Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Toshiba NB100 Netbook

Hozzászólások

(#1) orkester


orkester
senior tag

Operációs rendszer
Ubuntu Remix, Windows® XP Home Edition
Processzor
Intel® Atom™ processzor (N270) | órajel : 1.60 GHz | Elülső busz : 533 MHz | Másodszintű gyorsítótár : 512 KB
Burkolatszín
Világosszürke, Zongorafekete, Halványarany
Rendszermemória
512-1024 MB | bővíthetőség felső határa : 1,024 MB | technológia : DDR2 RAM (667 MHz)
Merevlemez
80-160 GB
Képernyő
8.9 " | Toshiba TruBrite® WSVGA TFT-képernyő LED-es háttérvilágítással
Videokártya
Intel® | Mobile Intel® GMA 950
Akkumulátor
maximális üzemidő : akár 3 óra 50 perc (Mobile Mark™ 2007)
Méret és súly
súly : min. 1.05 kg | Sz x H x M : 225 x 190.5 x 29.5 (elöl) / 33 (hátul) mm
Vezeték nélküli adatátvitel
Vezeték nélküli átvitel : Vezeték nélküli hálózati vezérlő, (opcionális: Bluetooth®, Vezeték nélküli átvitel : Mobil szélessávú WWAN/3G (HSDPA, 7,2 Mb/s / HSUPA, 2 Mb/s) )
Jótállás
2 év nemzetközi érvényű jótállás (régiótól függő) / 3 év szervíz garancia
Toshiba EasyMedia
Intelligens képernyő-támogatás | Beépített kamera és mikrofon | Elhalkulásmentes (diversity) antenna | Beépített memóriakártya-olvasó | Sleep-and-Charge technológiájú USB
Speciális szolgáltatások
beépített VGA-felbontású webkamera Video over IP-hívásokhoz | Továbbfejlesztett Intel® SpeedStep® technológia | beépített mikrofon Voice over IP-hívásokhoz | HD Audio-támogatás | SM BIOS-kompatibilitás | ENERGY STAR minősítésű számítógép

Táblázatos összehasonlítás a típusok között: [link]

[ Módosította: 7 ]

PSN: orkester ** Aki tud olyan nemzetközi hírről, ami a Ft-ot nem gyengíti dobjon egy privátot - 2012.05.24. óta 0db üzenet ** Ha nem válaszolok valószínűleg le vagy tiltva és nem véletlenül. ** Ha valami karcos, kopott, megrágta a kutya, kérlek ne hirdesd újszerűnek, köszi!

(#2) orkester


orkester
senior tag

Nem a legjobb minőségű, de használható képek az NB100-10Xről:[link] - egyik képen a már felmatricázott billentyűzettel(az eredeti használhatatlan sötétebb helyeken).

PSN: orkester ** Aki tud olyan nemzetközi hírről, ami a Ft-ot nem gyengíti dobjon egy privátot - 2012.05.24. óta 0db üzenet ** Ha nem válaszolok valószínűleg le vagy tiltva és nem véletlenül. ** Ha valami karcos, kopott, megrágta a kutya, kérlek ne hirdesd újszerűnek, köszi!

(#3) Toneröcsi


Toneröcsi
csendes tag

Hali!

Nekem is ilyen netbookom van Linuxal. Szeretnék rávarázsolni egy Xp-t.
Ugye a gondom az optikai meghajtó hiánya. Te tudtál valami okosságot amivel más oprendszert tettél rá, vagy Linuxal használod?

(#4) orkester válasza Toneröcsi (#3) üzenetére


orkester
senior tag

Hello!
Ha nem akarsz usb-s meghajtóra költeni akkor vagy egy ilyennel vagy egy U3-as pendrive-al is felmegy, ami tud "cd meghajtóként"(így látja a gép) is üzemelni. Pl. nekem Sandisk Cruzer Micro U3 smart van. Mindkettővel kipróbáltam, hibátlanul felment. Egyébként linuxot használtam.

