Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) konrad


konrad
aktív tag

Hali találkozott valaki ilyen meghajtóval?
Lehet-e hekkelni a firmwaret?
Mustárban 5500+fa.

Búcsúbeszéd a villanyszerelők főnökének temetéséről: - Jó vezető voltál, mindig nagy volt körülötted a feszültség. De most, hogy kiverted a biztosítékot, földelünk.

(#2) konrad


konrad
aktív tag

Up :DD

Búcsúbeszéd a villanyszerelők főnökének temetéséről: - Jó vezető voltál, mindig nagy volt körülötted a feszültség. De most, hogy kiverted a biztosítékot, földelünk.

(#3) konrad


konrad
aktív tag

Régiókód mentes firmware már van:
Bővebben: link :)

Búcsúbeszéd a villanyszerelők főnökének temetéséről: - Jó vezető voltál, mindig nagy volt körülötted a feszültség. De most, hogy kiverted a biztosítékot, földelünk.

(#4) KopaszÁllat válasza konrad (#3) üzenetére


KopaszÁllat
tag

Ja, aztán meghülyül tőle a driva'...

Én tegnap éjjel raktam fel az RPC1-es fw.-t és az újraindulás után jó is volt
az első olvasási hibáig. Aztán teletömte az eseménynaplót (WinXPSP2HUN)
baromságokkal, hogy ''eszközvezérlési hibát észlelt a következőn...'', stb.
A rákövetkező újraindulás után már nem is látszott a toshiba betüjele.
Még jó, hogy mentettem a gyári ''TM00'' firmware-t, így legalább volt mit
csalódottan visszatöltenem. A Guruknak ezen még dolgozniuk kell!

A tapasztalatok:
gyors (lemezfelismerés, folyamatos olvasás) percíz a bögretartó mozgatás, OLVASÁSKOR CSÖNDES!!! (Pioneer 106S és LG DVD 8163B után legalábbis),
mindent olvas (a DVDInfoPRO szerint), letisztult minimalista a formatervezése
(ez nálam pozitív: rühellem a csicsás ''kékledes parasztvaki'' cuccokat...).

A hibajavításáról nem tudok mit mondani, mert nem sok karcos DVD-m van.
A tartósságáról szintúgy, mert még egy hete sincs, hogy vettem.
Nem tudom, hogy az egyesülés Samsung-gal milyen jövőt hoz a Toshibának,
de asztali játékos kategóriában a Samsung már bizonyított:
g*ci jók a Dimarson-ok!!!

Üdv, Kopasz
-
Ui: Szerintem ez a driva' bruttó 6-7 ezer forintot megér.
-

Ebben a blogban csak betépett felhasználók kommentezhetnek.

(#5) yerico válasza KopaszÁllat (#4) üzenetére


yerico
senior tag

Szerintem a Toshibák eddig is a legjobbak voltak a CD / DVD meghajtókban, a PIO-k csak utána jönnek. Mondom ezt jópár Toshiba és Pio drive után.

(#6) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

Szerencsere a gomb nem vilagit:- )))) legalbbis eddig...
Ha lesz ey kis idom kicsit megbtuzom en is...

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#7) konrad válasza KopaszÁllat (#4) üzenetére


konrad
aktív tag

Az elődje egy hekkelt SD-M1712 amit anyám örökölt. Az volt még egy brutál szerkezet . :))

Búcsúbeszéd a villanyszerelők főnökének temetéséről: - Jó vezető voltál, mindig nagy volt körülötted a feszültség. De most, hogy kiverted a biztosítékot, földelünk.

(#8) konrad


konrad
aktív tag

UP :)

Búcsúbeszéd a villanyszerelők főnökének temetéséről: - Jó vezető voltál, mindig nagy volt körülötted a feszültség. De most, hogy kiverted a biztosítékot, földelünk.

