Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Toshiba dvd nem olvas (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) piszkosfred


piszkosfred
csendes tag

Sziasztok!

A probléma a következő:

Adott egy Toshiba 1802-es DVD-Rom. Nem akarja beolvasni az írt DVD-Video lemezt(Fibra). Munkahelyen az LG DVD-ROM simán beolvassa. Ez most szoftveres probléma, vagy szar a drive? KB. 1 hónapja vettem. Ezt gariba vissza lehet vinni? Mindenkinek előre köszönöm a segíségét.

SZK

(#2) behappy válasza piszkosfred (#1) üzenetére


behappy
aktív tag

gar

(#3) Trak válasza behappy (#2) üzenetére


Trak
addikt

Milyen bőbeszédű:)

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#4) behappy válasza Trak (#3) üzenetére


behappy
aktív tag

ja :)

(#5) purci válasza piszkosfred (#1) üzenetére


purci
tag

A boltban beleraknak egy gyári és egy márkás nyersanyagra írt lemezt és láss csodát menni fog. Azt fogják mondani, hogy a nyersanyag a rossz.

Sok jó ember kis helyen is sok jó ember.

(#6) piszkosfred


piszkosfred
csendes tag

A helyzetet bonyolítja hogy van egy ugyanilyen lemezre írt másik filmem, és azt olvassa. Minkét lemezt ugyanazzal az íróval írták. Úgy szeretném tudni mi a gond.

(#7) Loretto


Loretto
veterán

nem karcos vagy vmi sérülés nincs lemezen?

Soirée...

(#8) piszkosfred


piszkosfred
csendes tag

Nincs semmi karc rajta. Az LG simán beolvasta.

(#9) piszkosfred


piszkosfred
csendes tag

Semmi új ötlet?

(#10) mr_ricsi válasza piszkosfred (#1) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Próbáld ki több írt, és esetleg újraírható lemezzel, és ha azokat olvassa, akkor sorold ezt a hibát ''a legjobb családban is előfordul ilyen''-kategóriába.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#11) yerico válasza piszkosfred (#1) üzenetére


yerico
senior tag

Előferdül az ilyesmi. Az én Toshibám (1612) pl. a Sony CD-kre allergiás, de a mellette lévő LG CD-íróm meg elolvassa. Együtt lehet vele élni.

(#12) tiborc


tiborc
csendes tag

Most vettem egy Toshiba SD-M1802-t
Az a gond vele, hogy barmit beleteszek nagyon hangos. Ezt a nagyon hangosat ugy tudnam jellemezni, hogy legalabb 10-szer hangosabb lesz a gep amikor olvasok egy CD-t. Tobb CD/DVD olvasoval volt dolgom, de eddig egynel sem tapasztaltam ekkora hangerot.
Eddig minden CD-t olvasott, a nagy fileket - 100 MB folott - sokkal lassabban es ha lehet meg hangosabban mint az egyebet.

Mi lehet a problema? Van megoldas?

(#13) mr_ricsi válasza tiborc (#12) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Az op.rendszeredben ellnőrizni kellene, hogy az (u)DMA be van-e kapcsolva. Ezt a lassú másolás miatt.
Halkítani pl. a Nero CDíró progival együtt települő cdspeed vagy drivespeed progival lehet. (Sajna, egyszerűen nem bírom megjegyezni, hogy melyik melyik! :B )

Azt nem tudod véletlenül, hogy az alaplapod milyen chipsetes, és esetleg a délihídja típusát?

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#14) tiborc válasza mr_ricsi (#13) üzenetére


tiborc
csendes tag

Az op. rendszert megnezem, mondjuk nem ez a nagyobb problema.
Az alaplap: MSI K7N2 Delta l, Nvidia nForce2 SPP es nForce2 MCP2

Milyen osszefugges van az alaplap tipusa es a DVD hangja kozott? :U



[Szerkesztve]

(#15) Sniper_BOY válasza tiborc (#14) üzenetére


Sniper_BOY
aktív tag

Szeva tiborc!
Ma vettem 1 ilyen Toshiba DVD-olvasót és az eredeti firmwaret ami 1030-as frissítettem egy hackeltre amivel gyorsabb lett a dvd rippelés. Előtte nekem is halk volt az olvasó azóta túlharsogja dvd olvasásnál a coolermaster aero 7+ hűtőmet ami azért elég durva. Úgyhogy szerintem nézd meg a firmwaret. Az összefüggés szerintem semmi....

