Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Toshiba sdr 5112 hibás lemezeket ir (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) djtörök


djtörök
senior tag

Hi!
Van egy Ilyen dvd-íróm és az által készített lemezeket egyszerűen nem hajlandó beolvasni az asztali lejáccó.
Már minden programot kiprobáltam(dvdshrin, dvd decrypter, nero...), és firmware-t is frissitettem, de semmi.
Eseteg ha vki tud adni tanácsot nagyon megköszönném!

(#2) Totyi válasza djtörök (#1) üzenetére


Totyi
őstag

Lehet,hogy hülye kérdés;de hány szorosan írod?

(#3) djtörök válasza Totyi (#2) üzenetére


djtörök
senior tag

1x-sen

(#4) Totyi válasza djtörök (#3) üzenetére


Totyi
őstag

Ok reméltem is hogy ezt mondod!:)Milyen lejátszó,és mi a hiba?

(#5) djtörök válasza Totyi (#4) üzenetére


djtörök
senior tag

próbáltam már dimarson, philips lejáccóba, az előbbinél vmi nagyon szaggatott kép bevillant 5mpre az utóbbi mégcsak azt se tudta róla megállapítani hogy dvd

(#6) Totyi válasza djtörök (#5) üzenetére


Totyi
őstag

Azért kérdem,mert azt hallottam,hogy a drága lejátszók nem feltétlen viszik a másolt lemezt.Ja,milyen lemezre írod?Ha többfajtát is megpróbáltál,akkor lövésem sincs.:F

(#7) djtörök válasza Totyi (#6) üzenetére


djtörök
senior tag

na épp ezaz...primedisc, tdk, több jóbbfajta lemezt is próbáltam de semmi változás.
próbáltam aztis hogy mp3-at raktam egy ujrairhato lemezre, és ezt se jácotta le(pedig elvileg viszi)

esetleg bizzak még a kb. 14hó gariba?

[Szerkesztve]

(#8) Totyi válasza djtörök (#7) üzenetére


Totyi
őstag

Semmilyen lemezt nem olvas,amit Te írtál?Erre nem took mit mondani,majd jönnek az okosok;hátha többet tudnak.Én azt mondom,ott vmi bibi van.A gépbe beolvassa a DVD lejátszó?

(#9) djtörök válasza Totyi (#8) üzenetére


djtörök
senior tag

a számítógép tökéletesen beolvassa de az asztali egyet se... :(

(#10) Totyi válasza djtörök (#9) üzenetére


Totyi
őstag

így jártam nemrég,de én cd-kel.Vettem 10 cd-t(traxdata),az én hifim nem vagy csak nagyon nehezen olvassa.12 szeres írás+nero.vettem márkásabb lemezt,és lám,ment minden baj nélkül.A szgép mindkettőt olvasta,hiba nélkül.Ez nem a Te eseted tudom,csak mint érdekességet írtam le.

(#11) djtörök válasza Totyi (#10) üzenetére


djtörök
senior tag

azért kössz a segítséget, várok hátha vmi hozzáértő tud segíteni még.

(#12) Totyi válasza djtörök (#11) üzenetére


Totyi
őstag

Nincs mit.:)

(#13) djtörök


djtörök
senior tag

senki, semmi??
:O :O :O

(#14) Trak válasza djtörök (#13) üzenetére


Trak
addikt

Okosat nem tudok mondani, csak a tapasztalataimat. Nekem is ilyen írom volt.
Több, mint 100 lemez lett írva vele, és mind jó volt. Bármilyen DVD-romban, és 3 féle asztali lejátszóban is...
Próbáld ki, hogy adatokat írsz rá (videók, zenék, ami van) és nézd meg, hogy azt beolvassa-e. Ha azt sem, akkor gari.

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#15) mr_ricsi válasza djtörök (#9) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''a számítógép tökéletesen beolvassa''
A Toshival olvastattad, vagy másik DVD-meghajtóval is próbáltad?

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#16) djtörök válasza mr_ricsi (#15) üzenetére


djtörök
senior tag

próbáltam lg-vel is

(#17) mr_ricsi válasza djtörök (#16) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Esetleg a szoftvereddel valahogy megoldottad, hogy nem 100%-ig kompatibilis lemezeket írsz?

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#18) djtörök válasza mr_ricsi (#17) üzenetére


djtörök
senior tag

majd a garancia megmondja hogy m a problem.
remélem cserélik.
azért kössz mindenkinek a segítséget

(#19) Blackmate


Blackmate
senior tag

Hat most lehet oltari hülyeseget fogok mondani, ugyhogy elöre is bocsi minden okostol, meg a topic nyitotol is. De! Olvasgatom itt a topikokat es nemreg egy ilyen került a szemeim ele: BitSetting es ChangeBookType, ami pontosan azert felel, hogy az asztali DVD-k vegyek az irott lemezeket. Nem tudom probaltad-e +/- os lemezekkel is pl. De itt van pontosan a dolog, ahol olvastam:
[L]http://prohardver.hu/rios3_forum.php?mod=40&id=86557&arc=f[/L] (#3 hozzaszolas)
Ha hülyeseget irtam, meg1szer bocsi :B

[Szerkesztve]

(#20) djtörök válasza Blackmate (#19) üzenetére


djtörök
senior tag

és ez a BitSetting hol érhető el, hogy lehet változtatni?
Bár nemhiszem hogy ez a gondja, de azért megkérdem....:F

(#21) Blackmate


Blackmate
senior tag

Ha jol olvastam ez pont a Firmeware-ben ''allithato'' -> frissites. Igaz ez NEC drivokrol szolt, de a fennt emlitett dolgok nem gyarto specifikusak :)
Azert gondolom, hogy nem a lemezekkel van a gond, mert ha 2 olvaso is kajalja öket, akkor azok OK. Irj adatot, nezd meg az is jo-e. Ha igen, akkor vmit az irasnal kell buheralni (vagy a firmware-t), hogy vigye az asztali jatekos. Az pedig, hogy mp3-at sem visz nem meglepö. Több helyröl is hallottam, hogy DVD-re irt mp3akat nem kajaljak az asztalik, viszont a sima CD-re irtakat igen.

(#22) djtörök válasza Blackmate (#21) üzenetére


djtörök
senior tag

és a firmware-ben hogy lehet álligatni(ilyenről még nemihgazán hallottam).
az írás menetével biztos nem volt gond, minden lehetséges program és beállítás ki lett probálva.
Sőt egy szakemberrel is kipróbáltattuk és semmi :(

(#23) Blackmate


Blackmate
senior tag

En sem a firmware-ben valo allitgatasrol irtam, hanem, hogy az ilyet egy firmware frissites oldja meg. De ha volt frissitve, es azt irtak arrol, hogy ilyen dolgokat megold, mint a Bitsetting, vagy a BookType, akkor passz... :F

(#24) hétalvó


hétalvó
addikt

Ilyen írom van. Tegyél bele Ritek G04-es lemezt és nyugodtan írd 4x-esen. Xbox,JVC,Panasonic,Akai,Samsung tuti viszi (ezeket próbáltuk). Nekem az Arita jött be hozzá a legjobban. Azért nézd meg azokat a lejátszókat hogy egyáltalán olvassák-e az írott lemezeket. (mástól kapott lemezzel). És ha van amit olvasnak azt írd át CD-COPY-val. Ide a Nero6-ot ajánlanám nekem 6.0.0.15-öm van ezer éves és működik vele.

Sok sikert!

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Toshiba sdr 5112 hibás lemezeket ir (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.