(#9) m3ss


m3ss
veterán

udv
nincs hozza olyan firmware hogy ne legyen speedlimitalt?
2.8x-an kezdi el olvasni a kiba dvdket..vegen 5-6x..aminek nagyon nem orulok..jo hogy egesz varosban nincs sehol pio igy megvettem ezt a sz@rt

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#10) konrad válasza m3ss (#9) üzenetére


konrad
aktív tag

Még nincs. De az egyrétegü préselt dvd-t úgy olvassa mint a rakéta :DD

Búcsúbeszéd a villanyszerelők főnökének temetéséről: - Jó vezető voltál, mindig nagy volt körülötted a feszültség. De most, hogy kiverted a biztosítékot, földelünk.

(#11) Trak válasza konrad (#10) üzenetére


Trak
addikt

Olyan hangerővel?:DDD

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#12) konrad válasza Trak (#11) üzenetére


konrad
aktív tag

Jaja :C

Búcsúbeszéd a villanyszerelők főnökének temetéséről: - Jó vezető voltál, mindig nagy volt körülötted a feszültség. De most, hogy kiverted a biztosítékot, földelünk.

(#13) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Hellóka!

Szeretnék majd venni egy ilyet, mert szerintem is a Toshiba a legjobb. Most 1712-esem van, azért kívánnám lecserélni, mert nem olvassa az írot DL lemezt.

Nem tudja valaki, hogy a 1912-es e-olvassa?

Aquila non captat muscas.

(#14) Mákosmetélt


Mákosmetélt
aktív tag

Halihó mindenkinek. Azért írok, hogy kicsit szemetek elé kerüljön ez a topik és írkáljatok bele mindenféle okos véleményeket erről a modellről, mert ilyet szeretnék venni. Vagy érdemesebb a 1712-est? Az már kiismert technika.
ÜDV

[Szerkesztve]

Éljenek a nyulak!

(#15) vtechun válasza Mákosmetélt (#14) üzenetére


vtechun
veterán

én azt hallottam, hogy a 16-os és a 17-es sorozat volt igazán jó, nekem 18-as van, ez elég gáz (visszasírom a teac 40x-es cd olvasómat - igaz az nem olvasott dvd-t :) ) igaz hackelt firmware-vel megy mint állat, mindent visz maxon, csak hát a hibajavítása rossz és iszonyat lassú :( a 19-ről még nem hallottam , hogy milyen...

(#16) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

Leginkabb a 1612/1712 amit erdemes lenen venni, de hol???
A 1802/hack/ tenyleg belebukik nehany hejjen anmit a 1612 visz.
A 1912-esty meg meg nem vot ido tesztelni:- ((((

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#17) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Mivel nagykeres havernál nincs Toshiba, elmentem ma a Mustárba.
Az áruló pasi (értsd: eladó) kb. 5 perc alatt megtalálta a polcon. Mikor kezembe vettem jött a teljes elcsodálkozás:

Tök ugyanúgy néz ki, mint a Csamcsung DVD olvasók.

Hallottam már róla, hogy egybesülnek a Samsungal, de hogy még a dizájnt is átvegyék, az kicsit sok.
Inkább veszek holnap a nagykeres baritól egy dobozos Asust vagy Plextort.

Pedig nagyon szerettem a Toshibát. :(

Aquila non captat muscas.

(#18) Calogero


Calogero
addikt

Itt egy miniteszt rola: Bővebben: link
Hat csalodtam a Toshibaba szerintem a Samsung tarsulas rossz lepes volt :(((

(#19) Mákosmetélt


Mákosmetélt
aktív tag

Hát...
Lehet hogy nem kéne most ilyet venni.
Senkinek sincs komolyabb tapasztalata lévén, hogy elég friss.
Akkor lehet utánnanézek egy 1712-nek hátha kapni valahol.
Köszi!
ÜDV

Éljenek a nyulak!

(#20) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Talán kicsit OFF lesz, de mégis beírom.

Nos, miután kezembe vettem a mutáns Samshiba (Samsung+Toshiba) 1912-est, megrökönyödésemben úgy döntöttem, hogy elugrok haverhoz nagykerbe nézni valami jó meghajtót.
Kiválsztottam egy ASUS-t, kifizettem. Hazahozom, beteszem. Sigma Hollywood MPEG II. kártya szoftverével játszanám le a filmem, erre aszondja (persze angolul a szemét): ''Változtassam meg a régiókódot lejátszás előtt, meg különben is dugjam fel az annusomba az ASUS DVD-met!''

