Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Toshiba dvd író (mit tud?; mit nem?) (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) tanczy123


tanczy123
csendes tag

Adódik a kérdés, mert jó olcsó a Toshiba DVD írtó, de vajon jó-e??? A tapasztalatokat ide várom!

***

(#2) PeliScan


PeliScan
addikt

Igen, jó. :)

De mivel a Toshiba alkotta a minuszos szabványt, így érthető hogy igyexik betarta(t)ni, tehát kényes a lemez minőségére, pl Princo 4xest csak 1xesen írja.

[viszont nem jó ötlet címbe kettőspontot tenni :O szegény utcsó hozzászólásaim]

[Szerkesztve]

(#3) tanczy123


tanczy123
csendes tag

Az asztali DVD-k, hogy szeretik az általa írt lemezeket? Melyik típust írja jól? A Princo-t, mért nem szereti?

***

(#4) deedee válasza tanczy123 (#1) üzenetére


deedee
őstag

eddig kb 100-110 lemezt írtam egy sdr 5112-es modellel és még nem sikerült egyetlen rossz lemezt sem kipréselni a cuccosból!!!!sokféle lemezt nyomtam be a tálcácskájába és mindegyiket hibátlanul adta ki a végén.a princo-kat viszont csak egyszeresben akarja égetni.

(#5) vtechun


vtechun
veterán

a +ost még csak nem is olvassa...

(#6) mr_ricsi


mr_ricsi
veterán

Ezzel a témával ez már a 3. topic, amivel találkoztam.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#7) tanczy123


tanczy123
csendes tag

Szerintetek megéri venni, hiszen ez a legolcsóbb?

***

(#8) Kriza válasza tanczy123 (#7) üzenetére


Kriza
őstag

Szobatársam vett ilyent, és azt mondta, hogy nagyon penge. Van már neki egy 105-ös Pioneer is, és azt mondta, hogy a Toshiba annyival még jobb is, hogy az 1*-es Traxdata lemezeket 2*-esen tudja írni vele.

Ne tévesszen meg az ár: attól, hogy olcsó még lehet jó. És láttam én már drága gagyit is.

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#9) tanczy123


tanczy123
csendes tag

Arra adjon még egy tapasztalt kolléga választ, hogy az asztali dvd-k olvassák-e az általa írt lemezeket?

***

(#10) gado


gado
tag

Helo

Én holnap szeretnék ilyen DVD-írót venni, és engem is érdekelne az, hogy az általa megírt dvd-ket olvassa-e az asztali dvd-lejátszó.Az ára az nagyon jó. 17.990Ft


gado

(#11) slug


slug
senior tag

En is beprobalkoznek egy ilyennel, kivancsi leszek, hogy mit produkal

(#12) hazard


hazard
csendes tag

Nem bírom tovább nézni ezt a tanácstalanságot, ezért válaszolok a kérdésekre, bár a dolog szvsz abszolut kézenfekvő...

1. Olvassa-e az asztali dvd-lejátszó a Toshiba által írt lemezeket?
-> ''Kérdezzétek meg'' a dvd-lejátszót! ...azaz nézzetek utána az asztali lejátszó manualjában (igaz, a tapasztalatok szerint ez is csak kb. 90%-os biztonságú). Ha olvassa a minuszos lemezeket, akkor nem lesz gondotok.
Én SD-R5112-t használok + 6-os Nero-t vagy CloneDVD-t. A lemezekre egyébként igen kényes Panasonic rendszerem minden probléma nélkül, tökéletesen olvassa az írott lemezeimet.
2. Megéri-e megvenni ezt a Toshiba-t?
-> Ezt mindenki döntse el saját maga, mert sok minden befolyásolja a választ. Ha megelégedtek azzal, hogy minuszos lemezeket írjatok, viszont azt kiváló minőségben, akkor igen.
3. Írta vki, hogy válogatós a lemezeket illetően.
-> Ez igaz, amennyiben gagyi lemezekkel akartok operálni. A gagyi nem= olcsó!
A Traxdata, Verbatim, Ritek lemezeket tökéletesen kezeli, és ezek abszolut elérhető árben vannak, könnyen beszerezhetőek.

Azt gondoltam, hogy szellemes, tájékozott, jó kvalitásokkal bíró fickó vagyok. Azután elkezdtem olvasgatni a PH fórumait és összeomlottam lelkileg...

(#13) gado válasza hazard (#12) üzenetére


gado
tag

Miben különbözik a - + dvd-nél? :F


[Szerkesztve]

(#14) hazard válasza gado (#13) üzenetére


hazard
csendes tag

''Miben különbözik a - + dvd-nél?''
Más szabvány. (Egyébként vki pontosan utánanézett egy ugyanezen témában nyitott másik topicban és pontosan be is másolta, amit a házimozi.hu-n talált. Száraz szakanyag.)
Nyugi: Az asztali dvd-lejátszók 99%-a olvassa a ''-''-os lemezt. Sokkal elterjedtebb (és régebbi), mint a ''+''. Sok lemezt írtam vele, sok lejátszót etettek a lemezeimmel (high-end cucctól az ultragagyiig), de mindegyik olvasta. Sok múlik persze az íróprogin és lemezeken is...

Azt gondoltam, hogy szellemes, tájékozott, jó kvalitásokkal bíró fickó vagyok. Azután elkezdtem olvasgatni a PH fórumait és összeomlottam lelkileg...

(#15) RnJ


RnJ
tag

Hali, nekem Toshiba SD-R5002 van 2x-es max, már írtam vele pár DVD-t!
Tuti!!! Panasonic házimozim, simán viszi, és gyorsan is olvassa be!

funky

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Toshiba dvd író (mit tud?; mit nem?) (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.