Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Joooe


Joooe
tag

Csövi!

Kéne egy pár tipp defraghoz:
Először is kéne egy progi ami elég alaposan csinálja... a sebesség abszolút nem lényeg, sokkal fontosabb hogy a lehető legoptimálisabban rendezze el.
Aztán... raid0-ba van kötve két vinyóm és ezen van a rendszer... befolyásolja ez valahogy a defragot? ugyanúgy kell töredezettségmentesíteni mint egy normál vinyót?

Hogy mit gondolok a nyugati civilizációról? Azt hiszem, jó ötlet lenne.

(#2) MoP_FX 57 válasza Joooe (#1) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

az elso kerdesedre szerintem diskeeper a valasz,a masodikra nem tok valaszolni

[Szerkesztve]

(#3) Joooe válasza Joooe (#1) üzenetére


Joooe
tag

hát nem is lett olyan nagy rakás.. 2 :D azt hittem több lesz de majd lehet tovább fogok faggatózni ha ezek meglesznek :)

Hogy mit gondolok a nyugati civilizációról? Azt hiszem, jó ötlet lenne.

(#4) MoP_FX 57 válasza Joooe (#3) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

ha nem lett volna vilagos a progi neve Diskeeper itt a link ,toltsd ki aztan toltsd le Bővebben: link

[Szerkesztve]

(#5) crab válasza MoP_FX 57 (#4) üzenetére


crab
senior tag

van ingyenes verziója is: Bővebben: link

(#6) MoP_FX 57 válasza crab (#5) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

najo en se tudhatok mindent :(((

(#7) Joooe


Joooe
tag

ok kösz kipróbálom a diskeeper-t, de más javaslat esetleg?
a dk-t már használatam és valamit nem bírtam benne. azt most nem tudom mi volt a gond de kipróbálom és majd leírom mi bajom vele.
A másik kérdésemre tud valaki válaszolni? Láttam már itt a ph-n egy topikot ezzel kapcsolatban, de ott az a nyilvánvaló butaság lett a végkövetkezteztetés hogy raid tömböt semmi értelme töredezettségmentesíteni.

Hogy mit gondolok a nyugati civilizációról? Azt hiszem, jó ötlet lenne.

(#8) burgatshow válasza Joooe (#7) üzenetére


burgatshow
veterán

Tudom ajánlani az O&O Defragot! Igaz nem ingyenes de van benne 30 napos verzió de ha meg akarod venni, akkor dobsz nekem 1 emailt! Nagyon jó, több féle defrag tipus van benne:
- Hely: ilyenkor úgy rendezi a fájlokat, hogy minél több szabad hely maradjon.
- Név: ilyenkor abc sorrendbe teszi és így nagyon gyors lesz pl a boot. nekem 9mp hozott.
- és a többi és a többi. :D

(#9) G@ben válasza burgatshow (#8) üzenetére


G@ben
addikt

O&O Defrag-ra még egy szavazat! Ami partícióm annyira töredezett volt, hogy a beépített Win-es nem tudott vele mit kezdeni, az O&O szó nélkül megcsinálta. :)

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#10) MoP_FX 57 válasza G@ben (#9) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

gondolom defragmenterbol is annyi van mint az egen a csillag,Mindenki mast hasznal

(#11) moonman válasza G@ben (#9) üzenetére


moonman
titán

azt azért megnézném, mi az, hogy ''nem tud vele mit kezdeni''

javaslom a beépítettet. a többi ki tudja, hogy nyúl hozzá, nem bíznám rájuk a fájlrendszert.

(#12) burgatshow válasza moonman (#11) üzenetére


burgatshow
veterán

''nem bíznám rájuk a fájlrendszert.''

Az én xp-m lassan 2 éve áll hiba mentesen, és a kezdetektől fogva az o&o-t használom!

(#13) G@ben válasza moonman (#11) üzenetére


G@ben
addikt

Úgy nem tudott vele mit kezdeni, hogy elindítottam, aztán pár perc múlva leállt, hogy kész, de egy töredezett file-al nem lett kevesebb. Igaz, hogy szinte teljesen piros volt a felület, de az O&O egyből megcsinálta.
Használom már vagy egy éve és eddig semmiben nem tett kárt.
Én csak ajánlani tudom. :)

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#14) moonman válasza G@ben (#13) üzenetére


moonman
titán

nem azt mondtam, hogy nem ajánlom. _én_ nem használnám. de ha bevált, hát örülök neki :)

(#15) moonman válasza G@ben (#13) üzenetére


moonman
titán

ja meg legalább 15% helynek ajánlatos lennie a köteten, mert kevesebbnél nem tud optimális munkát végezni.