Mi bajod?

No sebaj, írómnál is eljátszottad már ezt, majd jól kiszúrok veled, mert felteszem a Power DVD-t, első indításkor az amúgy is megkérdi milyen régiót szeretnék, majd az kicseszik veled.
Hát nem kérdezte!
Agyvizem forr, végül éjfél felé feladtam.

Másnap vissza a nagykerbe, hátha a Plextor nem jácca el ugyanezt. Plextor nincs, van helyette Elgé.
Oké elhozom, ha nem válik be visszaviszem.

berakom, Sigma Kártya, stb.

''Változtassa meg a régiókódot!''

Hol a kisbalta?

Driver, szoftver le, majd fel, nem megy. Oké, akkor hívom havert, ide már a Szellemírtók kellenek, de előtte még fel egy Power DVD-t hátha rákérdez régiókódra.
És láss csodát: Rákérdezett.

Azóta működik.

Azért sajnálom a régi kis Toshibámat, bár az az igazság, hogy ez az LG már az írt Dual lemezt is le tudja játszani, és ez az íróm mellé ideális. Ez mellet XP alatt RAM-ot is olvas, ez sem elhanyagolható (Mivel az íróm meg írja azt!):
Megtartom, nem kell Plextor.

(De a Toshiba miatt akkor is vérzik szívem!)

Aquila non captat muscas.

(#21) Mákosmetélt válasza Hegyirabló (#20) üzenetére


Mákosmetélt
aktív tag

Hmm szép történet.
Úgy látom mindegyikkel van valami gond, bár úgy-ahogy meg lehet oldani.
Majd kíváncs leszek az enyémre :)
by

Éljenek a nyulak!

(#22) sakál


sakál
tag

Helló!
Tegnap vettem egy 1912-est, de megbolondít ! Bármelyik meghajtóm helyére rakom ugyanazt csinálja: egy-két lemezt felismer, aztán semmi..
Segítsen valaki ! Köszi.

A szépség az eszed rovására megy

(#23) erdoke válasza Hegyirabló (#20) üzenetére


erdoke
titán

Az a nagyobb gond, ha már van beállítva régiókód az íróban/olvasóban, és az ráadásul nem kettes...
Ha nincs régiókód egy új meghajtóban, az teljesen természetes. A beállításhoz nem a PowerDVD-re kell várni. ;)

A legjobb aláírás a héten

(#24) Mákosmetélt válasza sakál (#22) üzenetére


Mákosmetélt
aktív tag

Hali! Az gáz.
Több okból is lehet.
Bár nekem még Dvd olvasóm sincs, szal nem vagyok otthon ezen a téren, de két dolgot tudok mondani.
Az egyik lehetőség, hogy hibás,roncs, ilyesmi.
A másik hogy nem kompatible valamivel (alaplapra gondolok).
Én 7.2-es quantum vinyóm vittem át egyik barátomhoz, de meg se mukkant nála, a bios se ismerte fel. Pedig ugyanolyan alaplapunk van (abit nf7) és a vinyóm azóta is yo. Szóval érdekes dolgok ezek. Ha gondolod próbálj+ az alaplapon biost frissíteni, hátha yo lesz ki tudja. Meg próbáld ki másik gépben is a dvd-d.
A dvd firmware-hez sztem ne nyúlj, mert ahogy olvastam (talán e fórum elején) ez a hackelt fw még eléggé instable. Egyenlőre ennyi.
ÜDV :Y

Éljenek a nyulak!

(#25) sakál válasza Mákosmetélt (#24) üzenetére


sakál
tag

Köszi, ezt teszem

A szépség az eszed rovására megy

(#26) eziskamu


eziskamu
addikt

Van aki megelégedéssel használja a téma címében szereplő meghajtót? LG-t nem akarok venni, teac-om van és elegem is, szóval érdemes-e megvenni, mert eddig még nincs konkrét infó?

(#27) eziskamu válasza eziskamu (#26) üzenetére


eziskamu
addikt

up

(#28) Mákosmetélt válasza eziskamu (#26) üzenetére


Mákosmetélt
aktív tag

Hát egyenlőre nem sokan vettek ilyet, szal sötétben tapogatózunk.
LG-t én se akarok venni :)
by

Éljenek a nyulak!

