laposföld elmebaj: Vissza a jövőbe!
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- sziku69: Szólánc.
- ubyegon2: Airfryer XL XXL forrólevegős sütő gyakorlati tanácsok, ötletek, receptek
- Argos: Szeretem az ecetfát
- No Voice in the Galaxy
- Parci: Milyen mosógépet vegyek?
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- bambano: Bambanő háza tája
-
LOGOUT
Tőzsde és gazdaság:
Hasznos információk az összefoglalóban!
Új hozzászólás Aktív témák
-
kardkovacsi
senior tag
Arra gondolok, ha magasabb az infláció mint amit vártak akkor kamatot se fognak tudni csökkenteni sőt emelkedik az esélye a növelésnek.
Na most a KSH hétvégén kimókolta, hogy kb. mit fog megjeleníteni. Ezt páran megtudják, szépen veszik a forintot, aztán amikor kijön a hír, ráugranak többen, mozdul még egyet az árfolyam és akkor ők zárják a pozit. -
Ixion77
Topikgazda
Kellően tőkeerős befektetők egy ilyen kis ország devizáját simán el tudják téríteni egy időre. Még jóval nagyobb téttel is működik, lásd Sorosék vs angol font. A kérdés az, hogy megéri-e. Jelen esetben nekem nem tűnik úgy mintha M.o. annyira érdekes hal lenne hogy érdemes lenne a bálnáknak rámozdulnia.
-
Ixion77
Topikgazda
válasz
kardkovacsi #18871 üzenetére
Az inflációt mindig előre tudja minden nagybefektető. Ismert a számítási módja, ismertek és bármikor mintavételezhetőek az alapadatok (árak), ergo bármikor számítható. Minthogy jelentős gazdasági haszna van, ezért ki is számítják. Még csak nem is kell szerveznük rá saját osztályt, mert vannak szolgáltatók akik ezt elvégzik nekik. Legalábbis az USA-ban, Németországban, Japánban, egyéb fontos helyeken.
Hogy ez M.o.-n mennyire működik azt nem tudom, de a tippem az, hogy ezek a külföldi kutatócégek a világ minden országában ténykednek, max. M.o.-n nem annyira pontosak az adataik mint a gazdaságilag fontosabb országokban. -
Simia
junior tag
válasz
kardkovacsi #18871 üzenetére
Ez az összefüggés hogyan működik?
Kik tudták előre, és kik tudják "letekerni" a forintot és milyen eszközökkel?Ha jól értem, az EUR árfolyam akkor csökken, ha valaki HUF-ot akar venni EUR-ért, vagy sok EUR-t akar eladni HUF-ért (ami igazából ugyan az).
Miért vett volna bárki HUF-ot arra a bennfentes hírre, hogy az infláció enyhén nőtt? -
Drizzt
nagyúr
Majusi infla 4.4%. Enyhen nott.
-
Szada85
aktív tag
válasz
t72killer #18866 üzenetére
Már egy ideje terjed még a németeknél is, covid elején teli arccal örömködött minden cég, hogy így mennyit fog spórolni bérleti díjakon, kevesebb irodát/telepet kell fenntartani, közmüveken, itt a jó világ...
Ebböl mostanra a 60% on-site az alap, de már a 80% is a levegöben van, jövöre pedig a 100%-kal is kacérkodnak (nyilván nagy eséllyel ez csak egy burkolt tolás az önkéntes felállás felé), ami annyiban fog azért mókás helyzetet teremteni, hogy közben a desk-sharing (lenne) az irány, ami már a 60%-ot is kalandossá teszi, a 100, de még a 80 sem fog tudni müködni, de ez legyen a piszok okos manyagerek problémája majd (már ha rájönnek, hiszen odafent a penthouse szinten nekik marad a dedikált priccs).
-
FireKeeper
nagyúr
válasz
t72killer #18866 üzenetére
ez sajnos már évek óta megfigyelhető trend, amióta a COVID pánik alábbhagyott. nálunk is full home office, aztán havi 1, havi 2 irodai jelenlét, most heti 2, év végéig heti 3 nap irodában, és szerintem jövőre eljutunk a heti max 1 home office-ig is
amellett hogy az általad felsorolt dolgok miatt szar, itt MO-n azért is lett volna jó ha jobban elterjed mert az emberek egy része végre nem volt rászorulva hogy Budapesten éljen, csak mert itt van a munkahelye, most ez is megy a levesbe.