PSN: orkester ** Aki tud olyan nemzetközi hírről, ami a Ft-ot nem gyengíti dobjon egy privátot - 2012.05.24. óta 0db üzenet ** Ha nem válaszolok valószínűleg le vagy tiltva és nem véletlenül. ** Ha valami karcos, kopott, megrágta a kutya, kérlek ne hirdesd újszerűnek, köszi!

(#5) IHSSMV


IHSSMV
csendes tag

Üdv mindenkinek!

Ma vettem egy nb100-111-es modellt. Letöltöttem torrenttel az eee pc-k-hez készült windows 7 7229-es angol buildjét. Sajnos ehhez a netbookhoz csak xp-s driverek készültek. Mégis a kompatibilitást használva sikerült a webkamerát és a wireless lant is használni.

Ezzel a verzióval gyorsabb az egész mint a hozzá adott xp sp3-mal. Egyrészt azért, mert a lapozófájlok alapból ki vannak kapcsolva a merevlemezen. Tényleg gyorsabb a bootolás, a leállás és maga a rendszer is. Majdnem olyan gyors, mint a kétmagos asztali gépem.

Viszont valamiért a firefox 3.5 lassan nyílik meg. Az asztalin villámgyorsan nyílik.

Szóval végsősoron majdnem 3-szor!!! gyorsabb ezzel az OS-el a gép mint xp sp3-mal.

A telepítés külső DVD-ről történt. A billentyűzetet magyarra állítottam már telepítésnél. Most is ezzel gépelek.

Remélem sikerül rajta Battlefield 1942-t futtatni.

Van rá 3 év garanciám, szóval remélem hosszú távon jó letöltőgép lesz belőle a 120-as lemeznek köszönhetően.

Nem tudom miért, de a Task Manager kétmagos processzornak mutatja a diagrammon az Atomot. Pedig ez biztos nem kétmagos atom.

(#6) IHSSMV válasza IHSSMV (#5) üzenetére


IHSSMV
csendes tag

A Window 7 performance teszt 2.1 ponttal zárult. Ebből a grafika 3.0 lett, ami szerintem elég jó egy ilyen géptől.

Windows aero gyönyörűen fut, akadásmentesen.

(#7) k_chris válasza IHSSMV (#5) üzenetére


k_chris
csendes tag

hello, nekem is lett egy ilyenem :).
Sajna nekem csak 80as vinyó van benne. Bluetooth nem is tudom van benne, ti milyen drivert használtatok Win7 alatt? Se a webcamet se a BT-t nem ismeri fel, a többi működik gyönyörűen. Lehet BT nincs benne mert ismeretlen HW-t sem jelez, de nem emléxem hogy bármi ismeretlen HW-t jelezne pedig WebCam tuti van benne, az látszik :). Nekem a grafikus teljesítmény csak 2 körüli...

CPU-t monitorozzátok? nekem az egyik progi 50-60 fokot írt ki (Terheléstől függően erősen ingadozó), másik meg 80 fokot, pár perccel egymás után, tehát ennyi difi nincs.. melyik a valós? :)

(#8) simonzé


simonzé
addikt

Most pont a feleségem NB100-asáról nyomulok, és bevallom, most épp gyűlölöm ezt a kis szart, mert férfi kézzel alig lehet rajta gépelni. minden ötödik billntyűt mellényomom. Félszélességű a jobb shift, az ő ú ű és a backspace, nincs í csak fn váltóval, és félmagas az enter. A billentyűzete fekete alapon kék betűs, kívánom hogy aki ezt kitalálta, az haláláig csak ezt használhassa. Jobb shift helyett mindig a felfelé gombot nyomom meg, így egy nagybeű helyett egy sorral fentebb kezdek írni. SZENVEDÉS!!!! Ha ez nem elég, akkor még annyit, hogy 0 ott van, ahol minden épeszű gépen az F2. Igen, az Escvan az F1 helyén. Nincs középső klikk, aki Firefoxot használ az szenvedni fog.
A feleségem valamiért imádja... érthetetlen.

A problémám: A youtube alatt szaggat a gép, szerintem azért, mert az órajele 798MHz. Hogyan lehet az alap 1600ra állítani? SEGíTSÉÉÉÉÉG! A venti bekapcsolása nem segít. Ja és XP van rajta.