(#16) X-COM


X-COM
nagyúr

én megvettem az o&o defragot, az egyszer biztos, hogy %ügyileg jobban helyrerakja a vinyót, mint a beépített, de én ezt teljesítményben nem vettem észre

Blog:http://ikszkom.freeblog.hu RSS:http://ikszkom.freeblog.hu/rss.xml http://live.xbox.com/member/ikszkom

(#17) Trak


Trak
addikt

O&O ra szavazok.
Diskeeperrel nálam volak gondok.
De a win sajátjánál mindkettő mérföldekkel jobb.

X-COM: Nálam gyorsabb az O&O, mint a másik kettő.

[Szerkesztve]

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#18) G@ben válasza moonman (#15) üzenetére


G@ben
addikt

Az volt a vicc, hogy megvolt 25% is a hely, mégse akarta a beépített defrag a tutit. Az O&O nekem megcsinálta akkor is, amikor nem volt 15% helyem sem, legfeljebb tovább tartott neki a munka. :)

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#19) Horbal válasza moonman (#14) üzenetére


Horbal
őstag

A beépített szvsz fos, diskeeper sokkal jobb az o&o-t nem ismerem...

(imádtam a beépítettben ezt az elindulok, kerregek egy órát aztán kiírom minden rulez, csak marad vagy 200 bazi nagy 48 darabban lévő file a drájvon...?)

Balett cipőm nincsen nekem, de ha lesz én fő nem veszem!

(#20) moonman


moonman
titán

xp viszont alapjáraton is defragol. mármint ha idle. de, hogy hány évig kell üresjáratban mennie, hogy végezzen... :)

(#21) X-COM válasza Trak (#17) üzenetére


X-COM
nagyúr

az lehet, hogy gyorsabban helyrerakja a négyzeteket, de utána nem éreztem, hogy gyorsult volna a masina

Blog:http://ikszkom.freeblog.hu RSS:http://ikszkom.freeblog.hu/rss.xml http://live.xbox.com/member/ikszkom

(#22) moonman válasza Horbal (#19) üzenetére


moonman
titán

hát azért a fostól messze van, nekem olyan szép egyenletes kékre szokta varázsolni, hogy ihaj. kb havonta.

(#23) X-COM válasza moonman (#20) üzenetére


X-COM
nagyúr

szerintem ezt mindegyik csinálja, o&o-nak is megvan a service-e hozzá

egyébként o&o - designed for windows xp logos
a diskeeper, meg ugye a beépített nagytestvére

szal azért rá lehet bízni ;)

Blog:http://ikszkom.freeblog.hu RSS:http://ikszkom.freeblog.hu/rss.xml http://live.xbox.com/member/ikszkom

(#24) moonman válasza X-COM (#23) üzenetére


moonman
titán

namost ha nem tapasztalok gyorsulást, akkor minek hekkeljek rá még egy külső programot, amire megintcsak van beépített. alapfunkciókat ellátja, eredmény ugyanaz, akkor mit tököljek vele? :)

(#25) X-COM válasza moonman (#24) üzenetére


X-COM
nagyúr

nem mondtam, hogy hekkelj rá, csak annyit, hogy nyugodtan meg lehet benne bízni
ill. az, hogy nálam nem hozott gyorsulást nem azt jelenti, hogy senkinél sem

Blog:http://ikszkom.freeblog.hu RSS:http://ikszkom.freeblog.hu/rss.xml http://live.xbox.com/member/ikszkom

(#26) Trak válasza X-COM (#21) üzenetére


Trak
addikt

Picit azért érezni szvsz.
A beépítettől sem éreztem soha, hogy javított volna bármit is:)

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#27) Horbal válasza moonman (#22) üzenetére


Horbal
őstag

Persze kékre színezőnek kíválló, de hogy közben mit csínál abban nem lennék biztos...amúgy a diszkíper előtt én is azt használtam, nem osztot v szorzott túl sokat...

Balett cipőm nincsen nekem, de ha lesz én fő nem veszem!