-
Gugli: "önkéntes" létszámcsökkentés és a távmunka komoly megnyirbálása. Azaz nincs Hawaii-ozás ha Minnesotában van a munkahelyed, vagy Kanárizgatás, ha Frankfurtban.
Tippre a távmunka irtása terjedni fog a világban, telibesz.rva mindenféle klíma, környezetvédelem, work/life balance érveket: ezeket ugyanis a világ kb 95%-ában externáliaként kezelhetik.
-
Ixion77
Topikgazda
válasz
kardkovacsi #18864 üzenetére
Mármint Trump cáfolta. Aminek pontosan tudjuk az információértékét: nulla.
-
Ringman
félisten
Bloomberg reports that US Treasury Secretary Scott Bessent is a possible contender to succeed Fed Chair Powell.
-
válasz
ciricica #18857 üzenetére
Az EU fegyvergyártókat szvsz túlfújták, az "USA bizalomvesztés" sztoriból, amin szárnyra keltek szvsz a TACO miatt nem sok minden lesz. Ha már long, én amerikaiakat vennék.
#18858: a tőzsde a korábban nem is sejtett, adott pillanatban kiderülő dolgokat szereti árazni, és persze vannak mechanikus hatások is. A kínai bukdács azért várható volt.
-
stingy2
senior tag
válasz
kardkovacsi #18854 üzenetére
#18858forumpista
"Jelenlegi világunkat nem az ész és a matematikai (meg a logika) hajtja."
Jaj, dehogynem. Csak a "tőzsdei" (legyen az spex vagy befektető) logikának valymi kevés köze van a hétköznapi logikához. Az alapján pl. a Tesla rv. árának már a balhé előtt is konvergálnia kellett volna a nullához, aztán mégsem.
#18853Simia
"Feltűnt továbbá a jóhírek hiánya...."
Az újságírók kattintásból élnek, azt pedig azok a hírek hozzák, amiken lehet szörnyülködni.
Egyszerűen több pénzt keres a firkász, ha az olvasót depresszióba hajtó "híreket" ír, mintha pozitív eseményekről számolna be.
Te is felsorolod, hogy kb. mindmeghalunk, de tegnap, errefel a BUX történelmi csúcs körül tántorog, az SP500 meg kb. hangyaf@xnyival alatta.'ákkó most mi is van?
-
kardkovacsi
senior tag
válasz
forumpista #18858 üzenetére
Valahogy így
Csak hozzáteszem a mai heti kínai adat is förtelmes volt. Gyakorlatilag a srác aki az összes országból gyűjti az adatokat, mennyi Teslát adnak el (Európában és Kínában napi/heti adatok vannak, USa-ban meg a regisztrált VIN-ekből számol) folyamatosan csökkenti hétről hétre a becslését erre a negyedévre. -
forumpista
aktív tag
Igazából lényegtelen hogy mi a rossz hír és mi nem.
Jelenlegi világunkat nem az ész és a matematikai (meg a logika) hajtja.
Gondolj csak bele, a Tesla példuál úgy ér (vagy ért) többet mint kvázi az összes többi autógyár együttvéve, hogy gyakorlatilag nem is gyárt autót (hozzájuk képest, de pár éve még abszolut értékben is).
És az egész mögött csak az az igéret van, hogy állítólag majd egyszer (jelen állás szerint többszáz év múlva), talán valamikor a jövőben, majd nyereségesebb lesz mint a mai autógyárak...Szóval a valóság hogy a világunk egy globális nagy piramisjáték (ami kb. akkor fog bedölni amikor kipukkad az amerikai államadóság lufi)
-
ciricica
junior tag
A csoda Rhein 7% esett egy hét alatt. Holnap Rheinmetall AG, J.P. Morgan, European Industrials Conference
Londonban.
Lehet számítani jó, jobb bejelentésekre amitől kicsit pattanhat felfelé? Ha már amúgy is háború egy kicsit jó lenne shortolgatni. -
Simia
junior tag
válasz
kardkovacsi #18854 üzenetére
Igen, az ECB csökkentést én is írtam #18849-ben, csak Aaron_ kérdésére #18853-ben csak a negatívakra koncentráltam.