Pozitívum: kis méret, rendkyvül jó Wifi, netezésre megfelel. A vásárlás mellet pár érv: 3 év garancia, 61000 Ft-os vételár. Ennyi. Még egyszer nem venném meg.

I don't fit in. I fit out.

(#9) ArrayOfLilly válasza simonzé (#8) üzenetére


ArrayOfLilly
aktív tag

1. Fn+F8
2. Energia menedzsmentet nézd meg.

Youtube alapállapotban - nem HD -, nem szaggat (nálam), tehát meg kell, hogy legyen a magyarázata ott is.

http://www.arrayoflilly.com

(#10) simonzé válasza ArrayOfLilly (#9) üzenetére


simonzé
addikt

Köszi a tippet.Nálam az csak a ventit kapcsolja ki/be, de a 798Mhz az nem változik. Igaz most akkun vagyok, lehet hoy csk hálózaton tud pörögni.
Egyébként nappal nem gáz a billentyűzet, de ilyt még nm láttam, hogy nem fehér a felirat a fekete billentyűzeten. Kezdhetem átmatricázni... azért ez nagyon gáz.

I don't fit in. I fit out.

(#11) simonzé válasza simonzé (#10) üzenetére


simonzé
addikt

A korábbi kritikámat részben visszavonom. Egy pár nap alatt egészen megszoktam a billentyűzetet, már csak a kis Shift, és a fn+y=í megoldás tűnik rossznak. A venti bekapcsolásával terhelés függvényében beindul, szóval nem szaggat a Youtube sem. A Wifi vételi erőssége kivételes, és szerencsére hamarosan meglesz a saját nagy notim, így feleségem tovább imádhatja a kis kütyüt. Már én sem utálom. ;)

I don't fit in. I fit out.

(#12) IHSSMV


IHSSMV
csendes tag

Valaki próbált már a kártyafoglalatban 32gb-os sdhc vagy micro sdhc kártyát használni? Mert elvileg 16GB-ig használható. Azért érdekel mert ilyen kártyát akarok benne használni és egyszerűbb mint külön usb-vel szarakodni.

Köszi a választ előre is.

(#13) mountgsm


mountgsm
csendes tag

Hello!

Egy ideje küszködöm egy ilyen kis géppel, a küzdelmem tárgya pedig a melegedése, illetve a túlmelegedése. Eléggé zavaró, mivel véletlenszerű újraindulgatással is jár, ami nem mindig szerencsés.. ne tud valaki valami alternatív megoldás a hűtésének megoldására ? Már szétkaptam és azt vettem észre, hogy a hőelvezetést a billentyűzet alatt lévő fém lemezre bízták, ami lehet jól is működne de a cpu mag és a fém lap közti kapcsolatot egy számomra ismeretlen megoldással oldották meg, leginkább egy kétoldalas ragaszóhoz tudnám hasonlítani, érdekes. Valami ötletet szívesen fogadnék a megoldás korszerűsítésének érdekében mert mint a tapasztalat mutatja, ez nem működőképes, sajnos..

Előre is köszi annak aki tanácsokkal tud szolgálni!

(#14) simonzé válasza mountgsm (#13) üzenetére


simonzé
addikt

Nem a szellőzőnyílások eltömődése okozza a gondot? Nem emlékszem hogy jelentősen melegedne ez a gép.
Legrosszabb esetben vedd vissza a frekvenciát 800-ra az Fn+F8-cal.

Egyébként nagy hülyeséget csináltál a szétszedéssel... A spontán újraindulás nyilvánvalóan nem normális dolog, és a 3 év garanciális időn belüli ingyenes javítás/csere lazán megoldaná a problémádat. Sajnos ezt a "szétkapással" lenulláztad...

I don't fit in. I fit out.