(#29) vtechun válasza eziskamu (#26) üzenetére


vtechun
veterán

TEAC-kel mi a bajod?

(#30) konrad válasza eziskamu (#26) üzenetére


konrad
aktív tag

Én igen.
Egyrétegű préselt lemezen gyors, és hangos is :) .

Búcsúbeszéd a villanyszerelők főnökének temetéséről: - Jó vezető voltál, mindig nagy volt körülötted a feszültség. De most, hogy kiverted a biztosítékot, földelünk.

(#31) TommyGun


TommyGun
őstag

Van már hozzá működő hekkelt régiókódmentes FW ?

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#32) pschio


pschio
őstag

nekem a fent emlitett toshiba olvasom van en nagyon meg vagok vele elegedve. frankon olvas szep es gyor eredeti gyari regiokodos firmware van benne. bar olyan mar vol hogy traxdata dvd-t nem volt hajlando visszaolvasni. nem tudom miert. amuyg mas baja nincs. :DDD udv:pschio

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

(#33) TommyGun


TommyGun
őstag

most nem azé de elég tre' hogy még nincs hozzá Firmware de még gyári sem :(
Énis vettem ma télleg veszett halk nagyon profin olvas de FW nem ártana :)

[Szerkesztve]

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#34) TommyGun


TommyGun
őstag

Na van új FW a cucchoz csak tegnap nem tudtam leszedni mert szarakodott a serverük aszonta próbáljam meg késöbb...nade bazz aludni is kell valamikor ma rátolom a cucra :DDD

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#35) TommyGun


TommyGun
őstag

Na mivan senkinek nincs ilyen jó kis Toshiba Samsung DBD olvasója :DDD
Én naon megvok vele elégedve tartja a Toshiba minőséget....mindent olvas mint a kisanygal és tök halk...

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#36) sakál válasza TommyGun (#35) üzenetére


sakál
tag

Miért hiányzik az fw, ha meg vagy elégedve ? ( különben én is )
Mit tud az új fw ?

A szépség az eszed rovására megy

(#37) TommyGun válasza sakál (#36) üzenetére


TommyGun
őstag

Azóta PL gyorsabban rippeli a filmeket :) Gondolom lemez kalibrálások vannak benne :)

[Szerkesztve]

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#38) Pacák válasza Hegyirabló (#20) üzenetére


Pacák
senior tag

Okulásul mindenkinek, de így pár hónap távolából neked is, kedves Hegyirabló. A Sigma Hollywood MPEG kártya szoftverei között is van egy szoft, amivel régiókódot lehet beállítani a dvd olvasón. Nem a Pover DVD -vel kell szerencsétlenkedni, hogy beállítja -e első indulásnál a régiókódot vagy sem. :)Először tegyünk be egy 2 -es régiókódú dvd -t a meghajtóba és indítsuk el a szoftvert, ott pedig nem ördöngősség kiválasztani a 2 -es régiót. :)

Nuclear launch detected

(#39) sakál válasza TommyGun (#37) üzenetére


sakál
tag

Én is szeretem ezt az olvasót, egy dolod van csak ami nem tetszik:
Rippeléskor az idő mintegy feléig nem túl erős, de negyon bántó magas frekvenciájú sípoló hangot ad. A tied is ''tud'' ilyet ?

A szépség az eszed rovására megy

(#40) Break


Break
aktív tag

Én teszteltem : nem hatott meg

A DL olvasásán kivül minden paramétere CSAK átlagos volt ....és semmi köze a valódi Toshibához.

Az átlagos olvasása alulmaradt az elődökhöz képesz (1712;1802)

Sajnos a többi versenyzőhöz képest (LG, Samsung, Benq(mondjuk ez még elég jó kis meghajtó)) mégmindig a legstabilabb.

Gyengébben megírt lemezekkel ez sem boldogul (amit pl a 1802 simán beolvasott)

Szumma-szummárum : ROSSZ szövetség egy átlagos terméke.