Alapvetően egy dolog mozgatja a devizát, a kamatok különbözete
Ez azért erős állítás nem? A kamat kétségkívűl fontos, de azért nem minden.
(Legalábbis én nem azt várnám)Nyilván minél magasabb a kamat, annál több babszemet kapok vissza a befektetésem után (mondjuk egy marok helyett kettőt). De attól még babszemet fogok visszakapni, és az, hogy ez értelmes csere volt-e, az attól függ, hogy mit lehet majd 2 marok babszemért vásárolni a jövőben amikor visszakapom a befektetésemet.
Ez utóbbit meg nem a kamat, hanem a többi hír befolyásolná... Legalábbis én eddig így gondoltam...
#18855forumpista
Igen, valószínűleg túlpörgöm a dolgot. Lehet arról van szó, hogy teljes modelleket kellene vizsgálni, és azokból látszana hogy mi a lényeges "rosszhír", és mi az ami csak politikai "riogatás". -
Simia
junior tag
válasz
aAron_ #18850 üzenetére
Hát, nekem az alábbi rossz hírek tűntek fel:
- Leminősítés kilátás
- Elszálló költségvetési hiány
- 0-s növekedés
- További beruházáscsökkenés
- Politikai instabilitás növekedése (pl. az átláthatósági törvény esete)
- A nagy beruházások beindításának további késlekedése
- Idén egész évben jobban nőtt az import mint az export
Feltűnt továbbá a jóhírek hiánya, amikről januárban még szó volt:
- Nagy barátunk Trump semmit sem segített (kivéve hogy Rogánt levették a listáról), pedig szuper "ajánlatokat" vártunk tőle
- Az ukrán béke is pont annyira bizonytalan mint tavaly, pedig janujarban már simán békét áraztak
Ezeknek gondolom kellene valahogy hatnia az országkockázat megitélésére. Mo. bizonytalanabb helynek tűnik ezektől mint pár hónapja, a forint meg gyakorlatilag végig 400, mintha mi sem történt volna.
Nem akarok elégedetlenkedni, mivel forintban van a bevételem nekem valahol jó az erős forint, de én nem ezt vártam volna.
#18851emvy
Hát, lehet hogy ezek csak ilyen gyenge hatások voltak, nehéz ezt laikusként megítélni hogy a fenti változások mennyit jelentenek a dolgok nagy folyásában. Én csak a híreket hallgatom, és kb. annyit tudok hogy most negatív, vagy pozitív hírek jöttek inkább...
Pl. nem tudom megitélni, hogy az hogy deviza hitelt veszünk vel pár milliárd EUR értékben, az mennyire tudja megmozgatni a forint piacot. Mekkora egyáltalán ez a forint piac, szignifikáns a tétel amit a kormány most extrában vesz fel? -
Milyen hír indokolna mondjuk egy 10%-os gyengülést? Amikor igazán beesett a forint (eltért a normál gyengülési ütemtől), az egy egészen drámai eseménynek volt köszönhető 2022-ben, ami Magyarországot az átlagnál sokkal súlyosabban érintette.
Eleve ugye EURHUFrol van szó, tehát minden rossz hírt relatív kell értelmezni az eurózónához képest, és csak az a része érdekes a hírnek, ami a kereskedelmi egyenlegekre vonatkozik.
-
Simia
junior tag
Nem a pár pixelnyi hullámzás az érdekes, hanem hogy CSAK pár pixelnyi a hullámzás.
Sorra jönnek ki a "rossz" hírek, a piac meg oda sem bagózik.
Most akkor vagy nem is olyan rosszak azok a hírek, vagy igazából kb. minden úgy van ahogy a piac számított rá.
Esetleg forint erősítő lehet még az ECB kamatcsökkentés, tekintve hogy mi nem csökkentetünk, és nem jelentettük be hogy fogunk. -
Simia
junior tag
válasz
pictigjis #18846 üzenetére
Hát, ha pesszimista akarok lenni, akkor fogyasztáscsökkenésre, és ezen keresztül külkermérleg javulásra várhatnak.
