Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Tornádó

Hozzászólások

(#1) gregorik


gregorik
senior tag

egy szomszédom szerint a tegnapi nagy vihar idején tornádó volt itt a 2. kerület fölött, bár csak ''egy pillanatra''. én meg lekéstem, pedig régi vágyam szemtől szemben találkozni eggyel, esetleg fel is venni kamerával...

lehet, hogy utaznom kéne valamerre az országban, ahol gyakoribbak. ki és pontosan hol látott tornádót Magyarország területén eddig, és hogy nézett ki (mármint a tornádó, és a kár, amit okozott esetleg)?

(#2) gregorik


gregorik
senior tag

mondjuk igazán kemény tölcséreket valszeg senki nem látott itthon: ''az eddig előforduló magyarországi tornádók erőssége a Fujita–Pearson–skálán legföljebb az F2-es értéket érte el.'' [link]

(#3) gregorik


gregorik
senior tag

egyből találtam egy idevágó adatbázist, ez akár törölhető.

[link]

[Szerkesztve]

(#4) Nimrod válasza gregorik (#2) üzenetére


Nimrod
addikt

Olyan nemigen van, amelyiknek leérne a tölcsére a földig. A villámlás szerintem szebb, mint egy tornádó.

(#5) peterszky


peterszky
őstag

Egy linket nyomhatnál róla, hátha érdekel mást is ;)

szerk: látom már bent is van, köszi

Én a balatoni és alföldi ''tornádókról'' hallottam párszor, néha egy-egy képet is láttam, de nem emlékszem már nagyon :(

[Szerkesztve]

What else you gonna do on a Saturday?

(#6) gregorik válasza Nimrod (#4) üzenetére


gregorik
senior tag

''Nem megerősített információ szerint 13:10 perckor a Dunaújvárosi DUNAFERR telephelyén egy tornádó ért földet, amely egy csarnok tetejét elsodorta. Anyagi kár egyelőre nem ismert!''
ez tavalyi. [link]

(#7) eddie17


eddie17
addikt

Én egyszer láttam Törökbálint felett a vonatból egy tornádó képződményt. Csa egy kis kinyúló rész volt a felhőből. Lehet nem is az volt, de arra hasonlított.
Amugy imádom a tornádókat, szívesen kiutaznék Amcsi földre egy-kettőt megnézni(persze tisztes távolból:) )

(#8) Nimrod válasza gregorik (#6) üzenetére


Nimrod
addikt

Meh, tudod milyen a média. Bizonyíték? :DDD

(#9) gregorik válasza eddie17 (#7) üzenetére


gregorik
senior tag

''kialakult tornádót észlelt Törökbálint határában, amelynek tölcsére a talaj közeléig leért. A jelenség kezdetéről video és fényképfelvételek készültek. A METNET észlelői közül többen is megerősítették azt a jelenséget, amelynek létrejöttét hivatalosan még egy szakmai szerveret sem erősített meg. A tölcsér a földközelben fákat tépázott és csavart ki, így besorolása a Fujita skála szerinti F0.'' [link]

(#10) AAAKEEE


AAAKEEE
tag

Helló!

Miskolcon is volt tavaly egy ''tornádó''. Itt vannak a képek : [link]
Nem volt valami nagy szám. De mégis csak egy forgószél :D

(#11) eddie17 válasza gregorik (#9) üzenetére


eddie17
addikt

Vaó, akkor tényleg az volt, még az időpont is nagyjából stimmel, annyira nem emlékszem, csak, hogy nyáron volt:)
Pedig akkor anyum azt mondta, hülye vagy fiam:D

(#12) (Darkwood) válasza eddie17 (#11) üzenetére


(Darkwood)
őstag

Éledhet a topic: Tornádó Bács-Kiskun megyében! :))
[Tornádó]

[ Szerkesztve ]

Én korrekt eladó és vevő vagyok, így elvárom, hogy más is az legyen velem! Ha nem vagy korrekt és átba****, akkor az én szememben egy utolsó patkány vagy és ne találkozz velem az utcán, mert...!

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Tornádó
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.