(#15) mountgsm válasza simonzé (#14) üzenetére


mountgsm
csendes tag

Köszi a segítséget, de igazából az a bajon ha visszaveszem a sebességet, akkor tényleg már néha használhatatlanná lassul, sőt ennek ellenére is néha újraindulgat sajnos..
A szellőző nyílások tökéletesen tiszták, a szétszedés mellett azért döntöttem, mert nem újonnan vásároltam a gépet, egy ismerösömtől vettem át és már semmilyen garanciapapír vagy számla nem volt meg hozzá.. tehát megoldást keresek továbbra is,vagy esetleg valami ötletet hogy számla és gari papír nélkül hogyan tudom érvényesíteni a garanciát, bár asszem a megoldás megtalálására több esélyem van. Nem nagyképűségól írom, de a szétszedés ebben az esetben nemvalószínű, hogy a garanciális megítélés rovására vált volna, pár évet lehúztam gyártói szerviz centerben, ne baltával meg konyhakéssel estem neki, sajnos láttam ott pár csodát, de ez már más téma, visszakanyarodnék a melegedési problémához.
A legvalószínűbb, hogy a hőelvezetés a processzor és a fém lap közt nem a legmegfelelőbb és ezért melegszik túl, lehet, hogy a garis javításnál ezt cserélnék v.mi újabb megoldásra, esetleg még egy újabb típusú ventit is bedobnának, ezek a megoldások érdekelnének, ha valakinek van valamilyen infója ezzel kapcsolatban.
Előre is köszi!

(#16) (Darkwood)


(Darkwood)
őstag

Elméletileg havernak most veszek én is egyet és remélem be fog válni! :U

[edigital].

Én korrekt eladó és vevő vagyok, így elvárom, hogy más is az legyen velem! Ha nem vagy korrekt és átba****, akkor az én szememben egy utolsó patkány vagy és ne találkozz velem az utcán, mert...!

(#17) (Darkwood) válasza (Darkwood) (#16) üzenetére


(Darkwood)
őstag

Na végülis megvettük a cuccot és két komolyabb gondja van:

1; Kicsit lassú,
2; nagyon melegszik a CPU! Idle módban 68-70fok.

Egyébként egyszerű, letisztult disign-ja van, a touch pad jó, a billentyűk picik, de meg lehet szokni.

Én korrekt eladó és vevő vagyok, így elvárom, hogy más is az legyen velem! Ha nem vagy korrekt és átba****, akkor az én szememben egy utolsó patkány vagy és ne találkozz velem az utcán, mert...!

(#18) Pigmeus_1


Pigmeus_1
tag

Sziasztok!

Én is ilyet használok, és meg vagyok elégedve vele.

Első lépésben a linuxot legyalultam róla, és ment rá az XP. Minden tökéletesen működött. Aztán kapott egy 2GB-os memóriát, amit tökéletesen használ.

Most Windows 7 alól írok, és tökéletesen fut rajta már 3 hónapja. (Igaz, hogy az RC verzió érezhetően gyorsabb volt mint a végleges)Minden drivert autómatikusan megtalált a rendszer, egyedül csak a videokártyát frissítette a netről.

A billentyű tényleg nehezen látható este, de meg lehet szokni szerintem.

Ja, és most tervezem a gyári 80GB-os vinyót kicserélni valami 250GB.os darabra. (Neten keresgélten és a 400GB-os is belemegy egyesek szerint)

Viszont azt nem tudom, hogy a kékfogat miként lehetne ebbe is beletenni. A gyárilag XP-s gépben benne van az is.

Csak egy lelkes felhasználó...

(#19) Batawanga


Batawanga
tag

Helló, nekem fél éve van egy ilyen kütyüm, meg vagyok vele elégedve, nem felső kategória de ok. Amióta rágyúrtam egy Win7 és Ubuntu Karmic Koala kettőst, azóta csak problémám van vele. A beépített Atheros wifi nem működik egyik rendszerrel sem. A Windows 7 újraindul, ha csatlakozom egy hálózathoz, az Ubuntu meg egyszerűen kifagy, csak a kikapcs gomb hosszas nyomásával tudom kikapcsolni. Ilyet nem láttam, hogy egy wifitől két ilyen stabil rendszer megadja magát. Szerintetek mi lehet a gond?