Ha csak félig pesszimista, akkor a devizahitelek felvétele is erősítheti a forintot. Felhasználás előtt el kell adni a devizát és forintot kell venni, ami forint keresletet teremt, ami meg forint erősítő rövid távon. (persze ha meg majd visszafizetjük, akkor pont a másik irányba fog hatni azt hiszem)
-
válasz
pictigjis #18846 üzenetére
En azt latom, hogy minimalisan fluktual az EURHUF arfolyam ezekben a napokban. 1 evvel ezelott 390 volt, most 400, ami 2.5% koruli gyengules egy ev alatt. Az utobbi 20 evben az evi atlag gyengules kb. 2% korul volt, szoval pont ugyanaz tortenik, mint ami evtizedek ota zajlik. Nincs _semmi_ kulonos jelenleg. Osszeomlo gazdasag sincs -- a helyzet szar, de nem osszeomlasrol van szo, hanem kb. zero novekedesrol, ami kurva gaz, de az osszeomlas (nekem) mast jelent.
Most arrol a par pixelnyi hullamzasrol megy a vita a jobb oldalon.
-
pictigjis
őstag
A devizaarfolyam elsodlegesen a kereskedelmi deficittel kapcsolatos varakozasoktol fugg.
és itt most mi lehet az a várakozás, ami az erősödés irányába mutat? nekem ez most tényleg baromi furcsa, és korábban láttunk is arra mintákat, hogy egy összeomlófélben lévő gazdaságról érkező hírek már rövid távon is egyből megjelentek az árfolyamban
-
válasz
FireKeeper #18844 üzenetére
nem az allamkincstarbol lopta el, hanem az MNB-bol
-
válasz
lemusz #18838 üzenetére
Az inflacio nem tesz keresztbe a carry trade-nek, forditva ulsz a lovon szerintem. A carry trade-nek a devizagyengules tehet keresztbe, de nem az inflacio okozza a devizagyengulest, hanem a devizagyengules novelheti az inflaciot. Ha 200%-os inflacio van, de nem gyengul a deviza, akkor az nem gond a carry trade-nek (nyilvan ez ritkan fordul elo).
-
válasz
pictigjis #18839 üzenetére
Mar multkor is azt mondtam szerintem, hogy a deviza arfolyaman nem korrelal egy-az-egyben a gazdasagi teljesitmennyel. A devizaarfolyam elsodlegesen a kereskedelmi deficittel kapcsolatos varakozasoktol fugg.
Nezd meg Kinat, peldaul, a szuper gyenge devizaval a legnagyobb gazdasagi boom alatt.
-
atee_13
őstag
-
pictigjis
őstag
-
adrian14
tag
válasz
ciricica #18833 üzenetére
Ezen én is sokat gondolkodom. A jelenlegi kormány alatt biztos vagyok benne, hogy nem lesz gáz az államkincstárba betett zsetonnal. Viszont ha váltás lesz, akkor el tudom képzelni hogy nagyon nagy szarban hagyják itt az országot direkt és lehet hozzá kell nyúlni. Az is kérdés, hogy a következő kormány kap e mentőcsomagot az EU-tól (szerintem igen).
-
ciricica
junior tag
Ha így mennek tovább a dolgok és mondjuk még jobban eladósítják az országot, minden mindegy alapon, választások előtt érdemes lehet kiüríteni az államkincstár lekötéseket?
-
válasz
atee_13 #18828 üzenetére
Ilyesmi lehet, bár a pénz mindenkinek pénz, akinek sok van szabadon, az most hirtelen elég sokmindenbe teheti, szval vaskos lesz az a kamatszolgálat. A Kínaiaknak egyelőre hasznosak vagyunk, de ők ugye nem arról híresek, hogy óccó hiteleket osztogassanak megszorult pöcegödör országoknak.
Egy biztos: ezzel a húzással (vagyis a nagy, értelmetlen pénzszórásból eladósodással) megásták a magyar jóléti társadalom sírját a következő pár évtizedre. +a hitelből még extra megdurrantott csilliárdok szokás szerint tovább rontják a szitut. Mivel Mo.on a fehérgallérosok mindíg megússzák, arra esély, hogy a Lölő malacperselyt kibontsa a következő garnitúra és legalább részleges tűzoltásra felhasználja, minimális/2
Röviden: EUR/HUF további menetelése várható felfelé...