Konfig AMD 2500+@2330MHz NF7 512MB Samsung DDR400 Sapphire Ati 9500@9700Pro WD 80GB HDD Hitachi 61,4GB HDD Seagate 40GB HDD NEC ND-1300a Toshiba 1802 DVD Syncmaster 757MB Logitech MX500 Easy Internet keyb

AMD XP 3200+ Abit NF7 TT SilentBoost 512MB Kingston DDR400 Sapphire Ati 9700Pro WD 80GB 7200rpm/8MB + samsung sp0802n 80GB 7200rpm/2MB HDD CMD-649-es ide vezérlő MSI DR-16B Toshiba 1802 DVD Samsung 757MB MX500 live! 5.1 Chieftec 300w 3x8cm CM blue led fan azona cs-2600 ház

(#16) Sniper_BOY válasza tiborc (#14) üzenetére


Sniper_BOY
aktív tag

Szeva tiborc!
Ma vettem 1 ilyen Toshiba DVD-olvasót és az eredeti firmwaret ami 1030-as frissítettem egy hackeltre amivel gyorsabb lett a dvd rippelés. Előtte nekem is halk volt az olvasó azóta túlharsogja dvd olvasásnál a coolermaster aero 7+ hűtőmet ami azért elég durva. Úgyhogy szerintem nézd meg a firmwaret. Az összefüggés szerintem semmi....

Konfig AMD 2500+@2330MHz NF7 512MB Samsung DDR400 Sapphire Ati 9500@9700Pro WD 80GB HDD Hitachi 61,4GB HDD Seagate 40GB HDD NEC ND-1300a Toshiba 1802 DVD Syncmaster 757MB Logitech MX500 Easy Internet keyb

AMD XP 3200+ Abit NF7 TT SilentBoost 512MB Kingston DDR400 Sapphire Ati 9700Pro WD 80GB 7200rpm/8MB + samsung sp0802n 80GB 7200rpm/2MB HDD CMD-649-es ide vezérlő MSI DR-16B Toshiba 1802 DVD Samsung 757MB MX500 live! 5.1 Chieftec 300w 3x8cm CM blue led fan azona cs-2600 ház

(#17) mr_ricsi válasza tiborc (#14) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''Milyen osszefugges van az alaplap tipusa es a DVD hangja kozott?''
Nem a hangjához, hanem a nagy fájlok lassú másolásához lehetett volna, ha pl. Via 686-ot mondtál volna délihídnak. De így nincs... :(((

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#18) tiborc válasza Sniper_BOY (#16) üzenetére


tiborc
csendes tag

Nekem nem halk hanem hangos :(
Nem frissitettem semi firmwaret, startbol hangos, annyira, hogy zenet nem lehetne hallgatni rola. Szerintem a szomszed is tudja mikor megy a DVD-m.

Szeretnem, ha halkabba lehetne tenni, meg akkor is, ha ez sebessegcsokkenessel jarna. Mondjuk, a gyorsasaga sem valami nagy, egy 3 eves Sony(LiteON) gyorsabb nala, raadasul ugy, hogy a hangjat is alig hallom.

(#19) tiborc válasza mr_ricsi (#17) üzenetére


tiborc
csendes tag

Igen, rajottem, hogy mi okozta a problemat a nagy fileoknal: a Total Commanderben van egy olyan opcio, hogy use big file copy mode, amit en be is kapcsoltam. A HDD-n ez ment is, de a DVD nem szereti. Sot azt sem szereti, ha normal modban a buffer merete nagyobb mint 32k. Most mar sikerul kb. 4MB/s adatatviteli sebesseget elernem (ennyit ir ki a Total Commander), termeszetesen iszonyatos zaj kozepette, de ha valami nem tetszet neki a cd-n, akkor a sebesseg 1-2MB/s-ra csokkent, de a hang megmaradt.