(#20) simonzé válasza Batawanga (#19) üzenetére


simonzé
addikt

Én hardverhibára gyanakszom... És mi van ha visszarakod a Netbook remixet?

I don't fit in. I fit out.

(#21) Batawanga válasza simonzé (#20) üzenetére


Batawanga
tag

Az eredeti Netbook Remixel tökéletesen ment, így valami driver probléma lehet... De a két rendszeren egyszerre, ez nekem is gyanús.

(#22) simonzé válasza Batawanga (#21) üzenetére


simonzé
addikt

Mi van ha közben megdöglött, és mostmár Remix alatt is fagy? Ha ez a helyzet, akkor örülünk a 3 év garanciának. :)

I don't fit in. I fit out.

(#23) Batawanga válasza Batawanga (#19) üzenetére


Batawanga
tag

Nem volt egyszerű kideríteni a probléma okát, több újrainstallálás, anyázás után találtam rá a megoldásra és ideírom, hátha valaki beleszalad még. A 2.10 - es verziójú BIOS frissítésben van a hiba, ami ebben a pillanatban is tölthető a Toshiba oldaláról. Sajnos jelen állapotban nincs még új verzió, ezért ki kell kapcsolni a LAN Wake Up funkciót (induláskor F2-t kell nyomni a BIOSba lépéshez). Ez egyelőre nálam eredményt hozott, nincs újraindulás/fagyás, bár a linux eléggé belassul wifi mellett.
Az érintett oprendszerek fagynak/újraindulnak a 2.10 BIOS-al, bekapcsolt és valamilyen hálózatra csatlakozott WiFi mellett: Ubuntu Jaunty/Karmic, Windows Vista, Windows 7.

(#24) Batawanga válasza Batawanga (#23) üzenetére


Batawanga
tag

Sajnos pár nap után kiderült, hogy teljesen hasznáhatatlan a 2.1 BIOS, nem használ a fenti megoldás sem, bár ritkábbak lettek az újraindulások, fagyások. Az immár tökéletes megoldás a BIOS visszaírása, jelenleg az 1.9-est használom, ezzel semmi gond.
A downgrade menete:
http://cdgenp01.csd.toshiba.com/content/support/downloads/ll10v190.exe ezt letöltöd, 7 zip-el kicsomagolod, utána az iso-t is, BOOT könyvtárban található img fájlt disk image writerrel kiírod egy pendrivera, majd usbről bootolsz (akkumulátor legyen töltve, vagy hálózatra csatlakoztatva). Pár másodperc, újraindul és tökéletes. Ennyit a BIOS upgraderől, soha többé nem csinálom, csak ha nagyon muszáj. :)

(#25) simonzé válasza Batawanga (#24) üzenetére


simonzé
addikt

Sosem értettem miért kell BIOS upgrade bárkinek. Egyetlen egyszer csináltam, amkor az Abit BF2-II alaplapom nem ismerte a frissen beszerzett 433-as Celeront. Akkor nem volt elkerülhető. Itt a tanulság: Ne szórakkozz a BIOS-szal!

I don't fit in. I fit out.

(#26) Batawanga válasza simonzé (#25) üzenetére


Batawanga
tag

Tudod, hogy van... Felmegy az ember a Toshiba oldalára és a rengeteg driver közt ott van az új BIOS is, ráadásul a leírásában ír is valami jobb windows 7 kompatibilitásról. Persze, hogy nem állja meg az ember, hogy ne töltse le.
Leírtam az esetet, ha még esetleg így jár valaki, ne szaladjon vele szervizbe.

(#27) ngi


ngi
csendes tag

Sziasztok,

Augusztus óta van ilyen masinám (winxphomehu-val). Tapasztaltatok olyat, hogy aksi használat közben külső monitorra kapcsolva egyszercsak elmegy a monitor képe? Az FN+F3-al vissza tudok kapcsolni a kijelzőjére, de újraindítás nélkül nem lehet újra nagy monitoron használni.

Köszi előre is a válaszokat.