-
atee_13
őstag
válasz
FireKeeper #18829 üzenetére
Semeddig nem tart átcsoportosítani projektpénzeket a bátor 136-nak. És a kínaiak felé nem kell elszámolni a sajátláb kifizetésével. Nem tartom valószínűnek, hogy olyan helyről vennének fel ahol szemelőt tartják a visszafizetést mikéntjét.
-
FireKeeper
nagyúr
válasz
t72killer #18827 üzenetére
ha rosszmájú lennék akkor azt mondanám hogy szarházi türk diktatúrából, esetleg az araboktól.
atee_13 tudtommal a kínaiak nem szoktak csak puszira hitelt adni, ők mindig konkrét projektekre, általában olyan infrastruktúrális beruházásokra szoktak, amikhez hozhatják a saját embereiket, és amiket faszán le lehet nyúlni ha becsődöl a hiteles. csak a semmire, választási osztogatásra, ráadásul úgy hogy most már egyre inkább úgy tűnik hogy a tiszának áll a zászló, nem biztos hogy adnak, vagy ha adnak is, tuti horror kamattal.
t72killer sztem az hogy trumphoz dörgölőzni próbál, nem hatja meg az EU-t, mert ők már lassan majdnam annyira utálják az amcsikat, mint az oroszokat.
-
válasz
atee_13 #18826 üzenetére
Node ki és mennyiért ad Orbánéknak ilyen költségvetésre, amikor az Amerikai és Japán hozamok se kimondottan alacsonyak? Nagyon remélem, az EU nem most találja ki, hogy nagypocak húdejófiú lett, tömjük ki pénzzel.... (politika: kezd már nyugati irányba dörgölődzni, ezt marhára nem kéne besz.pnia az uniónak)
-
atee_13
őstag
Lopott kommentek:
- A repülőrajt nem olcsó...
- külföldről pénzelt szuverenitás
- DR orbán DR viktor DR ÉVÉRTÉKELŐ beszéd. 2022. febr. 1. Budapest
a szocialistákkal az a baj, hogy mindig kifogynak a
mások pénzéből.
S valóban: először magas adókkal elveszik a pénzt azoktól, akik megdolgoztak érte,
ezt gyorsan elköltik,
ezért hiteleket kell felvenni, amit abból a pénzből
akarnak visszafizetni,
amit a még magasabb adókkal megint az emberektől vesznek el.
A végén az adók is és az adósság is az égben,
a nagy súly alatt összeroppanó gazdaság pedig a
földön.
Munkanélküliség, megszorítások, adóssághegy, IMF, nincs pénz.
Ha a baloldal kormányoz, nincs pénz. Mindig ez a nóta vége." -
válasz
julius666 #18823 üzenetére
Az aranyhoz való központi banki hozzáállást szvsz leginkább a készletezett tonnaszám
jelzi, ezekszerint fizikailag veszegetik a téglákat - adatsor vége: idén január, bocsi, frissebbet nem találtam:
-
julius666
addikt
válasz
kardkovacsi #18822 üzenetére
Arról beszél, hogy az x bejegyzés (meg sok másik írás az arannyal kapcsolatban) azt sejteti, a jegybankok rohamléptekkel cserélik a fiat eszközöket aranyra a jegybanki tartalékban, közben ez egyáltalán nem igaz. Veszik az aranyat, de messze nem ilyen tempóban. Egyszerűen a meglévő aranykészleteik értéke nőtt a többi eszközhöz képest, ahogy elszállt az arany árfolyama.
USD-ből valóban táraznak ki a jegybankok, de továbbra is bőven tartja a reserve currency szerepét, illetve (pl. a hazai) közhiedelemmel szemben nem a BRICS devizákból táraznak, egyszerűen diverzifikáció zajlik "nontraditional reserve currencies" irányban. Tippre olyan devizákból próbálnak tárazni a jegybankok, amik kibocsátó országával a saját országuk kereskedelmi kapcsolatban van.
-
User_2
tag
szerintem ez félrevezető, egy olyan account-tól is, mint TKL
az utóbbi 6 évben pont kétszeresére növekedett az arany nyilvántartási értéke,
változatlan mennyiség mellett.a gond az, hogy ezzel nem csak másokat vezet félre, hanem önmagát is,
emellett elmondja magáról, mennyire megbízhatóak a következtetései.vagy megintcsak benézek valamit.
-
Dare2Live
félisten
válasz
kardkovacsi #18818 üzenetére
2024 abból a szemponból érdekes, hogy nyáron még capacity problémákról lehetett olvasni.