Neztem a Nero CDSpeed/DVDSpeeed/DriveSpeed programokat, de nem lattam semi opciot amivel a hangjat/sebesseget le lehetett volna fogni.

(#20) mr_ricsi válasza tiborc (#19) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''Neztem a Nero CDSpeed/DVDSpeeed/DriveSpeed programokat, de nem lattam semi opciot amivel a hangjat/sebesseget le lehetett volna fogni''
Hát az olvasási sebességét levszed 48x-osról 12-16x-osra... :)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#21) tiborc válasza mr_ricsi (#20) üzenetére


tiborc
csendes tag

Igen, most latom mirol beszelsz, valamilyen mas DriveSpeed volt amit a tegnap teszteltem. Most teszteltem a Nero 5.5.10 -es hez tartozo DriveSpeed-et, de sajnos nem jartam sikerrel. Hiaba allitom az ertekeket, a DVD nem akarja figyelembe venni. A sebesseg nem csokken/no, a zaj peddig megmarad.

(#22) tiborc


tiborc
csendes tag

No, vegre sikerult beallitanom.
De meg mindig vannak tisztazatlan problemak: ha mukodik a DriveSpeed, nem tudom elerni a DVD-t. Ha bezarom (nem csak close, hanem Exit a taskbaron levo iconnal is), akkor viszont megy. Hatasa addig van, mig ujra nem inditom a rendszert. Utanna kezdhetem elolrol. :O WinXP SP1
Van valami megoldas arra, hogy a beallitasok megmaradjanak?

(#23) mr_ricsi válasza tiborc (#22) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''ha mukodik a DriveSpeed, nem tudom elerni a DVD-t''
Ezt egy kicsit világosítsd meg, légyszi!

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#24) tiborc válasza mr_ricsi (#23) üzenetére


tiborc
csendes tag

A folyamat: Power ON -> Boot XP -> Login -> Run DriveSpeed
A DriveSpeed automatikusan beallitja a DVD max. sebesseget annyira amennyit korabban meghataroztam. Jelen esetben 32x. Beteszetm a CD-t vagy DVD-t az olvasoba es a Total Commanderrel megprobalom elerni - lemasolni a tartalmat.
Hibauzenet: Drive not found! Please choose another: ... :(
Be kell zarjam teljesen - taskbar, jobb click a DriveSpeed iconjan es Exit from DriveSpeed(?) - a DriveSpeed-et ahhoz, hogy ne legyen tobb hibauzenet es le tudjam masolni a CD-t. Szerencsere a kivalasztott beallitasok megmaradnak es igy nem olyan zajos az olvaso.

Koszonom a segitsegeteket, vegulis elertem amit akartam: lecsokkent a zaj es mukodik az olvaso. :)

(#25) mr_ricsi válasza tiborc (#24) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Csak egy ötlet: nem próbálod ki a 6.x.x.x-es verzió DriveSpeedjét? Hátha javítottak rajta valamit.
(Nem is kell ezt a verziót használnod. Ha felteszed valahova, a DriveSpeed-et gond nélkül elmentheted, azután uninstall a Nero 6-nak)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#26) tiborc válasza mr_ricsi (#25) üzenetére


tiborc
csendes tag

Igen, kiprobalom, ha valahol megkapom a 6xxx Nerot. Ha nem, most mar nem olyan baj.

Koszi a segitseget!!!! :)

(#27) mr_ricsi válasza tiborc (#26) üzenetére


mr_ricsi
veterán

www.honositomuhely.hu

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#28) vtechun


vtechun
veterán

nekem is ilyen meghajtóm van és a Metroban vettem SKY dvd+r-t és alig olvassa eleinte nem is tudta átmásolni róla az avit, de mostmar megszenved vele, van ahol 200 kbyte/seccel... :( miért lehet? nem szereti a dvd+r-t? vagy csak rossz minőségű a lemez? egy másik LG olvasó lazán vitte 2x-6x-ig...

(#29) laci000


laci000
csendes tag

Sziasztok,
Nekem egy matshita sr8586-os dvd olvasóm van, ami nem hajlandó olvasni az írott lemezeket. Ha hogyan lehetne orvosolni a problémát, ha lehet egyáltalán.
Előre is köszi.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Toshiba dvd nem olvas (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.