(#28) Joooe


Joooe
tag

uhhh mekkora forgalom lett itt.. köszönöm mindenkinek :)
de még nincs ám vége...
Az O&O-t ismerem, de én úgy tudtam az inkább a gyorsaságával jeleskedik mint alaposságával.
Nálam a feltételek adottak hogy ideális körülmények között dolgozhasson... viszonylag kicsi partíció és azon is 90% szabad. Csak a rendszer, a lapozófájl, meg egy pár progi van rajta. Kisebb gondot jelenthet hogy rendszervinyóról van szó, ezért nem mindent tud elmiozdítani rajta...
Pl a windows defrag az ideális körülmények ellenére miután közölte töredezeccségmentesííteni kő a kötetet és ezt sikeresen meg is csinálta, újra az jött ki neki hogy má megint kell... és így tovább
aztán megszüntettem a lapozófájlt azóta már sikeresnek tudja értékelni a saját munkáját :D
Az is egy gondom hogy nem tudok folytonos swap fájlt létrehozni, szóval valami olyasmit is szeretnék ami nem csak bekékíti hanem össze is szedi az adatokat a lemez eljére hogy utána folytonos terület legyen

Ja és a másik kérdésemről senki sem beszélt ezért újra megemlítem :) befolyásolja valahogy a töredezettségmentesítést hogy nem solo vinyóról hanem egy raid0 (tehát striped) tömbről van szó?

Hogy mit gondolok a nyugati civilizációról? Azt hiszem, jó ötlet lenne.

(#29) moonman válasza Joooe (#28) üzenetére


moonman
titán

az, hogy bekékíti azt jelenti, hogy folytonos a fájl. nem muszály a lemez elején lenniük egy csoportban, attól nem lesz gyorsabb, elég ha nincs széttörve ezer darabra.

(#30) gixxer-tomee


gixxer-tomee
aktív tag

Hali!
Ezt az O&O-t honnan lehet lerántani??

Köcike! :D:DD:DDD

tacstacstacstacsveddveddveddveddbebebebe

(#31) burgatshow válasza gixxer-tomee (#30) üzenetére


burgatshow
veterán

Bővebben: link Barátod a google!

(#32) gixxer-tomee válasza burgatshow (#31) üzenetére


gixxer-tomee
aktív tag

Köszi drusza! Aztán már kapcsoltam. Csak ma elég siska vok. :D:DD:DDD

tacstacstacstacsveddveddveddveddbebebebe

(#33) burgatshow válasza gixxer-tomee (#32) üzenetére


burgatshow
veterán

nm

(#34) dark bit válasza burgatshow (#8) üzenetére


dark bit
tag

megvenni... :D

DC++ és ingyen letöltöd a számítógépre bármelyik magyar hub-ról.
Az 5-ös verzió az tesztgyőztes volt 6-8 töredezettségmentesítő között, de az kicsit bugos volt, nem igazán jött be. A 6-os már nagyon frankó.

d[-_-]b Cool Walley

(#35) Flashy válasza Joooe (#28) üzenetére


Flashy
veterán

hozz létre állandó swapfilet, aztán Diskeeper-nek van bootkor lefutó része, akkor még a swapfilet is össze tudja szedni.

(#36) Haok


Haok
tag

ÉN sima windowsos töredezettség mentesítőt használtam a 120 as mobilrackben lévő winyómhoz, és 7 file-t nemtudott mentesíteni. Ezek film fájlok. KÉrdés:

NAgy gond e az, hogy nincs az a 7 file töredez.mentesítve. Illetve ha letörlöm a winyóról, újra tör.mentesítem. És ahová másoltam a fileokat azt is tör.mentesítem, Az megoldhatja e??

---===Győzelem a fontos, és ahhoz kell a részvét....Görbüljön a BOT===---

(#37) Haok


Haok
tag

friss....előző addonra válaszoljon pls. aki tudja

---===Győzelem a fontos, és ahhoz kell a részvét....Görbüljön a BOT===---

(#38) Haok válasza Haok (#36) üzenetére


Haok
tag

nah nem frissítek többet, de legyetek velem kedvesek :))