Az valami egész elképesztő mekkora károkat okozott Musk a Teslank. Kiváncsi vagyok helyre lehet, tud e hozni egy ilyen Bud kaliberű marketing katasztrófát.
-
kardkovacsi
senior tag
válasz
kardkovacsi #18813 üzenetére
Tesla kapacitás kihasználtság számok (felső 2024, alsó 2025 estimate):
-
A BBB (vagy OBBB) tervezet elég részletesen taglalja az adóterheket = bevételeket és pár komolyabb kiadást is kőbe vés: ez így definiál egy gazdaságilag meglehetősen haszontalan adósságnövekedési pályát, ezt modellezték le amennyire csak lehet. Republikánus körökben se egyértelmű a támogatottsága, szóval meredek lenne politikai propagandának nevezni - és a jelek szerint a számokhoz azért némileg értő Musk is emiatt került fasírtba Trumpóval.
Nyilván pontos előrejelzés még jövő hétre sincs, de a trendek már eddig se voltak túl jók, a narancs zseni meg inkább ront rajtuk, mint javít. Részvényekben továbbra is bull vagyok, de tartok tőle, hogy ez a bull a dollárgyengülés miatt lesz "bull"...
-
A nagy költekezés közben persze vágniuk is kellett: beszántják a Pénzügyi KutatóIntézetüket - így legalább senki se fog pampogni a fenti görbék realizálódása kapcsán
És egy kis tűzoltás - egyetlen húzással 10milliárdos kötvényvisszavásár:
-
dugo_
veterán
válasz
travix #18810 üzenetére
Vannak kivétekek, ha nem ők okozták a késést, akkor nem fizetnek. Ezt rögtön szétcincálják a jogászaik az adott késés után. Onnantól bináris a döntés minden benyújtott kérelemre.
Mi megkaptuk a fejenkénti 250eurót, szintén 8 órára. Be is takarta a repjegy + fél szállás árát. :D
-
kardkovacsi
senior tag
válasz
travix #18811 üzenetére
Ami érdekes lesz még a Trump bunyó kimenetele. Az USA eladások azért is olyanok amilyenek mert az FSD-t engedik a helyi hatóságok. De Trump elég hamar ki tudná rúgni a sámlit a Tesla alól ha kicsit is beszigoríttatja a szabályokat azaz szimplán európai szintre hozatja őket. Trump elég híres arról, hogy az ellenfeleit hajlamos a sárba tiporni. Szóval könnyen lehet lesznek még itt meglepetések.
Amúgy szerintem azért volt olyan mérges Musk, mert beletolt fél milliárd dollárt Trump kampányába az a szemét meg annyit nem adott neki, hogy meghagyja az EV kreditet. Márpedig nem sok autógyár marad talpon 50-60% közötti kapacitás kihasználtsággal (Teaxs pl. 30% ha jól tudom). Csak megjegyzendő, hogy a német autógyárak 85% fölött üzemelnek.
-
-
travix
aktív tag
válasz
kardkovacsi #18809 üzenetére
Szerintem a következő negyedéves jelentésnél elkezd esni, nem akarom elhinni én sem hogy csökkenő bevétel mellett is tartja magát ilyen nevetséges árazáson
-
-
DarkByte
addikt
válasz
t72killer #18806 üzenetére
Teljesen tökön lőnék magukat ha a SpaceX-et olyan hévvel kivonnák ahogy a durcizás közepette kiadta.
Pl. ha a Crew Dragon-t tényleg nyugdíjaznák lehetne megint az oroszokra támaszkodni az ISS-re rohangálásnál, mint ahogy a Shuttle nyugdíjazása és az első CD csatasorba állta között is volt. Jófajta arcvesztés lenne.
Egyébként azt azóta Muski visszavonta, egy random X-es acc írta neki és Trump-nak hogy "ugyan higgadjatok már le", erre gondolt egyet és mondta hogy "jó ötlet, akkor mégse nyugíjazzuk a Dragon-t". Fantasztikus hogy ilyen emberek ülnek a világ élén.
-
julius666
addikt
válasz
t72killer #18806 üzenetére
Tippre semmi ilyen rövidtávú, kézzelfogható következménye nem lesz a csörtének, csak a szokásos Trump-valóságshow megy.