®NG

(#28) Zazika77


Zazika77
csendes tag

Hali,

Az új "magyar" ATD-ről tud vki nekem vmit mondani?Láttam újságban 100-ért...

http://atdpc1028.blog.hu/

(#29) mmdms


mmdms
addikt

Hogy a francba tudom működésre bírni a blútuszt? Azt olvastam fórumokon, hogy a wifi-vel együtt kapcsol be, de nem látom a telóval.

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#30) Toneröcsi válasza mmdms (#29) üzenetére


Toneröcsi
csendes tag

Hali!

Az NB100-10X ben nincs bluetooth!!!

(#31) flugi válasza ngi (#27) üzenetére


flugi
tag

nekem ez van fordítva. a saját kijelző megy el. Előző rendszeren, Ubuntun villant egyet, és beállt 800x600-ba, most, Debian alatt meg végleg elmegy. Külső monitoron vidáman tudok közben dolgozni.

Szoftveresen nem tudom meggyőzni, hogy tegyen képet a kijelzőre, viszont le tudom kapcsolni, ilyenkor a háttérvilágítás is kikapcsol. Alapból háttérvilágítás van, fekete képpel.

(#32) mg01


mg01
aktív tag

Sziasztok! Egyik ismerősömnek is ilyen gépe van XP-vel és azt szeretném kérdezni hogy tudnátok olyan drivert adni a videókártyához amivel 1024x600-tól nagyobb felbontást is be lehet állítani? 1024x768 kellene. Az asus eeepc 1000H-m ezt alapból tudta xp-vel win7-en is megoldottam a dolgot....

(#33) n00n


n00n
őstag

Sziasztok!

Egy ilyen netbookom van. 1 éves működik tökéletesen, apám használja (külföldön). De tegnap úgy hozta haza, hogy minimális a képernyő fényereje, ellenben a Windowsban maxon van, és hiába nyomogatom a fényerő nem változik, csak az azt jelző csík. Bios is már ilyen csökkentett fényerővel látszik. Nem tudjátok mennyi garancia van rá? Elromolhatott? Vagy apámnak sikerült valamivel minimálisra venni a fényerőt globálisan? Valakinek valami ötlet amit elindulhatnék?

(#34) simonzé válasza n00n (#33) üzenetére


simonzé
addikt

A gar 3 év, szóval keresd elő a papírjait és hadd menjen. Úgy látom a külső/belső monitorkezelés a gép gyenge pontja.

I don't fit in. I fit out.

(#36) n00n válasza simonzé (#34) üzenetére


n00n
őstag

Húh, közben nem is vettem észre, hogy jött válasz. Köszi, azóta már megoldódott a probléma.

(#37) looser


looser
addikt

Sziasztok, egy ilyen kütyü van nálam és rengeteg billentyűje nem működik. Bios-t frissítettem, de semmi. Már biosba belépve sem tudok azokkal a billentyűkkel semmit sem kezdeni. Elképzelhető, hogy alaplap hiba?

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#38) simonzé válasza looser (#37) üzenetére


simonzé
addikt

Ha jól tudom egy szalagkábel köti a bill.-t az alaplaphoz, lehet hogy csak ez csúszitt ki/szakadt el. Lehet hogy a bill.-t kell cserélni. És persze lehet hogy alaplapcsere kell... Sajnos többet nem tudok segíteni...

I don't fit in. I fit out.

(#39) looser válasza simonzé (#38) üzenetére


looser
addikt

Nagyon köszi, én is ezt mondtam a tulajnak végül; mármint hogy fizikai a hiba, vigye el egy Toshiba szervízbe. Rádugtam egy usb-s billt és egérkét, úgy próbáltam, úgy minden frankó. Boot avast ellenőrzés nem talált semmit, akkor a vírust kizártam, azután egy live usb linux-al próbáltam, ott sem ment.
Remélem olcsón megússzák, de az adatokat azért lementették róla. Köszi :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#40) atirag


atirag
őstag

Van egy ilyen masinám és jelszóval védtem le a windowst és nem fogadja el amit megadtam. Hogy lehet ebből előhozni a recovery particiót? Vagy hogy zudnám újra telepíteni a segítségével?
Köszönöm.