''Tedd, vagy ne tedd, de soha ne próbáld......'' by Yoda (Birodalom visszavág)

(#41) TommyGun


TommyGun
őstag

Nem osztom a véleményed.....nővérem gépben egy 1802 van és az lassabb....és nem ien halk ráadásul a már szará nézett dutyi dili karci marci DVD-met sokkal lasabban rippeli....amúgymeg úgytudom hogy totál Toshiba a belseje és csak a dizájnt örökölte a samsungtól....

[Szerkesztve]

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#42) Break válasza TommyGun (#41) üzenetére


Break
aktív tag

Mindenkinek van saját véleménye :)
Én a sajátomról beszélek ....
3 év alatt 9 db Toshiba drive-ot ''ettem'' meg (összesen 13db-om volt-van) ..... van viszonyítási alapom.
Most is 4 db használódik itthon (nem 1912 :) )

''Tedd, vagy ne tedd, de soha ne próbáld......'' by Yoda (Birodalom visszavág)

(#43) TommyGun válasza Break (#42) üzenetére


TommyGun
őstag

Jó lehet nem a legjobb de ahhoz az 5k-hoz képest amennyiért vettem nagyon jó...
Jobb mint az LG meg a hasonló szarok.....:B

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#44) Break válasza TommyGun (#43) üzenetére


Break
aktív tag

én is ezt mondtam .... :) átlagos ..de nem csúcsszuper..... (LG-vel és Samsung-gal jártam már úgy hogy a gyári lemezt sem olvasta be )

''Tedd, vagy ne tedd, de soha ne próbáld......'' by Yoda (Birodalom visszavág)

(#45) TommyGun válasza Break (#44) üzenetére


TommyGun
őstag

Remélem FW frissítésekkel egyre jobb lesz, mondom nekem azóta jobban grabbel mindent mióta rádobtam, amúgy a felsselő progi tök csecse hozzá :B....szerintem maga a mechanika és az elektronika nem lehet rossz mégiscsak Toshiba....FW szinten meg lehet fejlődni...

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#46) SirVigh


SirVigh
tag

Hali Mindenki!

Nekem egy 1912-esem van, meg egy NEC ND-3500AG íróm. Kicsit idegesít az alábbi sztory: Megírok egy adat DVD-t (Fuji nyersanyagra), aztán átrakom az olvasóba és az egyszerűen nem húzza be a fájllistát. A kötet (a windózós eszköz propertiesnél) behúzható (magyarán látja aDVD TOC tábláját (ha van ilyen neki))), de semmit nem tudok csinálni a lemezzel. Más meghajtók (értsd: olvasók is) simán beolvassák, és a tesztek alapján normálisan sikeült az írás.
Érdemes FW-t updatelni? Mivel lehet lementeni a TM00-s FW-t? Milyen progi kell ehhez? Hol figyelhetem, h van-e új FW? Remélem ti is szóltok?
Köszi. Eddig nagyon meg vagyok elégedve (bár picit csalódott vagyok a 1612-esem után), nem szeretném, ha kiderülne, h ''alibi'' olvasóm van (csak a neve olvasó, de semmit nem olvas)

Mindenki másképp csinálja...

(#47) SirVigh


SirVigh
tag

Na látom senki nem tud semmit...kár...pedig kíváncsi lennék, kinek milyen márkákat nem olvas, vagy kinek van hasonló tapasztalata.

TM01 Firmware elérhető...bár nem olvassa a FUJI anyagot így se...mást nem tudok tesztelni:
Bővebben: link

PáPá

Mindenki másképp csinálja...

(#48) Zol33


Zol33
tag

Az Arita 8x DVD-t nekem például olvassa rendesen. Mást még nem volt alkalmam tesztelni :)

[Szerkesztve]

(#49) SirVigh válasza Zol33 (#48) üzenetére


SirVigh
tag

Azt nálam is ... össze kéne állítani egy listát, h mit nem olvas!

Mindenki másképp csinálja...

(#50) Saft


Saft
csendes tag

Hali!!

Szerintetek melyiket érdemesebb megvenni a kettő közül:

Pioneer 121
Toshiba 19xx, nem tudom pontosan sajna..

köszi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.