Az viszont biztos, hogy Elon kormányzati kapcsolatai, lobbiereje rottyra ment. Valszeg ez már a megelőző hónapokban lezajlott, a hiszti ennek szólt, hogy végül semmi beleszólása nem volt a költségvetésbe, azt sem tudta elérni, ne vágják meg a villanyautós támogatásokat. A hiszti valszeg csak az utolsó szöget verte be az amúgy is hónapok óta ácsolódó koporsóba.
Én nem hiszem, hogy pl. a SpaceX full karóba lesz húzva (nincs igazi alternatíva, mint a linkeden is írják). Viszont az egyre több nehézséggel szembenéző Musk-birodalom egyre kevésbé számíthat arra, hogy majd az állam így vagy úgy de alástócolja, ha nagy gond lenne. Az optimusos muki lelécelése baljós előjel, már a vezetőségben is elkezdhetett nyilvánvalóvá válni, hogy ez így süllyedő hajó.
-
julius666
addikt
válasz
julius666 #18804 üzenetére
Ha már TSLA, eléggé rájár a rúd mostanság Muskra: [link]
Musk praised Kovac and Elluswamy in a June 2 social media post as two “key people” in the company’s artificial intelligence operations who “have been there from the beginning.”
Ez a x posta nem volt 1 hetes se amikor a csávó lemondott, k*rvára tervezett dolog lehetett. Véletlenül se volt hosszú ideje ott az asztalán egy rahedli kiváló állásajánlat, amiből elővett egyet a Trump - Musk csörte hatására.
-
julius666
addikt
válasz
kardkovacsi #18802 üzenetére
Kár, hogy csak 24-ig megy vissza az adatsor, de már ezen az időtávon se tűnik annyira rendkívülinek -37B
Ez viszont elég durva:
[link]Számomra külön érdekes, a charton, hogy a retail különösebben nem vette meg a COVID válságot, én úgy tudtam, hogy de. A 2021-22-23 meg pont úgy lett benézve ahogy a nagy könyvben meg van írva, szinte mindig a rossz oldalon volt a retail.
Over the last week, retail traders purchased $6.8 billion, with $4.4 billion flowing into Tesla
A befektetett tőke 2/3-a teslába ment, egészen döbbenetes.
-
válasz
kardkovacsi #18802 üzenetére
Az ördög ugye a részletekben bújik meg, kérdés Május melyik felében történt ez a pánikolás. Mert ha az elején, lemaradva a "buy stock" nagy ugrásról, akkor jól beszivatták magukat/ügyfeleiket (ugyebár a "külföldi vásárló" se te meg én vagyunk nagy tömegben, hanem a céges nyugdíjalapjaink pl, akik év végén küldik a papírt, hogy húdejó, csináltak 6%ot a befizetett pénzeken - közben a piac ment 20at).
Másik kérdés, hova, mennyi késleltetéssel pörgették át ezt a pénzt, mert ugye minden óra "állás" bukta lehet, és nem tudom azonos devizára számolva hány index teljesítette túl Májusban pl a faék SP500-at (~6%, még a cseppet erősödő EUR-ban mérve is).
Rohanás lesz ebből vissza a mozgó vonatra
-
-
Veszélyes dolog ismert cointulajdonosnak lenni, CNBC.
Ritkafémbányász cég javaslat a Morgan Stanley-től > magánvélemény: ez már inkább LEFELÉ fog menni, ahogy csillapodnak a kedélyek... Ha már bányász, én bányászó olajcégekre figyelnék és olyan, ipari fémeket kitermelőkre, amiket az elmúlt hónapokban jól bevertek/vagy legalábbis évek óta nem emelkedtek komolyan/inflakövetően.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- BESZÁMÍTÁS! HP ZBook 15 G6 munkaállomás - i7 9850H 16GB DDR4 RAM 512GB SSD Quadro T2000 4GB WIN10
- Thinkpad P16s notebookot vennék
- ÁRGARANCIA! Épített KomPhone i5 10600KF 16/32/64GB RAM RX 7600 8GB GAMER PC termékbeszámítással
- Apple iPhone 12 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- MacBook felvásárlás!! Macbook, Macbook Air, Macbook Pro
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest
Cég: PC Trade Systems Kft.
Város: Szeged