(#41) ArrayOfLilly válasza atirag (#40) üzenetére


ArrayOfLilly
aktív tag

Mielott ujrahuzod, en megneznek par password recovery alkalmazast, hatha. Gyorsabb.

Egyebkent peched van, nem emlekszem, mert en annak idejen usb-rol telepitettem sajat xp-t. De raketestem, kismillio alkalmazas van, amit ki lehet probalni. Rosszabb mar nem lesz. Es hatha megmaradnak a beallitasaid.

Sok sikert. :-)

http://www.arrayoflilly.com

(#42) FearLess88


FearLess88
csendes tag

Hali! Nekem az lenne a kérdésem hogy lehet a memoriát 2gb ra bővíteni? most 1gb...

Májkí

(#43) simonzé válasza FearLess88 (#42) üzenetére


simonzé
addikt

Egyszerűen két lépésben:
1. Kiveszed az 1GB modult
2. Beteszed a 2GB modult
ha szerencséd van, akkor ennyi. Ha nem, akkor nem fog menni. A bővítés csak cserével lehetséges, mert az Atom platformnál hardveresen limitált a RAM slotok száma, csak egyetlen modult kezelhetnek az alaplapok, hiába van pl az én netbookomban két slot.

I don't fit in. I fit out.

(#44) andracon válasza looser (#37) üzenetére


andracon
csendes tag

Szia, billentyűk nekem is meghaltak a gépen. Kb egyik pillanatról a másikra. Én is nekiálltam okokat keresgélni. Külföldi fórumok alapján találtam, hogy jellemző, hogy meghal a billentyűzet (controller chipje vagy akármi ami ezért felelős lehet).

Én visszavittem a még garanciális gépet (megnézték a csavarokat, hogy nem szedtem e szét), amit két hét múlva vissza is kaptam zsír újra cserélt billentyűzettel. Azóta probléma nélkül megy. Tehát -nekem- nem alaplap hiba volt.

[ Szerkesztve ]

(#45) FearLess88


FearLess88
csendes tag

Halihó!

Mit tudtok arrol hogy az nb100-as ssdvel hogy müxik vagy megye?

Májkí

(#46) LamerGyuri válasza FearLess88 (#45) üzenetére


LamerGyuri
senior tag

Persze. Nekem egy 64GB-s Kingston van benne, 2GB 533MHz-s RAM társaságában.
Készülj fel: teljesen szét kell szedni a cseréhez.

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#47) Dee Dee


Dee Dee
tag

Sziasztok!
Bővítenék 1GB-ról 2-re. Jól olvasom, hogy akkor ez lehetséges? Mert elég sok adatlapot meg fórumot olvastam és ott mindenhol 1GB-ot írnak maxnak. NB100 (aszem 11-B)
800MHz-es modul jó bele?

kösz & üdv!

[ Szerkesztve ]

(#48) LamerGyuri válasza Dee Dee (#47) üzenetére


LamerGyuri
senior tag

Most mi nem világos? Írtam egyel előbb: beleteszed, látja, használja, működik.
Tehetsz bele 800-ast, de az is csak 533-al fog menni a lapkakészlet miatt.

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#49) Dee Dee válasza LamerGyuri (#48) üzenetére


Dee Dee
tag

Csak a megerősítés miatt kérdeztem. Majdnem minden adatlap alapján 1 GB a max amit még kezel. Ennyi.
Köszi az infót.

(#50) LamerGyuri válasza Dee Dee (#49) üzenetére


LamerGyuri
senior tag

Tudom, láttam annak idején én is. Csak hát a cucc japán, és szinte mindenki elértette a gyári Toshiba adatlapot, ott ugyanis az szerepelt, hogy rendelkezésre álló memória 1GB, bővíthetőség 1GB; erre varrjál gombot, értsd úgy, ahogy akarod. Aztán utánanéztem a chipset adatlapján, mennyit kezel gyárilag, ott azt láttam, hogy 2GB oké, menni fog. Pont volt itthon egy 2GB-s modul, mondom egyszer élünk...és lőn.

[ Szerkesztve ]

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Toshiba NB100 Netbook
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.