---===Győzelem a fontos, és ahhoz kell a részvét....Görbüljön a BOT===---

(#39) #54715584


#54715584
törölt tag

hát ha kékítene én olyan nyugodt lennék... de a 80% piros marad még mentesítés után is... 25% szabad helyem van, és a befejezetlen letöltéseim is alig haladják meg a vinyó méretének 10%át... mégsem boldogul a beépített... dirib-darabban van a vinyóm, és a túl sok piros ellenére, gyors a rendszer nincsen semmi baj... viszont nem értem mért nem képes 10 gigán összepakolgatni a fileokat, amikor a legnagyobb fileom 700 mega körül van... sztem a beépített úgy ... ahogy van... :) szóval aszongyátok, hogy o&o?

ja igen, közben + kérdés :) a filmeket mért nem mentesíti? ha átmásolom másik partícióra, semmi gond nincsen vele, viszont ha visszamásolom mentesítés után, akkor ugyanolyan töredezett...ezt nem értem :F

[Szerkesztve]

(#40) djtörök válasza gixxer-tomee (#30) üzenetére


djtörök
senior tag

google :))

(#41) djtörök


djtörök
senior tag

most szedtem le az O&O-t jelenleg is csinálja, remélem jól :)

(#42) djtörök


djtörök
senior tag

ja, és egy lehet hogy láma kérdés:ha xp alól defragolom a win2003-as partíciót az ugy nem tesz kárt a 2003-ban ugye?

[Szerkesztve]

(#43) mrdoubleb2 válasza moonman (#11) üzenetére


mrdoubleb2
csendes tag

Én is a Diskeeper-t használom, és ha jól emlékszem a weblapjukon olvastam, hogy ők szállították a Microsoftnak a defrag részt az XP-hez, tehát a Diskeeper ennek a továbbfejlesztése. Innentől kezdve nagyon érdekes lenne, ha ez a progi elcseszerintené a WinXP fájlrendszerét...

Na, gúgöltem egyet.

Itt egy link a Microsoft-hoz, ahol leírják, hogy a WinXP defrag progiját az Executive Software szállította (a Dikeeper gyártója).
Bővebben: link

Egyébként azt is olvastam, hogy már a 90-es évek óta együtt dolgoznak Bill bácsiékkal és a Win2000-nél is bedolgoztak a defragba.

Ja, és ez nem a reklám helye, (sajnos) nem kapok pénzt tőlük, biztosan van még egy tucat
jó defrag progi. :DDD

(#44) moonman válasza mrdoubleb2 (#43) üzenetére


moonman
titán

igen, közben utánajártam.

(#45) RAM


RAM
őstag

Milyen gyakran ajánlott defragolni?
Mit kell defrag előtt csinálni?

Csak tisztán

(#46) mrdoubleb2 válasza RAM (#45) üzenetére


mrdoubleb2
csendes tag

Ajánlatos főzni előtte egy kávét.
:DD

(#47) #54715584


#54715584
törölt tag

no meg előkészíteni a háború és békét :DD
na jó, elég egy jó hosszú cigi, monnyuk egy 120as eve :D

de válaszojjon má aki tud: a filmeket mér nem töredezeccségmentesíti? konkrét probléma fentebb :)

(#48) zsiga667 válasza #54715584 (#47) üzenetére


zsiga667
addikt

Inkább egy kubai szivart vagy egy jól megtömött pipát tudok ajánlani, esetleg egy barátnőt, vagy egy külföldi nyaralást. :DDD

(#49) lapa válasza mrdoubleb2 (#43) üzenetére


lapa
veterán

mondjuk a diskkeeper - ms közös gyökerek már ránézésre látszanak. én a beépítettet szoktam használni, ha lehet safe módban meg swap file (átmeneti) kiiktatásával/áthelyezésével. ha készen van, akkor még 3-4-szer, akkor még matat keveset de addigra levágja mit csinálsz és szarik rád, ''vegyél fizetőset ha nem tetszik, én csak ilyet tudok (gondolom inkább akarok tudni...)''.

(#50) mrdoubleb2 válasza #54715584 (#47) üzenetére


mrdoubleb2
csendes tag

Csak egy ötlet (nyugodtan ugassatok le, ha hülyeséget írok), de gondolom a filmekkel az a ''baj'', hogy egybefüggő 6-700 megás fájlok. A töredezettségmentesítésnél az összetartozó (pl. egy programhoz tartozó) dea vinyón fizikailag szétszr fájlokat rendezi egymás mellé. Egy 700 megás videófájlt vagy egybe átrak valahova (pl. ''üres lukba'', vagy a többi fájl után az egész végére), vagy nem tud vele mit kezdeni.

[Szerkesztve]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.